Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie :-) My zaczynamy dopiero budowę, a raczej zbieramy papierki do pozwolenia :-) myślę że zaczniemy w lipcu, i jak finanse pozwolą, skończymy w przyszłym roku, tak bym sobie życzyła :D Pozdrawiam wszystkich sąsiadów :-)

 

Eeeee to ty dość blisko mnie...gdzie dokładniej??

 

Ciężko powiedzieć, bo tam jeszcze nie ma nazwy ulicy, nie mam jak Ci wytłumaczyć za bardzo :-) :D Ale na pewno niedaleko Ciebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
No to cała moja chałupa postawiona jest na hydratyzowanym.

Bez moczenia. I nie jestem pewny (już nie pamiętam) czy coś takiego było napisane na workach....

 

A u nas wapno szło tylko do tynków (lasowane), poza tym cała budowa na płynnych plastyfikatorach.

 

A to lasowane do tynków to skąd braliście?

 

Niestety nie wiem. Wykonawca dostarczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzien odpoczynku, sąsiad podlewa ławy, uwinąłem się z nimi jak na razie sam w 6 dni i wczoraj rano zostały zalane, w szalunkach i folii.

W między czasie zrobiono mi (utwardzono gruzem) 100 m drogi, Pan Paluchowski wykręcił studnię (woda na razie nadaje się do picia, ale bez badań) i w poniedziałek zaczynamy z pomocnikiem szalować fundamenty cobyt przed Bożym Ciałem je zalać. Na razie wszystko z harmonogramem idzie, dużo zamówione ( klocki styropianowe, więźba w Eradze i dach w Dachluksie ) i zapłacone, więc nie powinno być problemu z realizacją. Oby tylko siły starczyło i pogoda była przychylna. Trzymajcie kciuki i pozdrawiam.

Odezwe się za jakies 2 tygodnie a na wizytację zapraszam osobiście (zawsze zimne piwko w lodówce jest). Acha, poza tym mieszkam na polu w Żuku dostosowanym do budowy, mam szopke z lodówka i prysznicem i jest wioskowy high life. Polecam.

 

 

 

No to za te dwa tygodnie nie wiem czy się będzie ci chciało dogrzebać do tego postu... :-) Ale nie wiem czy się nie pomylisz z tym czekaniem z rozkopanymi fundamentami tyle czasu...Faktycznie, że jest sucho i raczej tak zostanie...gorzej z burzami...

 

Pisałeś też coś o Żuku...dziwię ci się że budujesz ten dom...masz już takie zajebiste warunki... :lol:

 

Dokopałem się :).

Dziś o 9.00 zalałem fundamenty, klocki przyjeżdzają niedługo, cement kupiony, więźba gotowa już niedługo będzie czekać ...teraz ze 2 dni odpoczynku i dalej jazda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, dla rozpoczynających- mam na odsprzedanie blaty szalunkowe, zbijane z desek 25 mm o wysokości 70 cm i długosciach 4-4,5 m oraz kilka krótszych w sumie mają 140 m bieżących lub jak kto woli około 100 m kw. Mogą być przydatne na szalunki do fundamentów, deskowanie stropu monolitycznego albo do szalowania ogrodzenia po przecięciu wzdłuż na odpowiedni wymiar. Solidnie pozbijane i co ważne z dobrych gatunkowo desek. Zużyte 1 raz do szalowania fundamentów. Sprawa pilna, cena do uzgodnienia, odbiór własnym transportem. Info tel 506-099-440.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączamy niniejszym do Was :D Zaczynamy budowę prawdopodobnie we wrzesniu w okolicach Błonia. Jesteśmy na półmetku załatwiania spraw papierkowych i mamy nadzieję za ok 1.5 mieć już pozowelnie na budowę.

Ponieważ stron jest dużo i dopiero zaczęliśmy je przeglądać więc pytanie do tych co już wybudowali lub budują skąd braliście materiały budowlane?? Czy jest u nas w okolicy jakiś dobry w sensie rzetelny i dający dobre upusty :lol: skład budowlany? Nastepna sprawa to więźba dachowa, skąd????? Widziałam przeszukując google, że jest tartak w Grodzisku i jakoś nic więcej nie znalałam. Możecie polecić snesowny tartak, który by nam wykonał piękną więźbę dachową?? I jeszcze jedno ile płacicie swoim ekipom budowlanym, bo mamy już chętnego który dom na postawi ale nie wiemy jakie ceny krążą po okolicy. Obiecuję, że będę czytać te wszystkie strony wyprodukowane tutaj :lol: aby nie zadawać za dużo upierdliwych pytań. pozdrowionka

acha będziemy budować nasz domek we wsi Dębówka :D projekt Archon "dom pod modrzewiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączamy niniejszym do Was :D Zaczynamy budowę prawdopodobnie we wrzesniu w okolicach Błonia. Jesteśmy na półmetku załatwiania spraw papierkowych i mamy nadzieję za ok 1.5 mieć już pozowelnie na budowę.

