Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Oprócz Grupy warszawskiej, widzę tu sporo podgrup z okolic W-wy, brakuje mi tylko grupy ze strony w której ja się buduję, a z mapy wynika, że grupa nadarzyńsko - grodziska byłaby całkiem pokaźna. ZAPRASZAM, w kupie, hmm, tzn. w grupie raźniej. Myslę, że 27 grudnia w Izabelinie dopisze też NASZA GRUPA. Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów i życzę im Zdrowych i Wesołych Świąt. Jolka

 

witam,

czy budując się w Nowej Wsi pod Pruszkowem załapię się do grupy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyklad ja :)

 

ul. Podlesna, 100m od szkoly. A Ty Bastek gdzie sie bedziesz budowal?

 

witam serdecznie wszystkich,

ja to już prawie wybudowany tak naprawdę jestem, czekam na podłączenie kanalizacji, która miała być u mnie już we wrześniu zeszłego roku - ul.Polna, niedaleko trasy Grodzisk-Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge prosic o namiary na sprawdzone (czyt. TANIE) sklady budowlane w naszej okolicy? Powoli musze zaczac rozgladac sie za materialami i chcialbym juz w ten weekend odwiedzic pare z nich.

 

Czy ktos z Was kupowal cos w Platformie?

 

ja dużą część materiałów miałem z dość odległego PSB, sami do mnie przyjechali z ofertą jak zaczynałem budowę ale ceny mieli super i byli bardzo słowni jeśli chodzi o terminy dostaw. Pozostałe kupowałem np w Leroy Merlin lub w lokalnych składach (TAKBUD), ale zawsze porónywałem ceny z kliku różnych punktów no i w internecie, bo często ten sam towar można kupić taniej nawet do 30-50% w innym punkcie niż w "pierwszym lepszym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy

Czy ktoś z Was ma może (i mógłby pożyczyć na jeden dzień) piłę spalinową? Ewentualnie czy ktoś ma namiar na takową wypożyczalnie?

Muszę wyrżnąc jeszcze z 30 sztuk drzewek ok 10 cm średnicy. Z cieńszymi już sobie poradzilśmy ręcznie, ale pęcherze na łapach nie pozwalają na dalsze rękodzieła :D

Oczywiście postaram sie odwdzięczyć

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z naszej grupy mial u siebie Pana Tadeusza Szymeckiego robi tynki, najchetniej bym zobaczyla jego dziela :o :lol:

 

prosze o odpowiedz

no chyba ze macie inne osoby godne polecenia, i mozna jescze zobaczyc ich robote

 

umnie roboty ida do przodu , w tera idzie deskowanie pod strop i zaraz wylwka (tzn za tydzien) potem przerwa i jedziemy dalej

i potrzebuje namiary na ciesle :p :p :p ladnie sie usmiechne to moze ktos przesle

 

jezeli mysle o podgrzewaniu domku z kominka , czy w takim razie moge rury rozprowadzajace zatopic w stropie???????????//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo zadeklarowali się zjawić w Otrębusach 10 czerwca:

Zygmor z żoną (organizatorzy),

Ula i Sławek (pomoc w organizacji i kilka porcji karkówki)

Victoria z kawusiami i dodatkami, (5 osób),

Senser (z herbatą),

Rysiu,

bobo30 (z kawusią rozpuszczalną),

pieczareczka,

jolka,

alicjam80 (2osoby),

wg,

jajcek,

asz,

 

Prosimy o następne zgłoszenia,

U Zygmora zjawię się z kierowcą :wink: tzn. z Moim.

Także - Jolka (2 osoby)

A dziś ja robię za kierowcę :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge prosic o namiary na sprawdzone (czyt. TANIE) sklady budowlane w naszej okolicy? Powoli musze zaczac rozgladac sie za materialami i chcialbym juz w ten weekend odwiedzic pare z nich.

 

Czy ktos z Was kupowal cos w Platformie?

 

Polecam Milanbud z Milanówka, można wynegocjować niskie ceny (najbardziej konkurencyjny skład z 9 jakie odwiedzilismy), bardzo miła obsługa, mozliwość rozliczania się raz w tygodniu, zamawiania towaru telefonicznie... nadal tam kupujemy ponieważ za każdym razem sprawdzamy ceny w kilku miejscach i okazuje się że u nich zawsze jest najtaniej (jedynie styropian kupiliśmy gdzie indziej, bo cena była niższa ). :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Nadaję z Trójmiasta. Trochę tu zabawię. Mam jednak nadzieję, że do 10 czerwca wrócę.

