Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

aśka,

 

Tommi,

masz piękne schody (okazałe) :) i bardzo ładny klinkier na słupach :)

niestety na furtce była kłódka :D

 

Hej,

 

dzięki, dzieki :) faktycznie schody teraz jakby większe się zrobiły. A słupek - tylko jeden obkładałem płytkami (tez po prawej) - reszta to cegła. No cóż - faktycznie mogło mnie nie być w domku, może przy następnej okazji się uda... ?

 

pozdr.

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Chyba będzie zmiana pogody. Obudził mnie potworny ból głowy.

Rysiu - opóźnienia nasz MultiBank miał dwa w wypłacie transzy. Jedno wyniosło aż 4 dni...

ANIK78 - witaj! Zadzwoń do pana Ryszarda Judki 601 816 175. Dwa lata temu poznałam człowieka, któremu zrobił tylko fundamenty pod niewielki dom z bala. Nie wiem czy telefon jest aktualny ani czy jest godny polecenia, choć waściciel domu mówił, że tak, ale zawsze to jakiś kontakt więcej.

Victoria - zadzwoń pod numer, który podałam wyżej, może Judka podejmie się roboty u Ciebie. Nie denerwuj się, na szczęście zaczęliście wcześnie, więc macie czas, na znalezienie nowego wykonawcy. Zastanawiam się co by było, gdyby nasi górale sprzed roku okazali się fatalni. Zaczynaliśmy budowę pod koniec sierpnia!

Sylvia1 - W tej chwili nie mamy Inspektora Nadzoru Budowlanego. Trwa konkurs. Jest 3 kandydatów. W tym Paweł Wnuk (skąd ja znam to nawisko 8) ), który pełni obowiązki inspektora.

No nie mogę! Agathea w końcu pojawiła się w naszej grupie! Witam panią :). Właścicieli ogródków, które zaprojektowały autorki Twojego ogrodu znajdziesz tu przynajmniej trzech. A wiesz? O Twoich kłopotach z szambem pan M.M. się nie pochwalił. Słów pocieszenia nie potrafię znaleźć, chyba, że odetchniesz, gdy Ci powiem, że przynajmiej awarię z pęknięciem rurki macie już opanowaną. Mnie dobija zawsze brak znalezienia źródła usterki. Gdy jest już wiadome skąd wziął się problem, uspokajam się wtedy automatycznie i przestawiam na poszukiwanie sposobu naprawy. Niestety mój Sławek odwrotnie. Zobaczył usterkę w naszym domu, wystarszył się, a po 3 dniach pogotowie zabrało mi go z budowy, bo odezwały się wrzody. Ja tam bym poniekąd cieszyła się na Twoim miejscu, że sprawa jest już wyjaśniona. Nie wiem tylko, co z Waszym szambem, ale w końcu i ta sprawa będzie miała swój finał. Głowa do góry, piszę to już do Wszystkich, obyśmy większych problemów nie mieli. Szczególnie takich, których naprawić już się nie da. A co do epitetów, że hydraulik jest ... to może on i rutyniarz, ale raptusem bym go nie nazwała. Znam go osobiście. Jajcek i pieczareczka też go znają, ale nie wiem czy podzielają moje słowa.

 

Słuchajcie, czy ktoś z Was zna człowieka z samochodem ciężarowym, który świadczy usługi transportowe? W czym rzecz. Mam kontakt do sprzedawcy drewna do kominka. Dziś, tzn. wczoraj z nim rozmawiałam. Drewno jest suche, 3letnie, dąb, buk, jesion, grubo porąbane, o długości 35cm. Za 1m3 chce 115zł bez transportu. Z jego transportem (na jego samochód wchodzi 25m3) cena urosła do 160zł/m3. Facet mieszka pod Braniewiem. Chce 2zł/km sumując kilometry w obie strony. Wychodzi to chyba drogo, ale może się mylę, co o tym sądzicie? Może są tu chętni na takie drewno? Na razie jest dwoje łącznie na jakieś 10m3. Ale cena jest ciut przydroga. Szukamy więc innego przewoźnika. Znacie kogoś, kto weźmie mniej niż 2zł/km w każdą stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awarie, awarie - też miałem niewielką awarię wodną w pierwszym miesiącu po zamieszkaniu. Okazało się że cieknie na złoczce pomiędzy rurą doprowadzającą wodę do domu a instalacją w domu. Problem był taki że było to przed zaworem w domu więc codziennie trzeba było, po kąpieli porannej, zamykać zawór w studzience (gdzie oczywiście stała woda deszczowa). Na szczęście nic nie było trzeba kuć, całość była w pomieszczeniu technicznym, a chydraulik znalazł czas na naprawienie już po dwu dniach (się śmiałł ze mnie że taki drobiazg nazywam awarią ;-) )

