Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Zawsze przy tego typu inwestycjach zastanawiam się nad ekonomicznymi aspektami...

46 000 zł kawał grosza...

Czy liczyliście po ilu latach się to zwróci??

Nawet jeśli 2000 zł/rok. to mamy 20 LAT!!

Dla mnie to trochę abstrakcja...

Senser, trochę źle liczysz...

Jeśli kalkulujesz kiedy się zwróci, to licz tylko różnicę pomiędzy pompą a innym rozsądnym systemem dobrej jakości.

Policz więc sobie inwestycję np. w instalację gazową, dobry piec, zbiornik gazu lub dociągnięcie gazociągu, zasobnik na wodę. I dopiero po obliczeniu różnicy w kosztach instalacji i estymacji kosztów eksploatacji masz przewidywany okres zwrotu większej inwestycji w pompę. Mnie po takich wyliczeniach wyszedł zwrot po 5 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

jak wrzucić jakiś embelmacik przy moim opisie? w profilu każą mi podac jakiś adres "Odnośnik do zewnętrznego Emblematu:

Wpisz adres Emblematu, który chcesz wykorzystać"

Co za adres? wpisuje lokalizację pliku w moim komputerze, ale to chyba nie to. Powinna być chyba jakieś "przeglądaj" lub "dodaj" a tu nic.

To samo dotyczy tego jak wrzucić zdjęcie w tekst np tego postu?

Dziękuję z góry za wsakzówki. Pzdr, Kuba

[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wrzucić jakiś embelmacik przy moim opisie? w profilu każą mi podac jakiś adres "Odnośnik do zewnętrznego Emblematu:

Wpisz adres Emblematu, który chcesz wykorzystać"

Co za adres? wpisuje lokalizację pliku w moim komputerze, ale to chyba nie to. Powinna być chyba jakieś "przeglądaj" lub "dodaj" a tu nic.

To samo dotyczy tego jak wrzucić zdjęcie w tekst np tego postu?

Dziękuję z góry za wsakzówki. Pzdr, Kuba

[/code]

Nie wkleisz z lokalizacji na swoim dysku lokalnym, załóż sobie album gdzieś na onecie czy w empiku. Wtdy klikając na zdjęcie i właściwości pokaże Ci się adres. Kopijesz, wklejasz i gotowe. Pamiętaj, żeby zdjęcie nie było za duże bo się forum rozjedzie i Cię obsobaczą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiamy się nad wykopaniem studni przydomowej, takiej do podlewania ogrodu w momencie, gdy gmina zakręci kurek:)

 

ostatnio doszły mnie wieści, że za zużycie takiej wody jest także pobierana opłata, a wiercenie wiąże się z pozwoleniami

 

jakie mieliście w tym aspekcie doświadczenia?

 

pzdr

 

Witam,

 

my taką sobie wykopaliśmy z przeznaczeniem tylko do podlewania ogrodu i może mycia samochodu.

 

O żadnej opłacie nie słyszałem a jeśli nawet to przecież nie musisz się do niej przyznawać :wink:

 

Wiercenie, jeśli woda nie jest niżej niż 30 m pod ziemią, nie wymaga żadnych papierów (ale i tu nie musisz się przyznawać, że masz głębiej).

 

W razie czego służę dalszą wiedzą.

 

Pozdrawiam,

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak rzucił ceną, to mnie prawie zrzuciło z krzesła.

Z krzesła to cię dopiero zrzuci jak zobaczysz ile cię budowa będzie wynosić :lol:

 

:lol: jak zwykle w samo sedno :lol:

 

Wiecie co, jest nas już tyle tutaj, szczególnie nowych osób, które serdecznie witam (w imieniu weteranów :)) że może powinniśmy pomyśleć o jakimś spotkaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakub,

to za parę dni można u Was lądować?? ;)

narysuj pasy ;)

a tak w ogóle to GRATULKI!!

...powinniśmy spisywać powiedzenia-określenia naszego "komfortowego"...Był już "wilczy szaniec" - a'propos ilości betonu, który wylalismy w ziemi

"lotnisko z pasami startowymi"...

Muszę przejrzeć posty...jeszcze kilka innych by sie znalazło... :lol:

...a ile :o :o :o pojawiło sie po drodze, gdy mowa o ilości stali, stempli itp... :lol:

...mysza- żona jakuba jankowskiego

 

...przy okazji stawiania więźby dachowej pojawiła sie wzmianka o (cytuję !) "wycięciu puszczy amazońskiej"... :lol: :lol: ...a to przecież tylko troszkę :lol: drewna...

...cieszymy się, że jesteście z nami... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak rzucił ceną, to mnie prawie zrzuciło z krzesła.

Z krzesła to cię dopiero zrzuci jak zobaczysz ile cię budowa będzie wynosić :lol:

 

:lol: jak zwykle w samo sedno :lol:

 

Wiecie co, jest nas już tyle tutaj, szczególnie nowych osób, które serdecznie witam (w imieniu weteranów :)) że może powinniśmy pomyśleć o jakimś spotkaniu?

jestem za... i tez witam nowoprzybyłych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...