Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

przybiegłam się pochwalić, że przywieźli mi dzisiaj rekuperator!!

nareszcie!!

może w tym tygodniu go rozruszają :D

dostałam wycenę na GWC Rehau, 65 mb 12 tys netto

bez komentarza ......

:o :-? 8)

hmm.. no to troche sporo , sprawdzilam my mamy rury antybakteryjne awaduct- czy jakos tak, za 40 m wyszlo 6 tys pln z robocizna, malo nie jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przybiegłam się pochwalić, że przywieźli mi dzisiaj rekuperator!!

nareszcie!!

może w tym tygodniu go rozruszają :D

dostałam wycenę na GWC Rehau, 65 mb 12 tys netto

bez komentarza ......

:o :-? 8)

hmm.. no to troche sporo , sprawdzilam my mamy rury antybakteryjne awaduct- czy jakos tak, za 40 m wyszlo 6 tys pln z robocizna, malo nie jest....

poproszę namiary na wykonawcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos w okolicach Nadarzyna / Rusiec wiercił studnie głębinową? Interesuje mnie, na jakiej głębokości trafiła wam się woda i jakiej ona jest jakości.

 

Bede wdzieczny za odpowiedz

 

W jakim sensie "głębinową" :o ? Bo wody głębinowe zaczynają się od jakiej własciwie głębokości??? Pojecia nie mam :roll:

 

 

To znalezłem taki opis:

"Studnie wiercone

Studnie wykonuje się dla zaopatrzenia w wodę domów i innych obiektów. Istnieją dwa typy studni wierconych - studnie abisyńskie i studnie głębinowe. Z reguły wiercone studnie abisyńskie mają 10-15 metrów głębokości. Ze względu na to, że zestaw hydroforowy znajduje się poza ujęciem, to ten rodzaj studni można wykonywać, gdy zwierciadło wody jest do 8 metrów poniżej pompy.

 

Studnie głębinowe mają przeciętnie 12-16 metrów głębokości, choć teoretycznie maksymalna głębokość studni głębinowej jest nieskończona to zwykle wierci się je na głębokość do 30 metrów. W odwiert studni głębinowej włożone są rury osłonowe razem z filtrem plastikowym. W rurach osłonowych umieszczana jest pompa głębinowa, której zadaniem jest dostarczanie wody do instalacji wodnej w domu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...