Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ankier,

ja brałem drewno z okolic Spały. Tam są 100-letnie lasy sosnowe. Drewno, żywiczne. Po wyschnięciu nawet bardzo nie popękało. Transport miejscowy z tartaku. Jak chcesz mogę odszukać fakturę i podać kontakt.

Jak nie, to patrz w skaładach dokładnie, byś nie dostała drewna z czubków bo dużo sęków po gałęziach. I mniej podobno wytrzymałe.

 

 

będę bardzo wdzięczna za kontakt, a jaka była cena za 1 m3 i kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
witajcie! jakoś udało mi się w końcu znaleźc działke, bo chyba zbyt długo jej szukalismy i czy ktos wie jak będzie wyglądała obwodnica Grodziska. Wielkie dzięki renata

 

przebieg obwodnicy oraz autostrady A-2 przez teren gminy Grodzisk Mazowiecki znajdziesz tu:

http://www.grodzisk.pl/miasto2/mapa/pliki/mapa.htm

- pomarańczowa, przerywana linia, to obwodnica

- żółta, grubsza, z przerywanymi krawędziami, to A-2

 

Przebieg A-2 w większej perspektywie lepiej widać tu:

http://www.grodzisk.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=32&lang=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak naprawde to 1M3 kosztuje od 80 zeta za sosne do 140 za dąb

pewnie bardziej się będzie opłacało kupić 30 M3 koło Bydgoszczy gdzie tam kosztuje około 50 zeta + 400 transport

 

Podajesz aż niewiarygodne wartości!!??

140 zł za dąb?? W jakiej formie?? Porąbane i ułożone u klienta??

140 zł to baaaardzo niska cena, czy dostawca sprawdzony?? Nie oszukuje??

50 zeta z Bydgoszczy?? Za jakie drzewo w jakiej formie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Żabiej Woli jadąc prosto za pocztą zobaczysz dom z niebieskim dachem ( jedyny na trasie ) skręcasz pierwsza w lewo , jedziesz jakieś 500m stoi dom po prawej stronie z napisem Węgiel itd... zresztą widać też drewno.

miesiąc temu zamówiłem dębine 5M3 zapłaciłem około 700 zeta już porąbane.

moja rola w tym to:

1. zapłacić gościowi za przywóz i towar

2. ułożenie go

3. porąbać go na mniejsze kawałki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Ale z tą Bydgoszczą to chyba poleciałeś....

Zmierzyłeś czy ilość się zgadza (tej dębiny po 140)

 

Oficjalna cena dębiny w LP wacha się w przedziale 130-150zł za metr przestrzenny (nie sześcienny!) w zależności od klasy grubości. Ja w takiej cenie kupowałem z nadleśnictwa Grójec. Cena oczywiście za drzewo w wałkach. Praktycznie nie ma możliwości kupić taniej (może z prywatnych lasów?). Natomiast kupując w tej cenie drzewo pocięte, a tym bardziej połupane, kupuje się faktycznie znacznie mniejszą ilość! Objętość przestrzenna drzewa połupanego jest dużo większa, więc np. 10mp drzewa łupanego, to tak na prawdę ok. 7-7,5 mp drzewa. Na tym zarabiają niektórzy handlarze. Bierzcie to pod uwagę porównując ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że o tym piszesz, bo właśnie też mam takie informacje...

I dlatego też szokują mnie ceny poniżej cen oferowanych w LP...

Nawet jeśli są jakieś lasy prywante to i tak przy tym popycie i cenach rynkowych absurdem się wydaje sprzedawanie drzewa po takich cenach...no chyba, że kradzione ale to już zupełnie inna bajka... :-)

 

Piszesz też o różnicach objętościowych porąbane vs wałki.

Zawsze się nad tym zastanawiałem co wychodzi lepiej...

I tak nie do końca jestem pewny...

Tak sobie myślę, że porąbane dobrze dopasuje podczas układania...

No i tak będą luki...wydaje mi się, że mniejsze...no chyba że suma sumarum w wałkach owszem są przerwy ale objętościowo mniej??

Ty masz już doświadczenie....jak to u ciebie wyszło??

Ile kupiłeś mp w wałkach a ile z tego wyszło ci porąbanego i ułożonego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Piszesz też o różnicach objętościowych porąbane vs wałki.

Zawsze się nad tym zastanawiałem co wychodzi lepiej...

I tak nie do końca jestem pewny...

Tak sobie myślę, że porąbane dobrze dopasuje podczas układania...

No i tak będą luki...wydaje mi się, że mniejsze...no chyba że suma sumarum w wałkach owszem są przerwy ale objętościowo mniej??

Ty masz już doświadczenie....jak to u ciebie wyszło??

Ile kupiłeś mp w wałkach a ile z tego wyszło ci porąbanego i ułożonego??

 

Też mi się wydawało, że porąbane będą mniej zajmowały, ale praktycy twierdzą co innego. Może dlatego, że im więcej kawałków, tym więcej przerw między nimi? Chyba, żeby porąbać bardzo drobno i dokładnie dopasowywać podczas układania... Ale chyba nie ma co gdybać, bo gość który przywozi drzewo porąbane na pewno nie będzie się starał układać go na samochodzie tak, żeby weszło jak najwięcej. Gość, który mi przywiózł drzewo wyglądał bardzo wiarygodnie i rozsądnie mówił o różnych aspektach handlu drzewem. Zresztą oferuje na życzenie cięcie i łupanie, ale odradzał mi ze względu na straty. Podobno jak przywiozą z lasu samochód 10mp, to po porąbaniu i załadowaniu z powrotem na samochód, na placu zostaje mu 1,5-2mp drzewa, które już się nie mieści.

Do mnie przyjechało 10,5mp, ale niestety nie zmierzyłem ile wyszło po porąbaniu, bo miałem trochę nieregularnie ułożone. Natomiast z brzozy, której było o metr mniej niż dęba, po porąbaniu na mniejsze kawałki "zrobiło się" objętościowo więcej niż dęba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Ano właśnie...

Handlarze mogą zarabiać podwójnie...

Na początku na kupnie drzewa w LP w m3...

Później już na samym przeliczniku mp/m3....

A jeszcze jak z wałków zostaje....

 

Z Lasów Państwowych kupują też w MP. Mój dostawca działa tak, że ja jakby kupuję bezpośrednio w LP, jestem w rejestrach nadleśnictwa i jak przekraczam jakieś kolejne progi ilości kupionych metrów, to dostaję upusty cenowe. Samemu dostawcy płacę natomiast za transport i ewentualnie inne usługi (cięcie, rąbanie). Poza tym, on dostaje chyba jakąś prowizję z LP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko prawda, zamówiłem 5m3 a przyjechało pewnie 4 facet przyjechał przyczepą połupanego drewna nie ułożonego.. więc wielki miszmasz.. :roll:

 

Rozumiem, że przed wyładowaniem powiedział ci że buda ma tyle i tyle wymiarów po czym wysypał i kazał ci zapłacić za tyle mp ile wychodziło z rachunku mp budy?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...