Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy możecie polecić kominkarzy?Na stronie grupy jest tylko jeden:forest-natura.A chciałbym mieć jakieś rozeznanie oprocz wspomnianego forest-natura i kominkarza,którego polecała izat.

 

A potrzebujesz podłączenia/rozprowadzenia czy obudowania? Jeśli to pierwsze to mnie robił jotulowiec i żałuję, że nie zrobiłem tego sam bo to proste (przynajmniej w szkieleciaku) a jeśli to drugie to dołączam się do pytania :)

 

Pozdr.

futro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś gdzieś widział po drodze deski gladkie ?
Trzeba sie podpytac Toma 17
8) ja mam na suficie zwykłą podłogówkę o grubości 28mm kupioną w Konarze. Na podbitkę to chyba za drogi towar :-? Nie wiem czy to dobry pomysł -gładkie deski na podbitkę bo ciężko je podociągać żeby uniknąć szpar. Osobiście na nadbitce mam szalówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj szanowna grupo nadarzyńsko-grodziska,

Jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami działki w Starej Wsi, w związku z tym będzie nam miło jak przyjmiecie nas do swych kręgów ;) Zamierzamy się budować na wiosnę jak tylko uda nam się przebrnąć przez tą papierologię, która zaczyna mnie przerażać. Kupiliśmy gotowy projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zacisze/index.php

 

Póki co szukam kogoś sprawdzonego, kto mógłby mi pomóc zrobić badanie geotechniczne grutnu. Nie znam się na tym kompletnie. W gminie dostałam namiary na Panią, która życzy sobie za tą usługę ok 900 zl. Czy to nie za wysoka cena?

 

Będę wdzięczna za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Kalka

 

Mam namiar na gości bardzo dobrych- odwierty do pieciu metrów potem profesjonalna ekspertyza ale kosztują 1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam czasu pisać a i zapeszyć nie chciałam. Teraz się ucieszę, mianowicie wreszcie po wielu bojach z ekipami i szwagrem budowlańcem, zaczęliśmy. Zaczęliśmy 13.11.2007, upieram się, że to szczęśliwa data. Fundament zalany i się wiąże. W przyszłym tygodniu dalej czyli bloczki fundamentowe. Jedno powiem, robocizna poszła w górę ok. 2,5 raza w ciagu roku.... :cry: Cieszę się bardzo, że wreszcie coś drgnęło w temacie MÓJ DOM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić kominkarzy?Na stronie grupy jest tylko jeden:forest-natura.A chciałbym mieć jakieś rozeznanie oprocz wspomnianego forest-natura i kominkarza,którego polecała izat.

 

tak ja też mam tylko foresta i od tygodnia czekam na wycenę szczegółową a telefonicznie to albo nie można się dodzwonić albo nawet w przybliżeniu nie może podac kwoty wiedząc jaki chcę wkład. Nie mam natomiast namiaru od Izat, chociaż wystosowalam odpowiednie zapytanie na PW :( , może Ty mi podasz???

Thx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) ja mam na suficie zwykłą podłogówkę o grubości 28mm kupioną w Konarze. Na podbitkę to chyba za drogi towar :-? Nie wiem czy to dobry pomysł -gładkie deski na podbitkę bo ciężko je podociągać żeby uniknąć szpar. Osobiście na nadbitce mam szalówkę.

 

A czy ciesle szalowke jakos jeszcze obrabiali ? Bo nie wiem co dac - boazeria ciut cienka jest i mimo tego ze sucha to obawiam sie problemow. Moj fachman poleca deski gladkie z zaokragleniem :o . Nie widzialem jak to wyglada niestety.

 

Zorka31 - gratulacje ! My tez zaczynalismy 13-go tyle ze sierpnia.

 

pozdrawiam

Zonzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić kominkarzy?Na stronie grupy jest tylko jeden:forest-natura.A chciałbym mieć jakieś rozeznanie oprocz wspomnianego forest-natura i kominkarza,którego polecała izat.

 

Nam robi kominek bardzo sympatyczny fachowiec "starej daty" - w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest specjalistą od DGP, a obudowy robił przeróżne. Może być u niego ciężko z terminami, ale jeśli jesteś nadal zainteresowany, mogę przesłać namiar na priva.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj szanowna grupo nadarzyńsko-grodziska,

Jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami działki w Starej Wsi, w związku z tym będzie nam miło jak przyjmiecie nas do swych kręgów ;) Zamierzamy się budować na wiosnę jak tylko uda nam się przebrnąć przez tą papierologię, która zaczyna mnie przerażać. Kupiliśmy gotowy projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zacisze/index.php

 

Póki co szukam kogoś sprawdzonego, kto mógłby mi pomóc zrobić badanie geotechniczne grutnu. Nie znam się na tym kompletnie. W gminie dostałam namiary na Panią, która życzy sobie za tą usługę ok 900 zl. Czy to nie za wysoka cena?

