Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pozdrawiam wszystkich grupowiczów, tych starszych stażem i młodszych.

Po przerwie postanowiłam się odezwać. Przy okazji od razu gratuluję rozpędu prac u Victorii i izat! Dziewczyny, trzymajcie tak dalej! Izka, słyszałam, że Twoje schody już się robią. Gotowe są już szablony. Koło domu Victorii przejeżdżałam gdy montowały się okna. To było w piątek. Okna zignorowałam, bo nie było wszystkich, ale za to wrażenie zrobiła papa na dachu. Zazdroszczę deskowania.

A u nas też sporo się dzieje. Przede wszystkim pracownia witrażowa przysyła mi co chwila projekt witraża do akceptacji. Temat oczywiście morski. Cieszę z niego jak dziecko. Gdy będzie zamontowany powiadomię na łamach forum, że można już go podziwiać. Izka, kafle też u nas są już kupione. I chyba ten sam glazurnik będzie nam je kładł. Jeszcze trzy dni temu mogłabym kląć na etap zakupów, ale ostatniego dnia, gdy uznaliśmy, że jakieś mogłyby już być, zupełnie niespodziewanie znaleźliśmy to o co nam chodziło. Teraz zasypiam spokojnie. Nie będę dalej wymieniać tego, co się u nas dzieje, bo jest tego dużo. W każdym razie robimy wszystko, aby szybko móc zasiedlić Gargamela. Ciekawa jestem co słychać u Bobo30, Asza, Zygmora i Rysia. Skrobnijcie coś od siebie w tym wątku. Poza tym jakoś szybko kończy się to lato (rok temu o tej porze rozpoczęliśmy budowę, a pogoda była piękna jeszcze przez kilka tygodni). Nowych troszkę przybyło. Może pora zrobić jakieś spotkanko? Hę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej

To ja się zamelduję :)

U nas na razie ławy wylane, teraz sobie dojrzewają.

Jako że miałem obsuwy czasowe, moja ekipa zaczęła inną budowę (w Radoniach) więc na razie przyjeżdzają do mnie z doskoku :wink:

Ale że to pięciu chłopa dali radę więc w jeden dzień zrobić wykopy pod ławy, ukręcić zbrojenie (Pani Kierbud M.Z. odebrała) i pompa zalała.

 

Ze spraw pozabudowlanych - nastał wrzesień, a więc zacząłem kolejny sezon warzelniczy :D

Pierwszy powstał stout czekoladowy (nie wiem co wyjdzie-nigdy go nie robiłem).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, cieszę się, że roboty przy Twoim domu są już rozpoczęte. Wygląda na to, że ekipa wie co robi, skoro ostra pani kierownik odebrała zbrojenie. Chyba, że nie zrobiła to za pierwszym podejściem. Warzenie, fajne zajęcie. Mam nadzieję, że za parę miesięcy będę miała chwilę, aby wprosić się na nie do Ciebie. Jak na razie nawalam na całej linii ze spotkaniami. Bardzo chciałabym pogadać z kilkoma forumowiczami, ale udałoby się to, gdyby doba była dłuższa. Dlatego sugeruję spotkanie forumowe, bo w jednym czasie zebrałoby się nas sporo sztuk. Ale odzew jest marny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra numer porządkowy, lub tymczasowy porzadkowy można załatwic w geodezji w UG Nadzrzyn na ulicy Mszczonowskiej :wink:

tymczasowy????

dlaczego nie stały??

nie zamierzam się przecież nigdzie przenosić .....:D:D:D:D

a propos naszej wsi to poznałam bardzo przystojnego aspiranta z naszej komendy :)

pan Krzysztof M. :)

 

 

Bo do stałego trzeba złożyć oswiadczenie o tym że nadzór budowlany z pruszkowa nie wniosł uwag do dokumentacji zwiazanej z ukonczeniem budowy w terminie 21 dni, czyli krótko mówiąć trzeba formalnie zakonczyc budowe :-?

 

WItam,

 

A mnie nadali numer policyjny - jeszcze przed ukończeniem budowy (jakiś rok wcześniej). Potrzebowałem go w gazowni, aby podpisać umowę na dostawę gazu. Poszedłem do UG w Michałowicach z dokumentami (nie pamiętam dokładnie jakie, ale na pewno mapa i cuś jeszcze) i za kilka dni decyzja była gotowa :)

Z zameldowaniem też nie robili większego problemu - też załatwiłem to przed oficjalnym zakończeniem budowy - Pani w okienku zapytała tylko, czy aby na pewno jest tam dom :D.

Życzę więc powodzenia i pozdrawiam

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Czy można się do Was przyłączyć? Domu co prawda jeszcze nie buduję, mam nadzieję zacząć wiosną 2007 :) Póki co projekt jest u pani architekt, a ja czekam na warunki przyłączenia.

