Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nawiazując do przepustów...

Plan zagospodarowania dzialki powinien zawierac projekt (raczej zarys) zjazdu z drogi.Przed przystąpieniem do robót powinno sie uzyskac pozwolenie na zajęcie pasa drogi-jesli gminna a wcześniej nalezy opracować projekt zjazdu, uzgodniec w ZUD i wystąpic o pozwolenie na budowe tegoz.Dotyczy drogi gminnej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Niedługo zaczynamy budowę w Żabiej Woli, więc to chyba obręb tej Grupy :)

 

Co prawda ekipy nie mogę ci polecić, ale cieszę się z nowego członka naszej grupy. I chyba (wielki ????) nie masz bliższego "sąsiada" w tej grupie niż ja...ty w Żabiej Woli z jednej strony katowickiej, a ja z drugiej strony, skręcając na Zalesie....dom mamy w Musułach :-)

 

Wiem gdzie to jest :)

oglądałam też działki w Musułach, ale mi sąsiedzi powiedzieli, że podmokłe i na wiosnę dom utonie razem ze mną :)

A faktycznie sąsiad chyba najbliższy, bo nasza Grupa trochę rozproszona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po sporej przerwie,

mam problemik którym chciałbym się z Wami podzielić. Otóż zastanawiamy się nad wyborem dachu, a konkretnie pokrycia. Skłaniamy sie ku blachodachówce - jest coraz lepsza no i ceny sa przystepne. Jedyna wątpliwośc to okna dachowe - kiedy je zamontować. Słyszałem opinie że montowanie ich po połorzeniu blachy to źródło późniejszych problemów i że najlepiej zamontować ramy podczas układania dachu a skrzydło wymontować i przechować do czasu pełnego zamknięcia. Na czas zimy zmontować jakąś zasłonke i powinno być OK. Napiszcie co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość charubin

Witam serdecznie czlonkow grupy,

 

nazywam sie Daniel Charubin i

wlasnie przygotowuje sie do startu budowy domu w Musulach, z tego co przegladalem posty to bede dosyc bliskim sasiadem Sensera.

 

Pozwolenie ma byc za kilka dni, do konca nie mam jeszcze roztrzygnietego tematu wyboru ekipy do stanu surowego, moze ktos z was moglby kogos polecic?

 

Oto projekt, ktory z zonka wybralismy:

http://www.mtmstyl.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/poemat_3/default.asp?id=128

 

Pozdrawiam

Daniel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie czlonkow grupy,

 

nazywam sie Daniel Charubin i

wlasnie przygotowuje sie do startu budowy domu w Musulach, z tego co przegladalem posty to bede dosyc bliskim sasiadem Sensera.

 

Pozwolenie ma byc za kilka dni, do konca nie mam jeszcze roztrzygnietego tematu wyboru ekipy do stanu surowego, moze ktos z was moglby kogos polecic?

 

Oto projekt, ktory z zonka wybralismy:

http://www.mtmstyl.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/poemat_3/default.asp?id=128

 

Pozdrawiam

Daniel

 

Witaj Daniel,

będziesz też naszym przyszłym sąsiadem - jak to ładnie ujął Senser "po drugiej stronie trasy katowickiej". My budujemy się w Żabiej Woli, ale też wcześniej oglądaliśmy działki w Musułach. W którym miejscu budujesz?

Pozdrawiam

Ala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość charubin
Za Zalesiem w kierunku Grodziska, jest tam przy drodze blizniak do sprzedania, moze go kojarzysz, moja dzialka jest jakies 150 m dalej. Sa to dzialki, ktore sprzedaje soltysowa musul.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zaczynamy budowę w Żabiej Woli, więc to chyba obręb tej Grupy :)

 

Co prawda ekipy nie mogę ci polecić, ale cieszę się z nowego członka naszej grupy. I chyba (wielki ????) nie masz bliższego "sąsiada" w tej grupie niż ja...ty w Żabiej Woli z jednej strony katowickiej, a ja z drugiej strony, skręcając na Zalesie....dom mamy w Musułach :-)

 

Wiem gdzie to jest :)

oglądałam też działki w Musułach, ale mi sąsiedzi powiedzieli, że podmokłe i na wiosnę dom utonie razem ze mną :)

A faktycznie sąsiad chyba najbliższy, bo nasza Grupa trochę rozproszona :)

Witam i pozdrawiam sąsiadkę

ja też w Żabiej Woli a raczej w Ciepłym, ale zawsze to ta sama gmina, na i ta strona katowickiej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zaczynam w tym roku w Michałowicach, mam nadzieje ze sie wyrobie z cała papierologia, na początek poszukuję studniarza z okolicy. Jeśli macie jakiś kontakt to bardzo proszę. Nie wiem jak rozwiazać wjazd na działkę bo od strony drogi dzieli ją rów co prawda bez wody ale dośc głęboki.

