Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

centralka reku bedzie stork air 300-g90 bfb (przeciwpradowa)

 

Ja zastanawiam się nad Bartoszem, ale temu zagadnieniu poświęcono inny temat. Ciekaw jestem, jak reku sprawia się w "praniu". Czy jesteście z niego zadowoleni? Czy zrezygnowaliście z kanałów wentylacyjnych? Jakie są Wasze odczucia? Czy warto było?

widze,ze watek rekuperatora jest rozwojowy :D

niestety na razie nie wypowiem sie na temat praktyki bo wprowadzimy sie najwczesniej na wiosne wiec wtedy bedzie wielkie uruchomeinie reku,

jest to rzecz nowa wiec zrozumiale jest, ze ma tyle samo zwolennikow co i przeciwnikow,

z wentylacji grawitacyjnej zrezygnowalismy zupelnie,

co do GWC to mamy wkopana jakas rure antybakteryjna ale czy to jest rehau?- nie wiem musialabym sprawdzic w papierach

kwestie gazu usypiajacego rozwiazalismy odpowiednia czujka w instalacji alarmowej

 

co do halasu...mieszkamy w Warszawie i tu nigdy nie jest cicho wiec nie sadze,zeby centralka byla jakims problemem w spaniu, na pewno mozna ja wyciszyc, styropian i te sprawy...

 

zmieniajac watek...dzis w nocy przecieli nam siatke ogrodzeniowa, nic nie wyniesli na szczescie, w domu spali tynkarze ...nic nie slyszeli...

czas spuscic psy z lancuchow drodzy sasiedzi!!!

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

zonzi jakie ceny ci zaproponował darekb za podłączenie wkładu i za robociznę obudowy i materiały

 

O cenie nie rozmawialismy jeszcze :o Ale w zaleznosci od tego jakie kafle pojda to szacuje koszt w okolicach 20 tys.

Tylko ja planuje piecokominek z spora akumulacja z prawdziwym zapieckiem do wylegiwania sie i mala iloscia kafli :D

 

pozdrawiam

Zonzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze a'propo GWC. Rury Rehau maja jedna podstawowa zalete - współczynnik przenikania ciepla dwukrotnie wyzszy niz rura kanalizacyjna.

 

Straszne bzdury sprzedawaca o metalach ciezkich w kanalizacji nawijał :evil: Przeciez to PE lub PP a nie jakies cuda :o

 

Poczytalem sporo na ten temat i tak. Na wieksze zyski z ogrzewania nie ma co specjalnie liczyc- reku o sprawnosci 90 procent nie bedzie juz sprawniejszy a przy slabszym ekonomika przedsiewziecia jest watpliwa.

 

Zalety to: brak koniecznosci uzywania grzalki albo wylaczania wentylatorow nawiewnych do rozmrozenia wkladu i chlodniejsze powietrze latem. Czy warto za to placic 4 tys ? Zlezy czy sie jeszcze cos ma w kieszeni :D

 

Pozdrawiam

Zonzi

 

ps. troche sie boje tej nadchodzacej zimy :o , stropu jeszcze nie zaszalowali bo bawia sie ze zbrojeniem, podciagami etc i przyjdzie wylewac w przyszlym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo pogody do GWC, humor mi dopisuje - złożyłem w Starostwie wniosek o wydanie pozwolenia na budowę - może wreszcie koniec papierkowej gonitwy -teraz spokojnie czekam na decyzję :wink:

 

Heh, to Cie pociesze, moj przyjaciel skladal wniosek w Piasecznie, dzwonil prawie codziennie, dopytujac sie czy jest wszystko ok, czy czegos nie brakuje (to tez sprawdzal przy skladaniu). Ostatniego dnia terminu urzedowego "nagle" okazalo sie, ze brakuje mu jednego papierka, no i oczywiscie nie zdazyl go doniesc, bo sie przedawnilo. Tak wiec zbieral czesc kwitow od nowa i skladal drugi raz, kolejne 2 miesiace w plecy ...

 

Nitek, niczego nie zapomniales dolaczyc? :) Np ostatecznego wylaczenia z produkcji rolnej ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec zbieral czesc kwitow od nowa i skladal drugi raz, kolejne 2 miesiace w plecy ...

 

Nitek, niczego nie zapomniales dolaczyc? :) Np ostatecznego wylaczenia z produkcji rolnej ? :)

 

Na szczęście moje Starostwo to Ożarów - z drugiej strony budowa ruszy dopiero na wiosnę, zatem nawet jakiś poślizg nie powinien mnie "zabić". Ale co ja mogę zrobić - po prostu czekam. Zresztą załatwianie papierków trwało 5 miechów - nic mnie już nie zdziwi. Znajomej odrzucili wniosek, bo na mapce geodezyjnej zabrakło strzałki - geodeta twierdził, że to jakiś wymysł "Paniusi z Dziadostwa". Wniosek - na każdego można zneleźć haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem sasiedzie, ze chcesz doplacic, zeby ktos zabral ta ruine? :D hihi

 

Widzialem ten baraczek , wcale nie jest zły i mozna go wykorzystac albo na budowe albo gdziec upchnąć na dzialke i troche podpicować żeby miec "domek" ogrodowy. Jest tylko jeden mankament transport, wiec jezeli ktos ma jakis tani lub bezpłatny to jest to okazja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie macie jakiegoś namiaru na sprzedaż drewna do kominka w naszej okolicy? W naszej Książce Adresowej nic nie znalazłem. Najchętniej z transportem... Dzięki!

 

Odnośnie reku - właśnie kupiłem Mistrala 400 ze sterowaniem mikroprocesorowym. Zamontuję go za kilka tygodni, jak wyleczę nogę (złamałem) :evil: Wtedy zdam relację, jak to się sprawuje.

GWC będę robił na wiosnę, bo przed zimą już nie zdążę niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie macie jakiegoś namiaru na sprzedaż drewna do kominka w naszej okolicy? W naszej Książce Adresowej nic nie znalazłem. Najchętniej z transportem... Dzięki!

 

Odnośnie reku - właśnie kupiłem Mistrala 400 ze sterowaniem mikroprocesorowym. Zamontuję go za kilka tygodni, jak wyleczę nogę (złamałem) :evil: Wtedy zdam relację, jak to się sprawuje.

GWC będę robił na wiosnę, bo przed zimą już nie zdążę niestety...

 

Proszę bardzo:

Drewno Emma Nadarzyn 22-7397184 kom - 507129714

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...