Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc wszystkim

 

Czy moge sie poradzic? :)

Mianowicie w poniedziałek firma robi nam ściany górne i wieźbe. Niestety na deskowanie i papowanie nie ma juz czasu w tym roku. Czy moze wiecie czy wystarczy to przykrc jakąś grubą folią na zime? A moze macie kogos kto jest chwilowo wolny i podjąłby sie zadechowania :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witajcie

poszukuje działki dla rodziców za max 200tys,

zapraszamy do Ruśca - działek dużo, sporo wiadomości dostaniesz w

http://www.n-n.pl lub szukaj samodzielnie

mamy też :wink: gotowe domy :wink: 8) http://www.belina.pl/

 

Albo taki Tomek koło Ciebie tez fajny http://nieruchomosci.onet.pl/details.asp?CategoryID=192&ID=102390762

:wink:

 

moze i fajny ale mi się nie podoba, pozatym wole widzieć z czego dom powstaje, no i ten metraż na 2 ludzi w podeszłym wieku nie potrzebny

im sie marzy mały, ekonomiczy w ogrzewaniu, parterowy taki do 100m2 bez biegania po schodach, dlatego szukamy działki

i jeśli ktoś buduje się w jakimś skupisku nowo powstających domów i są tam jeszcze wolne tereny to bardzo będę wdzieczna za kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

 

Czy moge sie poradzic? :)

Mianowicie w poniedziałek firma robi nam ściany górne i wieźbe. Niestety na deskowanie i papowanie nie ma juz czasu w tym roku. Czy moze wiecie czy wystarczy to przykrc jakąś grubą folią na zime? A moze macie kogos kto jest chwilowo wolny i podjąłby sie zadechowania :) ?

 

niestety nie mam nikogo do polecenia :(

wydaje mi się, że zostawić dom na zimę ze ścianą kolankową i samą więźbą to jeden z najgorszych etapów na jakich można zakończyć przed zimą

wiem to z doświadczenia, bo u mnie było dokładnie tak samo

szukaj intensywnie kogoś do zapapowania dachu

przykrycie folią PRAWIE nic Ci nie da, woda przedostanie się wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

 

Czy moge sie poradzic? :)

Mianowicie w poniedziałek firma robi nam ściany górne i wieźbe. Niestety na deskowanie i papowanie nie ma juz czasu w tym roku. Czy moze wiecie czy wystarczy to przykrc jakąś grubą folią na zime? A moze macie kogos kto jest chwilowo wolny i podjąłby sie zadechowania :) ?

 

niestety nie mam nikogo do polecenia :(

wydaje mi się, że zostawić dom na zimę ze ścianą kolankową i samą więźbą to jeden z najgorszych etapów na jakich można zakończyć przed zimą

wiem to z doświadczenia, bo u mnie było dokładnie tak samo

szukaj intensywnie kogoś do zapapowania dachu

przykrycie folią PRAWIE nic Ci nie da, woda przedostanie się wszędzie

 

 

Ale wyrządziło to jakies szkody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

 

Czy moge sie poradzic? :)

Mianowicie w poniedziałek firma robi nam ściany górne i wieźbe. Niestety na deskowanie i papowanie nie ma juz czasu w tym roku. Czy moze wiecie czy wystarczy to przykrc jakąś grubą folią na zime? A moze macie kogos kto jest chwilowo wolny i podjąłby sie zadechowania :) ?

 

niestety nie mam nikogo do polecenia :(

wydaje mi się, że zostawić dom na zimę ze ścianą kolankową i samą więźbą to jeden z najgorszych etapów na jakich można zakończyć przed zimą

wiem to z doświadczenia, bo u mnie było dokładnie tak samo

szukaj intensywnie kogoś do zapapowania dachu

przykrycie folią PRAWIE nic Ci nie da, woda przedostanie się wszędzie

 

 

Ale wyrządziło to jakies szkody?