 

Ula i Sławek - macie wiadomość na priv ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aśka,

nie odzywałaś się więc dzisiaj zrobiłam sobie rekonesans obok Twojej chatki

zauważyłam właśnie, że nie masz jeszcze tynków :(

 

Tommi,

masz piękne schody (okazałe) :) i bardzo ładny klinkier na słupach :)

niestety na furtce była kłódka :D

 

byyyłaś u mnie???? i jak ci się mój klockowaty dom podoba??? ale mam za to wylewki, he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zaproszenia pewnie nie skorzystam, jakaś niesmiała jestem czy co??? :oops:

 

ale za to sie chwalę, że od wrzesnia otwieram przedszkole :D :D :D

poszukuje pracowników, z wykształceniem wychowanie przedszkolne i lub nauczania poczatkowego :D gdyby ktos koos takiego znał i on akurat szukał pracy, to zapraszam! dodatkowo: dietetyka, logopede (tommi, jak żona zainteresowana, to zapraszam! jutro bedę pół dnia na budowie), lektora j. angielskiego, j, niemieckiego, psychologa dziecięcego, specjaliste od glottodydaktyki, kogoś kto poprowadzi zajęcia taneczne, kurs pierwszej pomocy, jakiś rodzaj samoobrony (podobno w tak wczesnym wieku to tylko karate), itd.

 

i gdybyscie mogli mi doradzić gdzie i za ile tanie drzwi zewnetrzne, wewnetrzne, okna itd, choć bez przesady, nie chodzi oto, zeby się to zaraz rozpadło :lol:

 

życzcie mi powodzenia, i szczęścia - bo bedzie mi potrzebne!!!! :wink:

 

A gdzie to przedszkole będzie, bo powoli zaczynam interesować się tym tematem dla mojej córy?

Pozdr

Agathea

od września pewnie się nie uda :cry: blokuja mnie w starostwie z pozwoleniem na budowe - sami wiecie jak duzo czasu im potrzeba na podjecie decyzji - na mój dom czekałam na pozwolenie 4 miesiące - bo wiecznie mieli jakieś dylematy...

ale moze od pażdziernika by juz ruszyło - w Granicy - na przeciwko szkoły w Nowej Wsi stoi warsztat samochodowy (ul. Główna 91) i to ma być tam... pare osób chętnych juz mam, i juz mi jest głupio w stosunku do nich, bo obiecywałam na wrzesień otworzyć a tu sprawa się wlecze... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zaproszenia pewnie nie skorzystam, jakaś niesmiała jestem czy co??? :oops:

 

ale za to sie chwalę, że od wrzesnia otwieram przedszkole :D :D :D

poszukuje pracowników, z wykształceniem wychowanie przedszkolne i lub nauczania poczatkowego :D gdyby ktos koos takiego znał i on akurat szukał pracy, to zapraszam! dodatkowo: dietetyka, logopede (tommi, jak żona zainteresowana, to zapraszam! jutro bedę pół dnia na budowie), lektora j. angielskiego, j, niemieckiego, psychologa dziecięcego, specjaliste od glottodydaktyki, kogoś kto poprowadzi zajęcia taneczne, kurs pierwszej pomocy, jakiś rodzaj samoobrony (podobno w tak wczesnym wieku to tylko karate), itd.

 

i gdybyscie mogli mi doradzić gdzie i za ile tanie drzwi zewnetrzne, wewnetrzne, okna itd, choć bez przesady, nie chodzi oto, zeby się to zaraz rozpadło :lol:

 

życzcie mi powodzenia, i szczęścia - bo bedzie mi potrzebne!!!! :wink:

 

A gdzie to przedszkole będzie, bo powoli zaczynam interesować się tym tematem dla mojej córy?