Czy mieliście podobny problem?

 

 

Ja miałem

W zależności od tego czy wyjazd jest na drogę gminną czy powiatową to trzeba postarac się o odpowiednie pozwolenie w odpowiednim urzędzie. A jeśli chodzi o przepusty to ja mam włożoną jedną długą stalową rure i zasypaną tłuczniem, i widzę że jest to dore rozwiązanie. Sąsiedzi mają przepusty betonowe i co chwila muszą je naprawiać. Po każdym przejeździe cięższego sprzętu jest coś do naprawy, a u mnie na razie spokój a jeżdziły samochody i po 40ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Piszcie co Wy na to

 

Skoro nikt w tym temacie nic nie pisze to napiszę ja.

Ustalamy termin spotkania u nas w Otrębusach na sobotę 10 czerwca od godz 11 do 18

 

Po spotkaniu grupy inicjatywnej Zygmor z żoną Ewą i Ula ze Sławkiem, ustaliliśmy listę produktów do przyniesienia z "limitem" na 1 osobę, oczywiście jeżeli ktoś uważa inaczej (czytaj, więcej - to owszem czemu nie). Przyjęliśmy że wybierze się ok 25 osób, dzieci liczymy za 1/2osoby.

 

piwo - 3/osobę,

napoje gazowane - 2l /osobę,

napoje negazowane - 1l / osobę,

kiełbasa na grila po 2 pętka/osobę (małe pętka serdelkowe),

kurczak 2 udka/osobę,

łosoś 1 dzwonko/osobę

surówki 25 dkg/osobę,

chipsy 1opak/osobę,

chrupki 1opak/osobę,

paluszki 1opak/osobę,

ciastka kruche 20 dkg/osobę,

Prosimy o wzięcie naczyń i sztućców jednorazowych i kubeczków,

Przyprawy na grila mile widziane, kto ma jakie, żeby nie zabrakło.

 

Kto deklaruje się pzywieźć

kawa 25dkg, lub słoiczek - wystarczy dla wszystkich - kto chętny?

herbata -1 opak. -100 torebek - wystarczy dla wszystkich - kto chętny?

cebula i papryka - mile widziana - może ktoś się zdeklaruje?

grzybki konserwowe - kto chętny?

 

Organizatorzy zagwarantują - kwitnący ogród, miłą atmosferę, "pogodę?",

wodę oligoceńską do herbaty i kawy i ciepłych napoi,

ciepły grill, a nawet dwa grille,

kiszone ogórki i kapustę kiszoną - naprawdę dobrą ze sprawdzongo źródła,

pieczywo,

Dwie toalety, jedną w domu, drugą z serduszkiem,

 

 

Chwilowo zadeklarowali się zjawić w Otrębusach 10 czerwca

Ula i Sławek (pomoc w ogrganizacji i kilka porcji karkówki)

Victoria (z kawusią mieloną),

Senser,

Rysiu,

bobo30 (z kawusią rozpuszczalną),

pieczareczka,

jolka,

alicjam80 (2osoby),

wg,

jajcek,

Podajcie czy będziecie sami czy w większym gronie.

Kochani to stan jak na razie na dzień dzisiejszy.

Podajcie proszę ile osób będzie przy każdym zgłoszeniu?

Kto może przywieźć młynek do kawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Zalesiem w kierunku Grodziska, jest tam przy drodze blizniak do sprzedania, moze go kojarzysz, moja dzialka jest jakies 150 m dalej. Sa to dzialki, ktore sprzedaje soltysowa musul.

 

 

O kurde, no to kochany toż to prawie jak przez płot!! :-)

Tylko pytanie...jeżdzę tam milion razy...a jakąś nie kojarze tego bliźniaka..wiem, że w okolicach Sołtysowej są do sprzedania domy w stanie surowym ale to chyba nie to...

Myślałem, że to gdzieś tuż za Zalesiem, ale skoro wspomniałeś o Sołtysowej to faktycznie bliżej nas...

Jadąc od strony Katowickiej mijasz zjazd do Sołtysowej po czym za jakie 500-800 m masz ostry zakręt w lewo, później przy kapliczce taki sam tylko w prawo, no i od tego zakrętu jakie 500 m po prawej stronie widzisz nasz domek... :-)

 

Czy dobrze kojarze, że te działki to w takim młodym lesie z wyspanym na drodze gruzem??

Napisz, gdzie dokładnie można cię znaleźć....

A tak "poza" tematem...to mijając mnie...dalej ok 1 km jest kolejny forumowicz... Wg z Radoń :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Piszcie co Wy na to

Skoro nikt w tym temacie nic nie pisze to napiszę ja.