 

Pewno wcale nie :-? bo jak sa nierównosci i szczeliny gromadzaca sie tam woda to przy silnym mrozie powysadza to i owo, poza tym więxba tez lubi sie z deko zwichrować pod wpływem wilgoci i zmiany temperatur :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

 

Czy moge sie poradzic? :)

Mianowicie w poniedziałek firma robi nam ściany górne i wieźbe. Niestety na deskowanie i papowanie nie ma juz czasu w tym roku. Czy moze wiecie czy wystarczy to przykrc jakąś grubą folią na zime? A moze macie kogos kto jest chwilowo wolny i podjąłby sie zadechowania :) ?

 

niestety nie mam nikogo do polecenia :(

wydaje mi się, że zostawić dom na zimę ze ścianą kolankową i samą więźbą to jeden z najgorszych etapów na jakich można zakończyć przed zimą

wiem to z doświadczenia, bo u mnie było dokładnie tak samo

szukaj intensywnie kogoś do zapapowania dachu

przykrycie folią PRAWIE nic Ci nie da, woda przedostanie się wszędzie

 

 

Ale wyrządziło to jakies szkody?

 

Pewno wcale nie :-? bo jak sa nierównosci i szczeliny gromadzaca sie tam woda to przy silnym mrozie powysadza to i owo, poza tym więxba tez lubi sie z deko zwichrować pod wpływem wilgoci i zmiany temperatur :wink:

 

 

No mój mąż na razie ma plan zakryc to jakąś grubą folią, sztywną. Chyba ze znajdziemy kogos do deskowania. I tak znalezienie firmy na skonczenie domu było wyzwaniem nie lada.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

 

Czy moge sie poradzic? :)

Mianowicie w poniedziałek firma robi nam ściany górne i wieźbe. Niestety na deskowanie i papowanie nie ma juz czasu w tym roku. Czy moze wiecie czy wystarczy to przykrc jakąś grubą folią na zime? A moze macie kogos kto jest chwilowo wolny i podjąłby sie zadechowania :) ?

Zadzwoń do moich dekarzy. Oni lubią deskowanie tel. 888808818

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no my tez ciągniemy dalej mimo, ze pogoda do bani. Chłopaki będą konczyc murlatę w przyszłym tygodniu. I czekamy na cieślę, ktory już zapowiedział, że nie przyjdzie w przyszłym tygodniu, bo się nie powyrabiał przez pogodę na innych budowach.

 

Tygrysek spróbuj tutaj zadzwonić- 692263844-pan Janusz

Pan miał termin ale mówił, że dzwonili do niego inni więc nie wiem jak jest teraz. Poza tym pana i jego ekipe trzeba gdzieś ulokować ze spaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że jest więcej osób bez dachu... My wczoraj zalaliśmy strop :lol:

Ludzie od dachu mieli wejść w połowie listopada, ale pogoda im popsuła plany i bedą w grudniu...więc bedziemy pracować całą zimę...kredyt wzięty trzeba się z transz rozliczać, nie ma mowy o postojach...

 

to GRATULACJE!!! :D Mam tylko nadzieję, że pogoda będzie ciut laskawsza dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m_wujek

 

zadzwoniłam do Pani Firlej. Mam spotkanie wstępne określające cene 18 października.

Rozpoczęcie ewentualnej współpracy rzeczywiście w grudniu. Prace związane z poprawkami i adaptacją projektu mają im zająć 1 miesiąc.

Ale mają terminy :-?

 

Monika

 

Oj dawno tu nie zaglądałam

Czytam zaległości, ktore narobiły się przez sierpniowy urlop :lol: troche mi sie zeszło nie :lol:

 

Moniko :)

 

Nie wiem jak tam idzie w spółpraca z pania Firlej ale mogę polecić nasza architektkę (co prawda nasz projekt jeszcze w Starostwie nie złozony ale współpraca była ok). Za zmiany w projeckie (m. in. zmiana 2 okien dachowych na lukarny, przeniesienie wc pod schody, zmiana wielkosci pomieszczen na poddaszu i jeszcze pare drobnych zmian) oraz plan zagospodarowania dzialki wzięła od nas 1800zl.

