Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To się tym bardziej nijak ma do zwrotu vat. Ulgę wykorzystałeś w 2002 roku, a vat skoczył na 22% po 1 maja 2004 - siłą rzeczy zwrot vat obejmuje faktury po 1 maja 2004. Chyba, że mój kolor włosów mi wymazał logiczne pojmowanie niektórych kwestii... :) ?

 

...nie wiedziałem tylko, czy zwrot VAT-u jest również dla ludzi, którzy wykorzystali już wcześniej ulgę budowlaną na inne mieszkanie a teraz "chcą" ubiegać się o zwrot VAT-u z pobudowanego domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

To się tym bardziej nijak ma do zwrotu vat. Ulgę wykorzystałeś w 2002 roku, a vat skoczył na 22% po 1 maja 2004 - siłą rzeczy zwrot vat obejmuje faktury po 1 maja 2004. Chyba, że mój kolor włosów mi wymazał logiczne pojmowanie niektórych kwestii... :) ?

 

...nie wiedziałem tylko, czy zwrot VAT-u jest również dla ludzi, którzy wykorzystali już wcześniej ulgę budowlaną na inne mieszkanie a teraz "chcą" ubiegać się o zwrot VAT-u z pobudowanego domu...

 

Nam w US powiedzieli że można odbierać vat, my np. wykorzystaliśmy ulgę remontową w całości.

 

Zresztą ustawa nic nie mówi o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam dość fajnie...wszędzie blisko, niedawno otwarty tartak, serwis tirów, ferma lisów....więc generalnie jest OK.

 

:lol: :lol: :lol:

Ja mieszkam tuż obok Radoń. "Podobanie" się to oczywiście rzecz gustu..ale mi się tam faktycznie podoba. Położenie tych terenów jest ciekawe. Dość łatwo wjechać na Katowicką, ominąć Grodzisk...a i ogólnie krajobraz...ok...A po ile tam teraz ziemia nie wiem...z tego co pamiętam grosze coś ok. 120$/m2 :lol: :lol: też żartuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, może ktoś z Was myśli o piesku, a właściwie suczce? Dziś spacerując z moim psem zostałam zaczepiona przez pewną panią, która powiedziała mi, że kocha zwierzaki, szczególnie psy. Z tej miłości przygarnęła pewną suczkę, ale nie wzięła jej do domu, bo miała w nim już psa. Znalazła jej podwórko u pewnych ludzi, zbiła budę, ociepliła i codziennie przychodzi ją karmić. Powiedziała, że ma dwa marzenia i jedno z nich dotyczy tej psiny. Chciałaby, aby znalazła kochający dom. Poprosiła o pomoc. W Grodzisku mieszkamy dopiero pół roku, nie mamy tu wielu znajomych. Pomyślałam, że napiszę Wam o tym i może uda się znaleźć jej dom. Przebywa w ogródku przy ul. Królewkiej. Jest skrzyżowanie Królewska/NaLaski/Teligi. Jadąc od Milanówka to będzie pierwsze skrzyżowanie zaraz za Fachowcem. Za skrzyżowaniem są dwie hurtownie spożywcze po dwóch stronach Królewskiej. Nie pamiętam nazw, ale jedna nazywa się chyba Delfin2 (po stronie Fachowca). Przed nią, czyli od strony Fachowca, jest działka, a na niej mały, stary i zaniedbany, nieciekawy domek. Na podwórku biega właśnie ten piesek. Jest średniej wielkości i podobny do PONa (polskiego owczarka nizinnego), a może to nawet pies rasowy? Ciężko to stwierdzić, bo sunia jest zaniedbana. Z tego co wiem o PONach, to są to psy dobrze stróżujące, szczekliwe, ostre dla obcego, ale wobec swego pana serdeczne. Zainteresowanym gotowa jestem dać kontakty do znajomych mających psy tej rasy, aby mogli dowiedzieć się czegoś więcej o tej rasie. Znajomi na pewno przejmą się rolą i odpowiedzą na wszystkie pytania. Owa pani powiedziała, że przyszłemu właścicielowi da jakiś prezent z wdzięczności, a ja ze swej strony obiecuję dać wskazówki żywieniowe, pokazać naj się kapie, szczotkuje, czyści zęby... i wszystko to, co kryje się pod hasłem "pielęgnacja". Proszę, jeśli choć przez chwilę przeszła Ci myśl o psie w Twoim ogrodzie, to zadaj sobie trud jej zobaczenia. Daj jej szansę chwycenia za Twoje serce. Ona naprawdę potrzebuje stabilnego domu, swojego podwórka i prawdziwego pana. Przecież to nie jest wiele. Na pewno odwdzięczy się poświęceniem w pilnowaniu Twojego ogrodu, będzie alarmować o intruzie i zrobi wszystko, aby Twoja rodzina czuła się dzięki niej bezpiecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Radoniach mieszka się dobrze, mnie się podoba. Cena ziemi 30-70 zł/m2 - ale nie drążyłem ostatnio tematu więc nie wiem czy mam aktualne dane.

