Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

a przy okazji poszukuje dwóch przedszkolanek i jednej nauczycielki kształcenia podstawowego - jakby ktos szukał dobrze płatnej :D pracy...???.... to do mnie jak w dym!

 

 

Proponuje uslugi dwojga nauczycieli angielskiego "native speakers" - wiekowo swietnie sie zintegruja, duzych wymagan finansowych nie maja, angielski plynny... :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowa i miło mi Was wszystkich powitać.

Działkę mam w Odrano Woli i jak widzę mam tu sporo sąsiadów . W tym roku chciałabym postawić część domu do stanu surowego otwartego 68m2 (na więcej nie ma kasy), ale potrzebuję kontakt do dobrej i taniej ekipy budowlanej i takiej, która zechciałaby zabrać się za postawienie takiego malucha. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malucha

To nie tak...dom jak każdy inny. Każdy buduje jak może i jak chce. A ważne, że się buduje.

 

Masz rację... Ale spotkałam ekipę, która nie chciała za bardzo zabierać się za robotę, bo mały dom i nie opłaca im się robić np. samych fundamentów, tylko cały stan surowy, ewentualnie z łaską mogą robić jak się też zdecyduję na ściany - tylko w tej opcji coś oni mi drogo wyszli :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malucha

To nie tak...dom jak każdy inny. Każdy buduje jak może i jak chce. A ważne, że się buduje.

 

Masz rację... Ale spotkałam ekipę, która nie chciała za bardzo zabierać się za robotę, bo mały dom i nie opłaca im się robić np. samych fundamentów, tylko cały stan surowy, ewentualnie z łaską mogą robić jak się też zdecyduję na ściany - tylko w tej opcji coś oni mi drogo wyszli :roll:

myślę,że z taktycznego punktu widzenia nawet lepiej byłoby gdyby domek w stanie surowym stawiała Ci jedna ekipa

nie byłoby ewentualnej spychologii

a cenowo wyjdzie pewnie tak samo jeśli nie taniej z jedną

faktycznie będzie ciężko znaleźć Ci kogoś do samych fundamentów itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecić mi swoich glazurników? sprawdzonych i dokładnych

jeśli mielibyście w zanadrzu kogoś rzeczowego od ocieplenia poddasza i g-k to tez poproszę

ja polecam swojego tynkarza

super chłopak i robi piękne :) tynki tradycyjne

info jak ktoś sobie życzy podam na priv

 

Cześć Iza,

 

Namiary wysłałem na priv'a.

 

pozdr.

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malucha

To nie tak...dom jak każdy inny. Każdy buduje jak może i jak chce. A ważne, że się buduje.

 

Masz rację... Ale spotkałam ekipę, która nie chciała za bardzo zabierać się za robotę, bo mały dom i nie opłaca im się robić np. samych fundamentów, tylko cały stan surowy, ewentualnie z łaską mogą robić jak się też zdecyduję na ściany - tylko w tej opcji coś oni mi drogo wyszli :roll:

myślę,że z taktycznego punktu widzenia nawet lepiej byłoby gdyby domek w stanie surowym stawiała Ci jedna ekipa

nie byłoby ewentualnej spychologii

a cenowo wyjdzie pewnie tak samo jeśli nie taniej z jedną

faktycznie będzie ciężko znaleźć Ci kogoś do samych fundamentów itd

 

No tylko, że jakoś nie mogę natrafić na nikogo chętnego do tej roboty. Wiem, że trochę za późno się zabraliśmy do tego, ale dopiero teraz pojawiły się możliwości finansowe :D Trafiamy, albo na już zajęte ekipy, albo na cwaniaków chcących zarobić na nas fortunę, bo patrząc się na stawki jakie się płaci wykonawcom stawiającym duże i skomplikowane budynki, oni chcieli podobne pieniądze za ten mały projekt. Zresztą on jest tak naprawdę zaadoptowanym na potrzeby mieszkalne garażem (bo na budowę właściwego domu na razie nas nie stać) co znacznie uprościło konstukcję (nie ma stropów, kształt prostokąta, prosty dach i wiele innych ułatwień zmniejszających pracochłonność). Może masz kogoś godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aśka,

znalazłaś tynkarzy??

masz już tynki?

 

 

tynków jeszcze nie mam, robie w odwrotnej kolejnosci... najpierw wylewki potem tynki - tynkowac będzie facet co mi dom stawiał :D jesli chodzi o postawienie domu, to większych błedów nie zrobił, więc licze że i tynki bedą o.k. poza tym nie jest drobiazgowy - musze np. podmurować pod dachem na jedna cegłę na około, i tynkarze z którymi rozmawiałam proponowali, że i owszem, podmurują ale np. 30zł za mb... czyli jakieś 6 cegieł...

a pan janek całość zrobi za stówke :D :D

doleje mi schody, pomorze z podmurówka pod ogrodzenie, itd....

