Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ogniowy - gratuluję i życzę dużo szczęścia w nowym domu.

Napisz proszę jak masz zrobione podłogi w sypialniach i jakiej powierzchni jest u Ciebie największy "grzejnik" podłogowy.

 

Pozdrawiam, Paweł.

 

W moim przypadku cały salon...coś ok 37 m2 :-)

Moja największa powierzchnia to 75 m2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Senser & Jakub - macie duże powierzchnie jednego grzejnika podłogowego, czy mam rozumieć, że jest to jeden obwód (tutaj brakuje mi jeszcze znajomości tematu i związanej z nim terminologii) wychodzący i wracający do tej samej skrzynki rozdzielacza ? Mój kierbud ostrzega mnie przed robieniem podłogówki na całej powierzchni salonu (36,5 m2) gdyż według jego wiedzy tak rozległe grzejniki maja tendencję do zapowietrzania się. Czy macie z nimi jakieś problemy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser & Jakub - macie duże powierzchnie jednego grzejnika podłogowego, czy mam rozumieć, że jest to jeden obwód (tutaj brakuje mi jeszcze znajomości tematu i związanej z nim terminologii) wychodzący i wracający do tej samej skrzynki rozdzielacza ? Mój kierbud ostrzega mnie przed robieniem podłogówki na całej powierzchni salonu (36,5 m2) gdyż według jego wiedzy tak rozległe grzejniki maja tendencję do zapowietrzania się. Czy macie z nimi jakieś problemy ?

U mnie układ sam sie odpowietrza. Razem z pompą jest"bezdotykowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon jest jedną wielką podłogówką.

Nie pamiętam dokładnie, ale ma coś chyba 5 czy 6 pętli (obwodów).

Każda pętla liczy (jeśli dobrze pamiętam) od 80 do 110 mb (te 110 to max. zalecana długość).

Faktycznie na rozdzielaczu są odpowietrzniki.

W praktyce, przed uruchomieniem, trzeba i tak przeprowadzić "procedurę odpow.". Bo faktycznie, że ciężko jest wypchnąć pow. z pętli.

Robi się to tak, ze zamyka się inne pętle (albo nawet całość CO), i poprzez "kranik", spuszcza się wodę z pow. do momentu aż będzie lecieć sama woda.

 

Tak odpowietrzony układ powinien funkcjonować bezterminowo i raczej bez problemowo.

Najlepiej do podłogówki kup sobie rozdzielacz....hmmm zapomniałem jego nazwy...w każdym bądź razie chodzi o rozdzielacz z "menzurkami" które "podają" prędkość przepływu wody w l/min. Tak można łatwiej wyregulować grzanie poszczególnych pętli.

 

Tylko musisz pamiętać kolejność (lub zrobić zdjęcia) jak po kolei były kładzione pętle, abyś w trakcie regulacji operował na właściwej pow... :-)

 

To jest mój sezon już 3-ci.

Ilość ingerencji odpow. podłogówkę: 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tam bede oryginalny niestety nie moge :cry: bo.... piździ jak nie wiem co (jest bardzo zimno :evil: )

E tam orginalny, wcale nie bo az 4 osoby juz obstawily opcje Pasi ale nie przyjde, a powody kazdy ma swoje, ja np. na wszelki wypadek zaglosowalam za tą opcją bo mi sie jeszcze ani razu nie udało dotrzec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tam bede oryginalny niestety nie moge :cry: bo.... piździ jak nie wiem co (jest bardzo zimno :evil: )

E tam orginalny, wcale nie bo az 4 osoby juz obstawily opcje Pasi ale nie przyjde, a powody kazdy ma swoje, ja np. na wszelki wypadek zaglosowalam za tą opcją bo mi sie jeszcze ani razu nie udało dotrzec:)

 

 

Hahahaha, dobre :lol: (Aga)

 

Gawel....ale teraz już nie piździ!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam sie Was poradzic w kwestii estetycznej. Wlasnie zamawiamy okna, drzwi i bramy. I tutaj moje pytanie w kwestii estetycznej.

 

Okna chce biale ale drzwi i brame garazowa brazowe - czy to nie bedzie glupio wygladac? Widzial ktos taki domek? Moze ktos pamieta jakie maja drzwi w tym domu ze sklepem na Radoniach (niedalego Sylvi1)? Oni maja biale okna i biale obramowki na okolo (nie pamietam jak to sie nazywa), ale do tego tak ja my planujemy brazowe balkony i inne elementy drewniane w brazie i ladnie wyglada. Ale nie pamietam drzwi wejsciowych.

 

I wlasnie pytanie o drzwi wejsciowe. polecicie jakies dobre jakosciowe, etetycznie ladnie i jeszcze w dobrej cenie?

No i skad brame garazowa? Kiedys na forum byl ktos kto tym handlował ale coś nie nie odzywa.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo widzisz...więcej weźmiesz...szybciej spłacisz!! :lol:

 

No humor ci dopisuje......mi mniej :/

Ewcia niestety wszystko kosztuje. Polecam natoamist abyscie szybko zdecydowali sie na okna, gdyz np Oknoplast ma do końca tygodnia promocje -33%. My wlasnie jestesmy umowieni dzis na pomiar, szybciutko zamowimy, zaplacimy z koncoweczki transzy. Przy kwotach rzedzu 15 tys oszczednosci sa spore:) A z montaże jest 7% VAT wiec praktycznie montaz od razu w cenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo widzisz...więcej weźmiesz...szybciej spłacisz!! :lol:

 

No humor ci dopisuje......mi mniej :/

Ewcia niestety wszystko kosztuje. Polecam natoamist abyscie szybko zdecydowali sie na okna, gdyz np Oknoplast ma do końca tygodnia promocje -33%. My wlasnie jestesmy umowieni dzis na pomiar, szybciutko zamowimy, zaplacimy z koncoweczki transzy. Przy kwotach rzedzu 15 tys oszczednosci sa spore:) A z montaże jest 7% VAT wiec praktycznie montaz od razu w cenie:)

 

No chyba nie zdązymy......kasy brak totalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...