Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam formumowiczów,

Mam nadzieję, że trafiłem do właściwej grupy bo mieszkam w okolicach Żabiej Woli. Tematem jest drewno kominkowe. Skąd kupujecie i po ile, czy prosto od leśniczego czy z innego źródła. Właśnie dzwoniłem do Leśnictwa Młochów i po pierwsze to drewna nie mają bo jest ogromny popyt i być może będą mieli świerzą brzozę po 117zł oczywiście nie pociętą i nie porąbaną. Do tego za transport chcą 25zł za metr! To chyba zdzierstwo. Proszę o jakieś info w tym temacie bo nocki coraz chłodniejsze się robią.

 

pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może będą mieli świerzą brzozę po 117zł

Nie wiem czy czasem nie popełniasz tego samego błędu co ja...

Ja też do nich dzwoniłem, mi mówił o dębie za 120,00 zł. Ale rozmawiałem z ludźmi z branży...ponoć to są kwoty netto :-) o co niestety nie zapytałem leśniczego...a on też nie informował cóż to za kwota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wlasnie mam wytynkowana 1 sciane :lol: :lol:

tylko kurcze kolor w fabryce na malym kwdraciku zupelnie inaczej wygladal, byl bledszy :wink: a wyszlo mi slonce :o :o

ale cotam da sie wytrzymac i robak tez sie dobrze prezentuje :p

a mielismy troche stracha czy bedzie ok

 

a co u reszty slychac

Izat jak u Ciebie ida postepy, masz dokonczona instalacje? byl moze dzisiaj u Ciebie, bo u mnie odwolal wizyte :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam formumowiczów,

Mam nadzieję, że trafiłem do właściwej grupy bo mieszkam w okolicach Żabiej Woli. Tematem jest drewno kominkowe. Skąd kupujecie i po ile, czy prosto od leśniczego czy z innego źródła. Właśnie dzwoniłem do Leśnictwa Młochów i po pierwsze to drewna nie mają bo jest ogromny popyt i być może będą mieli świerzą brzozę po 117zł oczywiście nie pociętą i nie porąbaną. Do tego za transport chcą 25zł za metr! To chyba zdzierstwo. Proszę o jakieś info w tym temacie bo nocki coraz chłodniejsze się robią.

 

pozdrawiam,

Maciek

 

oraz Hubercie

"Nie wiem czy czasem nie popełniasz tego samego błędu co ja...

Ja też do nich dzwoniłem, mi mówił o dębie za 120,00 zł. Ale rozmawiałem z ludźmi z branży...ponoć to są kwoty netto o co niestety nie zapytałem leśniczego...a on też nie informował cóż to za kwota... "

 

 

 

ja juz temat drewna przecwiczyłem i niestety znam również panów z Młochowa jak również nie będe sie Hubert produkował na temat wielkosci metra sześciennego 8) , mam namiar na drewno bardzo dobrej jakosci suche (obecnie bo w zimie to różnie bywa :-? :evil: ) i transport myśle ze do żwoli i musół dałoby sie dogadać cena w tej chwili 160 zł za dąb minimalana ilosc 1 m3 namiar 7397183 lub 507129719( drewno EMMA kolo gimnazjum w Nadarzynie) . Kontynuując drewniany temat jestem na etapie testowania drewna po 55 zł za m3 transport własny, jak załatwie podziele sie namiarem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zdaje się poszukiwał gruzu ;)

znalazłam ogłoszenie w lokalnej gazecie "oddam gruz za darmo z transportem 0602 33 98 51"

 

Victoria, Rafał miał dzisiaj u mnie być, niestety nie pojawił się :( nawet do mnie nie zadzwonił

chyba zapłaczę się na śmierć :(:(:(

wstrzymuje mi dalsze prace, to się robi mało poważne :(

Rafał popraw się!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Właśnie szlifuję ościeżnice. Ale jazda. Robie to szlifierką oscylacyjną a i tak jedna framuga zajmuje godzinę. Potem olejowanie i heja z tym do domu bez ryzyka zabrudzenia. Sprawa pilna, bo kafelkarz potrzebuje wiedzieć gdzie zacząć kładzenie płytek na ścianie z drzwiami. Tak. Właśnie doczekałam się i tego. Miotają mną uczucia skrajne. Raz załamanie a po chwili radość. Z Wami jest podobnie?

