Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Całą Grupę NG :-)

 

Jesteśmy szcześliwymi posiadaczmi malej działki w Pruszkowie na pograniczu z Komorowem. Jesteście najbilższą prężnie działajacą grupą - zatem chcielibysmy dołaczyć do Waszego grona. Dopiero startujemy - wybieramy projekt a Wasze posty czytamy z zapartym tchem :D. Na ile rzeczy trzeba zwrócić uwagę ile bojów w urzedach....ech.

 

Liczymy na wsparcie i będziemy korzystać z Waszych doświadczeń - dopisując oczywiście swoją historię budowy domu,

 

pozdrawiamy Kamilla & Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Całą Grupę NG :-)

 

Jesteśmy szcześliwymi posiadaczmi malej działki w Pruszkowie na pograniczu z Komorowem. Jesteście najbilższą prężnie działajacą grupą - zatem chcielibysmy dołaczyć do Waszego grona. Dopiero startujemy - wybieramy projekt a Wasze posty czytamy z zapartym tchem :D. Na ile rzeczy trzeba zwrócić uwagę ile bojów w urzedach....ech.

 

Liczymy na wsparcie i będziemy korzystać z Waszych doświadczeń - dopisując oczywiście swoją historię budowy domu,

 

pozdrawiamy Kamilla & Andrzej

witamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie i Panie, mam pytanie, czy można założyć skrzynkę z prądem na działce (nie wiem jak to się fachowo nazywa, w tej chwili prąd mam "w drodze" przy działce - pod ziemią - a chcę mieć NA działce) ale nie rozpoczynam jeszcze budowy. Da się tak zrobić? Chodzi mi o to, czy dostanę na to zgodę, jeśli nie zamierzam na razie nic budować.

Pozdrawiam :)

 

Jak to się mówi "Jak się da to się zrobi" :D

Oczywiście że możesz:

1. Występujesz o warunki przyłączenia do sieci

2. za 5 tyg otrzymujesz takowe albopóźniej...

3. zlecasz wykonanie projektu osobie z uprawnieniami - z 500zł

4. lecisz z ty do ZE i mówisz że chciałbyś żeby cie przyłaczyli

5. oni odpowiadają że i owszem ale za.... i tu pada magiczny termin... jak jesteś pod ZE żyrardów to masz szczęście bo jest to kilka tygodni jak inny to różnie bywa... nawet 2-3 lata choć jak tylko przyłącze to może nie będzie tak żle - podpisujesz umowę i bulisz kolejne 1200zł

6. ZE w wyznaczonym terminie stawia Ci na działe rzeczoną skrzynkę a Ty zatrudniasz elektryka żeby Ci ją uzbroił... 800-1000zł

7. ZE ją odbiera i możesz hulać do woli

Tylko po co to wszystko skoro nie będzaiez z tego kożystał a abonament (jakieś 80zł/m-c) będziesz płacił - lepiej niż do kieszeni monopolisty poszukaj jakiegoś domu dziecka któremu ta kasa bardziej się przyda...

No i kożystaj czasem z opcji szukaj - ten temat pojawiał sie na forum setki razy - google też chętnie pomogą....

pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. ZE w wyznaczonym terminie stawia Ci na działe rzeczoną skrzynkę a Ty zatrudniasz elektryka żeby Ci ją uzbroił... 800-1000zł

 

Tamlin

 

Tamlin, w umowie ZE zaznacza, że przed rozpoczęciem prac trzeba im dostarczyć prawomocne pozwolenie na budowę. Bez tego inwestycja nie ma dla nich podstaw ekonomicznych i postawienie szafki z prądem może być mało realne.

 

 

Witam,

Potrzebuję pomocy - dostałam informację od architekta, że musimy mieć mapke geodezyjną do celów projektowych!

Czy wiecie gdzie mogę je dostać ? Czy w UM Pruszków ? Czy w jakims innym miejscu ?

 

Z góry dziękuję za pomoc <

K

 

Kami-lla - z tym problemem idziesz do geodety, zaś lokalizacja zjazdu na drogę leży w gestii Zarządu Dróg Powiatowych.

 

Generalnie pogoogluj co i gdzie się załatwia by skompletować dokumenty niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę. Pełno tego w necie.

 

Jest też inna metoda, jaką ja w swoim czasie zastosowałem.

