Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

(...) przeciez to szalenstwo, jezeli przeprowadze sie w polowie roku szkolnego i przedszkolnego to zadna frajda dla dzieciakow, a tak planowalam od wrzesnia wynajac jakies mieszkanko w okolicy dzialki a dzieciaki puscic juz do docelowej szkoly i przedszkola,

no igdzie tu sie zameldowac tylko poto aby przyskladaniu dokumentow do placowek oswiatowych niebyc potraktowanym pernoga bo brak meldunku

To może wynająć to mieszkanko i się w nim zameldować na pobyt czasowy (wtedy wpisuje się datę do kiedy - więc wynajmujący nie powinien robić problemów). No może będzie się bał trochę skarbówki - bo łatwiej sprawdzić że wynajmuje mieszkanie od czego podatek płacić powinien - ale to ostatecznie po prostu wyjdzie trochę drożej za wynajęcie (powiedzmy 20%). A jak masz meldunek czasowy - to chyba powinno wystarczyć do wysłania dzieci do szkoły.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Odnosnie paliw...

 

Brykiet torfowy, to sie prawdziwy robi z torfu. I dlatego nazywa sie torfowy. Zastanawiam sie gdzie u nas sa takie torfowiska, ktore moznaby w ten sposob eksploatowac :-). W Europie zachodniej troche tego maja. Czasem sie zdarza, ze jak tam "wydobywaja torf" to musza czesto wolac archeologow albo kryminalnych bo dosc czesto znajduja rozne ciekawe sprawy...

Samo paliwo jest natomiast ciekawe. W postaci o jakiej slyszalem to dziala jak zarzace sie drewno. Daje temperature ale bez plomienia. Pomieszane z drewnem moze stanowic ciekawy duet.

Ale ja tam jestem zwolennikiem Pelet. I to juz od dawna. Wsypuje w koszyk z 5 kg i pali sie wysokoenergetycznym, czystym plomieniem ze 3-4 h.

 

BTW. I tak nie ma to jak wysuszona choinka :-) :-) :-)

 

Pozdrowionka

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o kredyt, albo raczej o odbiór końcowy. Czy ktoś wie co to jest odbiór w stanie deweloperskim? W banku powiedziano mi, że im wystarcz coś takiego do akceptacji zakończenia budowy, a kierownik budowy powiedział, że do odbioru musi być wszystko wykończone na błysk. Ja chciałem wykończyć tylko część a resztę po malutku kiedys sobie zrobić, ale na taki wariant nie chcą mi dać kredytu, bo im potrzebny jest urzędowy odbiór. Z drugiej strony mówia, że inni robią w ten sposób i mają odbiór. Cy ktoś wie cos na ten temat, będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o kredyt, albo raczej o odbiór końcowy. Czy ktoś wie co to jest odbiór w stanie deweloperskim? W banku powiedziano mi, że im wystarcz coś takiego do akceptacji zakończenia budowy, a kierownik budowy powiedział, że do odbioru musi być wszystko wykończone na błysk. Ja chciałem wykończyć tylko część a resztę po malutku kiedys sobie zrobić, ale na taki wariant nie chcą mi dać kredytu, bo im potrzebny jest urzędowy odbiór. Z drugiej strony mówia, że inni robią w ten sposób i mają odbiór. Cy ktoś wie cos na ten temat, będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Sądze, że mylisz odbiór domu przez Inwestora (ciebie) a odbiorem urzędowym/formalnym przez Inspektorat Nadzoru budowlanego.

A co to jest nadzór formalny to możesz sobie poczytać w tym wątku który właśnie na te potrzeby niedawno odpaliłem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...