 

o kurcze, nie pomyslałabym o tym!!! jak to dobrze zajrzec na forum!!! wydawało mi się że jak juz będę miała te cholerne tynki to wchodzi glazurnik i kładzie kafelki i juz mogę mieszkać!!! a ja powinnam juz kupic oscieżnice, albo przynajmniej wiedziec jak szeroka będzie!!!

 

zabieram się do roboty!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam namiar na drewno bardzo dobrej jakosci suche (obecnie bo w zimie to różnie bywa :-? :evil: ) i transport myśle ze do żwoli i musół dałoby sie dogadać cena w tej chwili 160 zł za dąb minimalana ilosc 1 m3 namiar 7397183 lub 507129719( drewno EMMA kolo gimnazjum w Nadarzynie) . Kontynuując drewniany temat jestem na etapie testowania drewna po 55 zł za m3 transport własny, jak załatwie podziele sie namiarem :wink:

 

160 za dąb to i drogo i tanio. Taka mniej więcej jest cena w tych okolicach. Dzwoniłem do gościa, który ma skład na rozwidleniu Katowickiej i Krakowskiej w Jankach i chyba też powiedział 160 (pocięte i ładnie ułożone). Inna sprawa to jakość drewna i te metry sześcienno przestrzenne, dla każdego co innego znaczą. Tak czy inaczej dzięki za kontakt. A co do drewna za 55zł to czekam niecierpliwie na info. Mam tylko nadzieję, że nie trzeba go przywieźć np z Bieszczad

:wink:

 

pozdro,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam formumowiczów,

Mam nadzieję, że trafiłem do właściwej grupy bo mieszkam w okolicach Żabiej Woli. Tematem jest drewno kominkowe. Skąd kupujecie i po ile, czy prosto od leśniczego czy z innego źródła. Właśnie dzwoniłem do Leśnictwa Młochów i po pierwsze to drewna nie mają bo jest ogromny popyt i być może będą mieli świerzą brzozę po 117zł oczywiście nie pociętą i nie porąbaną. Do tego za transport chcą 25zł za metr! To chyba zdzierstwo. Proszę o jakieś info w tym temacie bo nocki coraz chłodniejsze się robią.

 

pozdrawiam,

Maciek

 

oraz Hubercie

"Nie wiem czy czasem nie popełniasz tego samego błędu co ja...

Ja też do nich dzwoniłem, mi mówił o dębie za 120,00 zł. Ale rozmawiałem z ludźmi z branży...ponoć to są kwoty netto o co niestety nie zapytałem leśniczego...a on też nie informował cóż to za kwota... "

 

 

 

ja juz temat drewna przecwiczyłem i niestety znam również panów z Młochowa jak również nie będe sie Hubert produkował na temat wielkosci metra sześciennego 8) , mam namiar na drewno bardzo dobrej jakosci suche (obecnie bo w zimie to różnie bywa :-? :evil: ) i transport myśle ze do żwoli i musół dałoby sie dogadać cena w tej chwili 160 zł za dąb minimalana ilosc 1 m3 namiar 7397183 lub 507129719( drewno EMMA kolo gimnazjum w Nadarzynie) . Kontynuując drewniany temat jestem na etapie testowania drewna po 55 zł za m3 transport własny, jak załatwie podziele sie namiarem :wink:

Ja za pocieta i przywieziona brzoze placilem po 140zl/m3 dab majaza 150 sa z Milanowka. Jkaby ktos chcial namiar to 608353090. A ostatnio w ksiazenicach tez w tej cenie z dowozem znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, nie pomyslałabym o tym!!! jak to dobrze zajrzec na forum!!! wydawało mi się że jak juz będę miała te cholerne tynki to wchodzi glazurnik i kładzie kafelki i juz mogę mieszkać!!! a ja powinnam juz kupic oscieżnice, albo przynajmniej wiedziec jak szeroka będzie!!!