Ustalamy termin spotkania u nas w Otrębusach na sobotę 10 czerwca od godz 11 do 18

 

Po spotkaniu grupy inicjatywnej Zygmor z żoną Ewą i Ula ze Sławkiem, ustaliliśmy listę produktów do przyniesienia z "limitem" na 1 osobę, oczywiście jeżeli ktoś uważa inaczej (czytaj, więcej - to owszem czemu nie). Przyjęliśmy że wybierze się ok 25 osób, dzieci liczymy za 1/2osoby.

 

piwo - 3/osobę,

napoje gazowane - 2l /osobę,

napoje negazowane - 1l / osobę,

kiełbasa na grila po 2 pętka/osobę (małe pętka serdelkowe),

kurczak 2 udka/osobę,

łosoś 1 dzwonko/osobę

surówki 25 dkg/osobę,

chipsy 1opak/osobę,

chrupki 1opak/osobę,

paluszki 1opak/osobę,

ciastka kruche 20 dkg/osobę,

Prosimy o wzięcie naczyń i sztućców jednorazowych i kubeczków,

Przyprawy na grila mile widziane, kto ma jakie, żeby nie zabrakło.

 

Kto deklaruje się pzywieźć

kawa 25dkg, lub słoiczek - wystarczy dla wszystkich - kto chętny?

herbata -1 opak. -100 torebek - wystarczy dla wszystkich - kto chętny?

cebula i papryka - mile widziana - może ktoś się zdeklaruje?

grzybki konserwowe - kto chętny?

 

Organizatorzy zagwarantują - kwitnący ogród, miłą atmosferę, "pogodę?",

wodę oligoceńską do herbaty i kawy i ciepłych i zimnych napoi,

ciepły grill, a nawet dwa grille,

kiszone ogórki i kapustę kiszoną - naprawdę dobrą ze sprawdzongo źródła,

pieczywo,

Dwie toalety, jedną w domu, drugą z serduszkiem,

 

 

Chwilowo zadeklarowali się zjawić w Otrębusach 10 czerwca:

Zygmor z żoną (organizatorzy),

Ula i Sławek (pomoc w organizacji i kilka porcji karkówki)

Victoria (z kawusią w ziarenkach),

Senser (z herbatą),

Rysiu,

bobo30 (z kawusią rozpuszczalną),

pieczareczka,

jolka,

alicjam80 (2osoby),

wg,

jajcek,

 

Podajcie proszę czy będziecie sami czy w większym gronie.

 

To stan jak na razie na dzień dzisiejszy, licząc każde zgłoszenie za dwie osoby wychodzi ok. 20 osób.

 

Kto może przywieźć młynek do kawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem

W zależności od tego czy wyjazd jest na drogę gminną czy powiatową to trzeba postarac się o odpowiednie pozwolenie w odpowiednim urzędzie. A jeśli chodzi o przepusty to ja mam włożoną jedną długą stalową rure i zasypaną tłuczniem, i widzę że jest to dore rozwiązanie. Sąsiedzi mają przepusty betonowe i co chwila muszą je naprawiać. Po każdym przejeździe cięższego sprzętu jest coś do naprawy, a u mnie na razie spokój a jeżdziły samochody i po 40ton.

 

Coooo?? O nie to by było nie na moje nerwy...jeśli miałbym to zrobić na swój koszt to w tej sprawie żaden urząd nie zobaczył by moje stopy...

Ja bym to olał....ale to ja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Decyzja o poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi ostatecznie zapadła :-)Po objeździe niezliczonych miejsc i długich dyskusjach z żoną zdecydowalismy szukać własnego kawałka ziemi w Nowej Wsi lub Komorowie.Tu zamierzamy kupić działkę i wybudować dom.Czy macie namiary na działki do sprzedania w tej okolicy?

 

baaardzo tu u nas pięknie, ale obawiam się , że w samym Komorowie działki są niesamowicie drogie, a w Granicy i Nowej wsi juz ich zostało jak na lekarstwo... ale jak będę o czymś słyszeć to dam znać. Życze powodzenia w poszukiwaniach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sylwia

 

Podam Ci kilka namiarów które powinny sie przydać

Przy okazji może ktoś jeszcze skorzysta :D

1. studnie wiercone 046 856 05 66 kom 502 286 560

2. geodeta 602 785 595

3. koparka 606 116 823

4. dzwig 602 120 849

5. betonownia kasob 022 755 54 96

6. stal 022 755 68 71

7. hurtownia stachpol 022 758 30 56

 

Tych wykonawców czy dostawców mogę polecić. Oczywiście nie podaję namiarów na tych z którymi miałem złe doświadczenia a było ich wielu :wink:

A jak chcesz pogadać o kierowniku budowy to na priva, coś poradzimy, w końcu sąsiad to sąsiad :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...