Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jesli masz 20-30 tys to ogród i wybór firmy w tym zakresie nie stanowi żadnego problemu.

 

Moze dla ciebie nie, natomiast ja, jak juz sie zdecyduje dac za ogrod te 20 tys, chcialabym je dac komus, kto zrobi w moim ogrodzie cos fajnego a nie posieje trawe (lub rozwinie ja z rolki) i posadzi tujki przy ogrodzeniu z niesmiertelna "fala".

Nie pytam o ceny, bo te znam; za 20 tys mozna miec rozny poziom uslugi. Prosilam o namiar na kogos, kogo polecacie, bo realizacje niektorych firm organizujacych ogrody niestety mnie odstraszaja. a firmy ktore robia cudka niestety nie wolaja 20-30 tys tylko duzo duzo wiecej...niestety. Jako ze jak wspominalam kompletnie sie na tym nie znam, chcialabym sie z kims na tym polu skonsultowac, zeby potem nie musiec wycinac drzew ktore nie pasuja, ladnie nie wygladaja, nie chca rosnac na mojej glinie i szkodza wszystkim roslinom dookola. Macie kogos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz 20-30 tys to ogród i wybór firmy w tym zakresie nie stanowi żadnego problemu.

 

Moze dla ciebie nie, natomiast ja, jak juz sie zdecyduje dac za ogrod te 20 tys, chcialabym je dac komus, kto zrobi w moim ogrodzie cos fajnego a nie posieje trawe (lub rozwinie ja z rolki) i posadzi tujki przy ogrodzeniu z niesmiertelna "fala".

Nie pytam o ceny, bo te znam; za 20 tys mozna miec rozny poziom uslugi. Prosilam o namiar na kogos, kogo polecacie, bo realizacje niektorych firm organizujacych ogrody niestety mnie odstraszaja. a firmy ktore robia cudka niestety nie wolaja 20-30 tys tylko duzo duzo wiecej...niestety. Jako ze jak wspominalam kompletnie sie na tym nie znam, chcialabym sie z kims na tym polu skonsultowac, zeby potem nie musiec wycinac drzew ktore nie pasuja, ladnie nie wygladaja, nie chca rosnac na mojej glinie i szkodza wszystkim roslinom dookola. Macie kogos takiego?

 

mam namiar na bardzo fajną projektantkę czy chciałabyś sam projekt czy kompleksowo z nasadzeniami ? Zapytam czy ma czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda ja nie wymieniona ale tez mam podłogówkę :)

styropian to 2x 5cm tego styropianu

 

A ile macie na ten styropian wylane wylewki.

 

Rozumiem ze to idzie tak, gola wylewka (beton), folia, styropian (u nas 10 cm), folia aluminiowa, rurki od ogrzewania podlogowego i wylewksa. W projekcie mamy 5 cm, ale z tego co mi donoszą co niektórzy powinno być wiecej. Tylko inne wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze to idzie tak, gola wylewka (beton), folia, styropian (u nas 10 cm), folia aluminiowa, rurki od ogrzewania podlogowego i wylewksa. W projekcie mamy 5 cm, ale z tego co mi donoszą co niektórzy powinno być wiecej. Tylko inne wiecej?

 

Grubosc wylewki bywa rozna, np wg jednego z ekspertow powinna miec min 4cm, jednak ze wzgledu na akumulacyjnosc ciepla daje sie 8-10 cm. Grugosc wylewki zalezy miedzy innymi od wytrzymalosci danego stropu i od oczekiwanej akumaulacyjnosci ciepla. Ciezko w tym wypadku podawac dokladne dane, bo nie wiadomo jakie sa Twoje preferencje. Generalnie 5cm wystarczy, ale byc moze chcesz miec wieksza mozliwosc zmagazynowania ciepla - tylko dokladne obliczenia uwzgledniajace preferencjie uzytkownika maga odpowiedziec na to pytanie. Dlatego wiec wiele osob zdaje sie na opinie "expertow" projektujacych dany system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zatrudnić hydraulika, umówić cieślę i dekarza. Ile ostatnio płaciliście za ich usługi ? Cieśla Wiesław Kałuża chce za robociznę 60 PLN/m2 (więźba, pełne deskowanie i 1 raz papa). Jutro czeka mnie rozmowa o cenie z hydraulikiem Wojciechem Jankowskim i dekarzem Adamem Miłoszewskim. Podałem nazwiska, może ktoś z grupy korzystał z ich usług i podzieli się wiedzą o jakości ich pracy.

 

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda ja nie wymieniona ale tez mam podłogówkę :)

styropian to 2x 5cm tego styropianu

 

A ile macie na ten styropian wylane wylewki.

 

Rozumiem ze to idzie tak, gola wylewka (beton), folia, styropian (u nas 10 cm), folia aluminiowa, rurki od ogrzewania podlogowego i wylewksa. W projekcie mamy 5 cm, ale z tego co mi donoszą co niektórzy powinno być wiecej. Tylko inne wiecej?

mamy ok 7 cm (chudziak okazał się być niezbyt równy więc w jednym narożniku salonu jest tylko 5 cm a w drugim narożniku jest 10 cm aby poziom zachować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "typowej" zimowej aurze nasze mury ruszyły w górę przy zdecydowanej pomocy majstrów od kilku dni osiadłych w baraku na naszej działce. Kierbud zadowolony, że dobrze pracują. Pomysł kupienia materiałów w grudniu okazał sie być dobrym pomysłem, bo teraz jest i drożej i gorzej z dostępnością, a tak opóźnienie w dostawie bloczków wyniosło 2 dni tylko... Sąsiady zareagowały z umiarkowanym optymizmem na ruch na działce, jedni deklarują, że sie cieszą, ale drugim sie wyrwało, że teraz to już nie będą sobie drogi skracać przez naszą działkę co szkoda wielka... Ci z naprzeciwka w popłochu wprowadzali autko za bramę jak nadjechały betoniarki cztery i tylko zza płotu spoglądali. Teraz na działce swojej typowo rekreacyjnej z malusim domkiem głosniej będą mieli... Ciekawe jak u innych sąsiedzi reagują na budowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojna wasza rozczochrana!! :lol:

Wyrobimy się wyrobimy!!

 

A teraz wybieramy konkretną datę spotkania w Lutym!!!

 

ANKIETA

 

skoro zostalismy wezwani przez Szanownego S. do zdeklarowania sie to musze powiedziec,ze pasuja nam 3 pierwsze weekendy lutego wiec mozemy sie dostosowac do reszty grupy

( w ankiecie nie da sie wybrac kilku dat jednoczesnie),

ale pamietajmy o feriach 11-23.02 pewnie czesc osob z dziecmi w wieku szkolnym wyjezdza w tym okresie,

nasza niunia ma 2 latka wiec my wyjezdzamy dopiero w marcu.

 

Pzdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

 

w piątek skończyli na dachu kłaść folię :lol: , to chyba już mogę wyjść z grupy bezdachowców, blachodachówk będzie na piątek...lub poniedziałek... :lol:

 

Przeczytałam uważnie kilka stron od mojej ostatniej dłuższej wizyty i mogę polecić kolegę od ogrodów... kiedyś z nim rozmawiałam i mówił, że bieże 2 zł. za m2 ogrodu ( jakies 1,5 roku temu) nie wiem jak jest teraz...ale jak jest ktoś zainteresowany to prosze o info, wyśle na priva namiary.

 

Macie kogos dobrego od tynków maszynowych?? Z wolnym terminem jakoś niedługo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...