 

zabieram się do roboty!!!

 

??? A niby dlaczego?? Właśnie odwrotnie!! ...tylko zaraz, zależy jakie chcesz mieć ościeżnice...jeśli zabudowaną to pierw glazurą dochodzi do otworu a dopiero po tym pomiar...jeśli niezabudowaną to faktycznie pierw ościeżnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie widziałam drewnianych ościeżnic obwiedniowych, stąd pozostało mi bawić się w stolarza :/.

 

Rozumiem, że "obwiedniowe" znaczy "zabudowane na okrągło"??

Nam takie stolarz zrobił razem z drzwiami...oczywiście drewniane...

Gotowe drzwi sosnowe w kolorze machoń z przeszkleniami i montażem + zabudowana ościeżnica 1200,00 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Żadko się odzywam, ale za to bacznie śledze forum. To teraz ja się pochwalę mamy już tynki, wylewki i okna. Za to bardzo potrzebuję gruz na zrobienie drogi. Już parę osób mnie wystawiło z tym gruzem wiec sprawa PILNA.

 

Jest duża szansa, że uda mis rozpocząć za jakieś tydzień - półtora budowę ogrodzenia. Wiąże to się z tym, że stare będzie całkowicie burzone - czyli podmurowka betonowa + słupki z cegły białej. Jeżeli byłbyś zainteresowany takim gruzem, to daj znać. Ale 100% pewności będę miał jak wykonawca faktycznie wejdzie na budowę.

 

pozdr.

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItajcie raz jeszcze,

 

Czy ktoś z Was może się orientuje, czy przy budowie ogrodzenia trzeba złożyć jakieś papiery do PINB'u? Myślę tutaj o zgłoszeniu, czy coś takiego. Dom już jest - oficjalny odbiór nastąpił - czyli de facto budowa została zakończona. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

 

pozdr.

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejj, Senser, zdrowo przepłaciłeś. My za swoje zapłaciliśmy 299zł za skrzydło, plus 119zł za ościeżnicę, listwy dekoracyjne max. 100zł. Nie każde są z szybką, która kosztuje ok.50zł. Do tego papier ścierny, prąd, jaki ciągnie szlifierka, lakierobejca, pędzel, rozpuszczalnik, listwa mocująca ościeżnicę do ściany (ew. kotwa plus zaślepka) i pianka. Jednym słowem podobne drzwi mam za połowę tego co Ty dałeś. Przy dziesięciu drzwiach 6.000zł mam w suchym.

Ościeżnice obwiedniowe to inaczej zwane ościeżnice regulowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi, czy gdy składałeś papiery o zgodę na budowę na mapie zagospodarowania przestrzennego działki było naniesione ogrodzenie? Jeśli było to możesz je stawiać bez zbędnych formalności. Jeśli nie, to powinieneś złożyć w starostwie nowy projekt zagospodarowania przestrzennego działki wraz z naniesionym ogrodzeniem. Potem złożyć je w PINB i odczekać dwa tygodnie. Po tym czasie możesz rozpocząć budowę ogrodzenia. Tak to wygląda wg. mojej wiedzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie działka była już ogrodzona, jak ją kupiłem. I na mapie jest to widoczne. Potem architekt zrobił plan zagospodarowania przestrzennego - i naniósł w innym miejscu furtkę i bramę wjazdową. I to było dołączone do całego projektu. Na dobrą sprawę jest to modernizacja ogrodzenia (można to chyba tak potraktować) - choć w całości będzie ono wyburzone i postawione od nowa.

 

pozdr.

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drzewa kominkowego...

Poza ceną ważny jest jeszcze jeden czynnik...uczciwość...ile ja się nasłuchałem o takich co to zapłacili za 4 mp a dostali....2 :-))) i żeby nie kolejna dostawa innego/uczciwego dostawcy to cały czas by myśleli, że wtedy kupili owe 4 mp....

liczyc mi sie nie chcialo ale biorac wczesniej drzewo na dzialke od wielu roznych dostawcow przez ostatnie 4 lata ten co mi teraz przywioz wyglada na naprawde uczciwego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...