Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytanie do tych, którzy już mają stan surowy za sobą.

Czy moglibyście podzielić się namiarami na składy budowlane, z których korzystaliście i byliście zadowoleni ?

Na pewno macie jeszcze numery w swoich notatkach :) Szczególnie chodzi mi o gminę Nadarzyn.

 

Dziękuję,

Jacek

Olsen nie jest z Nadarzyna ale też mogę go polecić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ale z tą Bydgoszczą to chyba poleciałeś....

Zmierzyłeś czy ilość się zgadza (tej dębiny po 140)

 

Oficjalna cena dębiny w LP wacha się w przedziale 130-150zł za metr przestrzenny (nie sześcienny!) w zależności od klasy grubości. Ja w takiej cenie kupowałem z nadleśnictwa Grójec. Cena oczywiście za drzewo w wałkach. Praktycznie nie ma możliwości kupić taniej (może z prywatnych lasów?). Natomiast kupując w tej cenie drzewo pocięte, a tym bardziej połupane, kupuje się faktycznie znacznie mniejszą ilość! Objętość przestrzenna drzewa połupanego jest dużo większa, więc np. 10mp drzewa łupanego, to tak na prawdę ok. 7-7,5 mp drzewa. Na tym zarabiają niektórzy handlarze. Bierzcie to pod uwagę porównując ceny.

Dokładnie ok 8 m , do celów obliczeniowych przyjmuje się że metr przestrzenny liczy się jako 1x1x1,2 wysokosci ( wynika to z przerw między wałkami). Będziesz kiedyś w lesie to zobacz że wałki są układane do ok 1,2 .Czyli w druga stronę wychodzi 0,8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy sąsiedzi (przyszli),

nie orientujecie się czy wasi dostawcy drewna mieliby ochotę na podjęcie się wycinki drzewa na działce,

możecie podać mi na nich jakieś namiary?

dzięki

Beata

 

ps.

W Żabiej Woli jadąc prosto za pocztą zobaczysz dom z niebieskim dachem ( jedyny na trasie ) skręcasz pierwsza w lewo , jedziesz jakieś 500m stoi dom po prawej stronie z napisem Węgiel itd...
czy to gdzieś w okolicach urzędu gminy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzew jest kilkanascie, ale nie oddam ;-) bo to akacje, podobno swietne do kominka

 

A ty śerściuchu jeden !! :lol: 8)

 

no dobra, dobra

jak już się wybudujemy i napalimy w kominku tą naszą akacją to Was zaprosimy będziecie mogli sobie chociaż popatrzeć :D

 

a tak na poważnie to poza wycinką trzeba będzie te akacje jeszcze wykarczować więc potrzebny będzie jakiś cięższy sprzęt

 

ale dzięki za propozycję :wink:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardzo prosty sposób...

W dobrym momencie bo właśnie jedna osoba już się dopisała ale się jeszcze wstrzymałem z jej zapisem na serverze...

Są dwa wyjścia...

1. Dokładny opis gdzie jest wasza nieruchomość w oparciu o istniejącą mapę

2. Wysyłam do was plik za mapą i ty nanosisz to sama i mi odsyłasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Drodzy sąsiedzi (przyszli),

nie orientujecie się czy wasi dostawcy drewna mieliby ochotę na podjęcie się wycinki drzewa na działce,

możecie podać mi na nich jakieś namiary?

 

Raczej proponowałbym popytanie gdzieś wśród sąsiadów, taniej wyjdzie. Widzisz, np. Senser proponuje wymianę barterową :)

 

BTW a masz zgodę na wycięcie? Powiedzmy, że nie musisz odpisywać na forum ;)

 

ps.

W Żabiej Woli jadąc prosto za pocztą zobaczysz dom z niebieskim dachem ( jedyny na trasie ) skręcasz pierwsza w lewo , jedziesz jakieś 500m stoi dom po prawej stronie z napisem Węgiel itd...
czy to gdzieś w okolicach urzędu gminy?

Wnioskuję, że "jadąc prosto" oznacza drogę od Urzędu Gminy w kierunku Kalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może na forum przydała by się nam Baza Teleadresową ?? naszej okolicy ( Studnie , drewno , Szambo itd... )

 

super pomysł, mogę nawet się pobawić i zrobić coś takiego,

tylko oczywiście wszystkie dobre dusze musiałyby się podzielić ze mną namiarami,

 

czasami ciężko jest przeszukać cały wątek aby znaleźć potrzebną informację

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
może na forum przydała by się nam Baza Teleadresową ?? naszej okolicy ( Studnie , drewno , Szambo itd... )

 

super pomysł, mogę nawet się pobawić i zrobić coś takiego

 

Tylko jak to zrobić technicznie??

A może po prostu utworzymy nowy wątek i każdy będzie tam dopisywał swoje namiary??

Tak chyba byłoby najlepiej, tyle tylko że dobrze by było aby nie dyskutować tam tylko same namiary...??

 

IMO fajnie by było, gdyby to dało się łatwo przeszukiwać, a więc przede wszystkim podział na kategorie. Dodatkowo mogą być pomocne sortowania i przeszukiwania w obrębie kategorii i w całym spisie.

 

Beatko, a masz na myśli jakieś konkretne rozwiązanie? Może będę mógł jakoś pomóc. Szczegóły techniczne może na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalam zeby zrobic jakas bazke i wrzucic na serwer np nasz czyli walacikow, dzialaloby to na tej samej zasadzie co mapa Sensera

tylko rzeczywiscie pozostaje kwestia przekazania do mnie namiarow

 

Na dłuższą metę, nie sądze żeby to był dobry pomysł...

Uwierz mi wysiądziesz...będziesz musiała to wiele razy aktualizować...

Moja rada jest taka, żeby zrobić nowy wątek w klubie budujących...

Np o nazwie: Baza adresowa Grupy Grodzisko-Nadarzyńskiej...

I byśmy wprowadzili zasadę, że każdy z naszej grupy może postawić tylko jednego posta, do którego przez opcję "zmeień" można by dodawać jakieś wpisy...każdy by to robił w dowolnym momencie...na nikimi nie spoczywałby obowiązek aktualizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...