Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ceny z listopada za bloczek 38x24x12

- 4,64 brutto z dowozem do Kad i rozładunkiem HDS-em, Budokrusz Odranowola tel. 7555044 jeden HDS przywiezie 1008 szt i zdejmuje same bloczki z palet, nie trzeba więc płacić za palety,

- 3,20 netto z dowozem wywrotką, beton B25, Betoniarnia Lila Stawicka, Grodzisk Maz. tel. 696563974,

- 4,64 brutto z transportem, Lech Borowski, Grodzisk Maz. tel. 7555423 lub 600279621, nie zapisałem sobie jaki on ma transport, jeśli ciężarówka z dźwigiem to trzeba płacić za palety, chyba że zwalamy bloczki na ziemię i oddajemy natychmiast palety.

Ja kupiłem w Budokruszu, elegancko ustawiał palety HDS-em tam gdzie mu majster pokazał. Warunek podstawowy - potrzebuje duuuużo miejsca na manewry i twardy grunt.

 

Wtedy też przeglądałem oferty bloczków na Allegro. Oto zapiski z tamtego czasu: Kraków 3,30 Daleszyce 2,00 Wółka Węglowa 2,90 Trójmiasto 3,50

 

 

Dzięki psed , mam dużą działkę ... ale mało miejsca ... bo jest las 8) .

 

Dzisiaj bloczek w Grodzisku kosztuje 3,5 netto z transportem - to jest chyba dobra cena ?

 

 

Gdzie kupowiliście materiał na ściany ? ( mam w projekcie ceramikę 25 cm ,

moze byc U220 lub np Porotherm )

 

 

ps. może jest ktoś chętny na drewno na wiązanie , ja potrzebuje 15 m3 , transport z Nowego Targu kosztuje 1200zł ale drewno jest po 670 zł , a na auto wchodzi 35 m3 więc można koszt transportu obnizyć i cena wyjdzie ok 700zł/m2 netto

 

pozdr

 

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ceny z listopada za bloczek 38x24x12

- 4,64 brutto z dowozem do Kad i rozładunkiem HDS-em, Budokrusz Odranowola tel. 7555044 jeden HDS przywiezie 1008 szt i zdejmuje same bloczki z palet, nie trzeba więc płacić za palety,

- 3,20 netto z dowozem wywrotką, beton B25, Betoniarnia Lila Stawicka, Grodzisk Maz. tel. 696563974,

- 4,64 brutto z transportem, Lech Borowski, Grodzisk Maz. tel. 7555423 lub 600279621, nie zapisałem sobie jaki on ma transport, jeśli ciężarówka z dźwigiem to trzeba płacić za palety, chyba że zwalamy bloczki na ziemię i oddajemy natychmiast palety.

Ja kupiłem w Budokruszu, elegancko ustawiał palety HDS-em tam gdzie mu majster pokazał. Warunek podstawowy - potrzebuje duuuużo miejsca na manewry i twardy grunt.

 

Wtedy też przeglądałem oferty bloczków na Allegro. Oto zapiski z tamtego czasu: Kraków 3,30 Daleszyce 2,00 Wółka Węglowa 2,90 Trójmiasto 3,50

 

 

Dzięki psed , mam dużą działkę ... ale mało miejsca ... bo jest las 8) .

 

Dzisiaj bloczek w Grodzisku kosztuje 3,5 netto z transportem - to jest chyba dobra cena ?

 

 

Gdzie kupowiliście materiał na ściany ? ( mam w projekcie ceramikę 25 cm ,

moze byc U220 lub np Porotherm )

 

 

ps. może jest ktoś chętny na drewno na wiązanie , ja potrzebuje 15 m3 , transport z Nowego Targu kosztuje 1200zł ale drewno jest po 670 zł , a na auto wchodzi 35 m3 więc można koszt transportu obnizyć i cena wyjdzie ok 700zł/m2 netto

 

pozdr

 

 

Tomek

 

napisz coś więcej jeśli wiesz o tym drewnie (czy przycięte pod wymiar, co z zabezpieczeniem, jaki gatunek drzewa ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bloczek w Grodzisku kosztuje 3,5 netto z transportem - to jest chyba dobra cena ?

 

Gdzie kupowiliście materiał na ściany ?

 

ps. może jest ktoś chętny na drewno na wiązanie , ja potrzebuje 15 m3 , transport z Nowego Targu kosztuje 1200zł ale drewno jest po 670 zł , a na auto wchodzi 35 m3 więc można koszt transportu obnizyć i cena wyjdzie ok 700zł/m2 netto

 

Tomek

 

1. Cena za bloczek 3,50 netto to 4,27 brutto czyli taniej niż Budokrusz w listopadzie ale:

- czy to cena z rozładunkiem czy tylko z transportem do rozładunku ręcznego ?

