Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Forumowiczów. Od około miesiąca śledzę Wasze forum. Budujemy się w Żółwinie koło Podkowy Leśnej, a w zasadzie to kończymy budowę. jesteśmy na etapie wykańczania wnętrz. Czekamy na blaty (kamienne) i szafki do kuchni (szafki z Ikea, fronty fornirowane egzotykiem). Nie wykańczamy całego domu, górę zostawiamy sobie na potem, mąż ją zrobi sam, taki jest plan :)

 

Mam pytanie, w zasadzie to nic ważnego ale przyszło mi do głowy przeglądając forum. Ekipa która maluje, fuguje, kładzie kafelki w jakim zakresie powinna po sobie posprzątać. Czy jak przy malowaniu ścian zabrudzą się kaloryfery czy okna to wyczyszczenie tego to zadanie ekipy czy właścicieli? Wiecie może jakie są zwyczaje ? Nasi znajomi sami sprzątali wszystko, moim zdaniem jak ktoś pomaluje grzejniki lub ich dobrze nie zabezpieczy przed pomalowaniem to powinien usunąć ślady z pomalowanych przedmiotów.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gwałt potrzebuję ekipę budowlaną!!!! Ludzie ratujcie!!! Dzisiaj się dowiedziałam już na 100%, że nasz niedoszły już murarz niestety nie podjemie się budowania domu z powodu braku ludzi :evil: Wszyscy w miarę sprawdzeni mają terminy na przyszły rok więc może ktośz Was jeszcze mi pomoże!! :cry: :cry: :cry: :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gwałt potrzebuję ekipę budowlaną!!!! Ludzie ratujcie!!! Dzisiaj się dowiedziałam już na 100%, że nasz niedoszły już murarz niestety nie podjemie się budowania domu z powodu braku ludzi :evil: Wszyscy w miarę sprawdzeni mają terminy na przyszły rok więc może ktośz Was jeszcze mi pomoże!! :cry: :cry: :cry: :cry:

niestety nasz murarz ma termin y do jesieni zaklepane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Was o namiary na ekipę budowlaną z własnym sprzętem która u Was się sprawdziła - jeśli będxiecie tak uprzejmi poproszę o informację na PW

 

Cześć Sysia,

Jutro rano wyślę na PW namiary na naszego wykonawcę. Nie będę się tłukła po nocy i szukała telefonu :D Nie wiem tylko, jak jest u niego z terminami.

Pozdrawiam

Widzę, że ktoś spać nie może :D

 

Nie ja jedna nie mogłam spać w nocy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Wszyscy w miarę sprawdzeni mają terminy na przyszły rok więc może ktośz Was jeszcze mi pomoże!! :cry: :cry: :cry: :cry:

 

Nie chcę Was przygnębiać, ale już w lutym było wiadomo, że nie ma ekip z wolnymi terminami. Nie wierzę, że da się teraz znaleźć sensownych fachowców na ten rok. Myślę, że nawet z decyzjami na przyszły rok warto się pospieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly powiew optymizmu :lol: Po 7 miesiacach mamy decyzje o zatwierdzeniu pozwolenia na budowe.

3 tygodnie na uprawomocnienie i zgloszenie do PINB i mozemy zaczynac budowe. :D

 

Zostaly drobiazgi - kredyt, materialy, prund, casting na ekipy i kierbuda trwa :o :o

 

Powodzenia dla tych co zaczynaja ! Jakos to bedzie.

 

Pozdrawiam

Zonzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 7 miesiącach od czego? Od kupna działki?

Ja kupiłem w połowie maja, zatem jak dobrze pójdzie...to koniec roku będzie nasz. Przeklęta biurokracja.

 

Poza tym gratuluję przejścia tego etapu.

 

Gratulacje. My kupiliśmy działkę w listopadzie i jak się wszystko uda to jutro odbierzemy warunki zagospodarowania.

 

Czyli na pozwolenie poczekamy pewnie do lutego/marca!!!!

