Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A no to panie Kisiel mam pytanko :-)

Jaki szacujesz koszt ogrodzenia??

Przy czym:

1. mb??

2. W jakiej teechnologi ogrodzenie?? Siatka, jakieś ornamenty, deski?? :-)

3. Czy brama w cenie (jaka, przesówna, zwykła z napędem??_

 

Pewnie coś tam już wiesz, podaj cenę total :-)

No i ew. cenę kostki z m2.

 

 

u mnie za ok 85 mb siatki (150) na podmurówce, 7-8 tys, trzeba liczyć 100-120 za mb. Do tego 35 mb frontu ze sztachet na stelażu i też na podmórówce + brama przesówana z porządnym automatem ok 7 tys., bez furtki - bez robocizny koszt, robimy sami.

Kostka 110 za m2 z materiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam szanowną grupę i z przyjemnością do niej dołączam. :)

Zamierzam rozpocząć budowę Wdzięcznego w Milanówku pod koniec września, ale papierologia mnie wykańcza. :evil: Nie wiecie może ile czasu czeka sie na wydanie decyzji z energetyki w Pruszkowie?

w Pruszkowie? wg teorii 2 tygodnie wg praktyki nawet i 3 mies :p

 

Wniosek o wydanie warunków złożyłem w Pruszkowie 19 lipca. 27 sierpnia odebrałem warunki i podpisałem umowę. Prąd ma być zgodnie z umową na działce do końca kwietnia 2008 (o taki termin wnioskowałem).

 

Teoretycznie warunki powinny być wydane w ciągu 2 tygodni, w praktyce ... wydzwaniałem co chwila do Pruszkowa i chyba... mieli mnie już dosyć.

 

Ja wniosek o wydanie warunków przyłącza składałem miesiąc temu, a dziś podpisałem umowę z ZE Pruszków. Termin podłączenia odległy, bo koniec października 2008. Pytałem o możliwość przyspieszenia. Da się to zrobić, ale wygląda na drogę przez mękę. Wg informacji z ZE, należy napisać do nich pismo o zgodę na przejęcie obowiązku wykonania dokumentacji. Po otrzymaniu takiej zgody, należy znaleźć elektryka który zrobi projekt przyłącza, potem uzgodnić to w ZUD i zdobyć pozwolenie na budowę. Jak wszystkie te formalności zostaną załatwione, gotowy projekt dostarcza się do ZE, który w takiej sytuacji ma obowiązek "bezzwłocznie przystąpić do realizacji".

 

...u nas właśnie to "bezzwłocznie" trwało od lutego do sierpnia... :evil:

Trzeba wczytać się w umowę z ZE - teoretycznie określają np termin realizacji 1/2 roku...ale nie od podpisania umowy, a od otrzymania pozwolenia na budowę i złożenia w ZE...A to często znaczna różnica, zwłaszcza, jak wydanie pozwolenia na budowę też jest drogą przez mękę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...u nas właśnie to "bezzwłocznie" trwało od lutego do sierpnia... :evil:

Trzeba wczytać się w umowę z ZE - teoretycznie określają np termin realizacji 1/2 roku...ale nie od podpisania umowy, a od otrzymania pozwolenia na budowę i złożenia w ZE...A to często znaczna różnica, zwłaszcza, jak wydanie pozwolenia na budowę też jest drogą przez mękę...

 

Nam w umowie podali dokładną datę oddania przyłącza od sieci do licznika. Pozwolenie mamy dostarczyć gdy będzie prawomocne, ale nie wstrzymuje to ich prac, bo, jeśli dobrze zrozumiałem, dla nich to zupełnie niezależny projekt na który sami występują o pozwolenie. A że będą przyłączać 2 lub 3 działki to mam nadzieję że nie będzie dużego opóźnienia.