Pozdr

Agathea

od września pewnie się nie uda :cry: blokuja mnie w starostwie z pozwoleniem na budowe - sami wiecie jak duzo czasu im potrzeba na podjecie decyzji - na mój dom czekałam na pozwolenie 4 miesiące - bo wiecznie mieli jakieś dylematy...

ale moze od pażdziernika by juz ruszyło - w Granicy - na przeciwko szkoły w Nowej Wsi stoi warsztat samochodowy (ul. Główna 91) i to ma być tam... pare osób chętnych juz mam, i juz mi jest głupio w stosunku do nich, bo obiecywałam na wrzesień otworzyć a tu sprawa się wlecze... :(

 

Fajnie. Zaraz obok mnie :). Tyle ze nie mam jeszcze kogo do przedszkola prowadzac...

 

Asia a czy tam obok szkoly nie ma juz jakiegos przedszkola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zaproszenia pewnie nie skorzystam, jakaś niesmiała jestem czy co??? :oops:

 

ale za to sie chwalę, że od wrzesnia otwieram przedszkole :D :D :D

poszukuje pracowników, z wykształceniem wychowanie przedszkolne i lub nauczania poczatkowego :D gdyby ktos koos takiego znał i on akurat szukał pracy, to zapraszam! dodatkowo: dietetyka, logopede (tommi, jak żona zainteresowana, to zapraszam! jutro bedę pół dnia na budowie), lektora j. angielskiego, j, niemieckiego, psychologa dziecięcego, specjaliste od glottodydaktyki, kogoś kto poprowadzi zajęcia taneczne, kurs pierwszej pomocy, jakiś rodzaj samoobrony (podobno w tak wczesnym wieku to tylko karate), itd.

 

i gdybyscie mogli mi doradzić gdzie i za ile tanie drzwi zewnetrzne, wewnetrzne, okna itd, choć bez przesady, nie chodzi oto, zeby się to zaraz rozpadło :lo

 

życzcie mi powodzenia, i szczęścia - bo bedzie mi potrzebne!!!! :wink:

 

A gdzie to przedszkole będzie, bo powoli zaczynam interesować się tym tematem dla mojej córy?

Pozdr

Agathea

od września pewnie się nie uda :cry: blokuja mnie w starostwie z pozwoleniem na budowe - sami wiecie jak duzo czasu im potrzeba na podjecie decyzji - na mój dom czekałam na pozwolenie 4 miesiące - bo wiecznie mieli jakieś dylematy...

ale moze od pażdziernika by juz ruszyło - w Granicy - na przeciwko szkoły w Nowej Wsi stoi warsztat samochodowy (ul. Główna 91) i to ma być tam... pare osób chętnych juz mam, i juz mi jest głupio w stosunku do nich, bo obiecywałam na wrzesień otworzyć a tu sprawa się wlecze... :(

 

 

 

Nam się nie spieszy , nasza mała ma dopiero dwa latka, więc przedszkole będzie nam potrzebne dopiero od września ale przyszłego roku ale robię powoli rekonesans, żeby sprawdzić czy znajdę coś tu na miejscu ciekawego, czy bedę zmuszona wozić małą do W-wy.

 

Ula i Sławek witajcie, to okropne co piszesz o Sławku - czyżby typ przejmujący się (skąd ja to znam), mam nadzieję, że już wszystko ok z jego wrzodami - przy okazji pozdrawiam- jutro ww p.MM ma rozbierać prysznic - zobaczymy co tam znajdzie, aż się boję.

Oj dziecko wzywa, może później tu zajrzę.

Pozdr

Agathea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser

nic jescze nedalam za etam poddasza, wiec raczej stratna niebede

ale tu niechidzi juz o te pieniadze a o terminy z innymi ekipami

wiezba, okna itp sa uzgodnione terminy no i szlag mnie trafi jak sie zacznie cos walic, ajak sie wali to ja sie denerwuje i wszystko mnie drazni

 

Ula wszedzie juz obdzwonilam tego namiaru co podajesz niemam wiec skorzystam dzieki

 

a tak na przyszlosc dla osob ktore beda chcialy budowac

walic do mnie po informacje, dzieki tej akcji mam sporo telefonow, i nibede ich trzymac dla siebie

jestesmy w takiej desperacji ze wdniu dzisiejszym w drodze do przedszkola i pracy zatrzymywalismy sie prawie na kazdej budowie, no niemyslalam ze inwestorzy sa tacy zachlanni :o :evil: , niechca poratowac czlowieka w potrzebie i niedaja nr tel do ekip

a ja mam roboty nagle na 3 dni, przeciez na budowach sa przestoje technologiczne-myslalm ze sie w taka przerwe wstrzele a tu nic :evil: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zaproszenia pewnie nie skorzystam, jakaś niesmiała jestem czy co??? :oops:

 

ale za to sie chwalę, że od wrzesnia otwieram przedszkole :D :D :D

poszukuje pracowników, z wykształceniem wychowanie przedszkolne i lub nauczania poczatkowego :D gdyby ktos koos takiego znał i on akurat szukał pracy, to zapraszam! dodatkowo: dietetyka, logopede (tommi, jak żona zainteresowana, to zapraszam! jutro bedę pół dnia na budowie), lektora j. angielskiego, j, niemieckiego, psychologa dziecięcego, specjaliste od glottodydaktyki, kogoś kto poprowadzi zajęcia taneczne, kurs pierwszej pomocy, jakiś rodzaj samoobrony (podobno w tak wczesnym wieku to tylko karate), itd.

 

i gdybyscie mogli mi doradzić gdzie i za ile tanie drzwi zewnetrzne, wewnetrzne, okna itd, choć bez przesady, nie chodzi oto, zeby się to zaraz rozpadło :lol:

 

życzcie mi powodzenia, i szczęścia - bo bedzie mi potrzebne!!!! :wink:

 

A gdzie to przedszkole będzie, bo powoli zaczynam interesować się tym tematem dla mojej córy?

Pozdr

Agathea

od września pewnie się nie uda :cry: blokuja mnie w starostwie z pozwoleniem na budowe - sami wiecie jak duzo czasu im potrzeba na podjecie decyzji - na mój dom czekałam na pozwolenie 4 miesiące - bo wiecznie mieli jakieś dylematy...

ale moze od pażdziernika by juz ruszyło - w Granicy - na przeciwko szkoły w Nowej Wsi stoi warsztat samochodowy (ul. Główna 91) i to ma być tam... pare osób chętnych juz mam, i juz mi jest głupio w stosunku do nich, bo obiecywałam na wrzesień otworzyć a tu sprawa się wlecze... :(

 

Fajnie. Zaraz obok mnie :). Tyle ze nie mam jeszcze kogo do przedszkola prowadzac...

 

Asia a czy tam obok szkoly nie ma juz jakiegos przedszkola?

a nie ma, he he he.. ale ta sama p. Dyrektor co w szkole prowadzi państwowe przedszkole w nowej wsi - ale maluśkie i praktycznie nie można się do niego dostać - ale podobno na wysokim poziomie.

ale moje też będzie na wysokim poziomie - tak wysokim, że aż strach (tak bardzo wysoki to poziom będzie) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem, brodzik rozebrany - okazało się , że pękła rurka łącząca syfon z kanalizacją i wylało się trochę ścieków pod brodzik, teraz suszenie i sytuacja będzie opanowana. Dzisiaj zgłosiłam obie awarie do Hestii i zobaczymy jak je wycenią.

Mam nadzieję, że to już koniec problemów i będzie można wreszcie posiedzieć na tarasie a nie cały czas zastanawiać się co się dzieje w chałupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!

W przyszłym tygodniu ekipa zabiera sie do fundamentów.Jako ze warunki glebowe pozwalają zrezygnować z chudziaka beton bedzie lany prosto w wykop.I tu jest problem.Trzeba podłożyć COS pod zbrojenie.Ekipa wymyslila np. kostke betonową, stare płyty chodnikowe-które mozna połupać i podłożyć.

Zatem pytanie:Widzieliscie gdzies w okolicy remont starego chodnika?A moze ma ktoś na zbyciu odpadki z kostki brukowej?A moze jakiś namiar na fachmana co kladzie kostke-taki ma na pewno jakies odpady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem pytanie:Widzieliscie gdzies w okolicy remont starego chodnika?A moze ma ktoś na zbyciu odpadki z kostki brukowej?A moze jakiś namiar na fachmana co kladzie kostke-taki ma na pewno jakies odpady.

Pozdrawiam

 

U mnie na Teligi co prawda nie remont starego, ale przy okazji budowy nowych budynków układano chodniki. Po ułożeniu chodników sporo kostek się walało (ja sobie zebrałem kilkadziesiąt pod postawienie baraku). Jeśli takie Ci odpowiadają daj znać, w weekend się porozglądam i pozbieram.

 

P.S.

Kur... pozwolenie na budowę - 7 tydzień upłynął...

W niedzielę jadę na stadion 10-lecia po broń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...