Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a ja wracam po przerwie (ach ten cholerny internet) i mam prośbe, szczególnie do osób nowych, jesli szukacie wykonawców wszelkich to poszukajcie najpierw w naszej książce i jesli nic nie znajdziecie to dopiero pytajcie o inne namiary, myślę, że wszystkie namiary są nadal aktualne

prosba do starych bywalców - jesli ktoś (wykonawca) nawalił to usuńcie go z książki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Boże, to ja nie wiem co wy tam macie w tych domach jak takie drogie alarmy zakładacie!! Ja buduję ze środków własnych bez kredytu próbuję jak na razie dawałam radę dlatego wybieram tańsze rozwiązania, poza tym u mnie nie potrzebne takie zabezpiecznia, nie ma specjalnie nic do wyniesienia a w okolicy od 10 lat nic się nie wydarzyło...

 

Hmmm....

Mam taki ciekawy przykład...własnego sąsiada...

Oszczędzał na alarmie strasznie...

Tak osczędzał, że nie ma żadnych czujek ŻADNYCH przy oknach a jedynie czujki ruchu wewnątrz..."Bo jak wybije okna to się czujka ruchu odpali".

To był tak prosty nazwijmy to "system", że....stracił swoją funkcjonalność w codziennym życiu...okazało się, że nawet pomimo zastosowania odpowiednich, nieczułych na zwierzęta czujek one jednak pięknie te zwierzęta "widziały"...

Efekt końcowy był taki, że gość NIGDY od początku jak mieszkał, nie załączał alarmu!! A płacił miech w miech!! :lol:

Efekt był taki, że przyszli "panowie" w lato do jego domu, w biały dzień....jak właściciel był w pracy...

Wynieśli: cyfrówkę, kompa, dekoder cyfry, all biżuteria, rozpierducha w całym domu (to jest najgorsze!).

Abstrachuje od tego, że gość pojechał po bandzie z tą prostotą i taniośćią...

Efekt jest taki, że za "alarm" ten tani kosztował go dodatkowo to co stracił...

A za to co stracił, miałby wypasiony system z noktowizorami dla psów włącznie!!

Nie mówiąc już o wartośći niematerialnej....biżuteria...

 

Chodzi mi o to, że nie zawsze tani system dobrze ochroni dom...albo swoją (j.w) funkcjonalnością tak zmęczy użytkownika, że ten w końcu przestanie go używać....

 

"Co macie w tych domach??"

Chyba to co każdy dziś...sprzęta audio (najczęściej kino domowe), wspomnianą biżuterie, aparat cyfrowy, komputer, dekodery tv sat...

Kto tego dziś nie ma??

Policz sobie sumę odtworzeniową....i dodaj cene własnego alarmu...żeby tylko tyle nie kosztował cię ten alarm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....

Mam taki ciekawy przykład...własnego sąsiada...

Oszczędzał na alarmie strasznie...

Tak osczędzał, że nie ma żadnych czujek ŻADNYCH przy oknach a jedynie czujki ruchu wewnątrz..."Bo jak wybije okna to się czujka ruchu odpali".

To był tak prosty nazwijmy to "system", że....stracił swoją funkcjonalność w codziennym życiu...okazało się, że nawet pomimo zastosowania odpowiednich, nieczułych na zwierzęta czujek one jednak pięknie te zwierzęta "widziały"...

Efekt końcowy był taki, że gość NIGDY od początku jak mieszkał, nie załączał alarmu!! A płacił miech w miech!! :lol:

Efekt był taki, że przyszli "panowie" w lato do jego domu, w biały dzień....jak właściciel był w pracy...

Wynieśli: cyfrówkę, kompa, dekoder cyfry, all biżuteria, rozpierducha w całym domu (to jest najgorsze!).

Abstrachuje od tego, że gość pojechał po bandzie z tą prostotą i taniośćią...

Efekt jest taki, że za "alarm" ten tani kosztował go dodatkowo to co stracił...

A za to co stracił, miałby wypasiony system z noktowizorami dla psów włącznie!!

Nie mówiąc już o wartośći niematerialnej....biżuteria...

 

Chodzi mi o to, że nie zawsze tani system dobrze ochroni dom...albo swoją (j.w) funkcjonalnością tak zmęczy użytkownika, że ten w końcu przestanie go używać....

 

"Co macie w tych domach??"

Chyba to co każdy dziś...sprzęta audio (najczęściej kino domowe), wspomnianą biżuterie, aparat cyfrowy, komputer, dekodery tv sat...

Kto tego dziś nie ma??

