Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Widze, że ekipa z Ruśca rośnie :)

 

Odnośnie studni - no właśnie, woda jest wysoko, studnie można bez problemu wiercic...? No właśnie czy wiercić czy lepiej kopać? Moi znajomi w Ruścu (oba domy na Osiedlowej) mają studnie kopane. Mówli, że latem wiele osób w studniach wierconych wody nie miało, a oni w swoich kopanych mieli. No i namawiają mnie, żeby kopać, a nie wiercić :)

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja szukam namiaru na szambo żelbetowe z montażem itp

proszę o podzielenie się namiarami :)

 

Właśnie dzisiaj mi zamontowali. EKO-BET. 10m3 za 4kPLN netto z montażem (transport/wykopanie/włożenie/zakopanie). Robią też podłączenie - cena z metra.

 

S-K-K

dzięki serdeczne

ja zupełnie nie mam orientacji w kosztach :(

w pojemności też nie bardzo

 

dzwoniłam do poleconej przez Ciebie firmy

koszt podłaczenia to 40- 45 PLN za mb z materiałem w zalezności od przekroju rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dopchlam sie do netu :oops: :p

 

spotkanie poprosze tez 8) :D :D :D

 

tylko net widze od swieta ,

wiec jezeli bedziemy ustalac termin i w koncu bedzie klepniety jakis dzien godzina i miejsce to prosze o wyslanie smsa :wink:

 

bardzo dziekuje

 

 

witam wszystkich nowych,

trzymam Zygmor kciuki

nam tez poprzeciekalo troszke przy kominie i troszke dziwnie bo na scianie tez, ale myslimy ze to z balkonu jakos zacieklo

Izat dalej walczysz z kafelkami :-?

Sylwia niepamietam masz domek juz zamkniety czy jeszcze otwarty(wykonczenia na wiosne planujesz tzn co??)

Ula no wy to juz prawie mieszkacie , jescze cos dokanczacie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dopchlam sie do netu :oops: :p

 

spotkanie poprosze tez 8) :D :D :D

 

tylko net widze od swieta ,

wiec jezeli bedziemy ustalac termin i w koncu bedzie klepniety jakis dzien godzina i miejsce to prosze o wyslanie smsa :wink:

 

bardzo dziekuje

 

 

witam wszystkich nowych,

trzymam Zygmor kciuki

nam tez poprzeciekalo troszke przy kominie i troszke dziwnie bo na scianie tez, ale myslimy ze to z balkonu jakos zacieklo

Izat dalej walczysz z kafelkami :-?

Sylwia niepamietam masz domek juz zamkniety czy jeszcze otwarty(wykonczenia na wiosne planujesz tzn co??)

Ula no wy to juz prawie mieszkacie , jescze cos dokanczacie???

Victoria mam otwarty i właśnie przymierzam się do wykończeniówki tylko kolejność muszę poustalać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edyryt,

żeby móc czytać ktoś musi coś pisać :)

 

budujesz bardzo ładny domek

w moim stylu ;)

w innym wątku widziałam wklejone przez Ciebie zdjęcie parapetu z breciej sardy

masz może jakies inne ujęcie ,mniej pod światło do zaprezentowania??

chętnie bym zobaczyła, bo mam mieć takie same :)

te u Ciebie wydają się bardzo jednolite i jasne

więc jakbys miała to czekam na fotkę ;)

plissssssssss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

penny -

 

Rośnie, rośnie ... a na wiosnę się jeszcze bardziej uaktywni :)

 

Słyszałem, że są problemy z "trafieniem" na wodę w przypadku wierconych studni, więc może ta zabawa zbyt drogo kosztować. Właśnie się dowiedziałem, że woda w studniach kopanych jest na glębokości ok 7 metrów i jest słabej jakości. Czy masz podobne informacje od Twoich znajomych ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

penny -

 

Rośnie, rośnie ... a na wiosnę się jeszcze bardziej uaktywni :)

 

Słyszałem, że są problemy z "trafieniem" na wodę w przypadku wierconych studni, więc może ta zabawa zbyt drogo kosztować. Właśnie się dowiedziałem, że woda w studniach kopanych jest na glębokości ok 7 metrów i jest słabej jakości. Czy masz podobne informacje od Twoich znajomych ?

 

Pozdrawiam.

 

Właśnie z nimi rozmawiałam :) więc ich studnie mają po 8 kregów, każdy ma 80 cm wysokości. Jeśli chodzi o jakość wody - to jak jeszcze nie było wodociągów, bądź obecnie jak nie ma wody, to przełączają cały dom na studnie i używają jej do wszystkiwgo, również do picia. Robili badania tej wody i jest do picia zdatna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby móc czytać ktoś musi coś pisać :)

 

czuję się winna :oops: , ale obiecuję, że jak już zaczniemy budowę na wiosnę i będziemy mieli jakieś doświadzczenia w tej materii to się chętnie podzielimy. Na razie mogłabym tylko postękać na urzędy, ale to nikomu do szczęścia nie jest potrzebne, zresztą to nasza narodowa cecha więc na codzień wszyscy mają pewnie aż po uszy tego narzekania

 

Pozdrawiam zimowo :D

 

ps. szukamy jakiegoś fachowca, który by nam wykarczował zagajnik akacji rosnący na naszej działce (mamy pozwolenie na wycinkę), macie jakieś namiary??? a propos podobno akacja jest idealna do kominka ;-)??

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...