Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Otóż wyjaśniam... :lol:

Mówiłem Sylvi, ze w zasadzie to ma opcję na internet...

Zapytałem ją czy słyszała o internecie tzw. "pakietowym"...nie.

Więc jej powiedziałem, że jak jest w pracy to może zrzucać sobie neta na płytę i zanosić do domu aż uzbiera jej się cały pakiet... :lol: :lol: :lol:

Nie wiem czemu, ale nie pytała o szczegóły....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Jedyne co należałoby zrobić w przypadku GWC, to wyprowadzić pod fundamentami rurę, by potem podłączyć do niej GWC
i to zrobiłem jako niezbędne minimum. o do wątpliwosci to tak jak przedmówcy dobre jest drogie i moze się nie zwrócić. Troszkę myślę nad rozwiązaniem zaproponowanym przez jednego z forumowiczów
GWC WODNY 1:

Jeżeli są wysokie wody gruntowe, to tylko się cieszyć! Potrzebne ciepło pobieramy tak, jak robi się to do klasycznej pompy ciepła "glikolowej". Układa się w gruncie węża fi32 napełnionego borygiem ( w kręgach o średnicy około 1m). Należy przyjąć moc takiego źródła ciepła na 20W/mb (niedoszacowane) lub 25W/mb (optymalne) i ułożyć go tyle, aby czerpać około 5 kW w trybie ciągłym. Praktycznie oznacza to 150 - 250mb zakopanego węża. Wcale nie musi być w jednym kawałku. pętle można przecież równoleglić! (np.2 x 100mb).

Przy cenie rury ok. 3zł/mb to koszt poniżej tysiąca złotych, tylko nakopać się trzeba, no chyba, że znajoma koparka za 40zł/godz. to w długi dzień się obskoczy.

NIECH MI KTOŚ UDOWODNI ŻE SIĘ NIE DA, TO GO POŚLĘ DO PIERWSZEGO Z BRZEGU URZYTKOWNIKA POMPY CIEPŁA!!!

Zakopuje się toto na granicy przemarzania (1.2 do 0.8m jak gdzie!).

Końce należy dołączyć do odpowiednio dobranego lamelkowego (takiego jak chłodnica samochodowa) wymiennika ciepła woda-powietrze umieszczonego w otworze czerpni naściennej. Całość uzupełniamy pompą obiegową. Czujniki temperatury odpowiednio załączają i wyłączają pompę zapewniając dogrzewanie zimą i ochładzanie latem powietrza wpuszczanego "na salony".

Wykonalne i wcale nie astronomicznie drogie. Pytałem producenta nagrzewnic i rozpoznawałem sprawę pod kontem wykonywania . Porównywalne z kosztem przyzwoitego żwirowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż wyjaśniam... :lol:

Mówiłem Sylvi, ze w zasadzie to ma opcję na internet...

Zapytałem ją czy słyszała o internecie tzw. "pakietowym"...nie.

Więc jej powiedziałem, że jak jest w pracy to może zrzucać sobie neta na płytę i zanosić do domu aż uzbiera jej się cały pakiet... :lol: :lol: :lol:

Nie wiem czemu, ale nie pytała o szczegóły....

 

:oops: Nie mam pojęcia dlaczego????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam mieć coraz więcej wątpliwości co do robienia GWC :(

chyba na razie zostawię ten temat, w razie czego zawsze można go ruszyć na nowo ;)

 

sylvia1!!!!!!!!

dlaczego się nie odzywasz?????????????

jak po przeprowadzce??

 

ktoś wcześniej pytał czy robić szambo na etapie stropu

moim zdaniem nie ma sensu

robota trwa jeden dzień, a kaski trochę trzeba wypakować

po co Ci tak wcześnie?? i tak nie zrobisz z niego użytku

 

No nie wiem zawsze można tam zamknąć nieuczciwa ekipe żeby zkruszała :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie kogo możecie polecić do zabudowy kominka i do zakupu wkłady /wkład bez płaszcza

Nie wiem czy mogę polecić bo dopiero dziś będę odpalał... ale w sobotę zamontował mi kominek DarekB z forum. Ma sklep w Żabiej Woli. Zdecydowałem się na niego bo jest dystrybutorem wkładów Dynamic, które w 100% są zasilane powietrzem z zewnątrz ... dość istotne przy wentylacji mechanicznej.

 

a z czego robiłes obudowe i może byś jakąś fotkę pokazał

ja mam zły obraz jego firmy w której pod jego nieobecność zarządza mama

poprostu kobitka mnie olała, że jak sam wkład to może sprzedać od razu a zabudowę jak będzie miał syn czas ale napewno nie w tym roku

ja już długo czekam na wycenę.... też dynamic

 

coś mi się wydaje że chyba nie trzeba z nim zaczynać????????? :evil: :evil: :evil:

 

Dokładnie :wink: ja byłem u niego w 2003 i wstawiał mi kobze i nawijał makaron na uszy zachwalajac rózne swoje produkty, mja chcialem tarnave i elewację z kafli, powiedział ze ok i cena ok 5000 tys (w tym wkład 2600), jak przyjechalem po zakup z wykonawca kominka (na szczescie) to okazalo sie , że kafle rozmiarowo nie pasują do wkladu bo pozostają przerwy pomiedzy wkladem a elewacją od frontu ok 4 cm z kazdej strony. Więc doradzil mi zeby zamaskowac to metalowa sitką albo wziac inny wkład ale to juz inna bajka bo cena sięgneła 10 tyś :evil: więc jeszcze troche pogadalismy i rozsztalismy sie z ulga z naszej strony. W koncu sie wkurwilem i kupilem moja tarnavke w otrebusach. To tyle takie sa moje doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już długo czekam na wycenę.... też dynamic

wygląda na to że dynamiki idą DarkowiB jak swieże bułeczki. Ja zamówiłem we wtorek (zaliczka) a w sobotę był montaż i jak na razie wszystko ok, ale mówił że to ostatni "wolny", kolejni chętni będą musieli poczekać ...

