Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Nareszcie mogę się pochwalić - budowa ruszyła.Erbetka założona [1200zł ciekawe czy to dużo]i zrobione wykopy.I wreszcie uśmiech na twarzy że coś się zaczęło.A ponieważ mamy wykonawcę który sam kupuje materiał pojawja się lęk czy wszystko będzie odpowiednie,ale to może za wcześnie żeby się martwić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mogę się pochwalić - budowa ruszyła.Erbetka założona [1200zł ciekawe czy to dużo]i zrobione wykopy.I wreszcie uśmiech na twarzy że coś się zaczęło.A ponieważ mamy wykonawcę który sam kupuje materiał pojawja się lęk czy wszystko będzie odpowiednie,ale to może za wcześnie żeby się martwić?

 

A gdzie się budujesz??

Co do erbetki...a nie dało się odrazu kablowego?? Zaosczędziłbyś pewnie z 1K zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Senser mam pytanie ty masz juz internet w orange? i chodzi mi o rozszyfrowanie "systemowy wplyw na wybór jakosci polączenia".

 

Inaczej...to ja z treści twoich postów wywnioskowałem, że jest/masz możliwość "przęłączania się" pomiędzy GPRS/EDGE lub wogóle wyboru EDGE>GPRS

Internetu nie mam, jedynie dość intensywnie rozważam.

Mam poważny zgryz...z jednej strony za:

1. Wreszcie Internet w domu (teraz mam poza domem) to jest w sumie chyba jedyne i można powiedzieć takie duże ZA

 

2. Może niebawem będe w zasięgu UMTS (i tu w sumie pytanie, czy UMTS to też "pakietowa transmisja danych"??)

 

3. Skoro już takowy będzie to mogę "zabrać internet" wszędzie...

 

Przeciw:

1. Baaaaaardzo droga usługa (jakość/cena) i raczej zło końieczne niż faktyczny i istotny poprawiony komfort życia (mocno ograniczony transfer danych 100MB-2GB, z tego co wiem przy pakietowej transmisji danych odpada coś takiego jak SKYPE...)

 

2. Bardzo długa umowa, która (2 lata) w rocznym okresie jest po prostu nie opłacalna a jestem przekonany że może w ciągu roku będe miał tel stac.

 

A tak lekko poza tematem...drążąc temat braku EDGE w moich Musułach kobitka chyba wymiękła merytorycznie (BOK Orange) i przełączyła mnie do chłopaków, którzy zajmują się tylko Business Everywhere....i powiedziałem im z jakim transferem się łączyłem, gość powiedział że na Musuły jest nakierowany sektor z nadajnika ale odda sprawę do "radiowców"....a radiowcy sprawdzili i się okazuje, że wina leży po ich stronie bo ten nadajnik muszą "doposażyć" w kilka "kanałów" czy jakąś tak...i za ok 2 tyg. mają tego dokonać a wtedy najprawdopodobniej będzie już EDGE :-) ale i tak się wstrzymuje z wejściem w ten temat. Po prostu nadajnik ten jest za bardzo obciążony aby obsłużyć taką usuługę...chyba jestem pierwszy, który chce mieć internet z Orange pod tym nadajnikiem :-)

Wogóle moja sytuacja jest taka, że albo internet od operatorów komórkowych (takich czy innych) albo wogóle, innej faktycznej alternatywy na dzień dzisiejszy nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budujemy się w Milanówku ul.Staszica; niestety musieliśmy założyć erbetke,bo teoretycznie budujemy się 7 lat i wszystkie dokumenty były wtedy załatwiane.Tym większa więc nasza radość,że dokumenty wyprostowane i nasza teoria zamieniła się w rzeczywistą budowę i stąd moje pytanie czy za samo założenie liczników i robocizne to nie za dużo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Senser już odpowiadam (sory że cytatem z mojego wątku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1235880#1235880 " witam ponownie jako autor watku bogatszy o 2 miesieczne doswiadcznia z eksploatacji luxusu pt. internet w orange i tak:

1. dziala bez zarzutu w terenie otwartym wiejskim niezurbanizowanym,

2. przelewy chodzą w zasadzie bez zarzutu, ale przed tzw. "odpaleniem" mam cykora ale bez przesady da sie wytrzymac.

3. Jest gorsza transmisja danych podczas zachmurzenia;

4. Nie pomoże upc ani super neostrada, jeżeli witryna jest oblegana dostęp jest mozolny lub niemożliwy np; rezerwacja biletów na "kod davinci" albo dzis informacje o ograniczeniach komunikacyjnych w związku z wizyta papieża w warszawie - zycze powodzenia.

