Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jestem tutaj nowy. Od kilkunastu dni jesteśmy (2+2) właścicielami działki na granicy Błoni (południe) w Starych Faszczycach. Okolica nas urzekła, wolne przestrzenie, cisza, niezłe połączenie z W-wą (kolej), gdzie pracujemy i pracować będziemy. Jak dobrze pójdzie startujemy wiosną 2008, teraz przed nami papierkowa przeprawa przez urzędniczą dżunglę. Zatem zaczeło się....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie,

 

u nas dzialka ogrodzona prawie (bez frontu), ławy wylane w piatek,teraz przerwa technologiczna...

 

cos ostatnio nie moge dostac sie na forum, w ciagu dnia, mam komunikat,ze trwa przerwa techniczna, czy ktos tez tak ma? czy jednak jestem blondynką :oops:

 

Pozdrawiam wszystkich z ukladu " GNG" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj nowy. Od kilkunastu dni jesteśmy (2+2) właścicielami działki na granicy Błoni (południe) w Starych Faszczycach. Okolica nas urzekła, wolne przestrzenie, cisza, niezłe połączenie z W-wą (kolej), gdzie pracujemy i pracować będziemy. Jak dobrze pójdzie startujemy wiosną 2008, teraz przed nami papierkowa przeprawa przez urzędniczą dżunglę. Zatem zaczeło się....

 

Witamy :)

Bylismy kiedys w Faszczycach, rzeczywiście baaaaardzo spokojne okolice.

My tez zaczynamy na wiosne 2008, chyba ze zima bedzie łaskawa i moze uda sie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez zaczynamy na wiosne 2008, chyba ze zima bedzie łaskawa i moze uda sie wcześniej.

 

Spróbuję coś podpowiedzieć - jeżeli możecie, to zacznijcie na jesieni tego roku. Wylejcie ławy, wymurujcie ściany fundamentowe, wylejcie chudziaka. Wydaje mi się, że warto. Zaoszczędzicie sporo czasu. Potem go może przypadkowo zabraknąć, a i łatwiej potem znaleźć kogoś na dalszą robotę.

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiaf1 i Wookasch,

 

Witajcie, miło gościć nowych budowniczych z naszej okolicy.

Wookasch

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 10:40 pm Temat postu:

asiaf1 napisał:

 

My tez zaczynamy na wiosne 2008, chyba ze zima bedzie łaskawa i moze uda sie wcześniej.

 

 

Spróbuję coś podpowiedzieć - jeżeli możecie, to zacznijcie na jesieni tego roku. Wylejcie ławy, wymurujcie ściany fundamentowe, wylejcie chudziaka. Wydaje mi się, że warto. Zaoszczędzicie sporo czasu. Potem go może przypadkowo zabraknąć, a i łatwiej potem znaleźć kogoś na dalszą robotę.

 

pzdr.

Wookasch

 

Potwierdzam słowa Wookasch-a, warto zacząć jak najwcześniej jak będziecie mogli. Odwiedźcie hurtownie budowlane w Waszej okolicy i zorientujcie się w cenach dostawach. W następnym roku będzie łatwiej, nawet jeżeli nie zaczniecie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Potwierdzam słowa Wookasch-a, warto zacząć jak najwcześniej jak będziecie mogli. Odwiedźcie hurtownie budowlane w Waszej okolicy i zorientujcie się w cenach dostawach. W następnym roku będzie łatwiej, nawet jeżeli nie zaczniecie budowy.

 

Miło mi :D

Ja to widziałem po sobie - tak naprawdę to mi się ze wszystkim strasznie udało, bo nie odkładałem rzeczy na później.

Działkę kupiłem w ostatnim momencie kiedy ceny jeszcze nie zwariowały (nie czekałem, aż zacznę budować i widzę, że dobrze zrobiłem). Patrząc na obecne ceny działek, to aż mi się wierzyć nie chce...

Budowę planowałem rozpocząć w 2007 lub nawet 2008 roku. Nie chcę nawet liczyć ile mniej wydałem na materiały, ale to są gigantyczne różnice.

 

Co do czasu budowy - w zeszłym roku zabrakło mi ze 3 tygodnie, i wszystko się poprzesuwało (a tak to pewnie byłbym już na etapie przeprowadzki). Nawet jak wszystko terminowo idealnie skoordynujesz, to obsuwa jednego wykonawcy o tydzień może spowodować, że termin przyjścia następnego przedłuży się np o 3 tygodnie, a w najgorszym razie może powiedzieć, że w ogóle nie przyjdzie, bo już następne roboty ma poumawiane.

 

Tak więc zastanówcie się dobrze - warto nie czekać, tylko od razu zaczynać.

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czasu budowy - w zeszłym roku zabrakło mi ze 3 tygodnie, i wszystko się poprzesuwało (a tak to pewnie byłbym już na etapie przeprowadzki). Nawet jak wszystko terminowo idealnie skoordynujesz, to obsuwa jednego wykonawcy o tydzień może spowodować, że termin przyjścia następnego przedłuży się np o 3 tygodnie, a w najgorszym razie może powiedzieć, że w ogóle nie przyjdzie, bo już następne roboty ma poumawiane.

 

Tak więc zastanówcie się dobrze - warto nie czekać, tylko od razu zaczynać.

 

pzdr.

Wookasch

 

Dziękujemy za rady, jak wyrobimy się z papierologia to moze zaczniemy. Wszystko zalezy od pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiaf1 - chyba będziemy budować się równolegle. Ja od 14 lutego czekam na decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania. Ma być w czerwcu. W tym czasie dostałem już warunki podłączenia wodno-kan. i gazu. Chciałbym zbudować D08b Przestronny wariant III ale czekam z zakupem tego projektu na decyzję jak wyżej. Plan mam taki jak opisał Wookasch.

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję coś podpowiedzieć - jeżeli możecie, to zacznijcie na jesieni tego roku.

 

Dokładnie...abstrachując już od kwesti dostępności ekip...ale to po prostu będzie taniej...

Jak nie wierzysz, to kup sobie bloczek i cegłe z której będziesz stawiać dom...napisz sobie na nich aktualną cenę...zobaczysz jak się zmieni za rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...abstrachując już od kwesti dostępności ekip...ale to po prostu będzie taniej...

Jak nie wierzysz, to kup sobie bloczek i cegłe z której będziesz stawiać dom...napisz sobie na nich aktualną cenę...zobaczysz jak się zmieni za rok...

 

Może lepiej nie, bo można zawału dostać ;)

Ja za materiał na ściany nadziemia (sam Thermopor) zapłaciłem rok temu ok. 14'000 PLN. Teraz zapłaciłbym ok. 50'000 PLN

To szczerze mówiąc jest dopiero szok :o

 

pzdr.

Wookasch

 

Ps. Senser - dzieki za umiejscowienie na mapce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...abstrachując już od kwesti dostępności ekip...ale to po prostu będzie taniej...

Jak nie wierzysz, to kup sobie bloczek i cegłe z której będziesz stawiać dom...napisz sobie na nich aktualną cenę...zobaczysz jak się zmieni za rok...

 

Prosze nie piszcie juz o tych cenach, bo zwariuję. Zaczniemy w tym roku jak sie wyrobimy a czeka nas troche przepychanek. Np. mamy teren zmeliorowany i musze jechac do Grodziska po jakies mapki......jak sie okaze ze dreny płynął w działce to trzeba projekty robic i przebudowywyac lub ucinac.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...