Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

powiedzcie ile miejsca zostawialiscie pod kominek

interesuje mnie wymiar jaki musze zostawic - goly beton - bez terakoty/gresu

bo zozumiem ze pod kominek(wklad) ktory ma byc zabudowany zostawia sie gola wylewke

czy jak zwykle troche namiaszalam 8)

 

 

i jak z tym spotkaniem 2.12.06 o godz 14?????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

powiedzcie ile miejsca zostawialiscie pod kominek

interesuje mnie wymiar jaki musze zostawic - goly beton - bez terakoty/gresu

bo zozumiem ze pod kominek(wklad) ktory ma byc zabudowany zostawia sie gola wylewke

czy jak zwykle troche namiaszalam 8)

 

 

z tego co wiem to kominek musi byc jednym z pierwszych elementów wykończnieowych i potem Ci ładnie gres dotnął do kominka wokół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie ile miejsca zostawialiscie pod kominek

interesuje mnie wymiar jaki musze zostawic - goly beton - bez terakoty/gresu

bo zozumiem ze pod kominek(wklad) ktory ma byc zabudowany zostawia sie gola wylewke

czy jak zwykle troche namiaszalam 8)

 

 

a fundament,mój kminek wazy pomad poł tony :D ,a jak wpadnie jub sie przechyli bez fundamentu?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexs,

 

Masz cos wspólnego z Autobramą? Chyba będę potrzebował barierki, furtki, a byc może bramy....

 

Pozdrawiam,

Rysiu

 

tak, mam coś wspólnego :) , firma obecnie funkcjonuje w rejonie grodziskim, szczegółowe informacje możesz uzyskać pod nr telefonu lub na pw mi napisz dokładniej co chcesz zrobić a odpiszemy, na pewno trzeba podjechać, pomierzyc, obejrzeć itd

pozdrawiam

 

Dzięki Alexs, pytanko poszło na priv....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to my się wstępnie piszemy na to spotkanko choć 14 to ciutkę za wcześnie...

a z najnowszych informacji.. mamy zagwozdkę nie planowaliśmy gazu a tu okazuje się, że gazownia podciąga gazrurke od książenic i możemy mieć gaz za ok 1000 zł do płotu pytanko ile kosztuje projekt instalacji wewnątrz domu + to co od płota do domu no i wykonastwo ile?

 

do tych z was co maja CO ile was to kosztowało?

bardzo proszę o pomoc...(w ustaleniu kosztów)

 

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawel

ja mam ta stope fundamentowa pod kominek (u mnie byly robione studnie i na tym stoi fundament) wlasnie pod kominek jest to spora studnia, ale przeciez takiego placu 2x2 niebede zostawiac niewyklejonego

a wlasnie ze wzgledu ze to wazy prawie 1/2 tony niechce stawiac na gresie bo popeka

wklad stawia sie na bloczkach ito u nas bedzie raczej najwiekszy ciezar i ma byc prosta obudowa zadna rozpasana na boki :lol: i zaden marmur(zbyt drogie) :wink:

z tad moje pytanie, czy pod wkladem i ta obudowe wklada sie plytki, czy zostawia wylewki i potem uzupelnia a moze sie niuzupelnia

ja niemam jeszcze koncpcji jaki mam miec ten kominek

narazie mam 2 kozy i wystarcza :p :p :p :p :p

 

Alexs bardzo bym chciala w takiej kolejnosci robic domek ale niestety zycie jest zupelnie inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie dostane tanie kruszywo lub gruz do utwardzenia drogi i mostku, może ktoś z okolic Pruszkowa, Michałowic?

musze szybko zasypac fundamet 12 wywrotkami piasku

a jeśli nie utwardzę drogi to nikt mi nie wjedzie na działkę

 

poproszę jeszcze o kontakt na podsypke fundamentową

 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
gdzie dostane tanie kruszywo lub gruz do utwardzenia drogi i mostku, może ktoś z okolic Pruszkowa, Michałowic?

 

Gdzieś w Jankach mają taki gruz tłuczony dobry do takiego celu, ale niestety nie wiem dokładnie gdzie. Mam natomiast namiar na gościa z Żabiej Woli, który mi to przywoził, może Ci powie gdzie to mają albo może Ci przywiezie, z Janek będzie miał do Ciebie niedaleko - Rafał Kłosiewicz tel. 513128490.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Dawno mnie tu nie było, ale już nadrabiam zaległości.

15.00 w sobotę nam pasuje. Co myślicie o knajpie "U Czwarnów"? Nigdy tam nie byliśmy, słyszałam, że trochę zalatuje smrodkami z kuchni, ale...

A tak poza tym od wczoraj nasz Gargamel jest już ciepły, hough! Trochę to trwało, ale się udało. Nawet czuć różnicę między parkietem, pod którym jest podłogówka a tym, pod którym jej nie ma. Wreszcie doczekałam się też mebli kuchennych, choć czasem miałam wrażenie, że ten moment nigdy nie nadejdzie. A teraz trwa rozgryzanie instalacji elektrycznej, zabawa jak nie powiem co. Kurcze, mam radę dla tych, którzy są jeszcze przed kładzeniem instalacji elektrycznej: notujcie sobie co gdzie ma się włączać, ile dany włącznik ma klawiszy itp. My walczymy z tym już prawie tydzień. Tzn. tata walczy, a my bawimy się w malarzy pokojowych :D.

Serduszka dla Wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to my się wstępnie piszemy na to spotkanko choć 14 to ciutkę za wcześnie...

a z najnowszych informacji.. mamy zagwozdkę nie planowaliśmy gazu a tu okazuje się, że gazownia podciąga gazrurke od książenic i możemy mieć gaz za ok 1000 zł do płotu pytanko ile kosztuje projekt instalacji wewnątrz domu + to co od płota do domu no i wykonastwo ile?