Policz sobie sumę odtworzeniową....i dodaj cene własnego alarmu...żeby tylko tyle nie kosztował cię ten alarm...

 

Znam takie przypadki i wiem jak się wychodzi na oszczędnościach.

Jednak gdybym posiadała ww.sprzęty to na pewno bym zainwestowała ale na razie dorobiłam się jedynie używanego laptopa, cyfraka i jakiejś mini wierzy, nie mam jeszcze rodziny i wspomnianego kina domowego bo to mężowie przeważnie inwestują w pożeracze czasu.Nie mam nawet porządnego telewizora więc co tu gadać o alarmie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, 37 lat, żona, córka i syn (bliźniaki 13 lat) :-)

Forum czytuje biernie od 2 lat, ale dopiero teraz będę brał czynny udział.

Mieszkam w Grodzisku Mazowieckim,

już prawie kupiłem działkę we wsi Szczęsne kilka kilometrów za Grodziskiem.

Projekt wybrany: pracownia Starbud z Krakowa, autor Jerzy Krakowian, domek Star 54:

 

 

pozdrawiam serdecznie,

 

Maciek

 

Witaj w grupie "Sąsiedzie" :D

 

Która uliczka ? obok mnie pare dni temu ktoś wykarczował i wyrównał działke...no, normalnie jakby sie chcial budować :wink:

 

pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takie przypadki i wiem jak się wychodzi na oszczędnościach.

Jednak gdybym posiadała ww.sprzęty to na pewno bym zainwestowała ale na razie dorobiłam się jedynie używanego laptopa, cyfraka i jakiejś mini wierzy, nie mam jeszcze rodziny i wspomnianego kina domowego bo to mężowie przeważnie inwestują w pożeracze czasu.Nie mam nawet porządnego telewizora więc co tu gadać o alarmie :(

 

Spójrz na tą kwestie jeszcze inaczej...

Czy za parę lat, jak już założysz rodzinę, twoje posiadanie będzie takie samo??

A kuć i próć wtedy raczej już nie będziesz...

Pomyśl o tym...

A nawet jeśli będziesz się upierać mocno przy osczędnościach to przynajmniej puściłbym okablowanie na dodatkowo wyposażanie alarmu później...

(Czujki udarowe, ew. stłuczeniowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trochę zmienie temat...

Mam pytanko do wszystkich tych, którzy organizowali opiekę dla swych dzieci w wieku przedszkolnym...(poniżej 3 lat)

Czy puszczliście je już do jakiś przed przedszkoli dla mniejszych dzieci?? (gdzie??), czy też jednak po prostu zatrudnialiście u siebie opiekunki??

 

Jeśli to drugie...to (jeśli już nie korzystacie z jej usług) może jakieś namiary (nowy dział w książce??) i ew. info jak się dziś takim osobom płaci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trochę zmienie temat...

Mam pytanko do wszystkich tych, którzy organizowali opiekę dla swych dzieci w wieku przedszkolnym...(poniżej 3 lat)

Czy puszczliście je już do jakiś przed przedszkoli dla mniejszych dzieci?? (gdzie??), czy też jednak po prostu zatrudnialiście u siebie opiekunki??

 

Jeśli to drugie...to (jeśli już nie korzystacie z jej usług) może jakieś namiary (nowy dział w książce??) i ew. info jak się dziś takim osobom płaci??

Dwa miesiące temu szukałam czegoś dla mojej 1,5 córeczki. Znalazłam a i owszem cena uwaga .......1 300 zł.miesięcznnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spójrz na tą kwestie jeszcze inaczej...

Czy za parę lat, jak już założysz rodzinę, twoje posiadanie będzie takie samo??

A kuć i próć wtedy raczej już nie będziesz...

Pomyśl o tym...

A nawet jeśli będziesz się upierać mocno przy osczędnościach to przynajmniej puściłbym okablowanie na dodatkowo wyposażanie alarmu później...

(Czujki udarowe, ew. stłuczeniowe).

 

oczywiście, że patrzę w przyszłość i wiem, że z czasem będzie przybywać sprzętu samochodów itd ale buduję sama, nikt mi nie pomaga w podejmowaniu decyzji bo wszyscy "z blokowiska", jedynie forum służy mi do tego, ale za późno, już jestem na etapie wykończeniówki i dawno zatynkowane jest okablowanie. Dodam, że miałam ofertę z dwóch firm i żadna mi nie podpowiedziała, żeby na przyszłość się tak zabezpieczyć :( buuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trochę zmienie temat...

