Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No Hubert czuję sie z leka opierdzielony, ale ręke trzymam na pulsie z tą ziemią bo Iza chciała i ja z dwie wywrotki też, jak masz ochote to drydnij do mnie i wpadnij na kawke :D

 

Nie opierdzielony, tylko doznałeś zaszczytu kręcenia się za moimi sprawami!! :-)

 

gaweł masz kolejny etat :D

 

jeśli chodzi o ziemię to ja też liczę na "małe co nie co" :D

na jakiś podszepcik ;) jeśli ktoś będzie coś wiedział o dobrym źródle tego cennego towaru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jestem już w Grodzisku. Z radością donoszę, że mamy wstawione okna! Z wyjątkiem jednego, niestety dał ciała producent i wykonał je w złym kolorze. Alarm też działa. W piątek montaż bramy garażowej i będzie kończone przyłącze prądu. Luuudzie! Prąd w domu! Drzwi wejściowe będą też za jakieś 2 tygodnie. Normalnie szok. Cywilizacja wkracza do naszego Gargamela dużymi krokami. Cieszę się jak małe dziecko.

 

Izat? Mam do Ciebie pytanko. Ile dajesz za piasek kwarcowy? Czy to to samo co Ceresit CT 29? Mój wykonawca wie, gdzie można go kupić za 32zł/worek. Masz taniej?

 

I jeszcze jedno. Właśnie odezwał się do nas urząd skarbowy. Uważa, że powinniśmy byli zapłacić za działkę 100% więcej. Czy może ktoś przerabiał ten temat z US w Grodzisku? Co prawda mamy wycenę rzeczoznawcy, ale wiecie jak to jest. W operacie stoi, że działka warta była trochę mniej niż 20% więcej. Czy ma ktoś dla nas jakieś rady jak tę sprawę załatwić z minimalną szkodą? Chyba ktoś zapomniał, albo nie jest świadomy, że na nasz koszt przebudowywana była linia energetyczna i że musieliśmy podnieść teren, a więc że odwiedziło nas 280 największych wywrotek kiprując to, co miały na naczepie.

 

Tyle u nas. Pozdrawiam. ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula,

miło Cię widzieć :)

brakowało Cię tutaj zdecydowanie :)

 

jeśli chodzi o piasek kwarcowy, to tak naprawdę nie wiem po ile będę go miała, jeszcze do mnie nie przyjechał

nie mam pojęcia czy Ceresit coś tam to to samo lub podobne

zapytam swojego tynkarza

 

Ula fotki poproszę :) byle dużo

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie pod zapytanie Freudka...

 

Tez szukam. I jakos do zadnego nie moge sie przekonac :(

 

Ostry,

Chyba ostro testowałeś kierowników budowy.

Ciekawi mnie efekt. Masz jakiegoś godnego polecenia?

A może jeszcze jakąś sprawdzoną ekipę budowlaną???

 

Izat

Wielkie dzięki za namiary. Przydadzą się.

Pozdrwiam.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffffffffffffff..................

 

PO 2,5 miesięcznyhc bojach dostaliśmy wreszcie kredyt!!! A juz się mocno wkurzałem tym zwodzeniem, ale nareszcie....

 

Złożyłem wniosek o wypłatę pierwszej transzy, ciekawe czy nie będzie problemów..

 

Pozdrawiam wszystkich, niech sie mury..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu ziemi.

Dam nr na priva-dlaczego?

Człowiek jezdzi patelnią w duzej firmie i za 50 zlociszy moze podrzucic ziemi z budowy.Sąsiad juz skorzystal.Jakość zalezy od tego co i gdzie wykopią-trzeba sie dogadywac.Cene podaje do Waszej wiadomosci.

Nr -sami rozumiecie-jakby wszyscy na raz to niemialby czasu prowadzić.

A generalnie to wystarczy złapać takową patelnie i pogadac z kierowcą.W tym konkretnym przypadku ziemie wozili z Okęcia do Grójca.Jak zaproponowałem Nadarzyn to facet rzucił banana na twarz i od razu chciał jechać na działke z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu ziemi.

Dam nr na priva-dlaczego?

Człowiek jezdzi patelnią w duzej firmie i za 50 zlociszy moze podrzucic ziemi z budowy.Sąsiad juz skorzystal.Jakość zalezy od tego co i gdzie wykopią-trzeba sie dogadywac.Cene podaje do Waszej wiadomosci.

Nr -sami rozumiecie-jakby wszyscy na raz to niemialby czasu prowadzić.

A generalnie to wystarczy złapać takową patelnie i pogadac z kierowcą.W tym konkretnym przypadku ziemie wozili z Okęcia do Grójca.Jak zaproponowałem Nadarzyn to facet rzucił banana na twarz i od razu chciał jechać na działke z transportem.

Mery dzieki bardzo poprosze na priva ten numer- ziemie bede potrzebowała na jesieni bo teraz dopiero startujemy z budową..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Od niedawna chodzi mi po głowie sprawa drenażu wokoło ław fundamentowych. Nie wiem za bardzo co zrobić. Na wiosnę miałem wodę około 60 cm poniżej poziomu gruntu a teaz jest jakieś 1,2m. Zamierzam wyciągnąc fundament 80cm ponad poziom obecnego gruntu i podsypać domek. ale nadal rodzi się pytanie czy nie trzeba odprowadzić wody spod fundamentów. Co o tym myslicie? Może ma ktoś drenaz u siebie? Może macie fachowca od tych spraw, który mógłby doradzić co zrobić?

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...