Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wookash a z jakiej betoniarni ten beton? bo jak u nas był obsów to KASOB się nad nami zlitował i zalewali o godiznie 18 w sobote.. polecam ich z ręką na sercu... może warto podjechać.?wiem ze u nich z dnia na dzień umawiają... :roll:

a u nas przywieźli bloczki ale dojechała tylko część...[/img]

 

Beton biore z Budokruszu.

Wczesniej tez mi mowiono, ze jak dzien wczesniej powiem to bedzie OK. No ale niestety nie wyszlo. Ale jesli chodzi o pompe to juz ok, dwa dni wczesniej wystarczylo. Na razie zobacze jak wyjdzie rano zalewanie fundamentow.

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wookasch,

z którego składu budowlanego kupujesz?

Poza tym a propos studni to troszki drogo. Też się zastanawiam nad studnią głębinową, ale nie wiem czy się to opłąca w naszych okolicach - czy woda się nadaje do picia. No i koszty są dużo wyższe.

Pozdrawiam

ala

 

Jesli chodzi o bloczki betonowe i ceramike na sciany to biore z Andy. Szczerze mowiac nawet nie wiem jak to wyszlo cenowo bo nie bardzo mialem czas jezdzic i rozgladac sie za najlepsza cena.

 

Co do studni - wiem, ze ceny w stylu 150 zl/metr to normalna cena, za ktora wykonywane sa studnie. Nie szukalem jak najtanszej, bo wiedzialem, ze firma, ktora mi polecono, robi swoja robote dobrze (a to jest dla mnie najwazniejsze). I faktycznie nie moge zlego slowa powiedziec - studnia jest, duzo wody jest i to jest dla mnie najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokash a z której Andy bo mi wczorajsza Anda grodziska z Kozerek prez cały dzień dowoziła bloczki na fundamenty a miały byc przedwczoraj rano...

jaką ceramikę? tzn którego producenta? bo też sie nad nimi zastanawiam...

 

u nas studnia za 50 zł/mb i tez nei szukałam najtańszej tylko wziełam ekipe pana Paluchowskiego polecanego na tym forum typowa głebinówkę robi po 100zł/ mb u mnei studnia na 22 m a lustro wody podnosło się do 4 m pod poziomem czyli super. woda jak zwierciadełko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokash a z której Andy bo mi wczorajsza Anda grodziska z Kozerek prez cały dzień dowoziła bloczki na fundamenty a miały byc przedwczoraj rano...

jaką ceramikę? tzn którego producenta? bo też sie nad nimi zastanawiam...

 

u nas studnia za 50 zł/mb i tez nei szukałam najtańszej tylko wziełam ekipe pana Paluchowskiego polecanego na tym forum typowa głebinówkę robi po 100zł/ mb u mnei studnia na 22 m a lustro wody podnosło się do 4 m pod poziomem czyli super. woda jak zwierciadełko ...

 

Co do Andy - szczerze mowiac to nawet nie wiem ktora, bo wszystko zalatwiam na telefon. Bloczki betonowe beda u mnie jutro.

Mysle, ze problemy z dowozem do Ciebie mogly wynikac z ograniczen w ruchu ciezarowek. Ceramika - Thermopor Leiera, kupilem chyba 29 albo 30.06.

 

Co do studni - wiem, ze na moim terenie sa problemy z woda (oprocz zaskornej). Studnia jest zrobiona na 24 metry, a wode mam juz od ok. 3 m. od poziomu terenu, czyli podobnie jak u Ciebie.

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE

Dawno mnie tu nie było,bo i nie było czym się chwalić.Wykonawca wszedł na budowe 1 czerwca i do dnia dzisiejszego jesteśmy na etapie fundamentu.Z każdej strony piętrzą się problemy:była różnica w poziomie więc była robiona dolewka,do tego zabrakło betonu i był przestój 2-dniowy.Może ktoś z Was zna dobrego prawnika,który pomógłby mi rozwiązać umowe ,bo jeśli się z nim nie dogadam to niewiem czy nie skończy się to sądem.Mam serdecznie dość tej ekipy.dzisiaj wezwałam geodete do sprawdzenia poziomu i pionu obrysu zewnętrznego budynku,nieuwierzycie,ale nie trzyma wymiarów a różnica w niektórych miejscach wynosi 20cm.Budowa została wstrzymana.Czekam na wieczorne spotkanie z kierownikiem budowy i z wkonawcą.I mam tylko nadzieje,że da się to jeszcze naprawić.Prowadze też rozmowy z panem MM czy nie przejąby budowy.Problem polega na tym że czas ucieka, są duże opóżnienia, mam umówioną ekipe do więżby i dachu i chyba

wszystko szlag trafi, a ja zostane bez ekipy i z kredytem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza!

cena za piasek do zasypanie "0-wki" to około 230-250 zł za tatre.Ale to chyba Ciebie nie interesuje.Piasek do murowania (płukany) w Strzeniówce chyba 350 za tarte-fachowcy chwalą ze dobry.

 

Co do Andy.