Mam pytanko do wszystkich tych, którzy organizowali opiekę dla swych dzieci w wieku przedszkolnym...(poniżej 3 lat)

Czy puszczliście je już do jakiś przed przedszkoli dla mniejszych dzieci?? (gdzie??), czy też jednak po prostu zatrudnialiście u siebie opiekunki??

 

Jeśli to drugie...to (jeśli już nie korzystacie z jej usług) może jakieś namiary (nowy dział w książce??) i ew. info jak się dziś takim osobom płaci??

Dwa miesiące temu szukałam czegoś dla mojej 1,5 córeczki. Znalazłam a i owszem cena uwaga .......1 300 zł.miesięcznnie.

 

Ja puściłem od razu do przedszkola. Problem był z odbieraniem dziecka, dlatego wynajęliśmy studentkę (studiującą zaocznie), by małą odbierała około godz. 14 i zaprowadzała do domu. By się w tym czasie (do naszego powrotu z pracy) za bardzo nie nudziła, przygotowywała jakiś obiad, prasowała, sprzątała mieszkanie, potem szła na plac zabaw. Taki układ nam bardzo odpowiadał - dziecko nie siedziało w przedszkolu do wieczora, opiekunka zarobiła trochę więcej niż za samą opiekę (trzy lata temu około 7PLN za godzinę - dziennie wychodziło około 20PLN, miesięcznie 400PLN).

 

My wywiesiliśmy ogłoszenie na uczelni pedagogicznej w W-wie i tak znaleźliśmy sympatyczna opiekunkę do naszej małej. Ceny zapewne też się zmieniły - ale generalnie odradzam stare emerytki - jakoś nie mieliśmy do nich szczęścia - zamiast opieki chciały wychowywać dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trochę zmienie temat...

Mam pytanko do wszystkich tych, którzy organizowali opiekę dla swych dzieci w wieku przedszkolnym...(poniżej 3 lat)

Czy puszczliście je już do jakiś przed przedszkoli dla mniejszych dzieci?? (gdzie??), czy też jednak po prostu zatrudnialiście u siebie opiekunki??

 

Jeśli to drugie...to (jeśli już nie korzystacie z jej usług) może jakieś namiary (nowy dział w książce??) i ew. info jak się dziś takim osobom płaci??

 

mojego faceta mama się zatrudniła właśnie jako niania, w Żabiej Woli - dziecko ok 1 roku, za 1500 pln. praca pon-pt 8-18 h i czasem wieczór w sobotę nieodpłatnie. Mamusia dzidzi przeprowadziła casting i żądania finansowe są od 1000-2000 z tym, że 2000 to już dla gwiazdy po pedagogice i referencjami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zatrudniając opiekunkę nalezy sie liczyć srednio z kwotą 1 500 zł. Ale ja znalazłam przeczkole dla takich maluchów. Płacisz 1300, ale gdy dziecko jest chore zabierasz je i siedzisz na zwolnieniu. A dzieci niestety chorują.

A cóż to za tejmnicze przedszkole??

Jaki wiek, badź umiejętności dziecka są tam wymagane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmm....[...]

Policz sobie sumę odtworzeniową....i dodaj cene własnego alarmu...żeby tylko tyle nie kosztował cię ten alarm...

 

Nie bardzo rozumiem jak to sie ma do taniości systemu skoro sąsiad go nie włączał. Nawet jakby miał najlepszy i najdroższy na świecie to nie właączony raczej by niewiele pomógł.

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jak to sie ma do taniości systemu skoro sąsiad go nie włączał. Nawet jakby miał najlepszy i najdroższy na świecie to nie właączony raczej by niewiele pomógł.

 

Tamlin

Wogóle źle zrozumiałeś...

Ten "system" był tak samo funkcjonalny jak tani...

A nie był funkcjonalny bo właśnie zrobiony mocno po taniości...

A jakby był najdroższy i najlepszy na świecie to by go na pewno włączał bo by mu żyć nie przeszkadzał...a ten tani mu przeszkadzał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

jestem szczęsliwym posiadaczem działki w Książenicach, którą nabyłem

w drodze kupna w lipcu br.

Obecnie załatwianiam "papierki" potrzebne do pozwolenie na budowe,

chiałbym ropocząć inwestycje w przyszłym roku.

Widze ze grupa jest zbiorem cennych informacji które ułatwią budowanie ,

pozwolą zaoszczedzić czas i pieniądze.

Obecnie szukam geodety ,posiadam działkę leśną 5500m ,rozmawiałem ostatnio z jednym

i chciał mi każde drzewo mierzyc do Mapy do Celow Projektowych :o

 

pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...