Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

centralka reku bedzie stork air 300-g90 bfb (przeciwpradowa)

 

Ja zastanawiam się nad Bartoszem, ale temu zagadnieniu poświęcono inny temat. Ciekaw jestem, jak reku sprawia się w "praniu". Czy jesteście z niego zadowoleni? Czy zrezygnowaliście z kanałów wentylacyjnych? Jakie są Wasze odczucia? Czy warto było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Co do koparki to już wyjaśniam. bierze się od roboczo-godziny. Dziś rozmawiałem z Panem, który ściągał mi humus i wyjaśniliśmy sobie pewne kwestie. byc może za bardzo się uniosłem. Może zbyt szybko go skreśliłem. Mój błąd polegał na tym, że na ta cene przystałem a mogłem polemizować z tym Panem. Inna sprawa to to, że Pan chyba wykorzystał moją niewiedzę oraz to, ze mnie przy jego pracy nie było ale to mój błąd. no cóż jak się człowiek nie zna to nie może miec pretensji, jeśli zostanie nabity w butelkę. Ziemia jaka była do odgarnięcia to prostokąt 22mx15m a zatem licząc, że średnio ściąnięte było 30 cm to mamy 22x15x0,3=99 m3. Rozmawiałem z ludźmi pracującymi koparką i nikt nie bierze za m3 lecz za rh. A przy okazji dodam, ze dziś zasypywał u mnie fundamenty sąsiad z przeciwka i za 3,5 h zapłaciłem 300 zł.

 

Namiar na Pana od podsypki fundamentów 0502-092-218. z tego co wiem to wozi także inne kruszywa.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarekB robi nam projekt piecokominka. Nie naciskamy ale juz 3 miesiace minelo i nic. Musi zarobiony. Fachowiec ale ceny dosc wysokie. Na wszelki wypadek juz zaczne szukac zduna.

 

Planujemy wentylacje mechaniczna, nie mamy kanalow wentylacyjnych. Projekt wentylacji robilem w rekuperatory.pl - ale mam duuze watpliwosci co do nich.

Moze ktos slyszal o p. Witku z Kajetan ?

 

A propo koparek to niestety po fakcie :evil: sie dowiedzialem, ze jak ktos ma duzo ziemi do wykopania to taniej jest wziac koparke obrotowa i kamaza do przerzucania ziemi niz koparki.

 

A u nas w tym tygodniu stro sie bedzie robil mam nadzieje ze snieg nie spadnie

:o

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koparki to już wyjaśniam. bierze się od roboczo-godziny. Dziś rozmawiałem z Panem, który ściągał mi humus i wyjaśniliśmy sobie pewne kwestie. byc może za bardzo się uniosłem. Może zbyt szybko go skreśliłem. Mój błąd polegał na tym, że na ta cene przystałem a mogłem polemizować z tym Panem. Inna sprawa to to, że Pan chyba wykorzystał moją niewiedzę oraz to, ze mnie przy jego pracy nie było ale to mój błąd. no cóż jak się człowiek nie zna to nie może miec pretensji, jeśli zostanie nabity w butelkę. Ziemia jaka była do odgarnięcia to prostokąt 22mx15m a zatem licząc, że średnio ściąnięte było 30 cm to mamy 22x15x0,3=99 m3. Rozmawiałem z ludźmi pracującymi koparką i nikt nie bierze za m3 lecz za rh. A przy okazji dodam, ze dziś zasypywał u mnie fundamenty sąsiad z przeciwka i za 3,5 h zapłaciłem 300 zł.

 

Namiar na Pana od podsypki fundamentów 0502-092-218. z tego co wiem to wozi także inne kruszywa.

 

pozdr.

no nie koniecznie, znam kilku co pracuje na komparkach i zreguly umawiaja sie na m3 ziemi a nie na roboczo godziny a jezeli ktos sie upiera na godziny to poprostu koparka pracuje na wolniejszych obrotach i tym podbne, natomiast prace po sasiedzku to juz jest nastepny temat aczkolwiek tez zalezy od czlowieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos potrzebowal ziemi to moge polecic 400zl za duza wywrotke MAN-a czy cos w tym stylu i musze powiedziec ze jak wzialem jedna to naprawde ziemia byla warta tych pieniedzy, a mam porownanie bo bralem tez od przejezdnych kierowcow po 50/za wywrotke i niby dobrze wygladajaca nic nie warta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego robiłes obudowe i może byś jakąś fotkę pokazał

ja mam zły obraz jego firmy w której pod jego nieobecność zarządza mama

poprostu kobitka mnie olała, że jak sam wkład to może sprzedać od razu a zabudowę jak będzie miał syn czas ale napewno nie w tym roku

Obudowy jeszcze nie mam ale chcemy zrobić max akumulacyjną z mała iloscią kafli. W tym sezonie wkład pochodzi jako koza :D . Też usłyszałem że obudowy w tym roku to mi nie zrobi. Inna sprawa, że taka obudowa z kafli podobno musi długo schnąć bez palenia, a sezon już sie zaczął...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie koniecznie, znam kilku co pracuje na komparkach i zreguly umawiaja sie na m3 ziemi a nie na roboczo godziny a jezeli ktos sie upiera na godziny to poprostu koparka pracuje na wolniejszych obrotach i tym podbne, natomiast prace po sasiedzku to juz jest nastepny temat aczkolwiek tez zalezy od czlowieka

 

Jajcek...tylko żeby była jasność...

