Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

dawno nic nie pisalem, bo zupelnie nie mam czasu - jezdze tylko pomiedzy praca a budowa. A wlasnie przy okazji sie pochwale - mury juz sa, moi panowie zaczynaja szalowac strop.

A musze pochwalic ekipe - naprawde sa w porzadku.

 

Asia - moze przylookaj "moje" okolice, czyli Opypy.

Ja dlugo jezdzilem po okolicach Warszawy az w koncu trafilem na Opypy i w sumie jest to ciekawa lokalizacja - 8 min. spacerkiem do stacji WKD z mojej dzialki, 30 km od centrum Wawy, ceny gruntu nie sa wysokie...

Poza tym gmina Grodzisk Mazowiecki - szczerze mowiac nie sadzilem, ze gmina moze byc _tak_ przyjazna ludziom

 

:lol:

 

Cala papierologia poszla szybko, sprawnie i z usmiechem.

 

Aha, proponuje, zebys nie patrzyla na "sprawy komunikacyjne" tylko za pomoca samochodu. Moim zdaniem jakies "zastepstwo" musi byc. Niech tylko samochod sie zepsuje, snieg mocno napada i jestes uziemiona...

Ale to tylko moje zdanie.

 

pozdrawiam

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja dlugo jezdzilem po okolicach Warszawy az w koncu trafilem na Opypy i w sumie jest to ciekawa lokalizacja - 8 min. spacerkiem do stacji WKD z mojej dzialki, 30 km od centrum Wawy, ceny gruntu nie sa wysokie...

Poza tym gmina Grodzisk Mazowiecki - szczerze mowiac nie sadzilem, ze gmina moze byc _tak_ przyjazna ludziom :lol:

 

 

 

Dzieki bardzo, jak do tej pory wydawało mi sie ze te okolice są bardzo drogie więc nawet sie tam nie "zapuszczalismy" w poszukiwaniu działki. A jesli chodzi o komunikacje to jak najbardziej musi byc przy PKP bo jak piszesz nigdy nie wiadomo. Trasa na Poznań wydaje sie ciekawa i dlatego wybralismy sie w okolice Błonia. ale Opypy? czemu nie? :D Ogłoszeń co prawda nie ma za bardzo - starsznie duze działki tylko do sprzedania, ale dzis zapuszcze sie troche w net to moze cos sie znajdzie. tylko nie wiem co z obwodnicą Grodziska jak bedzie biegła? Jeszcze raz dziekiuje za ifo

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo, jak do tej pory wydawało mi sie ze te okolice są bardzo drogie więc nawet sie tam nie "zapuszczalismy" w poszukiwaniu działki. A jesli chodzi o komunikacje to jak najbardziej musi byc przy PKP bo jak piszesz nigdy nie wiadomo. Trasa na Poznań wydaje sie ciekawa i dlatego wybralismy sie w okolice Błonia. ale Opypy? czemu nie? :D Ogłoszeń co prawda nie ma za bardzo - starsznie duze działki tylko do sprzedania, ale dzis zapuszcze sie troche w net to moze cos sie znajdzie. tylko nie wiem co z obwodnicą Grodziska jak bedzie biegła? Jeszcze raz dziekiuje za ifo

pozdrawiam

 

Co do cen dzialek - to oczywiscie kwestia drogo/tanio zalezy od tego, jaki ktos sobie zalozyl budzet :)

 

Co do okolic Blonia - szukalismy i w tym rejonie, ale szczerze mowiac jakos okolice nam niezbyt odpowiadaly - jakos tak malo lasu...

 

Co do obwodnicy:

http://www.grodzisk.pl/gmina/prezentacja/plan_zagospodarowania.php

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi zastanawiaja sie nad kupnem dzialki i budowa domu.Namawiam ich na okolice WKD pomiedzy Podkowa a Grodziskiem.Po ile w tamtej okolicy chodza działki?

 

Srednio po okolo 120 zl za m2.

Dzialka nie uzbrojona, media w ulicy a czesto bez gazu oraz kanalizacji tylko prad i woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

A ja dzisiaj zabrałem się za mój teren wokół domu. Zrobił się z tego straszny ugór przez ponad 2 lata. Mnóstwo chwastów i perzu. Dziś więc poczyniłem pierwszy krok - wziąłem gościa z traktorem i glebogryzarką - i potraktowałem całość tą maszynką - ziemia została spulchniona - chwasty pocięte, perz poprzecinany. Niestety wnosi się mnóstwo piasku/ziemi do domu - nie mam jeszcze żadnych chodników.

Teraz czekam - za parę dni ma przyjechać z pługiem i całość zaorać - potem wybronować. Sam ogród zamierzam zakładać na wiosnę.