Oczywiście fermy lisów i tartaku nie ma, nie wiem czy potraktowałaś wypowiedź Sensera poważnie nie znając okolicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dojazd najlepiej PKP do Warszawy z Grodziska (ok 40 min) a do Grodziska autem lub autobusem. Działki hmmm obok mnie jest wolna działka przylegajaca do lasu za ok.45zł/m2 ale np blizej Grodziska (Radonie dosyc rozciagaja sie) sa działki koło asfaltówki po 70-80 zł /m2. warto wsiaść w autko i pojeździć po terenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działki koło asfaltówki po 70-80 zł /m2. warto wsiaść w autko i pojeździć po terenie...

:o :o

Nie no, myślałem że może Włodek się pomylił... ja p...ole 70 zł za m2 w Radoniach??!! Jestem w szoku, bez względu na bliskość asfaltówki...

Jestem w gęstym szoku...ciekawe, które to działki??

Widzisz trzeba bylo sie wstrzymac z budowaniem a w zamian kupic kilka dzialek czysty zysk ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od dwóch tygodni finalizujemy zakup działki w Wycinkach Osowskich i jak dobrze pójdzie, po nowym roku, staniemy się członkami grupy grodzisko-nadarzyńskiej...

 

Przed nami troszkę nerwowe święta i sylwester. Musimy podjąć decyzję, czy kupujemy ten kawałek ziemi i czy chcemy w tym właśnie miejscu spędzić resztę, a przynajmniej spory kawałek, życia.

 

Działkę chcemy kupić w Wycinkach Osowskich. Na mapie grupy nie ma tej wioski... są zato Musuły i to mniej więcej ten sam obszar.

 

Właścicielka działki jest... zdrowo zakręconą starszą panią, więc kupno nie jest takie proste.

 

Wybraliśmy dwie działki, już się nastawiliśmy, że to właśnie te, aż okazało się, że jednak są już sprzedane. Wbrew wcześniejszym ustaleniom... No i zostały nam dwie inne - też ładne, ale zburzyło to nasz spokój...

 

Domek już miał być pięknie ustawiony względem stron świata, z tarasem na południu i wejściem od północy, a tu okazuje się, że będzie musiał być w lustrzanym odbiciu....

 

Pozdrawiamy zatem wszystkich serdecznie,

Magda i Wojtek

 

PS. Teraz chyba udało mi się to wysłać wprost na grupę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa , delikatnie sie przypominam w sprawie książeczek :) Kolega, o którym Ci wspominałam mówi, że mógłby sam je kupic i żeby nie robic Ci kłopotu. Jego ojciec przyjeżdża do Polski na początku stycznia. :)

 

Przepraszam najmocniej, nie powiadamialo mnie o wiadomosciach... Mialam bardzo zly czas, stracilam mojego ukochanego kota, ktorego mialam 11 lat i jestem bardzo rozbita, stad poslizg, za ktory bardzo przepraszam!

 

Ja jeszcze nie zamowilam ksiazeczek, ale to zaden problem dla mnie! :) Powiedz, jak Ci wygodniej, ja to moge zrobic w kazdej chwili - co tylko dla Ciebie bedzie lepszym rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od dwóch tygodni finalizujemy zakup działki w Wycinkach Osowskich i jak dobrze pójdzie, po nowym roku, staniemy się członkami grupy grodzisko-nadarzyńskiej...

 

Jeśli to działki po prawej stronie szosy, jadąc w stronę Grodziska, to będziemy b. bliskimi sąsiadami. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to działki po prawej stronie szosy, jadąc w stronę Grodziska, to będziemy b. bliskimi sąsiadami.

 

Dokładnie tak. Uliczka nazywa się Wrzosowa. Uliczka to na razie zbyt szumne słowo, bo jest to wytyczona palikami łąka. (to nasze największe zmartwienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...