5. nie udaje się korzystac z internetu w pobliżu trakcji kolejowych.

Uff jak na razie to tyle.

ps jak sie nie ma co można mieć to się lubi co sie ma nie ma co narzekac. :D

Ponadto :

1)nie ma możliwości przełącznia się pomiedzy gprs a edge, jest możliwoś ale tylko raz w momencie podpisania umowy na usługę :evil:

2)usługa nie jest az droga bo najtanszy abonament TPSA uprawniający do neostrady to 50 zł+ "neostrada 128" 60 zł to =110 a orange edge kosztuje 120 zł i oprócz tego możesz z tej karty sim dzwonic i wysylac smsy.

3)okres obowiazkowy umowy to faktycznie hała :cry: :cry:

 

reasumując zdecydowalem sie na ten net bo nie mam tpsy i nie będe im nabijal kabzy, a co do orange to skype dzwiekowy chodzi. strony www w usa hodzą pelną predkością ok 200Kb/s czyli jak "mala neostrada" :D chodz mi nie zależało na przenosności netu to jednak jest i jest to fajne. Jak byś coś jeszcze chcial widziec to zajżyj do wątku, pytaj na forum albo u Zygmora on real :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budujemy się w Milanówku ul.Staszica; niestety musieliśmy założyć erbetke,bo teoretycznie budujemy się 7 lat i wszystkie dokumenty były wtedy załatwiane.Tym większa więc nasza radość,że dokumenty wyprostowane i nasza teoria zamieniła się w rzeczywistą budowę i stąd moje pytanie czy za samo założenie liczników i robocizne to nie za dużo?

Ja za rbtkę 70 m napowietrzną z licznikiem i "przyspieszeniem w rejonie energetycznym zaplacilem 3 lata temu 3 000 zł :D . W praktyce jeszcze przez 1,5 roku mieszkalismy korzystając z tego przyłącza (a nadmienie że mam ogrzewanie, kuchenkę, cuw na prąd) i nigdy nie bylo problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnielem odpowiedziec :D czy to drogo. Wydaje mi się że nie, bo za sama skrzynkę przewód i i inne detale idstalacyjne zaplacilem 1400 zł+120 zł za złożenie wniosku niewiem ile za sam licznik i dwa słupy, no i za wspomnieny ekspres żadne projekty i zudy mnie nie interesowały. dalem 120 zł a za 2 tygodnie pojechalem na dzialke obejżałem moje przyłącze i wreczylem 3 tysiące. i po wszystkim jakie to proste. (Skladalem wniosek w RE konstancin Jeziorna w normalnym trybie , zmarnowalem 1 dzien urlopu i dowiedzialem sie że nie moge liczyc na rb bo nie ma wolnej mocy i może za 2 lata, ale mialem telefon do własciwego elektryka :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do orange to skype dzwiekowy chodzi.

 

Czyli, że możesz dzwonić ze Skypa?? A jak płatne usługi via Skype?? (pewnie to to samo, ale sprawa dla mnie dość ważna więc pytam)??

Piszesz, że masz to już dwa miechy...mniemam że 2GB?? Ciekawe jak się w tym mieścisz?? Choć 2GB to sporo...wystarczy (jak dla mnie) i na rozrywkę...jest też limit 500 megowy...ja o tym myślałem, ale to chyba...mało??

 

A skoro już pytam o takie detale...jak jest z IP w czymś takim?? Ma się takie jak w neostradzie ??(dynamiczne ale jest, serwerek dla gierek założyć można :-) ) no i do "sedna" ciekawe czy posieciować/pograć na tym idzie??

 

Fajnie, że nam się uda u Zygmora zobaczyć...dopracujemy kolejne detale :-)

 

Widzę, że pogoda ma się conieco polepszyć...

 

Aaaa, jaki masz modem?? karta PCIMCIA??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnielem odpowiedziec :D czy to drogo. Wydaje mi się że nie, bo za sama skrzynkę przewód i i inne detale idstalacyjne zaplacilem 1400 zł+120 zł za złożenie wniosku niewiem ile za sam licznik i dwa słupy, no i za wspomnieny ekspres żadne projekty i zudy mnie nie interesowały. dalem 120 zł a za 2 tygodnie pojechalem na dzialke obejżałem moje przyłącze i wreczylem 3 tysiące. i po wszystkim jakie to proste. (Skladalem wniosek w RE konstancin Jeziorna w normalnym trybie , zmarnowalem 1 dzien urlopu i dowiedzialem sie że nie moge liczyc na rb bo nie ma wolnej mocy i może za 2 lata, ale mialem telefon do własciwego elektryka :roll:

 

gawel....drogo, drogo, drogo...