Victoria, o ile pamiętam, aby zacząć sprawę przyłącza wody musisz najsampierw wystąpić o warunki przyłącza. Potem znaleźć projektanta, który zrobi projekt na podstawie warunków i pouzgadnia co trzeba z wodociągami. Następnie skontaktuje się on z geodetą (jeśli masz swojego to ich poznaj ze sobą), który to naniesie planowane przyłącze na mapkę i zgłosi to na ZUDP. Po zmianie prawa budowlanego starostwo ma prawo zrezygnować z ZUDPu, dlatego może najpierw skontaktuj się ze swoim geodetą i wypytaj jak to jest na Twoim terenie. Jeśli nie masz projektanta to on sądzę może Ci go wskazać.

U nas ZUDP działa pełną parą, więc opiszę Ci to jak to wygląda u nas. Sprawy ZUDP trochę kosztują. Jeśli planujesz jeszcze inne przyłącze to warto wszystkie zgłosić równocześnie ZUDPowi za pośrednictwem geodety, bo to wówczas mniej kosztuje. Gdy ZUDP będzie już załatwiony to dostaniesz od projektanta projekt. Albo od geodety mapki z pieczątkami ZUDPowskimi, które musisz przekazać projektantowi. Po kilku dniach projektant wręczy Ci projekt.

Ja w tym miejscu zgłosiłam się do wskazanej przez kierowniczki budowy firmy, która resztę wykonała za mnie. Jeśli firma, którą wybierzesz nie zdejmie z Ciebie dalszych spraw do załatwienia to pytaj się ją co dalej robić. Na pewno będziesz musiała dostać zgodę na wejście w ulicę (zajęcie pasa drogowego) od właściciela/i tej drogi. My występowaliśmy z tym do gminy. Kiedyś było to bezpłatne, a teraz coś trzeba zapłacić. Chyba każde przyłącze wymaga posiadania dziennika budowy (gaz na pewno, ale pewności nie mam, bo tym mi głowy nie zawracano), czyli należy zgłosić sprawę w Starostwie i w Inspektoracie Budowlanym. Po wykonaniu przyłącza wzywa się geodetę (robisz to Ty lub firma wykonująca przyłącze), który wykonuje pomiary powykonawcze, czyli nanosi ponownie linię przyłącza na mapkę. Wykonawca przyłącza tę mapkę chyba ponownie zgłasza na ZUDP (przyłącze prądowe na pewno taką ma kolej), inną przekazuje wodociągom, wykonywany jest protokół odbioru i chyba na tym sprawa się kończy. Po prostu dostajesz ten protokół wraz mapką.

My w tej chwili czekamy aż wykonawca da znać geodecie, że ma nanosić nasze przyłącza na mapę zasadniczą miasta, czyli jesteśmy przed ponownym przekazaniem powykonawczym przyłącza do ZUDPu.

Jeśli coś jest niejasne to dzwoń lub pisz na forum. Bywam tu ostatnio dość rzadko, ale bywam. Jak mi się sprawy rodzinne trochę wyprostują to będę aktywniejsza.

Pozdrawiam wszystkich, ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, taka trochę nietypowa sprawa ale może kogoś zaintereuje:

 

Kolega aby nadal mieć licencję pilota musi w tym i przyszłym tygodniu wylatać iles tam godzin. Będę z nim latał. Chcę zrobić kilka zdjeć z powietrza swojej okolicy. Nie wiem jak to wyjdzie, wiele niewiadomych: porzyczony aparat (mój diabli wzięli po kąpieli w wodzie), nieznane warunki pogodowe, brak praktyki w zdjęciach lotniczych. Pomyślałem sobie jednak że może ktoś z was też chciałby zobaczyć zdjecia swojej okolicy z lotu ptaka.

 

Jeśli tak to może zainteresowani prześlą mi namiary na swój domek. Najchętniej współżędne GPS (długość i szerokość geograficzna). Ale może też być jakiś skan mapki z zaznaczonym punktem. Opisy raczej nic mi nie powiedzą bo nie wiem jak z orjętacją w powietrzu - pewnie cześc punktóów orjetacyjnych nie widać albo wyglądają zupełnie inaczej.

 

Zainteresowani proszeni o maile na priv. Pierwszy lot albo dzisiaj albo w czwartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie grupę,

Zaczynam stawiać pierwsze kroki w budowaniu. Jestem dopiero na etapie przedzierania się przez papiery. Obecnie rozglądam się za architektem. Planuję kilka przeróbek w projekcie gotowym oraz standardy, czyli adaptacja projektu i zagospodarowanie terenu. Stąd gorąca prośba do Was, zaproponujcie sprawdzonych architektów. Podzielcie się swoimi sugestiami w tej kwestii.