 

Każdy kominek sprzedawany przez niego jest ostatni uwierz moj też mial być. :wink: Zresztą o tej porze wytórnie porzadnych kominków pracuja chyba 24/24h, na tarnawy to sie nawet czekalo 7 tygodni :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż złodzieje wykorzystali GWC do uśpienia mieszkańców domu. Poprzez wlot powietrza (wystająca z ziemii rura) wpuścili do domu jakiś gaz, który uśpił nocą mieszkańców i potem jakby nic obrobili całą chatę. Nie wiem, czy historia rzeczywiście miała miejsce, ale.... to chyba możliwe w praktyce.

 

W przypadku posiadania jedynego sensownego systemu wentylacji - wentylacji mechanicznej, zawsze gdzies jest czerpnia powietrza, niezaleznie czy jest GWC, czy nie. Takze brak GWC nie zabezpiecza mieszkancow przed gazami usypiajacymi, zreszta nie do tego jest. Od tego jest alarm i czujniki. Poza tym nawet przy wentylacji mechanicznej zawsze mozna wywiercic po cichu otworek w ramie okna i przez rurke wpuscic gaz .... i tym sposobem znowu wracamy do tematu paranoii i umiaru :D

 

Jego zdaniem GWC nie daje oszczędności na ogrzewaniu, jedyna zaleta to chłodniejsze powietrze w upalne dni latem.

 

Nawet jakby to "chlodniejsze powietrze latem" bylo jedyna zaleta, to juz warto :D Oszczednosci na ogrzewaniu - tak, ale nie domu!!!, tylko oszczednosci na ogrzewaniu powietrza zasysanego z zewnatrz i dostosowaniu go do potrzeb reku, czyli dodatniej temperatury.

Ciekawe ze wiele osob kupuje reku dla oszczednosci w domu, a pozniej dziwia sie rachunkami za prad uzywany przez grzalke elektryczna dogrzewajaca powietrze na wejsciu czerpni reku. Mnie do GWC przekonuje roznica temperatury na wejsciu i wyjsciu GWC minus energia uzyta przez wentylator na pokonanie wiekszych oporow przeplywu przez GWC niz czerpni - to jest realny zysk, a nie "chciejstwo" sprzedawcow, dystrybutorow, zwolennikow i przeciwnikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dawno się nie odzywałem, bo zaaarobiony jestem :(

 

A więc po pierwsze - jesli chodzi o rekuperator - mam zamontowanego Bartosza, ale jeszcze go nie odpalałem - na razie trwają roboty, duzo kurzu i pyłu - nie chcę od razu wymieniać filtrów :) Jak jakieś pytania to proszę bardzo...

Bez GWC bo oszczędność tak, ale bez przesady, ale przeważyła zupełnie inna kwestia (bezpieczeństwo dokładniej)

 

Po drugie - poszukuję sztachet do ogrodzenia - ktoś może wie, gdzie można zakupić w naszych okolicach ? Nie muszą być najtańsze (ale jeżeli będą to się nie zmartwię) - bardziej mi zależy na czasie. Jakbym miał jeździć i szukać jak najtańszych, to pewnie te zaoszczędzone pieniądze poszłyby na benzynę :)

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.....A my na eteapie stropu. Nie ma kto go zalać :). Wczoraj przyjechała ekipa chętna.....i wycenili strop,poddasze uzytkowe i wiezbe na jedyne 50 tys :). Dodam że mamy 200m2.......i cały dół zrobiony.....hahaha. Mój małżonek posłał panów na bambus!

Moze ktos ma brygadę która ma mały przestój :).....podejrzewam że to pytanie retoryczne :lol:

 

Moja brugada będzie miała przestój na początku listopada. Planują do tego czasu zrobić mi więźbę i potem planowali przez zimę odpoczywać ale może się skuszą. jak chcesz to podaję numer p. Tomasz Pietrasiak - 0606-426-458. Z pewnością wezmą sporo mniej niż 50 tyś. Musisz jednak pamiętać, że do końca października pracują u mnie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiązując do tematu reku a dokładniej "w praniu"

za wiele nie powiem, ale napomknę...

w obecnych warunkach reku obrotowy bez GWC "podnosi" temp. nawiewu o 8-10 st.C (dom 22-23 na zewnątrz sami wiecie).

jezeli chodzi o dzwięki jakie wydaje - to wydaje. Muszę popracować nad jego wyciszeniem gdyż przenosi na konstrukcje domu niskie częstotliwości. W dzień nie jest to odczuwalne ale w nocy tak. Szumu powietrza z anemostatów praktycznie się nie zauważa(troszkę na najwyższym III biegu).

Jeszcze muszę obłożyć go termometrami i wtedy podziele się doświadczeniem.

pozdr.

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Troszkę zaniedbałem zaglądanie na grupę, będę tu częstszym gościem, choć czas na to znajduję w pracy.

Co u nas, ocieplanie poddasza się kroi i podłogi na obu kondygnacjach, terakota i inne płytki już śnią mi się po nocach, bo wybieramy i wybieramy i końca nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...