Z tego co czytałam w klubie są budujący albo juz mieszkający w Ruścu - tam właśnie będzie rósł mój wymarzony domek :)

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Czy można się do Was przyłączyć? Domu co prawda jeszcze nie buduję, mam nadzieję zacząć wiosną 2007 :) Póki co projekt jest u pani architekt, a ja czekam na warunki przyłączenia.

Z tego co czytałam w klubie są budujący albo juz mieszkający w Ruścu - tam właśnie będzie rósł mój wymarzony domek :)

 

Pozdrawiam wszystkich :)

 

 

Witam serdecznie w grupie grodzisko-nadarzyńskiej ! :D

A ponadto równie serdecznie nową sąsiadkę. :) . Czy można wiedzieć z jakiej ulicy?? Ja mieszkam na środkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Ula po dlgiej nieobecnosci , a ja juz sie zaczelam martwic o Ciebie, chyba myslami Cie sciagnelam, dobrze ze sie odezwalas, kamien z src spadl

 

jak wstawialiscie okna, kto wam wymurowywal luke pod oknami, :roll:

bo jak wiadomo specow od murawania to umnie jak na lekarstwo :x

a do ocieplenia domku ma przyjsc w tym ygodniu itak sie zastanawiam 8)

 

tynk wewnatrz jakie robiliscie i w jakiej cenie, bo moje tynki sa przesuniete na nastepne 2 tygodnie :evil: :evil: :evil: :evil: ,

z agregatu robis se tylko gipsowe czy sa tez cementowo-wapienne

takie gipsowe z maszynki szybko sie robi???????

 

Tommi a zameldowali cie na tymczasowo, czy otrzymalaes meldunek staly :o , bo ja tez bym tak chciala 8) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tez popełnilem ten sam bład, i zaorałem perz a on przecierz rozmnaża sie drogą wegetatywną przez podział, tak że tylko sie wzmocnil :evil: , ale jest na to rada trzeba dac mu odrosnac na ok 20-30 cm i następnie opryskac miesznką (randapu najlepiej 450 SL+chwastoks)o 5-10krotnym stężeniu 50mljednego i drugiego na 5 litrów wody i odczekac z 3 tyg a następnie wszystko sie rozpadnie.

 

PS. herbicydy blokują prosesy życiowe rosliny przez co skutecznie je dobijają az do korzenia im powierzchnia lisci i czesci naziemnej będzie wieksza tym proces degradacji skuteczniejszy. Ale bez przesady :D

 

Ale kto popełnił ten sam błąd, ja czy Tommi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do stałego trzeba złożyć oswiadczenie o tym że nadzór budowlany z pruszkowa nie wniosł uwag do dokumentacji zwiazanej z ukonczeniem budowy w terminie 21 dni, czyli krótko mówiąć trzeba formalnie zakonczyc budowe :-?

 

Oj, z tym nie mogę się zogdzić.

Ja dostałem adres (nazwa ulicy + numer "domu") tylko przy ogrodzonej działce, chodzi o numer "pocztowy", który zostaje nadany bez potrzeby postawienia domu i jego oddania. Ja w ten sposób uzyskałem własny numer adresowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tez popełnilem ten sam bład, i zaorałem perz a on przecierz rozmnaża sie drogą wegetatywną przez podział, tak że tylko sie wzmocnil :evil: , ale jest na to rada trzeba dac mu odrosnac na ok 20-30 cm i następnie opryskac miesznką (randapu najlepiej 450 SL+chwastoks)o 5-10krotnym stężeniu 50mljednego i drugiego na 5 litrów wody i odczekac z 3 tyg a następnie wszystko sie rozpadnie.

 

PS. herbicydy blokują prosesy życiowe rosliny przez co skutecznie je dobijają az do korzenia im powierzchnia lisci i czesci naziemnej będzie wieksza tym proces degradacji skuteczniejszy. Ale bez przesady :D

 

Ale kto popełnił ten sam błąd, ja czy Tommi??

 

 

odpowiedzi A i B Szczerze mówiąc obydwaj :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do stałego trzeba złożyć oswiadczenie o tym że nadzór budowlany z pruszkowa nie wniosł uwag do dokumentacji zwiazanej z ukonczeniem budowy w terminie 21 dni, czyli krótko mówiąć trzeba formalnie zakonczyc budowe :-?

 

Oj, z tym nie mogę się zogdzić.

Ja dostałem adres (nazwa ulicy + numer "domu") tylko przy ogrodzonej działce, chodzi o numer "pocztowy", który zostaje nadany bez potrzeby postawienia domu i jego oddania. Ja w ten sposób uzyskałem własny numer adresowy.

 

 

 

A mnie nie chodzi o mumer adresowy po co mi korespondencja na pustą dzialkę, a o numer porządkowy zeby sie zameldowac na stałe i nie byc bezdomnym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...