- czy to dowóz wywrotką ? - jeśli tak to w czasie rozładunku mogą powstać straty,

- czy znasz opinię innych inwestorów o jakości tych bloczków czyli jakość betonu i dokładność wykonania (chodzi o wymiary - przy nierównych bloczkach nie można kleić ocieplenia bez wcześniejszego otynkowania).

 

2. Materiał na ściany - zrobiłem sobie kilka egzemplarzy zapytania ofertowego gdzie podałem swoje dane, adres budowy i wykaz materiałów mi potrzebnych na ściany i strop. W jedną sobotę rozwoziłem to po składach budowlanych w Grodzisku, Milanówku i Kozerkach a w następną sobotę zbierałem oferty. Najtaniej wycenili mi strop Teriva w Budmarze w Milanówku (na dodatek najbliższy skład) a po negocjacjach u nich też zamówiłem BK H+H i cegłę pełną.

 

3. Ja też potrzebuję 13 m3 drewna konstrukcyjnego (sosna impregnowana) i 15 m3 deski calówki impregnowanej ale co będzie jak przywiozą jodłę albo świerk, krzywe, sękate albo niezaimpregnowane ? Na dodatek nie będzie komu rozładować i potem pilnować tego materiału. A że złodzieje są w okolicy to się już przekonałem na własnej skórze. Raczej skłaniam się ku zakupowi ze składu drewna w okolicach Grodziska na określony termin i z rozładunkiem.

 

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega pewnie w domu nie ma nic do powiedzenia , a w pracy też kiepsko ,

to na forum sie chce zabłysnąc, idź leczyc swoje kompleksy do specjalisty.

to taki żarcik :D

 

miło było ?

 

Było i jest miło zwłaszcza że w obu kwestich sie mylisz :)

Za każdym razem jak czytam Twojego "super posta" zastanawiam się czy jest to część inwokacji nowej współczesnej epopei, czy może nowomowa w stylu przysłowiowego Kalego, który pytać gdzie być bloczek i kupić tanio 4 zł.

 

Serdecznie pozdrawiam i oczekuję dalszej polemiki

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was następujące pytanie. W kosztorysie pojawiła się u mnie pozycja "rusztowania ramowe" za kilkadziesiąt tysięcy. Jak na mój chłopski rozum to jakaś paranoja - dlaczego mam wydawać tyle kasy na rusztowania (dlaczego ma to finansować bank)?

 

Czy ktoś, kto robił kosztorys miał taką pozycję jak rusztowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was następujące pytanie. W kosztorysie pojawiła się u mnie pozycja "rusztowania ramowe" za kilkadziesiąt tysięcy. Jak na mój chłopski rozum to jakaś paranoja - dlaczego mam wydawać tyle kasy na rusztowania (dlaczego ma to finansować bank)?

 

Czy ktoś, kto robił kosztorys miał taką pozycję jak rusztowania?

rusztowania to rzecz wykonawcy ja ew. dopłacałam do wynajmu o ile wykonawca nie miał...

:roll: to tak jakby wykonawca ci doliczył benzynę na dojazd do twojej budowy i na auto, którym musi dojeżdżać i na narzędzia typu betoniarka .... moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="papajoe

może jest ktoś chętny na drewno na wiązanie , ja potrzebuje 15 m3 , transport z Nowego Targu kosztuje 1200zł ale drewno jest po 670 zł , a na auto wchodzi 35 m3 więc można koszt transportu obnizyć i cena wyjdzie ok 700zł/m2 netto

 

pozdr

 

 

Tomek[/quote]

 

napisz coś więcej jeśli wiesz o tym drewnie (czy przycięte pod wymiar, co z zabezpieczeniem, jaki gatunek drzewa ?)

 

do wyboru sosna świerk i jodła bez impregancji ( dopłata 30zl/m3 za impregancje ), oczywiście przycięte na wymiar, w sobotę bedę w Iłzy tam jest cena 800zł z transportem i impregancją , ten tartak w Iłży ma dobre opinie .

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, grubość w projekcie 30 cm ścian fundamentowych (piwnica), a chciałbym zrobić z typowych bloczków szer 24 cm.

Czy tak można?

 

Dzięki za link.

Ja sie zastanawiam nad szerszym a Ty nad węższym rozwiązaniem.

Okazuje się, że nie mogę zwiększyć ytonga z 36,5 na 40. :cry: przy sciance fundamentowej 25cm.

Zależy z czego będziesz robił ściany i jakiej grubości. Wyczytałem że dal ytonga nie zalecają większego przewieszenia niż 1/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U nas dach skonczony....teraz działówki. Mam pytanko do wszystkich kredytujących domki. Czy po wykorzystaniu pierwszej transzy kredytu bank przysyła kontrolera na budowe (zanim udzieli kolejnej transzy). Czy posiłkuje sie fotkami?

zależy w jakim banku i co wymagają by wypłacić następną transze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...