Pozdrawiam. Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę zrobić sobie w salonie kawałek ścianki z cegły ręcznie formowanej, z płytek, kto coś takiego robi? szukać fachowców od klinkieru czy wystarczy glazurnik, taki co to robi łazienki???

ewentualnie polećcie mi kogoś :D

Ja mam coś takiego, może wystarczy glazurnik jeśli wie jak obchodzić się z klinkierem. Trzeba uważać na fugę, nie można pomazać cegieł. U mnie robili na sucho i wyszło OK.

 

http://wgalazkiewicz1.photosite.com/~photos/tn/1344022_348.ts1148281846752.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wyskocze z tematem...

Chodzi o "oddanie" domu do zamieszkania.

Miałem ogromny problem z uzyskaniem infa w tej sprawie na forum.

Mam to już za sobą więc mogę się podzielić doświadczeniem (dot. pow. Grodzisk Maz.).

Więc koniec końców udało nam się zakończyć formalnie budowę i uzyskać zaświadczenie z PINB o możliwości zamieszkania. Mieliśmy o tyle sczęście, że obyło bez kontroli...nie to, że mamy jakąś mase odstępstw...chodzi jedynie o obiegową opinie bardzo upierdliwego w kontrolach grodziskiego Nadzoru....

Z tego co słyszałem, to prawie każde "oddanie" budynku = kontrola, jak widać jednak czasem nie korzystają z tego prawa...

Jedna znajoma oddawała dom, który kupiła w stanie surowym, dom ten stał zadaszony kilka ładnych lat, wykończyła go i....oddała i miała kontrole....Nie wiem czy czasem nie chodzi o to, że im dłuższy okres pomiędzy zezwoleniem na budowę a ew. zakończeniem budowy nie zwiększa ryzyka budowy??

W każdym bądź razie jakie dokumenty trzeba złożyć:

 

1. Orygniał Dziennika budowy (uzupełniony, do zwrotu)

2. Zaświadczenie elektryka z uprawnieniami o wykonaniu pomiarów i możliwości użytkowania bezpiecznie sieci elektrycznej w domu.

3. Protokół kominiarski

4. Odbiory przyłączy:

- wody (od gminy)

- prądu (ZE)

5. Xero decyzji zezwolenia na budowę

6. Mapka geodezyjna z inwentaryzacją powykonawczą

7. Oświadczenie kierownika budowy o szczelności szamba

8. Wypełniony druk do celów statystycznych (można go odbić w punkcie xero)

9. Wypełniony druk "Oświadczenie kier. bud. o zakończeniu budowy, oraz stwierdzeniu że dom nadaje się do użytkowania", druk jak wyżej, dostępny w punkcie xero.

 

PINB ma 21 dni na ew. dostarczenie pisma informującego o kontroli na budowie (kontrola może być ale nie musi, nie jest to obowiązek a jedynie prawo PINB-u). Jeśli przyjdzie takowe, dostaniemy 7 dni na ustalenie dokładnej daty i godz. odbycia kontroli.

Jeśli przez te 21 dni nic nie zobaczymy w skrzynce pocztowej to po tych dniach idziemy do nadzoru (to mnie zaskoczyło) i składamy podanie:

 

"Proszę o wydanie zaświadczenia o złożeniu zawiadomienia o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego znajdującego się w:"

 

Ja myślałem, że PINB z automatu takowe wydaje....nie! Aby je uzyskać musimy złożyć w/w podanie!!! Toretycznie mają 7 dni na jego wydanie. Mi zrobili od ręki, ale chyba dlatego, że telefonicznie o to zapytałem i po paru godzinach zjawiłem się w urzędzie.

 

Z zaświdczeniem idziemy do odpowiedniej jednostki w urzędzie gminy i "oddaejmy"/ujawniamy dom do opodatkowania. Podatek od domu/pow. użytkowej obowiązuje dopiero od następnego roku kalendarzowego (ja, zgłoszę ten dom w maju 2006 to podatek będe płacił dopiero od I.2007). Jeśli wcześniej działce został nadany numer adresowy możemy się zameldować. Mieszkać możemy i bez tego zaświadczenia, do zamieszkania wystarczy aby minął termin 21 dni, no ale i tak i tak zaświadczenie okaże się niezbędne ze względu na zameldowanie...

 

No więc tak...

Napisałem, bo trzepałem forum bezlitośnie i tak naprawdę oprócz ustaw nic konkretnie nie znalazłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...