Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

gdzie w książenicach masz działkę?

 

no i który projekt z bauherra kupujesz?

 

Działeczka 2 tys. jest przy Al. Jodłowej blisko Owczarni i mamy ją od miesiąca. http://www.grodzisk.pl/miasto2/mapa/pliki/mapa.htm

Na tej mapce Jodłowa kończy się ślepo i rzeczywiście jest od pewnego momentu zarośnięta, ale nie aż tak :) Nasza działeczka jest od Sosnowej oddzielona tylko jedną posesją (właśnie doczytałem mapę i widzę, że przed Sosnową brakuje jeszcze jednej przecznicy i to cały czas o nią mi chodzi :oops: ).

Przecinkę w drodze zrobię na razie tylko do mojej bramy (od strony ul. Sadowej), żeby był spokój. Resztę pewnie zrobi gmina, jak będą prowadzić wodę lub gaz. Byłem w sobotę u p. Justyńskiego - starszy pan, który organizuje przyłącza itp. Mówił, że w lipcu będą robić gaz m.in na Sosnowej! Zbieram chętnych z mojej ulicy i będę starał się załatwić coś dla nas - to robi gazownia na własny koszt!

Osobny temat mamy z wodą, którą za własne pieniądze poprowadzili mieszkańcy Sosnowej, a burmistrz obiecywał na lokalnym zebraniu, że poprowadzi to cudo w naszej ulicy na koszt gminy. Podobno mają na to kasę unijna, ale z drugiej strony kadencja dobiega końca...

Co do budowy, to ostatnio z żonką rozpatrujemy opcję rozbudowy domku Teściów w Otrębusach, ale póki co decyzję odkładamy na rok. Media i tak chcemy doprowadzić.

Jakby co to projekt mamy wybrany i pewnie go kupimy z drobnymi zmianami. http://www.dom-parterowy.pl/rzuty.php?kategoria=dm&id=dm27

Wjazd od południa, więc projekt w odbiciu lustrzanym i obrócony salonem i kuchnią do ulicy.

Może okazać się, że zdecydujemy sie na budowę i nie chcemy potem żałować, że nie mamy papierów. W sumie komfortowa sytuacja, bo rok na formalności powinien wystarczyć :lol:

Niezależnie od decyzji będę w GRUPIE :D

 

P.S. Jak można znaleźć się na Mapie Grupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześc wszystkim,

 

Dawno sie nie odzywalem, sporo roboty i mało casu kruca bomba.. :lol:

 

Ogólnie porąbało sie w budownictwie, co? Brak ludzi w ogóle, a dobrych a nie papraków już chyba wcale nie ma. Nie chciałbym zaczynac budowy w przyszłym roku, cieszę się, że juz finiszuje, bo i mnie dotyka ta sytuacja.

Niestety chyba i nas dotknie opóźnienie, wykonawca ma problem z ludźmi. Nie ma kim robić. Polozyli strukture (tynk) i niestety dwie ściany do poprawki, a pogoda sie skopała. Za to jest widok na gaz i uruchomienie kotłowni za jakies 1,5 tygodnia. A musze grzac, zeby podsuszyc krokwie zanim zaczniemy ocieplać strych.

 

 

Mam tez mały niesmaczek z Gabauerem. Zamontowali okna, ale miałem parę uwag. M.in skopali przesówkę: na dolnej krawędzi jest aż 7 zaczepów a, grzybków 3! Ślady po nawiercaniu i zasilikonowaniu. Chyba jakiś uczniak nie mógł trafić. A na boku z kolei 3 grzybki, a dwa zaczepy, jeden chodzi w powietrzu. Brzydka wkładka, gdzies regulacja, gdzies lakier odchodzi i tego typu poprawki. Natomiast problem polega nie na tym, że sa drobne błędy, tylko że ze strony firmy jest całkowity brak reakcji na reklamację. Dodzwonić sie nie da, bo ponoc popsuta centrala. (I tak uwaga: przez >tydzień) Handlowiec poradził, abym wysłał maila: wysłałem. Potwierdzili, ze otrzymali i że ktoś sie ze mna skontaktuje. Cisza. Znowu dzwonie.Nic. W końcu jak sie udało poprozmawiac z człowiekiem od reklamacji (dostałem telefon do samego właściciela), to usłyszałem, że jada w moje rejony, ale mają pilniejszą robotę i nie dadzą rady i że może za dwa tygodnie.

 

Ogólnie czuję się totalnie zlany przez firmę. Wszystko szło super, potem jak po montażu zapłaciłem 100% kasy - to mają już to gdzieś. Okna sa ok, głaskają Cię na początku (handlowieć jest OK) ale późniejsza współpraca z firmą i serwis pozostawia wiele do życzenia i spowodowała, że ogólnie odczuwam lekki niesmak.

