Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

PRZEPROWADZILIŚMY SIĘ!!!!!!

tydzień temu, dom jest gotowy, budowa skończona, PINB zawiadomiony, kontroli nie było,

zostały nam tylko drobiazgi typu montaz zyrandola, karnisza

jeste nam tutaj błogo i słodko, dom jest boski, akurat dla nas, dostosowany do naszego stylu zycia

rozpakowuje sie juz 2 tydzien, ale tego sie uzbierało, zgroza

 

wróciłam do pracy (w Grodzisku), rozkręcam tez grupy prywatne

jesli ktos chce się nauczyc angielskiego to zapraszam, informacje na priv, młodziez i dorosli, wszystkie poziomy

 

dzieci rosną, synek ma się swietnie, wszystko OK, tylko kasy brak, eh, pozdrawiam budujących (jeszcze) trzymam kciuki za szybki koniec

 

moge potrzebującym polecić swietne i niedrogie drzwi wewnętrzne, 100% sosna, około 800 zł z montażem i transportem, oscieznice regulowane, mam tez dobrego stolarza od zewnętrznych barierek z drewna oraz genialnego kowala, super stolarza od schodów (od Sensera)

obecnie testuję stolarza od mebli kuchennych, bo kuchni jeszcze nie mamy, zlew w umywalce, lodówka- skrzynka w garażu:)

 

buziaki, niestety nie mam internetu na stałe, więc mniej tu zaglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo!

 

GRATULACJE!!! SUPER!!!

Chyba znam to uczucie :) Pamiętam swoją przeprowadzkę - to już będzie rok - 1.10 - ależ ten czas szybko leci... Też na początku mebli kuchennych nie było, zlew w wannie ale lodówka była już normalna :wink: Aaaa - i nie miałem jeszcze wtedy drzwi wewnętrznych, więc w wejściu do łazienek wisiały takie zasłonki jak do prysznica. Ale już byliśmy na swoim!

 

pozdrawiam

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulują Bobo ukończenia budowy domu :D Niech sie dobrze mieszka, jak najmiej usterek i niskich rachunków za eksploatację :wink:

 

 

PS. Poszukuję plastikowych kratek wywietrznikowych ale wielkich, okrągłych, z 50 cm srednicy :o . Potrzbne mi są do zainstalowania na stryszku w szczytach pod kalenicą. Duzo wilgoci zima sie tam gromadzi :evil: i te które są tam obecnie nie dają rady.

 

Chodzi mi o coś takiego jak na 4 zdjeciu od góry w tym linku : http://www.szkielet.com.pl/etapy.php?show=index

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo no to gratulujem

wprowadiliscie sie jescze przed zima to poprostu rewelka

 

a ja ciagne jak moge aby to zrobic przed swietami, swita w nowym omku, na swoim ale czy wyjdzie :-?

 

tynki dalej w lesie, no przepraszam teraz sie dowiedzielismy ze w angli, ych tych wszystkich :evil: majstrow, ale moze ktorys dojedzie

 

noi teraz czekam na wycena ogrzewania :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Poszukuje elementów betonowych do zrobienia słupka na ogrodzenie (spełniających rolę gotowego szalunku). Coć w rodzaju kształtki prostokątnej puste w środku celem wstawienia zbrojenia i wylania betonu.Znalazlem wiele ale gotowych (od strony zewnętrznej np. imitacja kamienia itp.)natomiast nie mogę znalezc takowych do otynkowania, obudowania np. płytkami elewacyjnymi.

Może gdzieś widzieliście w okolicy-b. proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Bobo30, mam nadzieję, że nasze zazdroœci nie spowodujš jakiœ złych wydażeń w Twoim domu, bo zazdroszę nawet nie wiesz jak bardzo!

U nas trwa kafelkowanie. Zaczyna to jakoœ wyglšdać. Faktycznie mój wykonawca, wymieniany na tym forum niejaki pan M, robi to z dużš starannoœciš, ale nie piszę więcej, bo nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca. Aaa, zapomniałabym, wylewka na poddaszu też się wylewa, ale tata, który dziœ do mnie przyjechał zlał mnie zimnym kubłem wody mówišc, że jeszcze pracy, a pracy ten Gargamel wymaga... Na co ja mu, że może uda się wprowadzić w listopadzie, bo parkieciarz zapowiedział, że skończy swojš robotę w paŸdzierniku. No oby. Tak jak Victoria też mi się marzy zapalenie lampek choinkowych i zawieszenia moich ukochanych bombek już w tym roku. Czekania z tym jeszcze jednego sezonu moje biedne esesmańskie serce nie wytrzyma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo30 i Ula i Sławek,

Jak ja Wam zazdroszczę, nie wiecie nawet jak...

Swięta w nowym domu to będzie napewno wielkie przeżycie i chyba nie da się chyba z niczym porównać, oczywiście z niczym dotychczasowym.

Nam też się to marzy, nawet mamy plany przeniesienia świerka z głębi ogrodu, żeby można było ubrać choinkę przed domem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Poszukuje elementów betonowych do zrobienia słupka na ogrodzenie (spełniających rolę gotowego szalunku). Coć w rodzaju kształtki prostokątnej puste w środku celem wstawienia zbrojenia i wylania betonu.Znalazlem wiele ale gotowych (od strony zewnętrznej np. imitacja kamienia itp.)natomiast nie mogę znalezc takowych do otynkowania, obudowania np. płytkami elewacyjnymi.

Mariusz

 

Tak sobie myślę że w opisanej sytuacji najlepiej jak zrobisz drewniane szalunki na konkretny wymiar i zalejesz te słupki w całości. Na pewno będą mocniejsze no i powinno wyjść taniej. Łatwiej będzie też poddać to jakiejś obróbce bo powierzchnie będą gładsze niz przy pustakach szalunkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drzewa kominkowego...

Poza ceną ważny jest jeszcze jeden czynnik...uczciwość...ile ja się nasłuchałem o takich co to zapłacili za 4 mp a dostali....2 :-))) i żeby nie kolejna dostawa innego/uczciwego dostawcy to cały czas by myśleli, że wtedy kupili owe 4 mp....

liczyc mi sie nie chcialo ale biorac wczesniej drzewo na dzialke od wielu roznych dostawcow przez ostatnie 4 lata ten co mi teraz przywioz wyglada na naprawde uczciwego

 

A możesz dać namiar na niego??

Ile i za jakie drzewo u niego ostatnio płaciłeś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drzewa kominkowego...

Poza ceną ważny jest jeszcze jeden czynnik...uczciwość...ile ja się nasłuchałem o takich co to zapłacili za 4 mp a dostali....2 :-))) i żeby nie kolejna dostawa innego/uczciwego dostawcy to cały czas by myśleli, że wtedy kupili owe 4 mp....

liczyc mi sie nie chcialo ale biorac wczesniej drzewo na dzialke od wielu roznych dostawcow przez ostatnie 4 lata ten co mi teraz przywioz wyglada na naprawde uczciwego

 

A możesz dać namiar na niego??

Ile i za jakie drzewo u niego ostatnio płaciłeś ??

608353090 za brzoze placilem 140zl/m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...