 

Będę wdzięczna za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Kalka

 

Witaj, my też bedziemy na wiosne zaczynać budowę w Starej Wsi :) W którym miejscu macie działke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam czasu pisać a i zapeszyć nie chciałam. Teraz się ucieszę, mianowicie wreszcie po wielu bojach z ekipami i szwagrem budowlańcem, zaczęliśmy. Zaczęliśmy 13.11.2007, upieram się, że to szczęśliwa data. Fundament zalany i się wiąże. W przyszłym tygodniu dalej czyli bloczki fundamentowe. Jedno powiem, robocizna poszła w górę ok. 2,5 raza w ciagu roku.... :cry: Cieszę się bardzo, że wreszcie coś drgnęło w temacie MÓJ DOM!

 

Gratuluję.

U mnie obsuwa na całego, dzisiaj mają zamiar sypać podkładowy B10 do rowów, które kończyli w sobotę. Całe zbrojenie gotowe ale przy tych prognozach (śnieg i mróz) to nie wiem czy w tym roku zdążą zrobić chociaż ławy i stopy. Odnośnie bloczków, gdzie kupujesz i po ile za sztukę ( w tych okolicznościach to optymistyczne pytanie) ?

 

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo ze wszystkich najlepsza ;-)

Projekt się adaptuje i pora zacząć umawiać fachowców na przyszłoroczne prace.

Jako że zaczynam negocjacje, będę wdzięczny za info jakich kwot mogę się spodziewać od poszczególnych ekip.

Mam już murarzy, ale interesuje mnie jeszcze:

- kierownik

- hudraulik

- elektryk

- gazownik

- tynkarze

- posadzkarze

- dekarze (tylko pokrycie i ocieplenie - więźbę robi ekipa murująca)

 

Wszelkie inne jakie przyjdą wam do głowy, a o których na pewno na tym etapie zapomniałem, albo jeszcze nie wiem, że będą potrzebni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo ze wszystkich najlepsza ;-)

Projekt się adaptuje i pora zacząć umawiać fachowców na przyszłoroczne prace.

Jako że zaczynam negocjacje, będę wdzięczny za info jakich kwot mogę się spodziewać od poszczególnych ekip.

Mam już murarzy, ale interesuje mnie jeszcze:

- kierownik

- hudraulik

- elektryk

- gazownik

- tynkarze

- posadzkarze

- dekarze (tylko pokrycie i ocieplenie - więźbę robi ekipa murująca)

 

Wszelkie inne jakie przyjdą wam do głowy, a o których na pewno na tym etapie zapomniałem, albo jeszcze nie wiem, że będą potrzebni.

 

- kierownik 1000 za całość płatne w 3 ratach

- elektryk 3000 tylko za ekspresowe (10 dni) zrobienie przyłącza budowlanego (warunki + umowa na "prąd budowlany", RB na słupie z "warkoczem", 10 m kabla podziemnego do garażu blaszanego stanowiącego zaplecze budowy, instalacja elektryczna w garażu - oświetlenie i gniazda)

- hydraulik (woda miejska 20 m i kanaliza miejska 22m na głębokości 3 m) z gazownikiem 1,5m - pośrednik-organizator życzy sobie 23000, wykonanie na wiosnę, w tej cenie mam "święty spokój" z papierologią, wykonawcami i materiałami.

- geodeta - 1000 za wytyczenie budynku i osi fundamentów a było ich z 10 jak to w parterowym bez użytkowego poddasza.

 

Z innymi wykonawcami się jeszcze nie kontaktowałem.

 

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W październiku zacząłem budowę w Wycinkach Osowskich ul. Międzynarodowa- circa 115 m2. Poszło szybko , miesiąc z kawałkiem i stoją mury z wieźbą, Teraz jestem na etapie szukania dekarza.Na razie znalazłem na styczeń 2008 r., a serce mi się kraje jak widzę pogodę za oknem i mój niezadaszony domek. Pozdrawiam Budujących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszytskim WIELKIE dzięki za miłe powitanie.

gawel, po przeczytaniu 150 stron, rzeczywiście uważam, że jest to najkonkretniejsza grupa na forum :lol:

aniawmuratorze, wielkie dzięki za info, ale juz sobie jakoś z tym tematem poradziłam.

asiaf1 fajnie poznać przyszłych sąsiadów :) Kupiliśmy działkę na ulicy Tymiankowej (odchodzi od ul. Jemiołowej). Nawet jak spytam gdzie Wy, to i tak pewnie dużo mi to nie powie, bo nie znam JESZCZE na tyle Starej Wsi :(

Czy możecie mi powiedzieć po jakim czasie uaktualniane są statystki, tak żebym mogła się zalogować na stronce Waszej "skarbnicy wiedzy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...