Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie Grupowicze,

Od jakiegoś czasu czytam forum grupy a teraz przyszła pora żeby się ujawnić :wink:.

 

Od roku przymierzamy się do budowy domu;

jednak blokowala nas nieuregulowana sytuacja prawna działki.

Teraz problem został rozwiązany i niebawem występujemy o pozwolenie na budowę.

 

Budujemy się w Pruszkowie, dokladniej w Tworkach (trochę to dziwnie brzmi)

wg projektu indywidualnego.

 

To na razie tyle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie Grupowicze,

Od jakiegoś czasu czytam forum grupy a teraz przyszła pora żeby się ujawnić :wink:.

 

Od roku przymierzamy się do budowy domu;

jednak blokowala nas nieuregulowana sytuacja prawna działki.

Teraz problem został rozwiązany i niebawem występujemy o pozwolenie na budowę.

 

Budujemy się w Pruszkowie, dokladniej w Tworkach (trochę to dziwnie brzmi)

wg projektu indywidualnego.

 

To na razie tyle !

 

Witaj! Na razie tylko ty jestes z tej miejscowosci to też jest coś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie mi się wentyluje przez deski w dachu ;)

 

Ja planuję położyć wełnę i folię paraizolacyjną do samej kalenicy co prawda wełna nieco cieńsza al zawsze coś.. no i przede wszystkim folia izoluje dopływ/odpływ powietrza

 

Tamlin

 

My mamy takie rozwiązanie: wełna 15 (jak między krokwiami) + folia do kalenicy, a na stropie wełna 10 (jak pod krokwiami) + folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie mi się wentyluje przez deski w dachu ;)

 

Ja planuję położyć wełnę i folię paraizolacyjną do samej kalenicy co prawda wełna nieco cieńsza al zawsze coś.. no i przede wszystkim folia izoluje dopływ/odpływ powietrza

 

Tamlin

 

My mamy takie rozwiązanie: wełna 15 (jak między krokwiami) + folia do kalenicy, a na stropie wełna 10 (jak pod krokwiami) + folia.

 

Wszystko jest OK, tylko jak macie zrobionąwentylacje nad stropem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie mi się wentyluje przez deski w dachu ;)

 

Ja planuję położyć wełnę i folię paraizolacyjną do samej kalenicy co prawda wełna nieco cieńsza al zawsze coś.. no i przede wszystkim folia izoluje dopływ/odpływ powietrza

 

Tamlin

 

My mamy takie rozwiązanie: wełna 15 (jak między krokwiami) + folia do kalenicy, a na stropie wełna 10 (jak pod krokwiami) + folia.

 

Wszystko jest OK, tylko jak macie zrobionąwentylacje nad stropem

 

Nie mamy i raczej nie przewidujemy robienia takiej wentylacji. Wg naszego wykonawcy nie jest potrzebna, bo mamy wtedy poduszkę powietrzną nad stropem. Chociaż wg niego można w szczytach (o ile się je ma :D) umieścić dachówki wentylacyjne z kratkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga na "fachowców"

 

nie mam zbyt dobrych wiadomości- może powoli ci tzw polecani się po prostu degenerują...

 

Sławek Szaroń- najwyraźniej próbuje upiec dwie pieczenie, w rozmowie wstępnej oferuje cenę X, umowy nie chce podpisać tłumacząc się że nie może i jakby mimo chodem rzuca tel do pana Grzegorza Sęka, który może poprowadzić budowę- wszystko niby ok, ale jak zaczynamy przechodzić do szczegółów, to cena jest 2X, a gość znika, bo mu się akurat trafiła budowa z jakimś większym inwestorem i nie daje znaku życia, p. Szaroń w ogóle umywa ręce

 

jest też osoba, która reklamuje się na forum: nick RAJT

równie nie słowny i wymiguje się od wszelkich ustaleń

 

uwaga także na Zbigniewa Jaworskiego- podaje ceny z kosmosu (takie powiedzmy majowe)