A planowaliśmy w marcu już zaczynać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly powiew optymizmu :lol: Po 7 miesiacach mamy decyzje o zatwierdzeniu pozwolenia na budowe.

3 tygodnie na uprawomocnienie i zgloszenie do PINB i mozemy zaczynac budowe. :D

 

Zostaly drobiazgi - kredyt, materialy, prund, casting na ekipy i kierbuda trwa :o i

 

jaki obraz wyłania się po castingu na kierbuda? stawki bardzo się różnią? podpisujecie umowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie całość prac (poza GWC) wykonała mała firma A.Godlewski z Grodziska Maz.

 

Czy możesz tą firmę polecić?

Piszesz, że przy zamkniętych oknach żyć się nie da. Czy oprócz wentylacji mechanicznej masz sprawną wentylację grawitacyjną, czy też zlikwidowałaś "zbędne" przewody wentylacyjne?

 

W książce adresowej grupy nie ma kontaktów do firm, osób, które zajmują się rekuperatorami. Może osoby mające w tej materii doświadczenia budowlane kogoś by chciały polecić zamieszcając w książce?

No to już mi się wyjaśniło... Przyszedł fachman z anemometrem, sprawdził i rzeczywiście jest słabo. Przyznał mi się, że dla oszczędności miejsca zainstalował za małą centralkę. Będziemy więc wymieniać i zobaczymy.

To jest też odpowiedź czy mogę firmę polecić :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 7 miesiącach od czego? Od kupna działki?

Ja kupiłem w połowie maja, zatem jak dobrze pójdzie...to koniec roku będzie nasz. Przeklęta biurokracja.

 

Poza tym gratuluję przejścia tego etapu.

 

Gratulacje. My kupiliśmy działkę w listopadzie i jak się wszystko uda to jutro odbierzemy warunki zagospodarowania.

 

Czyli na pozwolenie poczekamy pewnie do lutego/marca!!!!

A planowaliśmy w marcu już zaczynać

Boszzz, co Wy piszecie?? Ja kupiłam działkę w maju 2005 i spokojnie zostawiłam wszystko na pół roku, geodeta tylko mierzył bo to kawał ziemi jest. W grudniu zakręciłam się za prądem i indywidualnym projektem. Dokumenty złożyłam w starostwie z marcu, w kwietniu miałam pozwolenia na budowę, uprawomocnienie 3tyg, zgłoszenie rozpoczęcia w nadzorze 1 tydz i pod koniec maja 2006 zaczynaliśmy budowę. Ten rok to w sumie pół roku mojego lenistwa i 3 miesiące pracy nad projektem. Plan zagospodarowania w gminie od ręki, opinia melioracji od ręki, powiatowy zarząd dróg od ręki. Rok temu w Starostwie Grodziskim wszystko załatwiało się super, błyskawicznie, fachowo i życzliwie.

I za chwilkę się wprowadzam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boszzz, co Wy piszecie??

 

Tak to wygląda. Na szczęście działkę kupoiliśmy z warunkami zabudowy. No i teraz jazda, a raczej stanie w koreczku.

Piersza przeszkoda - mapki geodezyjne - 2 miesiące czekania (rok temu było to 3 tygodnie, ale od czego są urzędnicy), w międzyczasie projekt indywidualny (mając na uwadze zaangażowanie architekta, szybko się nie skończy).

Druga przeszkoda, warunki podłączenia mediów - pewnie 2-3 tygodnie, bez mapek geodezyjnych nie chcą rozmawiać, nie interesują ich inne mapki i basta (nawet sytuacyjne).

Trzecia przeszkoda - wyłączenie z produkcji rolnej - minimum 1 miesiąc. Oczywiście musi być już gotowy projekt.

Czwarta przeszkoda - sączki melioracyjne - pewnie też 2-3 tygodnie.

Piąta przeszkoda - pozwolenie na budowę - 2 miesiące w Ożarowie i ani dnia krócej.

 

Zaczyna mi to przypominać kabaret Dudek i jego "dwanaście jałowcówek". Człowiek czuje się po każdym etapie podobnie jak po wylewanej do zlewu flaszce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...