Zadzwoniłem do andy przy jerozolimskich-pogadałem z gościem i wysłałem zapotrzebowanie mat. na maila który gość podał.Od 2 tyg zero odzewu.Może nie dostał.Nic to-nawiązałem współprace z centrobudem w Starej Iwicznej.Ceny(netto) jak na razie dobre.np. bloczki bet. 2,13, BK 24"D" około 5,8 (brutto).Towar dowożą, nadwyżki zabierają.Co najwazniejsze idzie sie dogadać.Wszystko na tel. Towar na 2-gi dzien.Na razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE

Dawno mnie tu nie było,bo i nie było czym się chwalić.Wykonawca wszedł na budowe 1 czerwca i do dnia dzisiejszego jesteśmy na etapie fundamentu.Z każdej strony piętrzą się problemy:była różnica w poziomie więc była robiona dolewka,do tego zabrakło betonu i był przestój 2-dniowy.Może ktoś z Was zna dobrego prawnika,który pomógłby mi rozwiązać umowe ,bo jeśli się z nim nie dogadam to niewiem czy nie skończy się to sądem.Mam serdecznie dość tej ekipy.dzisiaj wezwałam geodete do sprawdzenia poziomu i pionu obrysu zewnętrznego budynku,nieuwierzycie,ale nie trzyma wymiarów a różnica w niektórych miejscach wynosi 20cm.Budowa została wstrzymana.Czekam na wieczorne spotkanie z kierownikiem budowy i z wkonawcą.I mam tylko nadzieje,że da się to jeszcze naprawić.Prowadze też rozmowy z panem MM czy nie przejąby budowy.Problem polega na tym że czas ucieka, są duże opóżnienia, mam umówioną ekipe do więżby i dachu i chyba

wszystko szlag trafi, a ja zostane bez ekipy i z kredytem

 

Bardzo sedecznie współczuję, i zycze powodzenia. To fakt ze na starcie taka chała to moze odebrac chęć do życia :evil: , ale widze u cibie duzo konsekwencji w podejsciu do wykonawcy, zadnych ugód i przekladek terminów o zaliczkach nie wspomne. po prostu won i po wszystkim. A zawsze sie znajdzie jakies wyjście awaryjne. Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szczerze współczuję :(

 

Mariusz,

a nie lepiej dogadać się z Olsenem z forum, czyli Marcinem Olszewskim i u niego kupować materiały?? Ja jestem z tej współpracy bardzo zadowolona :)

jeśli chodzi o piasek sortowany to płacę 450 PLN ale za 18 ton bez faktury

jak ktoś życzy sobie namiar, to mogę podać

jeszcze lepszej klasy piasek sortowany wozi Pan Bodecki, działa bardziej w okolicach Grodziska, do mnie nie chce przyjeżdżać :(

za 12-13 ton jak mówi płaciłam mu 350 PLN

potem chciał już więcej ;) bo marudził, że daleko

ale piasek do tynków I liga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja z taką potrzebą. Potrzebuję na gwałt ;) hydraulika. Tzn. dokładniej na środę 19.07 muszę mieć koniecznie kogoś, kto wykonałby mi kanalizację podposadzkową w jeden dzień, ewentualnie póltora dnia (niestety więcej czasu na to nie mam).

Możecie polecić kogoś, kto jak powie, że będzie danego dnia to faktycznie będzie i jak powie, że zajmie mu to jeden dzień (lub półtora), to mu tyle faktycznie zajmie ?

 

pzdr.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja z taką potrzebą. Potrzebuję na gwałt ;) hydraulika. Tzn. dokładniej na środę 19.07 muszę mieć koniecznie kogoś, kto wykonałby mi kanalizację podposadzkową w jeden dzień, ewentualnie póltora dnia (niestety więcej czasu na to nie mam).

Możecie polecić kogoś, kto jak powie, że będzie danego dnia to faktycznie będzie i jak powie, że zajmie mu to jeden dzień (lub półtora), to mu tyle faktycznie zajmie ?

 

pzdr.

Łukasz

 

a są tacy jeszcze??? :D:D:D zwłaszcza hydraulicy??

ja nie znam takiego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Waldi35, będzie dobrze! Pierwsze śliwki robaczywki.

Bank wczoraj przelał nam kasę!

Od dziś mamy bamę garażową i licznik na wodę, a Niezły uniósł się honorem i skończył etap pozwalający na wylewki! Salon już wylany. Wszystko się w Grodzisku prostuje, a w Gdyni pętli :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyliśmy rozmowy,ekipa nie może zostawić mnie z niedokończonym pierwszym etapem, wszystkie poprawki muszą wykonać na własny koszt.Jutro zapadnie ostateczna decyzja,bo według słów kierownika budowy wszystko można naprawić.A miało być tak pięknie...

Dzis przejezdzalem kolo twojej budowy i podziwialem tych "fachofców" przy pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie fachowcy a zwykli partacze.Siedzą i marnują czas.Teraz czekam na wizytę geodety który naniesie osie zewnętrzne budynku,a ponieważ przez niezrobione zejścia do fundamentu geodeta zwichnął noge więc wszystko przedłuża się w czasie.Tak czy inaczej będą rozbierać bloczki tylko bez szkicu geodety raczej nic sami nie zrobią.Kręcą się po budowie i działają mi na nerwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie fachowcy a zwykli partacze.Siedzą i marnują czas.Teraz czekam na wizytę geodety który naniesie osie zewnętrzne budynku,a ponieważ przez niezrobione zejścia do fundamentu geodeta zwichnął noge więc wszystko przedłuża się w czasie.Tak czy inaczej będą rozbierać bloczki tylko bez szkicu geodety raczej nic sami nie zrobią.Kręcą się po budowie i działają mi na nerwy

wspolczuje

:evil: takich to tylko zastrzelic jak to powiedzial moj grazulnnik patrzac na moja elewacje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...