 

w ogóle to proponuję zlecić najpierw wycenę solidnej firmie- z podaniem ile materiału potrzeba na co, a potem porównywać info od wykonawców- niektórym wyszło, że na ściany trzeba o 50% więcej niz innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....i jakby mimo chodem rzuca tel do pana Grzegorza Sęka, który może poprowadzić budowę- wszystko niby ok, ale jak zaczynamy przechodzić do szczegółów, to cena jest 2X, a gość znika, bo mu się akurat trafiła budowa z jakimś większym inwestorem i nie daje znaku życia, p. Szaroń w ogóle umywa ręce

 

z tego co wiem, to Grzegorz Sęk był klientem Szaronia :D

czyżby jakaś spółka?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam

 

Mam pytanko. Czy ktos ostatnio robił kosztorys? Potrzebuje aktualnych cen do :

- instalacji wodna

-kanalizacyjna,

-elektryczna,

-gazowa,

-co

-alarmowa

W tych punktach strzelalismy trochę kwotami i bank sie przyczepił, a nie wiem ile to kosztuje w realu :/

 

Z góry dziękuje za helpa

 

ja robiłam ostatnio co prawda częściowy na "kosmetyczne" sprawy raczej wykończneniowe. Jeśli chodzi o kanalizacjyjną to już częściowo macie bo macie poziom 0, resztę to kwestia szamba lub koszt przyłącza do kanalizy. Elektryka minimum 10 tys. u Was,za 7 tys to malutki domek się robi, bez kosztów przyłącza ZE.Instalacja CO + grzejniki jakieś 5 tys w moim przypadku.Gazowwa nie wiem bo nie wiem skąd macie gaz ja mam LPG. Alarm ok 3 tys,

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam

 

Mam pytanko. Czy ktos ostatnio robił kosztorys? Potrzebuje aktualnych cen do :

- instalacji wodna

-kanalizacyjna,

-elektryczna,

-gazowa,

-co

-alarmowa

W tych punktach strzelalismy trochę kwotami i bank sie przyczepił, a nie wiem ile to kosztuje w realu :/

 

Z góry dziękuje za helpa

 

ja robiłam ostatnio co prawda częściowy na "kosmetyczne" sprawy raczej wykończneniowe. Jeśli chodzi o kanalizacjyjną to już częściowo macie bo macie poziom 0, resztę to kwestia szamba lub koszt przyłącza do kanalizy. Elektryka minimum 10 tys. u Was,za 7 tys to malutki domek się robi, bez kosztów przyłącza ZE.Instalacja CO + grzejniki jakieś 5 tys w moim przypadku.Gazowwa nie wiem bo nie wiem skąd macie gaz ja mam LPG. Alarm ok 3 tys,

pozdr.

3 tys to raczej kiepski ten alarm... za porządny koło 8-9 trzeba liczyć, :roll: za CO 5 tys to tez malutko, no chyba że bez grzejników...a gdzie kotłownia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Grupowicze,

Od jakiegoś czasu czytam forum grupy a teraz przyszła pora żeby się ujawnić :wink:.

 

To może i ja się ujawnię, tak pod koniec kadencji ;)

Kupiliśmy niewielki, ok 120 m stary domek w Grodzisku, na osiedlu Piaskowa?, teraz nadszedł czas na jego remont. Forum jest niezłą kopalnią wiadomości, a co najważniejsze, świeżych. Więc może poza czytaniem czasem też coś napiszę.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Grupowicze,

Od jakiegoś czasu czytam forum grupy a teraz przyszła pora żeby się ujawnić :wink:.

 

To może i ja się ujawnię, tak pod koniec kadencji ;)

Kupiliśmy niewielki, ok 120 m stary domek w Grodzisku, na osiedlu Piaskowa?, teraz nadszedł czas na jego remont. Forum jest niezłą kopalnią wiadomości, a co najważniejsze, świeżych. Więc może poza czytaniem czasem też coś napiszę.

Piotrek

Piotrek witaj to ja cię codziennie mijam dojeżdżając do siebie z pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...