I jeszcze jedno ile płacicie swoim ekipom budowlanym, bo mamy już chętnego który dom na postawi ale nie wiemy jakie ceny krążą po okolicy. Obiecuję, że będę czytać te wszystkie strony wyprodukowane tutaj :lol: aby nie zadawać za dużo upierdliwych pytań. pozdrowionka

acha będziemy budować nasz domek we wsi Dębówka :D projekt Archon "dom pod modrzewiem"

 

 

Witamy w grupie :D

Zaczynamy budowę na wiosnę 2008. Ekipa bierze 30,000 za stan surowy otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mamy spotkanie z Panią architekt w sprawie zmian w projekcie i planu zagodp. działki :D . a jutro czeka mnie wyprawa do Grodziska coś z melioracją (?). Wydadzą wyrok czy mamy dreny na działce, a jesli tak to co musimy z nimi zrobić....

 

o współczuję, temat drenów przerabiam do tej pory, jeśli macie w planie zagospodarowania taki punkt, że przed budową trzeba uzgadniac z melioracjami to możliwe, że teren może być zdrenowany aczkolwiek nie musicie mieć drenów czy tam sączków na działce. Początkowo czeka Was papierologia, najpierw niech melioracje się wypowedzą i nakreślą na mapie dreny to sądny dzień, a potem jeśli coś jednak będzie to zapraszam do mnie, pomogę w temacie od strony praktycznej bo papiery swoją drogą być muszą, dla mnie to i i tak wyciąganie kasy od inwestora

:( ,

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Dzisiaj mamy spotkanie z Panią architekt w sprawie zmian w projekcie i planu zagodp. działki :D . a jutro czeka mnie wyprawa do Grodziska coś z melioracją (?). Wydadzą wyrok czy mamy dreny na działce, a jesli tak to co musimy z nimi zrobić....

 

o współczuję, temat drenów przerabiam do tej pory, jeśli macie w planie zagospodarowania taki punkt, że przed budową trzeba uzgadniac z melioracjami to możliwe, że teren może być zdrenowany aczkolwiek nie musicie mieć drenów czy tam sączków na działce. Początkowo czeka Was papierologia, najpierw niech melioracje się wypowedzą i nakreślą na mapie dreny to sądny dzień, a potem jeśli coś jednak będzie to zapraszam do mnie, pomogę w temacie od strony praktycznej bo papiery swoją drogą być muszą, dla mnie to i i tak wyciąganie kasy od inwestora

:( ,

pozdr.

 

Co by się nie okazało, to nie dajcie się naciągnąć na robienie projektu przebudowy drenażu przez osoby z "melioracji" na Traugutta! A jak już, to ostro targujcie ceny!!! Strasznie zdzierają bazując na niewiedzy inwestora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co by się nie okazało, to nie dajcie się naciągnąć na robienie projektu przebudowy drenażu przez osoby z "melioracji" na Traugutta! A jak już, to ostro targujcie ceny!!! Strasznie zdzierają bazując na niewiedzy inwestora!

 

o fuck!! No to a tam wlasnie miałam robiony, co prawda, nie zlecałam tego sama tylko architektka zaóatwiła. zapłaciłam 600 pln w nadziei, że i tak go nie znajdę i nie przebuduję ale niestety jest :-? nie wiem czy to drogo czy tanio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~

 

Co by się nie okazało, to nie dajcie się naciągnąć na robienie projektu przebudowy drenażu przez osoby z "melioracji" na Traugutta! A jak już, to ostro targujcie ceny!!! Strasznie zdzierają bazując na niewiedzy inwestora!

 

o fuck!! No to a tam wlasnie miałam robiony, co prawda, nie zlecałam tego sama tylko architektka zaóatwiła. zapłaciłam 600 pln w nadziei, że i tak go nie znajdę i nie przebuduję ale niestety jest :-? nie wiem czy to drogo czy tanio?

 

Pewnie dlatego, że osoba z branży załatwiała, to taka cena. Z doświadczenia własnego i paru innych przypadków wiem, że zazwyczaj zaczynają z ceną ok. 1000zł. Twoja cena chyba bardziej zbliżona do rynkowej :) Dużo jeszcze zależy od stopnia skomplikowania przebudowy. Teraz chyba przeważnie dają zaślepianie sączków i zostawienie reszty. Więc projekt jest prosty. Ja miałem w warunkach sprzed kilku lat przebudowę zbieraczy, więc projekt bardziej złożony, a kosztował mnie 100zł, ale robiłem przy okazji projektu przyłącza wodociągowego, więc nie można tej ceny brać zbyt dosłownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...