Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

A więc pochwalę się - od dziś, a właściwie od wczoraj mam oficjalnie odebrany budynek :) więc oficlajnie mogę zamieszkać... choć jak w większości przypadków przeprowadziłem się już jakiś czas temu. Przed moim wyjazdem na wakacje złożyłem wszystkie papiery do PINB'u w Pruszkowie, odczekałem 3 tygodnie, nikt się nie pojawił, więc poszedłem raz jeszcze do PINB'u i dostałem pieczątkę iż nie wniesiono sprzeciwu - co oznacza, że budynek można oficlanie użytkować. Baaardzo się z tego cieszę :D

 

Tommi (oficjalnie mogący mieszkać już w swoim wybudowanym domku) :)

G R A T U L U J Ę !!!!!!

to jest dobra okazja, żeby w końcu się spotkać ;) i nadrobić zaległości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja po tamtej gorszej stronie może sie zminic kiedy zbuduja autostradę (ma przebiegac jakies 10-15 km od jaktorowa) no ale sama wiesz jak to w Polsce jest z autostradami.

 

A jeszcze odnośnie działek w okolicach sprawdzaleśmy działeczki pod grodziskiem a własciwoe pomiędzy grodziskiem a milanówkiem ibyły bardzo fajne i stosunkowo tanie ale okazało się ze cena wynikała z palnowanej w ich okolicy obwodnicy grodziska. także zwracajcie tez uwagę na tego typu kwiatki.

 

 

A czy ktos moze mi powiedziec przez jakie miejscowosci bedzie przebiegac obwodnica grodziska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze mój post cie wystraszył. Nie to miałem na celu. Chodzi o to ze jak ci sie spodoba jakas dzialka to zanim dasz zaliczke idz do gminy i zobacz czy w poblizu tej działki nie planują jakiejś obwodnicy tudzież autostardy czy innego uciązliwego obiektu (np warsztat samochodowy, stolarnia lakiernia itp). W moim mniemaniu 500-800 metrów odległości w zupełności wystarczy aby ulica/obwodnica czy tory nie były uciazliwe - oczywiście pod warunkiem ze nie utrudniają komunikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="godul1"]Widze ze mój post cie wystraszył. Nie to miałem na celu. Chodzi o to ze jak ci sie spodoba jakas dzialka to zanim dasz zaliczke idz do gminy i zobacz czy w poblizu tej działki nie planują jakiejś obwodnicy tudzież autostardy czy innego uciązliwego obiektu (np warsztat samochodowy, stolarnia lakiernia itp). W moim mniemaniu 500-800 metrów odległości w zupełności wystarczy aby ulica/obwodnica czy tory nie były uciazliwe - oczywiście pod warunkiem ze nie utrudniają komunikacji.

 

az taka strachliwa nie jestem :lol: , poprostu bedziemy szukac działki nie tylko w Jaktorowie i chciałabym wiedziec, dam znac jak objazówka sobotnia nam wyjdzie :) życzcie powodzenia, a ja życzę wam miłego dłuuuuuugiego weekendu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

A ja dzisiaj zabrałem się za mój teren wokół domu. Zrobił się z tego straszny ugór przez ponad 2 lata. Mnóstwo chwastów i perzu. Dziś więc poczyniłem pierwszy krok - wziąłem gościa z traktorem i glebogryzarką - i potraktowałem całość tą maszynką - ziemia została spulchniona - chwasty pocięte, perz poprzecinany. Niestety wnosi się mnóstwo piasku/ziemi do domu - nie mam jeszcze żadnych chodników.

Teraz czekam - za parę dni ma przyjechać z pługiem i całość zaorać - potem wybronować. Sam ogród zamierzam zakładać na wiosnę.

 

Przy okazji mam pytanko - na jaką głębokość robi się ogrodzenie ze zwykłej siatki - chodzi mi o fundament podmurówki? Bo ostatnio miałem dość korzystną ofertę na wykonanie - ale kopią tylko na szpadel - i podobno to w zupełności wystarcza. Z góry dzięki za pomoc.

 

pozdrawiam

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulujemy wszystkim nowym posiadaczom wlasnego kąta :D My objechalismy wczoraj Jaktorów i było piknie, ceny nie z kosmosu, cisza i spokój, tylko wciąż nam sie wydaje za daleko na codzienne dojazdy, w Milanówku tyz byliśmy ale ceny działek położyły nas na kolana!!!! Szukamy więc dalej.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile slowa, kochani! :)

 

Pieczareczka, mialam juz Cie wzywac... a tu paskudna niespodzianka. :cry: Nareszcie udalo nam sie dostac do pancernie zamknietej studni i... wody niet. Nic. Zero. Posucha... :cry:

 

No tego sie nie spodziewalam... w dodatku czuje sie zrobiona w konia, bo pewna jestem, ze byly wlasciciel zapewnial, ze studnia glebinowa. A ona ma... cale 5,2 metra do suchutkiego dna. :x

 

Jest druga stara studnia, ta ma na dnie troszke wody. I ma 12 metrow glebokosci.

 

Co teraz? Chyba szukac namiarow na studniarzy...

