Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli przez te 21 dni nic nie zobaczymy w skrzynce pocztowej to po tych dniach idziemy do nadzoru (to mnie zaskoczyło) i składamy podanie:

 

"Proszę o wydanie zaświadczenia o złożeniu zawiadomienia o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego znajdującego się w:"

 

Ja myślałem, że PINB z automatu takowe wydaje....nie! Aby je uzyskać musimy złożyć w/w podanie!!! Toretycznie mają 7 dni na jego wydanie. Mi zrobili od ręki, ale chyba dlatego, że telefonicznie o to zapytałem

 

Ja też odczekałem 21 dni napisałem identycznie podanie. Odczekałem kolejne 7 dni i tu niespodzianka. Urzędnik wydania zaświadcznia odmówił!

Powiedział, że wpierw muszę uzupełnić dokumentację - zażądał dotkowyych wyjaśnień od proejktanta i dotakowej eksperyzy kominiarskiej ( nie zważając że już dwukrotnie ją kiedyś dostarczałem - ostania przy odbiorze instalacji gazowej). Wiecie może co jest grane? Przecież grodziski PINB miał owe 21 dni na kwestionowanie. Jak sądzicie czy mogę teraz PINB po prostu olać. Wszak takie zaświdczenie mi nie jest do szczęścia potrzebne. To była rozbudowa domu więc numer został nadany kiedyś na bazie tzw.odbioru częściowego przez gminę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

CZE....

SENSER a ile kosztował cię kierownik budowy ,i czy jest warty polecenia???????????

 

:lol: :lol: :lol:

 

Kosztował mnie 1500,00 zł i chyba nie jest najtańszy, jest godny polecenia ale polecić go nie mogę... :-) Facet jest poważnie chory...

 

Ale jak chcesz, mogę się wystarać o numer do kierownika budowy, który z tego co wiem, bierze chyba 1000 zł i ma (podobno) jakieś umocowanie w Grodziskim Nadzorze...w tej chwili prowadzi budowę mojego sąsiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zaświdczeniem idziemy do odpowiedniej jednostki w urzędzie gminy i "oddaejmy"/ujawniamy dom do opodatkowania. Podatek od domu/pow. użytkowej obowiązuje dopiero od następnego roku kalendarzowego (ja, zgłoszę ten dom w maju 2006 to podatek będe płacił dopiero od I.2007)

a mozesz sprecyzowac slowo opowiedniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczek, wiesz co...tak ostatnio myślałem o takich przypadkach...

Ty również potwierdzasz moją regułę...

Zaczynam podejrzewać, że nasz PINB wyjątkowo gorliwie i upierdliwie traktuje buowy/rozbudowy/zakończenia obiektów które są stare (nie koniecznie przedwojenne) ale takie, których zezwolenia na budowę były wydane 8-10 lat temu....

Opisałem losy znajomej....jej budowa też nie była świeża...

Widzisz, mnie urząd "olał" całkowicie...

Innych trzepie na maxa...

 

Co do prawa.

To ono mówi wyraźnie, że jeśli urząd nie zgłosi się w ciągu tych 21 dni to masz prawo mieszkać. Przecież gdybyś się u nich po tym terminie nie zjawił (a nie musisz) to byś się nawet o ich zastrzeżeniach nie dowiedział!!

Nie wiem jak to ew. ugryźć. I swoją drogą ciekawe, co oni mają do tych twoich kominów?? co tam wiecznie nie gra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz sprecyzowac slowo opowiedniej ?

Odpowiednia to tak, która jest najodpowiedniesza aby być odpowiednia :-)

 

Nie no...poważnie to nie pisałem konkretnie bo to jest tak naprawdę jeden telefon/pytanie w informacji i już wiesz który pokój...

Zapewne będzie to osoba zajumjąca się podatkami od nieruchomości...