Gorzej, że nie ma możliwości zbudowania przyłącza tymczasowego i spora część budowy będzie na agregacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m wujek u nas ich własne prace przy przyłączu dla iluś tam działek trwały od lipca do czerwca.... sąsiedzie mieli terminy do stycznia 2007 a prąd otrzymali prawie 5 mies po terminie.. :/

na pocieszenie na agregacie da się i budować i wykańczać :D

 

Dzięki za "pocieszenie". Agregat ma tą wadę, że majster z którym rozmawiałem i którego planowałem wziąć do stanu surowego bardzo kręci nosem na budowanie z agregatem. Ale może go przekonam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m wujek u nas ich własne prace przy przyłączu dla iluś tam działek trwały od lipca do czerwca.... sąsiedzie mieli terminy do stycznia 2007 a prąd otrzymali prawie 5 mies po terminie.. :/

na pocieszenie na agregacie da się i budować i wykańczać :D

 

Dzięki za "pocieszenie". Agregat ma tą wadę, że majster z którym rozmawiałem i którego planowałem wziąć do stanu surowego bardzo kręci nosem na budowanie z agregatem. Ale może go przekonam ;-)

 

...pozostaje jeszcze uczynny sąsiad...Kiedy w końcu doczekaliśmy się własnego prądu dekarze kryli dach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

Dawno mnie nie było bo kołomyja z kredytem przeszła sama siebie.....ostatecznie wczoraj złozylismy wniosek o kredyt. Czas oczekiwania 2 tyg max. Potem warunki do spełnienia i kasa. Niestety do konca wrzesnia na budowie musi sie cos dziac wiec pozyczamy kase gdzie sie da a potem zwróci sie z kredytu. w poniedziałek zaczną stawiac sciany......uff. Myslałam ze w tym roku nie doczekam tego. Jeszcze nie wiem czy bank nie odrzuci naszego wniosku kredytowego ze wzgledu na niski koszt oszacowany w kosztorysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jesteśmy nowi na grupie ( dom praktycznie już stoi - mieszkamy od zeszłego roku ) . Piszę po prośbie . Szukamy ziemi ( najlepiej za darmo ) w okolicy milanówka do wyrównania terenu pod ogródek - więc w miarę czystą i nie ilastą ) .

 

Potrzeba nam ok 12 m3 ziemi .

 

Jak komuś zostało po fundamentach , podjazdach czy stawach >> polecamy się uwadze.

 

pozdrawiamy

JiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jesteśmy nowi na grupie ( dom praktycznie już stoi - mieszkamy od zeszłego roku ) . Piszę po prośbie . Szukamy ziemi ( najlepiej za darmo ) w okolicy milanówka do wyrównania terenu pod ogródek - więc w miarę czystą i nie ilastą ) .

 

Potrzeba nam ok 12 m3 ziemi .

 

Jak komuś zostało po fundamentach , podjazdach czy stawach >> polecamy się uwadze.

 

pozdrawiamy

JiM

 

ja tez szukam w Milanówku takowej ziemi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia1,

 

sylvia1

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2007 9:36 pm Temat postu:

zygmor napisał:

Kochani czy w naszej okolicy jest suszarnia drewna, bo przywieźli mi legary pod podłogę, ale chyba spławiali je jakąś rzeką, bo ledwie podnieść się dają, a co dopiero podpierać podłogę z desek chyba że na tratwie...

 

zapytaj TUTAJ

 

Od nich zacząłem moje poszukiwania, ale oni tylko impregnują nie suszą niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem... :evil: :cry: :cry: :evil:

Moj majster okazał sie oszustem i zamiast dzis wejsc do mnie na budowe klamie ze ma chory kreguslup i nie wie czy wogole wejdzie :evil: :cry: :(

A ze nic mu nie jest wiem od jego synowej!!!

 

I co ja mam teraz zrobic? materialy na budowie, kredyt prawie uruchomiony :evil:

 

Pewnie nikt nie slyszał o ekipie do wziecia od zaraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących, bardzo żałuję że dopiero teraz dowiedziałem się o tej grupie ponieważ dopiero co skończyłem budowę domu w Osowcu, ale chętnie posłużę moimi doświadczenia z dwuletniej walki o mój dom. Pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...