 

do tych z was co maja CO ile was to kosztowało?

bardzo proszę o pomoc...(w ustaleniu kosztów)

 

Sylwia

 

Melduje co ustaliłem:

 

Kolega ma linie gazową 1 m od ogrodzenia, za przyłącze do domu (płotu)zaplacił 1000 zł 3 lata temu. Instalacja w domu 2pkt poboru, wszystkie formalności, projekty, zudy, podłączenie pieca, kominiaż, oplaty zwiazane z odbiorami 5000. Czyli razem 6 tysięcy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruz dostejesz darmo :lol: z firmy w sokolowie na skrzyzowaniu miedzy jankami a komorowem(jest tablica oddam gruz) o ile nieprzekrece nazwy domix czy cus takiego 8)

 

no to jak 15 w sobote pasuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A TERAZ GDZIE??????????????????

prosimy o podanie dokladnego adresu, i instrukcji dojazdu z roznych stron swiata :p :p :p :p :p

 

 

Ula no to gratuluje , bedzie bombka wieszana na drzewku :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruz dostejesz darmo :lol: z firmy w sokolowie na skrzyzowaniu miedzy jankami a komorowem(jest tablica oddam gruz) o ile nieprzekrece nazwy domix czy cus takiego 8)

 

no tak, ale ja potrzebuje kompleksowo tzn że ktos mi go przywiezie wysypie, ewentalnie rozgarnie

 

jeszcze raz ponawiam prośbę na kontakt do kogos kto woził Wam piasek na podsypkę fundamentową

 

dzięki za odzew

jesteś chyba na tym foru najbliższa sasiadką :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooooo jaaaaaaaa

najblizsza sasiadka :lol: :lol: :lol:

jak milo

 

ale on przywiezie wlasnie chyba na miejsce gratis, musisz sie upewnic

 

co do takiej jakosci uslugi to wiesz cos takiego przerabial wlasciciel firmy miedzy regulami a mchalowicami

mial wielki teren dogadal sie z jakas firma, przuwozili grus, rozgarneli potem piach z wykopow, wyrownali pojezdzili walcem no poprostu wszytko gratis

tylko on mial plac prawie 2h, wiec troche miejsca na ten gruz bylo

jezeli sie niespieszysz to znajdziesz kogos na takich zasadach jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

Giovani przeniósł się do Hali sportowej na os. Kopernika, prawdopodobnie zajął miejsce Pizzeri, która się tam znajdowała a nie była ona za wielka (nie kojarze, żadnego innego miejsca, w którym mogłaby się ona tam znajdować, na gastronomie w hali jest tylko jeden lokal).

Ale jakąś nie mam na razie pomysłu gdzie by było dobrze się upchnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to my się wstępnie piszemy na to spotkanko choć 14 to ciutkę za wcześnie...

a z najnowszych informacji.. mamy zagwozdkę nie planowaliśmy gazu a tu okazuje się, że gazownia podciąga gazrurke od książenic i możemy mieć gaz za ok 1000 zł do płotu pytanko ile kosztuje projekt instalacji wewnątrz domu + to co od płota do domu no i wykonastwo ile?

 

do tych z was co maja CO ile was to kosztowało?

bardzo proszę o pomoc...(w ustaleniu kosztów)

 

Sylwia

 

Projektant, który robił projekt naszego przyłącza na zlecenie gazowni (dzięki czemu nie płaciłem za mapy), zrobił dla mnie projekt doprowadzenia do budynku i instalacji wewnętrznej za 1000 zł.

 

Wykonanie tegoż, z kosztem szafki licznikowej - 2500 zł + 200zł inwentaryzacja geodezyjna + 150 opinia kominiarska. NB ten sam wykonawca co robił przyłącze na zlecenie gazowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
wklad stawia sie na bloczkach ito u nas bedzie raczej najwiekszy ciezar i ma byc prosta obudowa zadna rozpasana na boki :lol: i zaden marmur(zbyt drogie) :wink:

z tad moje pytanie, czy pod wkladem i ta obudowe wklada sie plytki, czy zostawia wylewki i potem uzupelnia a moze sie niuzupelnia

ja niemam jeszcze koncpcji jaki mam miec ten kominek

 

U mnie wkład stoi na bloczkach ustawionych na chudym betonie. W tym miejscu - prostokąt ok. 80cmx60cm - nie mam wylewki. Dookoła tego miejsca jest wylewka i położony gres. Nie mam jeszcze obudowy wkładu, będzie ona (lekka z k-g) oparta na tym gresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to my się wstępnie piszemy na to spotkanko choć 14 to ciutkę za wcześnie...

a z najnowszych informacji.. mamy zagwozdkę nie planowaliśmy gazu a tu okazuje się, że gazownia podciąga gazrurke od książenic i możemy mieć gaz za ok 1000 zł do płotu pytanko ile kosztuje projekt instalacji wewnątrz domu + to co od płota do domu no i wykonastwo ile?

 

do tych z was co maja CO ile was to kosztowało?

bardzo proszę o pomoc...(w ustaleniu kosztów)

 

Sylwia

 

Projektant, który robił projekt naszego przyłącza na zlecenie gazowni (dzięki czemu nie płaciłem za mapy), zrobił dla mnie projekt doprowadzenia do budynku i instalacji wewnętrznej za 1000 zł.

 

Wykonanie tegoż, z kosztem szafki licznikowej - 2500 zł + 200zł inwentaryzacja geodezyjna + 150 opinia kominiarska. NB ten sam wykonawca co robił przyłącze na zlecenie gazowni.

 

dzięki będziemy starali sie zrobić to tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...