Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No dach mi się zamyka własnie.....

 

Myślałam o zasłonięciu otworów, ale nie wiem czy folią czy deskami czy wszystko jedno????? Czy osłania się jakoś mury przy fundamentach?????

 

I jeszcze jedno a propos dachów - czy jest gdzies na forum jakaś skondensowana wiedza dotycząca tego, na co zwrócić uwagę odbierając dach? Wiem, że kierowni budowy, że inspektor, że dekarze z polecenia i towar też nie z firmy "Krzak" ale jakoś mam niedosyt, że za mało wiem i co: podpiszę odbiór a potem mi się zawali.....

Jakoś tak te dachy najwięcej sił ze mnie wydarły z całej budowy i troche panikuję :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Na odbiór dachu najlepsze są opady deszczu....jeśli nic ci nie cieknie to OK, drugi egzamin to topniejący śnieg....ale tego dowiesz się wtedy kiedy on topnieje...o co w zasadzie nie tak trudno teraz....Najbardziej newralgiczne punkty na dachu dla topniejącego śniegu to krokwie koszowe...zalegający śnieg potrafi nie puścić wody a ta będzie się pchać na boki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Dawno mnie tutaj nie było, gdyż sporo pracy w robocie, no i w domu także jest co robić. W końcu doczekałem się drzwi wewnętrznych PORTY - właśnie się montują. Obecnie czas oczekiwania wynosi około 12 tygodni!!! Więc jeśli ktoś z Was by planował... polecam wziąć to pod uwagę.

Poza tym udało się zainstalować antenę telewizyjną na dachu (oczywiście nie sam to robiłem). Moje spostrzeżenia - warto pomyśleć o tym już na etapie wykonywania pokrycia dachu - a właściwie, kiedy dach jest pokryty folią i przybite są łaty - wówczas dostęp do komina (jeśli tam planujecie to zainstalować) jest bajecznie prosty. W przeciwnym razie - tak jak to było np. u mnie - trzeba się z tym nieźle nagimnastykować - zwłaszcza przy pogodzie jaka jest teraz.

A wrażenia z mieszkania w domu? Super i z każdym dniem jest jeszcze lepiej :-)

 

Trzymajcie się ciepło

pozdr.

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Dawno mnie tutaj nie było, gdyż sporo pracy w robocie, no i w domu także jest co robić. W końcu doczekałem się drzwi wewnętrznych PORTY - właśnie się montują. Obecnie czas oczekiwania wynosi około 12 tygodni!!! Więc jeśli ktoś z Was by planował... polecam wziąć to pod uwagę.

Poza tym udało się zainstalować antenę telewizyjną na dachu (oczywiście nie sam to robiłem). Moje spostrzeżenia - warto pomyśleć o tym już na etapie wykonywania pokrycia dachu - a właściwie, kiedy dach jest pokryty folią i przybite są łaty - wówczas dostęp do komina (jeśli tam planujecie to zainstalować) jest bajecznie prosty. W przeciwnym razie - tak jak to było np. u mnie - trzeba się z tym nieźle nagimnastykować - zwłaszcza przy pogodzie jaka jest teraz.

A wrażenia z mieszkania w domu? Super i z każdym dniem jest jeszcze lepiej :-)

 

Trzymajcie się ciepło

pozdr.

Tommi

cześć, Tommi. widze czasami jak miotasz sie po podwórku... kiedy wpadniesz do mnie?

i jak ci się widzi moja chałupka????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vat jeszcze nie. Wnioski można składać od 1 stycznia. Nie ma chyba jeszcze tej listy materiałów do odpisania sporządzonej przez ministerstwo. :evil:

Na razie mam zamiar zrobic zestawienie faktur. Do kier. bud. jeszcze nie dzwoniłam. Ale zadzwonie jutro do Urz. Skarbowego. Może juz maja jakies wytyczne.

Szukam kogos do położenia paneli laminowanych (chyba to będzie na podłogach).

Wg kto i za ile Wam kładł?