Oj uwierz, gminy kochają podatki...nie będą robić ci problemów :-)

Ja sam do tej pory nie wiem jak się ten dział nazywa w mojej gminie...wystarczy, że wiem który pokój :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje namiar na "kaga" pojawila sie w naszej grupie przed zima teraz sie nieujawnia buduje w milanowku :roll:

 

prosze moze ktos ma do niej telefon albo wie dokladnie gdzie jest jej domek

 

znalazlam ekipe do wiezby i twierdza ze u Agnieszki robili, chcialabym potwierdzic i sprawdzic jak robia :oops: :p

 

dziekuje za przeslane namiary na ekipy do wykonczeniowki

jednak prosze nadal o namiary na tynkarzy wew i zew

hydraulikow, elektrykow, oraz do gipsoscianek

oraz firme do przylacza wodociagowego

 

ULA bardzo dziekuje za info przyda sie napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczek,

Co do prawa.

To ono mówi wyraźnie, że jeśli urząd nie zgłosi się w ciągu tych 21 dni to masz prawo mieszkać. Przecież gdybyś się u nich po tym terminie nie zjawił (a nie musisz) to byś się nawet o ich zastrzeżeniach nie dowiedział!!

Nie wiem jak to ew. ugryźć. I swoją drogą ciekawe, co oni mają do tych twoich kominów?? co tam wiecznie nie gra??

 

Diabli wiedzą dlaczego czepiaja się kominów. Musisz wiedziec, ze grodziski PINB jakies trzy tygodnie temu stracił swojego szefa! Postrach grodziskich inwestorów, pan Wojciehcowski ponoc awansował - mial zostac szefem grodzsiskiej archutektury. Nie więc teraz drzą ci co dopiero wystepuja o pozwolenia na budowe.

Urzednik w PINB zonie tłumaczył że ich "termin 21 dni nie wiąze" bo mieli reorgnizacje.

 

Nie wiesz do jakiej insstancji instytutu mozna na działanie PINB zskadac skragę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z naszej grupy mial u siebie Pana Tadeusza Szymeckiego robi tynki, najchetniej bym zobaczyla jego dziela :o :lol:

 

prosze o odpowiedz

no chyba ze macie inne osoby godne polecenia, i mozna jescze zobaczyc ich robote

 

umnie roboty ida do przodu , w tera idzie deskowanie pod strop i zaraz wylwka (tzn za tydzien) potem przerwa i jedziemy dalej

i potrzebuje namiary na ciesle :p :p :p ladnie sie usmiechne to moze ktos przesle

 

jezeli mysle o podgrzewaniu domku z kominka , czy w takim razie moge rury rozprowadzajace zatopic w stropie???????????//

 

Dałam Ci naszych Kramków... oni robią dach do samej papy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczek,

Co do prawa.

To ono mówi wyraźnie, że jeśli urząd nie zgłosi się w ciągu tych 21 dni to masz prawo mieszkać. Przecież gdybyś się u nich po tym terminie nie zjawił (a nie musisz) to byś się nawet o ich zastrzeżeniach nie dowiedział!!

Nie wiem jak to ew. ugryźć. I swoją drogą ciekawe, co oni mają do tych twoich kominów?? co tam wiecznie nie gra??

 

Diabli wiedzą dlaczego czepiaja się kominów. Musisz wiedziec, ze grodziski PINB jakies trzy tygodnie temu stracił swojego szefa! Postrach grodziskich inwestorów, pan Wojciehcowski ponoc awansował - mial zostac szefem grodzsiskiej archutektury. Nie więc teraz drzą ci co dopiero wystepuja o pozwolenia na budowe.

Urzednik w PINB zonie tłumaczył że ich "termin 21 dni nie wiąze" bo mieli reorgnizacje.

 

Nie wiesz do jakiej insstancji instytutu mozna na działanie PINB zskadac skragę?