Wysłałem do Starostwa prośbę o szczegółowy wykaz dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę - wykaz taki dostałem i nie było problemów, że czegoś jeszcze brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. ZE w wyznaczonym terminie stawia Ci na działe rzeczoną skrzynkę a Ty zatrudniasz elektryka żeby Ci ją uzbroił... 800-1000zł

 

Tamlin

 

Tamlin, w umowie ZE zaznacza, że przed rozpoczęciem prac trzeba im dostarczyć prawomocne pozwolenie na budowę. Bez tego inwestycja nie ma dla nich podstaw ekonomicznych i postawienie szafki z prądem może być mało realne.

 

Nie zgadzam się z Tobą, chyba że teraz się coś zmieniło (w ostatnich 2 latach) ja szafkę miałem w okolicach marca 2006 a pozwolenie na budowę w sierpniu 2006

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zgadzam się z Tobą, chyba że teraz się coś zmieniło (w ostatnich 2 latach) ja szafkę miałem w okolicach marca 2006 a pozwolenie na budowę w sierpniu 2006

 

Tamlin

 

A może co ZE to obyczaj? W Pruszkowie miałem obowiązek przedstawienia pozwolenia na budowę (wynikało to wprost z umowy). Od tego czasu (tzn od dostarczenia pozwolenia) dają sobie 8 miesięcy na podciągnięcie prądu (mimo, że w moim przypadku to dokładnie 6 metrów:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się do czegoś,

w niedzielę koło 14, zaczęłam szykować się na spotkanie i nagle okazało się, że 23 to był w SOBOTĘ

porażka jakaś :oops:

 

Hahahahahaha :lol: Dobre...

Właśnie się dziwiłem że was nie było....

Podobnie jak my z Małżonką

Sobota, naleśnikarnia godz. 16, a tu nikogo nie ma.

Miły sympatyczny barman nawet zadzwonił do Organizatora i łaskawie powiadomił o przestawieniu spotkania na godz.18.

No cóż wypiliśmy po kawie (b.smaczna) objedliśmy sie smakiem i powrót razem z (s)krzynką wina, które zabraliśmy na integrację jako wkupne w Wasze Grono (trochę niedostępne jak widać - bo gdzie było info o zmianie godziny spotkania ?)

No, cóż za rok następne spotkanie........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak my z Małżonką

Sobota, naleśnikarnia godz. 16, a tu nikogo nie ma.

Miły sympatyczny barman nawet zadzwonił do Organizatora i łaskawie powiadomił o przestawieniu spotkania na godz.18.

No cóż wypiliśmy po kawie (b.smaczna) objedliśmy sie smakiem i powrót razem z (s)krzynką wina, które zabraliśmy na integrację jako wkupne w Wasze Grono (trochę niedostępne jak widać - bo gdzie było info o zmianie godziny spotkania ?)

No, cóż za rok następne spotkanie........

 

:o :o :o :o ??

To jakieś nieporozumienie??

Do kogo dzwonił organizator??

:o :o

Powiedziałem barmanowi w "Kociołku", żeby ze względu na brak tam miejsca poinformował przychodzących, że przenieśliśmy się do Pizzeri vis a vis stacji!!

No ale trzeba by było go o to zapytać....

A po drugie to była już dobra 16:30 albo i 16:40 więc musieliście się mocno spóźnić...

 

Ale widzisz "Wombatowie" :-) mają tel do mnie i im się pięknie udało trafić...

Wogóle jestem w szoku, że "ktoś lub coś" zmieniło godzinę spotkania!!

Nie było o tym mowy!

 

I może nie za rok...lato przed nami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No cóż wypiliśmy po kawie (b.smaczna) objedliśmy sie smakiem i powrót razem z (s)krzynką wina, które zabraliśmy na integrację jako wkupne w Wasze Grono (trochę niedostępne jak widać - bo gdzie było info o zmianie godziny spotkania ?)

No, cóż za rok następne spotkanie........

 

:o :o :o :o ??

To jakieś nieporozumienie??

Do kogo dzwonił organizator??

sympatyczny barman zadzwonił do Organizatora ...... i łaskawie powiadomił o przestawieniu spotkania na godz.18.

:o :o

 

No ale trzeba by było go o to zapytać....

Pytałem.

A po drugie to była już dobra 16:30 albo i 16:40 więc musieliście się mocno spóźnić...

Sobota, naleśnikarnia godz. 16,

 

I może nie za rok...lato przed nami :lol:

Nie wiem czy (s)krzynka wina doczeka :D

Tak więc do zobaczenia.

PS.

Czy Kociołek to Naleśnikarnia na załomie ulicy Obrońców Getta?

Może źle trafiliśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...