Chodzi o to, że można było założyć kablowe i "ominąć" erbetkę, jeśli tylko była taka możliwość (ja z takiej skorzystałem) ale to tylko wtedy drogo, jeśli wszystko (jak u mnie) może wykonać ZE, co innego jeśli trzeba sięgnąć po portfel jeśli chce się mieć szybciej prąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy na spotkanie 10 czerwca już od godz 12.00.

 

Organizatorzy: Zygmor z żoną i Ula i Sławek,

 

Zdeklarowani uczestnicy

 

Victoria z kawusiami i dodatkami, (5 osób),

sylvia1 z mężem,

Senser (z herbatą),

Rysiu,

asz z żoną,

bobo30 (z kawusią rozpuszczalną),

pieczareczka,

jolka 2 osoby,

izat,

wg,

alicjam80 (2osoby),

jajcek,

gaweł,

 

Co przywieźć?

 

Ustaliliśmy ostatecznie iż każdy przywozi co uważa i co lubi w takiej ilości, żeby dla niego i najbliższych starczyło.

Dodatkowo przypominamy o przywiezieniu talerzy i sztućców jednorazowych.

 

Ewa, Ula i Sławek, oraz Zygmor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu prosiłem Was o namiary na działki do sprzedaży.

 

Tommi dał mi namiar na fajną działkę,lecz własciciel sie rozmyslil i na razie nie chce jej sprzedawac :-(

 

Lukas0259 pisał o działce w jego okolicy,jednak nie czyta od tygodni prywatnej poczty i kontakt się urwał.Poza tym nic interesujacego nie znalazłem poza jedną działką w Nowej Wsi,którą inny kupujący sprzątnął mi sprzed nosa.Po mojej decyzji,że kupuję, właściciel zmienił następnego dnia zdanie i sprzedał działkę sąsiadowi :-(

 

Szukam dalej.Jeśli macie namiary na działki w Komorowie,Nowej Wsi lub Kaniach to będę bardzo wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser - EDGE w orange nie testowałem. Obecnie mam za to EDGE w Plusie i w Erze. Odnośnie wyboru EDGE - GPRS - to tylko jak podpisujesz umowę ustawiają u siebie odpowidnią opcję - inna jest cena samego GPRS a inna EDGE i GPRS. Ty jako internauta po prostu łączysz się - nie masz żadnej możliwości wyboru co do tego czy w danej chwili jest EDGE czy GPRS. Dlatego nie wieżę że ktoś miał wykupioną opcję EDGE a kożystał z GPRS i go skasowali na kilka tysięcy zł. Może miał UMTS a korzystał z GPRS - to są zupełnie różne usługi i jak ma wykupioną tylko jedną to za drugą płaci. Natomiast EDGE to jest tylko trochę podrasowany GPRS (to samo pasmo częstotliwości itd).

 

Ani w Erze ani w Plusie nie osiągnąłem więcej niż 180 kbitów/s. Zwykle jest w okolicach 100 kbitów/s. Plus wydaje się chodzić nieco szybciej. Nie zaobserowałem róznicy w szybkości przed i po przekroczeniu 500 MB (taką opcję wykupiłem).

 

Zarówno w Erze jak i w Plusie jest ten problem że nie można z zewnątrz wejść na komputer podłaczony do internetu. Adres który dostajesz jest adresem wewnątrz sieci odpowiednio Ery i Plusa. Nawet jak komuś podasz jaki masz adres - to ten ktoś na Twój komputer nie wejdzie z zewnątrz bo jego komputer nie będzie wiedział jak trafić pod ten Twój adres.

 

Akurat chciałem sobie zrobić mały serwerek WWW i chciałem móc na niego wchodzić z zewnątrz. Zadzwoniłem więc do BOK'u Ery. I tu kolejny przykład niekompetencji - panienka autorytatywnie (podobno konsultowała się ze specjalistami) stwierdziła że jeśli jestem hakerem to to mogę zrobić - w innym przypadku nie :o W ogóle nie była w stanie zrozumieć co tak naprawdę chcę - ciagle jej się zdawało że chodzi mi o włamywanie się na czyjeś komputery ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...