Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Myślę że to bezkarność rozzuchwala palantów. Dopóki się takimi czują, bo nikt "nic nie słyszał i nie widział", będą dalej próbować, eskalując swe działania.

 

U mnie, po dokładnych oględzinach panów od okien, okazało się że były próby włamania do WSZYSTKICH 4 okien z jednej strony (od ulicy). Wyglądało to tak że palant z łomem bawił się długo z pierwszym oknem. Mocno, w kilku miejscach. Gdy mu się nie udało przeszedł do kolejnych. Tu już, szczególnie przy ostatnim, próbował raczej dla pewności ale próbował. W efekcie mam 1 okno do wymiany a 3 do szlifowania.

 

Prawdę mówiąc nawet w całym tym zdarzeniu znalazłem elementy pocieszające.

 

Po pierwsze - okazało się że jestem nieźle zabezpieczony a wydatek na P4 i antywłamaniowe okucia opłacił się. Za drugim razem, gdy uaktywniłem zabezpieczenia, palant nawet nie był w stanie uruchomić alarmu o wejściu do domu nie mówiąc.

 

Po drugie - mam ostrogę do dalszych zabezpieczeń. Jeśli obecny trend zostanie utrzymany - następnym razem gość zostanie złapany. Tak by było najlepiej dla wszystkich - jak nie będzie ukarany a u mnie mu się nie uda - przejdzie do innych - bo czemu nie?.

 

Swoją drogą - nie jestem w stanie zrozumieć jak to tak można do kogoś włazić i kraść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jakiś czas temu mówiłem iż bardzo jestem zainteresowany swoim numerem domu. Pytałem jak uzyskać go można, i czy w ogóle jest to możliwe przed odbiorem domu. Na różnych listach odpowiadano mi że to bez szans przed odbiorem.

 

I wyobraźcie sobie że przez zupełny przypadek, chcąc załatwić w Gminie inną sprawę, dowiedziałem się iż przy ustalaniu nowych nazw ulic wstępnie przydzielono działkom nr domów :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Wystarczył po prostu tel. do Geodezji w Gminie i już wiem. :lol:

 

Sprawa jest o tyle dla mnie istotna że mogę już zacząć przekierowywać listy, zmienić miejsce zamieszkania przy składaniu comiesięcznych zeznań podatkowych itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_bogus_ dołączam się do Twojego oburzenia na złodziei. W dyby i na tydzień na rynek. Niestety więzienia ani leczenia (wielu z nich leczy się w szpitalach psychiatrycznych) niewiele tu zmienia - to często jest ich styl życia i nałóg.

Nie podzielam opinii, że byli to zawodowcy. To że byliście w środku nikomu nie przeszkadza. Mam znajomego, który w nocy zszedł z poddasza na parter bo coś niepokojącego usłyszał. Było tam dwóch lumpów przeglądających jego szafy. Gdy go zobaczyli powiedzieli coś w stylu: "o jaka fajowa piżama" i wyszli z domu. Właściciel był tak zaszokowany i bądź co bądź - wystarszony, że dopiero chwilę po ich wyjściu mógł coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie kogoś w okolicy - godnego polecenia - kto robi kominki i/lub instaluje odkurzacze centralne?

 

Tzn. nie wiem z własnego doświadczenia (jeszcze nie ten etap) ...mówię co słyszałem, że Gość z ul. Montwiłła jest dość dobry....od kominków oczywiśćie..

Mariusz Szadkowski 602 774 127 ul. Montwiłła 10A

Natomiast jeśli chodzi o odkurzacze to z chęcią i ja się przyłączam do pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joskulko, czy tam u Was jest jakiś monitoring? A można się przyłączyć, czy to tylko lokalnie (jeśli w ogóle jest)?

Droga grupo, jakie firmy ochroniarskie polecacie?

Pytanie numer dwa: z czego macie, będziecie mieli ogrodzenie?

Sama nie wiem, grodzić przed czy po budowie? Dużo mamy do grodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po urlopie i PRZEPROWADZCE!!!!!! Wszystko poszło zgodnie z planem.