 

Przy okazji mam pytanko - na jaką głębokość robi się ogrodzenie ze zwykłej siatki - chodzi mi o fundament podmurówki? Bo ostatnio miałem dość korzystną ofertę na wykonanie - ale kopią tylko na szpadel - i podobno to w zupełności wystarcza. Z góry dzięki za pomoc.

 

pozdrawiam

Tommi

 

Gratuluje zaczęcia prac i współczuje pomysłu z glebogryzarką, Najpierw trzeba bylo uzyc herbicydów, bo perz w szczególnosci i czesc innych chwastów rozmanarza sie metodą przez podział kłączy, tak ze to nie byl najleprzy pomysł :cry:

PS> tez popełnilem ten bląd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulujemy wszystkim nowym posiadaczom wlasnego kąta :D My objechalismy wczoraj Jaktorów i było piknie, ceny nie z kosmosu, cisza i spokój, tylko wciąż nam sie wydaje za daleko na codzienne dojazdy, w Milanówku tyz byliśmy ale ceny działek położyły nas na kolana!!!! Szukamy więc dalej.......

 

A dlaczego ten Jaktorów?? czy to jakies wzgledy sentymentalne czy bliskosc pracy??? Az sprawdzilem gdzie to jest (szczerze zadna rewelacja) moze lepiej w Skierniewicach cos znaleźc kolega z pracy w w-wie ma dom dojezdza PKP i jest b zadowolony. Jezeli macie prace w w-wie i gdzies po lewej stronie wisły to zapraszam do ruśca, ceny od 45 do ok 100 tys zł za 10 arów i przynajmniej widac pałac kultury :D (z dalekabo z daleka ... ale widac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie pod koniec wakacji. Dawno tu nie zaglądałem. Ciągle mnóstwo roboty z wykończeniówką. A już chyba widać koniec. Trzeba wreszcie poukładać wszystko i zacząć mieszkac na dobre. Ostatnio zaszwankował mi net na karcie BlueConnect. Karta odmówiła współpracy. Jest już w serwisie. Na ukończeniu montaż meble w naszej kuchni (teraz korzystamy z drugiej (na razie wspólnej). Sprzęt AGD sprawuje się nieźle. Muszę przyznać, że zakup w sklepie internetowym jest godny polecenia. Ceny sporo niższe, a jakość ta sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może mi powiecie czy ta cena jest dobra dla domu parterowego 150m D26 murator:

fundamenty 3480

ściany zew i wew. 8900

strop i wieniec 6370

więźba 5780

Ceny bez materiałów oczywiście:)

 

jak na warunki okołowarszawskie to moim zdaniem dobre ceny. A jezeli to z umową i fakturą to bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdar dalam informacje na priv

 

a umnie daszek sie robi, i okna czekaja w sklepie :lol: chyba bedzie dobrze :oops: :wink:

 

Izat zadowolona jestes z wylewek, co u Ciebie robil (papa, folia styropian)

faktycznie sa rowniutkie i sie niesicieraja(pyla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viktoria,

wylewki robił mi Eimund z forum

jak najbardziej jestem zadowolona z ich pracy

nic złego się z nimi nie dzieje, są jak najbardziej równe :) nie pylą

ja nie kładłam papy tylko folię 0,4 mm na parterze a na poddaszu bez folii

 

bardzo się cieszę, że poukładało Ci się wszystko i daszek się robi :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izat

ale w projeckcie niemialas papy, czy zrezygnowaliscie???

 

ale pewnie robilas ogrzewanie podlogowe, my wymieklismy przy cenie :cry: , bedziemy robic teraz deski zamiast kamienia ,

mysle ze niebede z takiego rozwiazania zadowolona, wnoszenie piachu z tarasu itp

 

a tak do wszystkich mam pytanko

zamiast typowego ogrzewania w podlodze, rozlozyc powrot z kaloryfera aby bylo cieplej w nogi na kamieniu ,

czy ktos z was zastosowal takie rozwiazanie :roll: :wink: a moze wie cos na ten temat

 

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victoria,

w projekcie miałam folię i tak zrobiłam

ogrzewanie podłogowe mam na całym parterze, kładę na nim kamień

 

jeśli chodzi o podłogówkę z powrotu grzejników, to mam taką w garderobach na poddaszu

zobaczymy jak się sprawdzi

 

moja podłogówka na około 200 m2 wyniosła mnie około 12 tys z robocizną

myslę, że z grzejnikami wcale nie wyszłoby taniej

jak chcesz mogę polecić Ci mojego hydraulika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki są ułożone co około szerokośc mojej stópki w buciku letnim ;) nie mierzyłam dokładnie i już nie zmierzę :D:D:D

pod podłogówką mam 15 cm styro w dwóch warstwach, wylewka 7-10 cm

namiar na mojego hydraulika 508 127 405

koniecznie proszę się na mnie powołać ;)

pozdrawiam mery26 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...