Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja też Życzę wszystkim spokojnych Świąt........

 

PS 15 stycznia zaczną robić nam dach.......ufff

Gratuluje Ewa, my to juz mamy za soba, nawet sprawnie poszlo, dwa tygodnie, kupa kasy i po sprawie :lol: W sobote zabijamy budynek, wsadzamy tymczasowe drzwi i narazie jakies 2 miesiace spokoju, bo podobno zimy w tym roku nie uswiadczysz. Wiec podejrzewam ze koniec lutego poczatek marca znowu sie zacznie a musimy skonczyc przed Wigilia bo juz zaprosilam gosci hihihih :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam po świętach, a przed sylwestrem! U nas na budowie przyspieszyło. Mamy stan zero cudnej urody, poszło mnóstwo pieniędzy.. :( Miał być spokój do połowy lutego, ale majstry z nagła mają wolne i chcą zaczynać już. W związku z tym pilnie rpzglądamy się za lokum dla w/w czyli barakiem jakimś.. A tak ogólnie rzecz biorąc, to dochodzę do wniosku, że dom parterowy w budowie droższy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach, a przed sylwestrem! U nas na budowie przyspieszyło. Mamy stan zero cudnej urody, poszło mnóstwo pieniędzy.. :( Miał być spokój do połowy lutego, ale majstry z nagła mają wolne i chcą zaczynać już. W związku z tym pilnie rpzglądamy się za lokum dla w/w czyli barakiem jakimś.. A tak ogólnie rzecz biorąc, to dochodzę do wniosku, że dom parterowy w budowie droższy...

 

Ja do takiego wniosku doszedlem przed budową :wink: . Dom ze schodami sprzyja za to kształtniejszym łydkom i krótrzym nogom bo wchodzą w tyłek od czestego chodzenia po schodach :evil: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach, a przed sylwestrem! U nas na budowie przyspieszyło. Mamy stan zero cudnej urody, poszło mnóstwo pieniędzy.. :( Miał być spokój do połowy lutego, ale majstry z nagła mają wolne i chcą zaczynać już. W związku z tym pilnie rpzglądamy się za lokum dla w/w czyli barakiem jakimś.. A tak ogólnie rzecz biorąc, to dochodzę do wniosku, że dom parterowy w budowie droższy...

 

Tak to już jest z parterowcami. "Urok" kosztów stanu zerowego już znasz a i "urok" dachu podobnie Cię "zauroczy". Majstry chcą wykorzystać nas inwestorów na maxa w tym tak dla nich dochodowych czasach ale rozsądek i wymagania technologiczne powinny mieć pierwszeństwo. Skonsultuj pomysł kontynuowania budowy ze swoim kierbudem. Czy Twój parterowiec ma piwnice ? Jeśli nie to znaczy, że będziesz miała podłogi na gruncie tj na ubitym piasku. Czy aby na pewno jest on dobrze ubity ?

 

Moja ekipa korzystała z wypożyczalni przyczep kempingowych, miały rejestrację z Pruszkowa. Za 3 osobową płacili 20 PLN/doba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako nowy składam Zacnej Grupie z okazji Nowego Roku najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wytrwałości w zamierzonych celach.

 

Popełniłem ten występek i 5 grudnia złożyłem pnb w Starostwie.

Myślę, ze znajdę w Was wsparcie duchowne i informatyczne w zamierzonym celu, gdyż porwałem się na budowę domu z pełnym podpiwniczeniem.

Czytając zaś forum główne załamałem się zupełnie - izolacje, brak ekip, drogie materiały itp. dobijają przeciętnego zjadacza chleba.

Pytania typu - a po co ci ta piwnica dobijają zupełnie - to graciarnia a koszty wysokie.

Odpowiem z góry - wraz z żoną moją J uwielbiamy wszelkiego rodzaje przetwory domowej roboty włącznie z wędzeniem, a ja na dodatek nie mogąc nic wybudować przez 25 lat, (głupie PZP - zakaz zabudowy plus Obwodnica Południowa Grodziska plus papierologia) założyłem przed miejscem projektowanego domu – winniczkę.

Aby to wszystko uporządkować musi być piwnica.

Aby było zgodnie z biurokracją wywalczyłem z dwoma sąsiadami prawomocny Plan Zagospodarowania Przestrzennego i mogę się budować.

To tyle na wstępie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa to widać ciężkie przeżycie... ja buduję murowany z poddaszem i jestem na etapie, że następny będzie parterowy kanadyjczyk:-)))))))))))

 

ps Dzięki wszystkim za dobre słowa o Uli:-)

 

dlaczego kanadyjczyk?

 

Popieram parterowego kanadyjczyka (mieszkam teraz w takim). Nie wiem czemu podkusilo nas :roll: na murowaną wyczerpkę. Na stare lata jednak parterowy kanadyjczyk powróci a murowańca w dobre ręce oddam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...