 

Potencjalnym klientom polecam nie płacenie kasy za montaż lub nawet za część stolarki, jeśli zauważono felery przy odbiorze. Potem - mają Cię gdzieś. Może to komuś pomoże.

 

To tyle u mnie,

 

Pozdrawiam wszystkich,

Rysiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu,

ja też mam niedawno okienka G i tez było parę poprawek, ale raczej drobnych

Panowie serwisanci byli 2 razy, wydawało się, że robili co mogli aby zawoskować czy zamalowac niedoskonałości ;)

ale chyba mają jakieś małe opóxnienia, bo z jedną sprawą mam czekać do przyszłego roku :-?

jak to się zakończy, to się przekonamy :)

nie poddawaj się i dręcz serwis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~

Kominiarz: 601 341 997

 

Dzięki Senser, za namiary na kominiarza. Jest konkretny, rozsądny, punktualny i konkurencyjny cenowo :) Polecam.

 

p.s. Pamiętał gdzie mieszkasz i odruchowo jadąc do mnie, pojechał jak do Ciebie, potem musiał się koło łowiska przebijać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominiarz: 601 341 997

 

Dzięki Senser, za namiary na kominiarza. Jest konkretny, rozsądny, punktualny i konkurencyjny cenowo :) Polecam.

 

p.s. Pamiętał gdzie mieszkasz i odruchowo jadąc do mnie, pojechał jak do Ciebie, potem musiał się koło łowiska przebijać :)

Hahahahaha :-)

A że po takim czasie mnie jeszcze pamiętał??!!

No ale się udało...

Faktycznie, że jest dość konkretny...nie robi łaski, że żyje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tynkowanie parteru nadal trwa :D :D :D kolejny tydzień magii tynków przed nami.... może już ostatni??? mój mąż w to wątpi, i to bardzo, a ja po cichutku licze na cud...

a tym czasem kuchnia zmniejszyła się tak znacznie, że zaprojektowane szafki nie wejdą !!!!

 

Hehe, jak tynkarze posiedzą jeszcze jakiś czas, to kuchnia zmniejszy się tak bardzo, że nawet Ty do niej nie wejdziesz, nie mówiąc już o szafkach :wink:

 

Pozdrawiam,

Andrzej

 

skończyć juz nie skończą, czara goryczy sie właśnie przelała :evil:

dramatycznie bezmyślna ekipa, wielkie chęci, uczciwi, ale partacze koszmarni... tak że jutro się z nimi rozstajemy, wzywamy zaprzyjaźnionego kierownika budowy na oględziny czy nie trzeba zrywać i dalej nie wiem co... zamontuje nowe meble tu gdzie mieszkam, akurat wejdą do duzego pokoju he he he :wink:

 

Aska,

Cholera te tynki to Ci sie juz chyba dluzej ciagna niz budowa calego domu? ;) A musisz miec otynkowne? Teraz surowa cegla jest chyba w modzie ;)

Dobrze przynajmniej ze dosc na spokojnie do tego podchodzisz. Ja to juz bym pewnie mial paru tych "tynkarzy" w ogrodku zakopanych... :evil:

 

w poniedziałek przychodzą nowi tynkarze- jak się nie wystraszą tym co trzeba poprawić, to 2-3 tygodnie i moze w końcu zapomne o tynkach, he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z architekt niestety nie pomoge, aczkolwiek Law-Bud mi gdzies na forum wpadl w oko kilkakrotnie, chyba Wookasch z grupy mial cos z nimi do czynienia.

 

Pozdrawiam i dziekuje! :)

 

Dementuję pogłoski :p

Zastanawiałem się nad nimi, ale odradzono mi.

Ostatecznie dostałem namiar od bobo30.

Współpraca układała się w porządku.

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rozterkę podbitkową :D

nie wiem na jaki materiał się zdecydować

Robert K. wspomniał mi dzisiaj o jakims belgijskim PCV

znacie tą podbitkę??

cały czas skłaniałam się ku drewnu ale ............

sama już nie wiem :(

 

Iza cokolwiek wybierzesz nic nie jest wieczne (jak wszystko na tym swiecie :evil: ) :wink: . A co do pcv czy to widac ze belgijskie przeciez nikt fektury nie bedzie oglądał :wink: ani rozmawiał z pcv po flamandzku:D . Zrób drewnianą bo fajna, jak sie znudzi to nabijesz plastik i bedzie ok :wink: Odwrotnie raczej trudno :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rozterkę podbitkową :D

nie wiem na jaki materiał się zdecydować

Robert K. wspomniał mi dzisiaj o jakims belgijskim PCV

znacie tą podbitkę??

cały czas skłaniałam się ku drewnu ale ............

sama już nie wiem :(

 

ja dokładnie taką mam, też mnie do niej przekonywał - i ja osobiście nie żałuję - przynajmniej jeśli chodzi o kwestie estetyczną :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...