Nie mówimy o firmie, która wjeżdza w formie koparka + auto czyli o usłudze z transportem...w takiej sytuacji to nic nowego liczyć usługę w m3....

Ale chodzi o wycenę pracy wyłącznie sprzętu kopiącego/spychającego :-)

Czy w takiej opcji też potwierdzisz, że wyceniają robotę w m3??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwc jeszcze nie jestem przekonany.

Jakiej natury, jakie są te wątpliwości??

Bo to jest tego typu inwestycja, która jest tania na etapie budowlanym (same rury), ale później już tego nie zrobisz...

To jest jedna z rzeczy, których z deka żałuje że nie zrobiłem...

To tak jak z odkurzaczem centralnym...jednostka i odpalenie systemu kosztuje...sama sieć to ok 1000-1500 czyli "nic"...w stosunku do tego, że później nie da sie po prostu tego zrobić...

Nikt nie powiedział, że jak będziesz mieszkać to będziesz musiał to odrazu uzbroić...chociaż może, nie jest mi znana branża reku/gwc...ale może o tą opcję będziesz mógł rozbudować reku...i klima jak znalazł...dużo tańsza niż prawdziwa...

Przemyśl to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my z naszym Panem koparkowym umówiliśmy się od całości.

Za zdjęcie humusu za prostokąt o wym 18x13 m i głebokości ok.40- 50 cm, bo dużo mieliśmy czarnej ziemi wziął 450 zł, uważam że to bardzo dobra cena. Nie byliśmy na miejscu więc nie wiem jak długo to robił ale robota I klasa, usypał nam wysoką górę humusu i wszystko ładnie zebrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie koniecznie, znam kilku co pracuje na komparkach i zreguly umawiaja sie na m3 ziemi a nie na roboczo godziny a jezeli ktos sie upiera na godziny to poprostu koparka pracuje na wolniejszych obrotach i tym podbne, natomiast prace po sasiedzku to juz jest nastepny temat aczkolwiek tez zalezy od czlowieka

 

Jajcek...tylko żeby była jasność...

Nie mówimy o firmie, która wjeżdza w formie koparka + auto czyli o usłudze z transportem...w takiej sytuacji to nic nowego liczyć usługę w m3....

Ale chodzi o wycenę pracy wyłącznie sprzętu kopiącego/spychającego :-)

Czy w takiej opcji też potwierdzisz, że wyceniają robotę w m3??

potwierdzam aczkolwiek pamietaj ze czlowiek to czlowiek i kazdy robi jak uwazam a ja sie wypowiadam na temat tych ktorych znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z odkurzaczem centralnym...jednostka i odpalenie systemu kosztuje...sama sieć to ok 1000-1500 czyli "nic"...w stosunku do tego, że później nie da sie po prostu tego zrobić...

 

Nie całkiem, instalację odkurzacza można porównać do instalacji kanałów wentylacyjnych w domu - lepiej to ustrojstwo położyć na etapie kładzenia innych instalacji, potem to oznaczałoby totalną rozwałkę, reku można dokupić później i podłączyć pod kanały, GWC oznacza rozwalenie działki, ale nie jest to tak dokuczliwa, da się przeżyć - można to zrobić nawet po zamieszkaniu w domu. Jedyne co należałoby zrobić w przypadku GWC, to wyprowadzić pod fundamentami rurę, by potem podłączyć do niej GWC (np żwirowy, zamiast rurowego, ale to kwestia wyboru). Sprawa trochę się komplikuje, gdy nie ma kanałów wentylacyjnych (grawitacyjnych) - dom musi oddychać, zatem zakupu reku nie można przesunąć na dalszy termin.

 

Od odkurzacza reku niestety różni się też ceną - cała instalacja (kanały+reku+GWC) jest niemal dziesięciokrotnie wyższa. Moim zdaniem cena będzie z czasem spadać, w miarę jak reku stanie się popularniejsze, tylko kto będzie na to czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pójdzie to jutro odpalimy reku

GWC mnie zatrzymało, bo zdecyduję się raczej na Rehau a nie zwykłe rury, ponoć zdrowiej ;)

tak więc na razie reku będzie działał bez GWC

 

Gratulacje!!! Izat, daj za parę dni jakiś raporcik z działalności reku, jak chodzi, czy jest głośny (reku, kanały), generalnie Twoje pierwsze wrażenia - dużo się o reku pisze i gada, ale brak opinii osób u których to chodzi.

 

Gdybyś mógł, daj namiary do ksiązki na ekipę, która Ci to zakładała (jeżeli ich polecasz). Poza tym pochwal się jaikie reku założyłeś i jak wyglądały Twoje boje z założeniem instalacji :)

 

 

Dopytuję się o te reku, bo w temacie poświęconym reku chyba piszą w większości konkurencyjni przedstawiciele firm - wiele krzyku, hałasu - a reku powinno być ciche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...