Słyszałam ze w Starej Wsi ma byc gaz w 2008 roku, stad moje pytanie: czym zamierzacie grzac w waszym domku?

my jestesmy na etapie długiego oczekiwania :evil: na pozwolenie na likwidację sączków drenarskich. Oczywiście gdybym po ponad miesiacu od złozenia podania nie zadzowniła to chyba nikt by sie tym nie zajął. Przysłali pismo ze "z przyczyn od nich niezaleznych rozpatrzenie wniosku zostaje przełozone na termin 26.11.07!!!! (wniosek zkładałam 14.09.07) porazka........

Co jeszcze... dostalismy wycene okien plastikowowych kolor dwustronny - z robocizna ok: 13.000zł, na wycene drewnianych i drzwi jeszcze czekamy. Bylismy w bankach: Millenium (nie mamy zdolności :-? ) a podobno wszystkim dają. W Polbanku zdolnośc mamy :) 30 lat marża 1,1% , ale opłata za "kontrole inwestycji" 100zł, "od wczesniejszej spłaty kredytu" 1% (ale min. 200zł) - podobno mozna negocjowac ze po 3 latach spłaty bedzie 0zł. do końca roku promocja prowizja 0zł, ale moze przedłuża na przyszły rok.

Juz się nie moge doczekać przyszlego roku, wtedy to się dopiero zacznie.

 

 

Pozdrawaim wszystkich Bobów Budowniczych :D

nie wiem jak u was ale u mnie słoneczko za oknem i 5 ºC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polbanku zdolnośc mamy :) 30 lat marża 1,1% , ale opłata za "kontrole inwestycji" 100zł, "od wczesniejszej spłaty kredytu" 1% (ale min. 200zł) - podobno mozna negocjowac ze po 3 latach spłaty bedzie 0zł. do końca roku promocja prowizja 0zł, ale moze przedłuża na przyszły rok.

Juz się nie moge doczekać przyszlego roku, wtedy to się dopiero zacznie.

 

z calego serca odradzam Polbank, wlasnie od nich uciekamy, 2 miesiace procesowali kredyt, jak juz nam w kwietniu br przyznali to potem na kazda transze czekalismy ponad 3 tygodnie, pisalismy reklamacje, byly awantury w oddziale i NIC

a rynek fachowcow jest teraz tak przebrany,ze trzeba placic od reki bo inaczej uciekna

przy ostatniej transzy to juz przegieli na maxa, wydalismy 100tys pln a oni nas podliczyli na 60 tys

 

juz podpisalismy umowe na refinansowanie, zabieramy sie stamtad w trakcie trwania kredytu, nie chce ich pieniedzy, szkoda zdrowia, a trauma pozostanie...

nawet na sam koniec kazali nam czekac 4 tygodnie na zaswiadczenie o zadluzeniu i rachunku do splaty

 

o jezu jak o nich mysle to mi sie po prostu scyzoryk w kieszeni otwiera :evil:

ciagle nas odsylaja, infolinia do doradcy, doradca do oddzialu, oddzial do doradcy bo to nie oni sprzedawali kredyt....masakra :cry:

wiem,ze wszystko zalezy od ludzi, my niestety trafialismy chyba na samych niepelnosprawnych umyslowo

 

jesli mozesz to szukaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie.......do kiedy przewidujecie prace budowlane? Czy w grudniu, styczniu także? Pisze oczywiscie do tych co nie są jeszcze szczesliwymi posiadaczami dachu :)

Ewa,

my planujemy jeszcze w tym roku pokryc to dachowka, a do wiezby wchodzą we wtorek lub środę. Do pokrycia mają wejść od poczatku grudnia... Trzymajcie kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...