 

póki co, wczoraj weszliśmy do domu po wylewkarzach pierwszy raz :evil:

 

wszedzie za wysoko o pół centymetra, i zalali odpływ prysznica w jednej łazieńce :evil: :evil: :evil:

tam gdzie przypilnowaliśmy, czyli powiedziałam że w dwóch łazienkach prysznice są takie bez "miskowe" i jak oni zamierzaja to zabezpieczyć - podumali i postawili na tym rurki - których oczywiscie zapomnieli potem wyjąć i teraz sa na amen- ale w łazience gdzie rura poprostu wystawała z podłogi - tam nic nie mówiłam i jakoś jej nie zauważyli :evil: :evil:

 

ale jak się wczoraj doliczyłam 12 puszek po piwie, a piło ich tylko 3 (ile jeszcze znajde - kto wie?) to w sumie co się dziwić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji poszukuje dwóch przedszkolanek i jednej nauczycielki kształcenia podstawowego - jakby ktos szukał dobrze płatnej :D pracy...???.... to do mnie jak w dym!

 

 

Proponuje uslugi dwojga nauczycieli angielskiego "native speakers" - wiekowo swietnie sie zintegruja, duzych wymagan finansowych nie maja, angielski plynny... :wink: :D

 

papiery zawsze można w sekretariacie zostawić - potem prezes (czyli ja) rozpatrzy :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

 

ekipa sie sypie,zapili i dojsc juz niemoga 3 dzien

tzn szef i robotnicy sa , oni nawet trzezwi ale szef opiep......... iwestora ze prychodzi i kontroluje i co on sobie mysli :lol: :lol: :evil:

dzisiaj natapil ponownie monolog i jestesmy w kropce

kominy szczyty i lukarny mam rozbabrane a w nastepnym tygodniu ekipa do wiezby miala przyjechac

 

ludziska pomocy namiary podajcie na wszystkich jakich macie majstrow

podzwonie co do ceny bede negocjowac, musze cos zrobic bo caly plan zajec szlag trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zaproszenia pewnie nie skorzystam, jakaś niesmiała jestem czy co??? :oops:

 

ale za to sie chwalę, że od wrzesnia otwieram przedszkole :D :D :D

poszukuje pracowników, z wykształceniem wychowanie przedszkolne i lub nauczania poczatkowego :D gdyby ktos koos takiego znał i on akurat szukał pracy, to zapraszam! dodatkowo: dietetyka, logopede (tommi, jak żona zainteresowana, to zapraszam! jutro bedę pół dnia na budowie), lektora j. angielskiego, j, niemieckiego, psychologa dziecięcego, specjaliste od glottodydaktyki, kogoś kto poprowadzi zajęcia taneczne, kurs pierwszej pomocy, jakiś rodzaj samoobrony (podobno w tak wczesnym wieku to tylko karate), itd.

 

i gdybyscie mogli mi doradzić gdzie i za ile tanie drzwi zewnetrzne, wewnetrzne, okna itd, choć bez przesady, nie chodzi oto, zeby się to zaraz rozpadło :lol:

 

życzcie mi powodzenia, i szczęścia - bo bedzie mi potrzebne!!!! :wink:

 

A gdzie to przedszkole będzie, bo powoli zaczynam interesować się tym tematem dla mojej córy?

Pozdr

Agathea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

 

ekipa sie sypie,zapili i dojsc juz niemoga 3 dzien

tzn szef i robotnicy sa , oni nawet trzezwi ale szef opiep......... iwestora ze prychodzi i kontroluje i co on sobie mysli :lol: :lol: :evil:

dzisiaj natapil ponownie monolog i jestesmy w kropce

kominy szczyty i lukarny mam rozbabrane a w nastepnym tygodniu ekipa do wiezby miala przyjechac

 

ludziska pomocy namiary podajcie na wszystkich jakich macie majstrow

podzwonie co do ceny bede negocjowac, musze cos zrobic bo caly plan zajec szlag trafi

 

Mam tylko nadzieję, że jeszcze masz te pieniądze, które im się teoretycznie NALEŻAŁY?? Nie dawaj im ani grosza. A jeśli już masz kruche sumienie to drastycznie mniej niż im się należy!!! Takie pijaństwo trzeba tępić. Licz się z tym, że ktoś jak przyjdzie ogarnąć to pewnie krzyknie sobie co nieco więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

nie znacie może jakiejś agencji nianiek w okolicach Grodziska albo kogoś do polecenia - koniecznie zmotoryzowanego, potrzebuję jakiejś energicznej osoby na kilka godzin jakies 2 razy w tygodniu.

 

Zygmor - macie przepiękny ogród, szkoda że nie mogliśmy dotrzeć do Was - może za rok. My jesteśmy na etapie projektowania ogrodu.

 

Już pół roku mieszkamy i zaczęły się pierwsze awarie: pękła nam w zimie rurka z ciepłą wodą pod podłogą w kuchni aż do tej pory nasz super hydraulik tego nie rozpoznał, dopiero mój mąż sam wpadł na ten pomysł i po zdemontowaniu całej kuchni i zdjęciu całej nowiutkiej podłogi awaria wyszła na jaw. Teraz nie mam kuchni, zywy beton na podłodze. Do tego awaria w łazience, śmierdzi szambem - w piątek mają to naprawiać aż się boję, że oprócz kuchni zaraz nie będę też mieć łazienki. A miało być tak pięknie.

 

Pocieszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...