To wywiało to na wakacjach 8) Jakies huragany były. 8)

Taki żarcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, Tommi. widze czasami jak miotasz sie po podwórku... kiedy wpadniesz do mnie?

i jak ci się widzi moja chałupka????

 

Cześć Asiu,

 

Faktycznie, czasami kręcę się po podwórku :D I chętnie odwiedzę Waszą budowę - faktem jest, że daleko nie mam :) Jak tylko Cię wypatrzę to podejdę.

A Twój domek - rośnie w błyskawicznym tempie, ładny i zaczyna wyglądać coraz piękniej. No i chyba dość duży - a na początku nie wyglądał na taki ( ale to chyba ze wszystkimi domami tak jest) :)

 

pozdrawiam i do zobaczenia

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzek, na pewno nie kupie niczego, czego wcześniej nie obejrze, szczególnie drzwi wewnętrznych. Mam namiary na kilku stolarzy, a wiec zobaczymy. U nas na razie cisza, domek się wygrzewa. Brzuszek rosnie :D

 

 

Bobo, co ja słyszę :) zaraziłaś się ?

 

Nasza Zośka skończy 2 miesiące 17 grudnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy macie panele?

 

dzwoniłam do Urzędu Skarbowego, oczywiście listy materiałów nie ma, będzie dopiero chyba koło świąt, no to czekamy

kier. bud. ma się lepiej, w poniedziałek bedę wiedziała czy może wystawiać wszelkie zaświadczenia i zrobić wpisy

 

 

A czy ten zwrot vatu nie jest możliwy dopiero po odebraniu budynku przez nadzór budowlany?

 

Jeśli nie, to chyba niedoczytałam kiedyś projektu ustawy. Masz może tekst tej ustawy dostępny? Podaj mi na e-maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w temacie zwrotu VAT-u...czy ktoś wie jak to się ma do osób korzystających wcześniej z ulgi budowlanej??

 

Nie dotyczy. Możesz podać te same faktury co do ulgi. Ulga jest od podatku odliczana w PIT-cie, a zwrot vatu masz na wniosek.

 

Tylko chodzi o to, że ulga wykorzystana była wcześniej...bo już w 2002 r....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w temacie zwrotu VAT-u...czy ktoś wie jak to się ma do osób korzystających wcześniej z ulgi budowlanej??

 

Nie dotyczy. Możesz podać te same faktury co do ulgi. Ulga jest od podatku odliczana w PIT-cie, a zwrot vatu masz na wniosek.

 

Tylko chodzi o to, że ulga wykorzystana była wcześniej...bo już w 2002 r....

 

To się tym bardziej nijak ma do zwrotu vat. Ulgę wykorzystałeś w 2002 roku, a vat skoczył na 22% po 1 maja 2004 - siłą rzeczy zwrot vat obejmuje faktury po 1 maja 2004. Chyba, że mój kolor włosów mi wymazał logiczne pojmowanie niektórych kwestii... :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot na pewno mozna dostać przed ukończeniem budowy.

U nas trwaja intensywne rozmowy ze stolarzami i kominkarzami. Wybieramy ekipy na wiosne. Mamy juz wybraną glazure do obydwu łazienek. teraz trzeba zrobic projekt (w domu). Musimy jeszcze wybrac kominek, pozostałe gresy, styl/kolory kuchni. I zadecydowac w sprawie schodów wewnetrznych - jakie i kto. Jest tego trochę.

Tommi zadzwonię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot na pewno mozna dostać przed ukończeniem budowy.

U nas trwaja intensywne rozmowy ze stolarzami i kominkarzami. Wybieramy ekipy na wiosne. Mamy juz wybraną glazure do obydwu łazienek. teraz trzeba zrobic projekt (w domu). Musimy jeszcze wybrac kominek, pozostałe gresy, styl/kolory kuchni. I zadecydowac w sprawie schodów wewnetrznych - jakie i kto. Jest tego trochę.

Tommi zadzwonię. :)

 

 

Bobo,

 

polecam mojego stolarza:

Robewrt Rogiński - 608-65-11-49 - widziałaś kuchnię jego wykonania u mnie. I ceny ma naprawdę dobre. :) I co z tym brzuszkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...