 

 

Buczke to aj z tym gosciem rozmawiał kilka dni temu w architekturze pytałam go o rozwiązanie problemu kominy a rekuperacja bardzooo miły pan naprwde super miły był.. :o :o :o :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

to co mogę oddychnąc spokojnie bo teraz ktoś spokojniejszy zajął jego miejsce? tez słyszała ze był bardzo czepialski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz do jakiej insstancji instytutu mozna na działanie PINB zskadac skragę?

 

Jak każdy urząd państwowy ma swoją centralę. Poszperaj w internecie...z łatwością znajdziesz, a jego text z "reorganizacją" niech sobie wsadzi w d...e, trzeba było go zapytać, czy jest coś w ustawach o ich "reorganizacji"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczek,

Postrach grodziskich inwestorów, pan Wojciehcowski ponoc awansował - mial zostac szefem grodzsiskiej archutektury. Nie więc teraz drzą ci co dopiero wystepuja o pozwolenia na budowe.

 

Dokładnie tak się stało, choć jak niektórzy twierdzą naczelnika W wyrzucono z nadzoru... i został szefem architketury... Zaczął oczywiście od koszenia... mnie min też wykosił czepia się takich szczegółów że głowa boli. Kobitki w pokojach wszystkie szafy i biurka mają zapchane zwrotami wniosków o pozwolenie na budowę. Nie wiem w jakiej teczce facet przyjechał ale nie wróżę mu długiej kariery... U mnie np przyczepił sie że nie miałem szczegółowego spisu treści z podaniem numerów stron, że na stronie tytułowej jest sformuowanie "Projekt, opracowanie" i tu wymienione nazwiska zamiast "Projektanci" .... No i oczywiście projekt nie może być zbindowany tylko "trwale zszyty". Proponuje wśród przyszłych i obecnych starających sie o pozwolenie zrzutkę na zszywacz dla Jaśnie Wielmożnego Pana Magistra Inżyniera Architekta Naczelnika W.

Proponuje pierwszą złotówkę - jak sie zberze paru chętnych znajdzie sie świnka-skarbonka dla JWPMIAN W

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście może o dachówce karpiówce cementowej?

Wymienili taki typ w dodatku "dachy" do muratora.... I nie wiem czy tak sobie autor z czapki strzelił, czy faktycznie ktoś to robi. (u żadnego z czołowych producentów nie znalazłem tego typu).

 

Druga sprawa to ma ktoś z was oczyszczalnie przydomową? Jak kształtowały sie koszty montażu? Tu również Murator chyba dał plamę bo napisali że dodatkowe materiały typu podsypka pod drenaż to 70zł...

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w rozpaczy :cry: :cry:

tynkarz od tynków wewnetrznych złapał lepszą robotę - większe zlecenie (o czym nie wstydził się powiedzieć) i nas olał... miał robic tynki od poniedziałku a dwa dni temu zadzwonił z tą miłą wiadomością :evil: :evil: :evil:

to podobno częsta sytuacja...

ale ja juz straciłam nadzieje :cry:

od dwóch dni szukam i szukam, na wszystkich forach, po znajomych i rodzinie i nic... 6-7 namiarów dziennie ale albo nie ma terminu albo nie robią tynków cementowo wapiennych...

proszę, podajcie mi namiary do swoich tynkarzy bez wzgledu na to jakie tynki u was robili, bo niektórzy robią obydwa rodzaje :lol:

jestescie moją ostatnią deską ratunku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina ja bardzo dziekuje ale rozmaiwalismy z nimi nie maja czasu :lol:

musze szukac dalej

jezeli masz jeszcze nakogos namiar to poprosze, bo sa cenowo super, wsam raz na moja kieszen :wink: :p

 

 

Mam glazurnika, ale nie wiem czy będzie chciał... bo to młody student samouk, a studiuje geodezję na dziennej polibudzie :(

 

A stolarza wykorzystuj na maxa - zrobi Ci wszystko co zechcesz z drewna i MDF, drzwi wewnętrzne też.

 

Innych od stolarki nie mam niestety, my trzymaliśmy Kramków i nie puściliśmy nigdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...