[/b]kwiatkor - dzieki, byłam widziałam (nie za wiele, bo moje grzeczne dzieci już wypruwały podsufitkę w samochodzie). Ale jest super fajnie . Okolica piękna dom też w moim stylu.

bogus - może zrób jakieś ogrodzonko. Pewnie nie ochroni Cię ale zawsze to jakaś przeszkoda dla tych su...synów. Zawsze to trudniej. Niestety położenie Twojego domu to łasy kąsek dla takich łajz. Z pewnością nie byli to profesjonaliści. Współczuję szczerze.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jsk - gratuluję przeprowadzki ;-)

Mnie to czeka za jakiś miesiąc... Możesz mi napisać (bo pewnie jesteś na bieżąco ;) jakie trzeba przyokazji załatwić formalności?

Tzn chodzi mi o zebranie do kupy tego wszystkiego co trzeba pozałatwiać z:

1. Odbiorem budynku

2. Odbiorem przyłączy

3. Nadaniem numeru

4. Zameldowaniem

5. Formalnym zakończeniem budowy

6. I co tam jeszcze trzeba...

 

Czy możesz to spisać w formie jakiejś ściągi żeby było wiadomo co kolei żeby się jak najmniej namęczyć i żeby nie odsyłali po tysiąc razy?

 

z góry dzięki...

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z okolic grodzisko-nadarzyńskich,

zamierzamy budować się z żoną w Owczarni, póki co szukam sprawdzonej,konkurencyjnej cenowo ekipy do stanu surowego otwartego jeszcze w tym sezonie. Możecie kogoś polecić?

Napisz proszę coś więcej (kiedy zamierzasz zacząc i w jakiej technologii), a niewykluczone, że będę mogła polecić całkiem niezłą ekipę i to taką, która buduje dom "pod klucz".

My z rodziną powoli zbliżamy się do końca budowy i to właśnie w Owczarni. Sądząc po twoich poprzedniach postach o działkach zalesionych - możemy okazać się sąsiadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z okolic grodzisko-nadarzyńskich,

zamierzamy budować się z żoną w Owczarni, póki co szukam sprawdzonej,konkurencyjnej cenowo ekipy do stanu surowego otwartego jeszcze w tym sezonie. Możecie kogoś polecić?

Napisz proszę coś więcej (kiedy zamierzasz zacząc i w jakiej technologii), a niewykluczone, że będę mogła polecić całkiem niezłą ekipę i to taką, która buduje dom "pod klucz".

My z rodziną powoli zbliżamy się do końca budowy i to właśnie w Owczarni. Sądząc po twoich poprzedniach postach o działkach zalesionych - możemy okazać się sąsiadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z okolic grodzisko-nadarzyńskich,

zamierzamy budować się z żoną w Owczarni, póki co szukam sprawdzonej,konkurencyjnej cenowo ekipy do stanu surowego otwartego jeszcze w tym sezonie. Możecie kogoś polecić?

Pozdrawiam wszystkich grupowiczów.

Napisz proszę coś więcej (kiedy zamierzasz zacząc i w jakiej technologii), a niewykluczone, że będę mogła polecić niezłą ekipę.

My z rodziną powoli zbliżamy się do końca budowy i to dokładnie w Owczarni. Sądząc po twoich poprzedniach postach o działkach zalesionych - możemy okazać się sąsiadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z okolic grodzisko-nadarzyńskich,

zamierzamy budować się z żoną w Owczarni, póki co szukam sprawdzonej,konkurencyjnej cenowo ekipy do stanu surowego otwartego jeszcze w tym sezonie. Możecie kogoś polecić?

Pozdrawiam wszystkich grupowiczów.

Napisz proszę coś więcej (kiedy zamierzasz zacząc i w jakiej technologii), a niewykluczone, że będę mogła polecić niezłą ekipę.

My z rodziną powoli zbliżamy się do końca budowy i to dokładnie w Owczarni. Sądząc po twoich poprzedniach postach o działkach zalesionych - możemy okazać się sąsiadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...