 

Moje plany natychmiastowego zamieszkania mocno sie zachwialy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia - u nas idzie konsekwentnie do gory chociaz tempo spadlo nieco - powiedzmy, ze przez deszcze.... W tym tygodniu (tak jak i w poprzednim) beda znowu konczyc konstrukcje dachu :) i jest nadzieja, ze sie uda. Nie pali nam sie w sumie wiec nie narzekamy. Nawet bym powiedziala, ze opoznienia bywaja zbawienne. Daje to wieksze szanse, ze zdazymy poczytac troche o kolejnych potrzebnych materialach i je kupic (bywa ze kolejnosc jest niestety odwrotna...). Czasem wydaje mi sie, ze mamy wiecej szczescia niz rozumu, bo naprawde nie bylo do tej pory (tfu tfu) wiekszych wpadek a czasu na pilnowanie budowy mamy malo. Jutro zamawiamy dachowke - roben. Ponoc jest krzywa (za to tansza) - no coz, jesli nie bedzie ladnie to moze chociaz niepowtarzalnie :). No i to zdaje sie koniec sprawnego budowania. Do tej pory nie trzeba bylo wybierac ze zbyt wielu mozliwosci a wlasnie ta czynnosc to punkt krytyczny. Pamietam jak wymeczyly nas kominy. Teraz juz wszystko bedzie pewnie dostepne w tysiacach rodzajow, kolorow, wzorkow i cen rosnacych co najmniej w kwadracie w stosunku do podwyzszajacej sie jakosci. Wlasnie zaczynamy temat elewacji. Pozostaje wziac urlop w robocie, w nocy siedziec na forum a w dzien jezdzic po skladach. Ale ile radosci daje wiedza co to jest czujka inercyjna :) - niestety alarm nie bedzie od Zbycha :( bo za pozno sie obudzilismy.

Zapraszam do nas w jakis ladny dzionek :)

 

co do pana Paluchowskiego - takze polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dziewczyny! :) Na razie byc moze oszkalowalam bylego wlasciciela... dowiedzialam sie, ze ponoc tam jest rura idaca pod dnem wglab... wiec moze nie jest tragicznie... :roll: Chyba musze sie zmobilizowac i jednak tego hydraulika na gwalt szukac! :roll:

 

Ale co za wspaniale uczucie znalezc pieknego prawdziwka we wlasnej trawie na sciezce do wlasnej slawojki! :lol:

 

Troche gorzej z osami. Mamy gniazdo w pustaku pod samym dachem. Czy ktos ma pojecie, jak sie to dziadostwo traktuje? David chce kupic jakas trutke i od strony strychu im tego zapodac (musi byc przejscie, bo dwie czy trzy zarazy lataja po strychu) w nadziei, ze przeniosa do gniazda i sie potruja. Czy sa jakies firmy, ktore sie zajmuja eksterminacja paskud?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poratujcie sąsiadkę z Grupy Babickiej :lol:

 

Szukam namiarów na:

1. fachowców od gips-kartonów (muszę wykończyć poddasze)

2. fachowców od układania podłóg drewnianych (konkretnie desek - i na legarach, i bez legarów)

3. tartak albo stolarnie, gdzie można nabyć wyżej wymienione deski, najlepiej modrzewiowe

4. minikoparkę z operatorem

 

pzdr

 

Marsjanka (Kasia)

& Mania 7 lat & Michasia 2,5 miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dziewczyny! :) Na razie byc moze oszkalowalam bylego wlasciciela... dowiedzialam sie, ze ponoc tam jest rura idaca pod dnem wglab... wiec moze nie jest tragicznie... :roll: Chyba musze sie zmobilizowac i jednak tego hydraulika na gwalt szukac! :roll:

 

Ale co za wspaniale uczucie znalezc pieknego prawdziwka we wlasnej trawie na sciezce do wlasnej slawojki! :lol:

 

Troche gorzej z osami. Mamy gniazdo w pustaku pod samym dachem. Czy ktos ma pojecie, jak sie to dziadostwo traktuje? David chce kupic jakas trutke i od strony strychu im tego zapodac (musi byc przejscie, bo dwie czy trzy zarazy lataja po strychu) w nadziei, ze przeniosa do gniazda i sie potruja. Czy sa jakies firmy, ktore sie zajmuja eksterminacja paskud?

 

Ewka ty weź nie bierz sie sama za to zadzown po straz pożarna unieszkodliwią osy i zlikwiduja gniazdo bo osy rozśwścieczone to nielekka sprawa... :roll:

 

pieczareczka chętnie ale taki nawał spraw ze obłed- moze uda sie dogadac w końcu mamy bardzo blisko do siebie... tylko spacerek przez las..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo, halo, do wszystkich mieszkańców lub przyszłych mieszkańców Błonia, napiszcie plizzzzz co z hałasem w tej miejscowosci? poczytałam troche forum na ten temat ze tiry-"walą" przez miasto, ze głosno i wogóle? a autostrada będzie i kiedy? czy warto sie tam budowac? znalazłam fajna działeczkę i nie wiem czy jechac i zawracac sobie głowę tą miejscowością?....a tak poza tym to cos cicho sie zrobiło na forum.....wszyscy albo jeszcze myślą o długim weekendzie albo jeszcze na nim są, no coz to ja wracam do pracy :(

 

pozdrawienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...