Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

To faktycznie dużo

Kiedy chcesz robić to ocieplenie?

 

no pewnie jakos tak latem, moze lipiec, zeby domek troche wysechl. Okna, drzwi i bramy garazowe montujemy za niecale 2 tygodnie i zaczynamy srodek. Tez szukam tynkarzy. Mam jednego od tynkow recznych (nie pamietam jak one sie nazywanaj chyba wapienno - gipsowe) po 30zł/m2 robocizna i dalej szukam elektryka.

 

No i kogos od wylewek. Zastanawiam sie tez nad ogrzewaniem podlogowym. Chce je miec tylko w kuchni, w pomieszczeniu gospodarczym i w dwoch lazienkach i czy to czasem nie za mała powierzchnia zeby wogole "bawic sie" w kolejna instalacje? Łącznie to bedzie jakies 33,5m2 podlogi. Czy doswiadczony i najjasniejszy olipm forum moglby mi poradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie dużo

Kiedy chcesz robić to ocieplenie?

 

no pewnie jakos tak latem, moze lipiec, zeby domek troche wysechl. Okna, drzwi i bramy garazowe montujemy za niecale 2 tygodnie i zaczynamy srodek. Tez szukam tynkarzy. Mam jednego od tynkow recznych (nie pamietam jak one sie nazywanaj chyba wapienno - gipsowe) po 30zł/m2 robocizna i dalej szukam elektryka.

 

No i kogos od wylewek. Zastanawiam sie tez nad ogrzewaniem podlogowym. Chce je miec tylko w kuchni, w pomieszczeniu gospodarczym i w dwoch lazienkach i czy to czasem nie za mała powierzchnia zeby wogole "bawic sie" w kolejna instalacje? Łącznie to bedzie jakies 33,5m2 podlogi. Czy doswiadczony i najjasniejszy olipm forum moglby mi poradzic

 

Pewnie na zmianę terminów juz za późno, choć jak możesz wstrzymać okna i drzwi to szczerze polecam...Tynkarze Ci je strasznie zapaskudzą - pewnie zabezpieczą ale to i dodatkowe koszty i na 100% nigdy to nie będzie zrobione. Podejżewam że okna masz z PVC bo jak drewniane to wręcz zabroniny jest montaz przed tynkami. Najlepiej to jakby zamontowalli je pod koniec tynkowania żeby tynkarze mogli elegancko obrobić glify i zamontowac parapety.

Co do podłogówki to w takiej konfiguracji odradzam. Będa to tylko 4 pętle a kosztów dodatkowych sporo - rozdzielacz szafka, mieszacz no i robocizna - dochodzą kolejne punkty) W łazience super sprawa mieć ciepłą podłogę - proponuje aby instalator poprowadził zasilanie do grzejnika (jeżeli go planujesz) "wężykiem" przez łazienkę - pseudopodłogówka jak sie patrzy. W pomieszczeniu gospodarczym będzie stał piec? Jeżeli tak to zapomnij o jakimkolwiek grzejniku. Co do kuchni to trudno mi powiedzieć zależy jaki masz układ pomieszczeń.

Jeżeli chodzi o wylewki to na forum jest kilku polecanych miksokretowców, ale od razu ostrzegam umawiaj się na płatnośc na drugi dzień po "podeschnięciu" wylewki jak będzie można wejść i posprawdzać poziomy - kup albo pożycz jak najdłuższą poziomicę - ja się przejechałem na polecanej ekipie.

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub zadam tradycyjne pytanie do posiadacza nowego domu: czym jest on ogrzewany?

pompa ciepła

a możesz napisać coś więcej koszt instalacji samej pompy, szacowane koszty utrzymania komfort itp itd?

Jakub?

Witaj

Koszt to 45 tys, bez obsługowa, koszt grzania budynku to ok 1300zł za sezon!!!

 

Jakub, czy możesz dać namiary na pompę? Kto wam robił odwierty i jaki sprzęt macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodo w tej wersji trwaj!!!!

Mamy juz folię na dachu, co spowodowało pierwszą scysję z ekipą. Kierbud wykrył błędy i zalecił poprawki, co wkurzyło dekarza :evil: Wyszło na na to, że majstry poprawiają. Dzisiaj dojechała blacha. Domek już obłożony styropianem. Na sobotę umówiony elektryk i do przodu. Strych wyszedł mi zdecydowanie wiekszy niż moja myśl przewidywała. Już się cieszę na tą przestrzeń :) Może w piątek panowie już zdejmą stemple? A może ktoś polecić kogoś do zainstalowania odkurzacza centralnego? Czy tynki gipsowe wew 20zł za m2 to ok? A zewnętrzne akrylowe ile mogą kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze sie ktos z Rusca wypowiedziec na tematy:

1. jakosc wody (twardosc, zelazo, bakterie coli itp, najlepiej wyniki badan :) ) z wodociagu i wlasnego ujecia (jaka glebokosc?)

2. grunt (nosnosc, poziom wod gruntowych, jak gleboko siega glina czy przesiakliwosc)

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi, zwlaszcza bliskim sasiadom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze sie ktos z Rusca wypowiedziec na tematy:

1. jakosc wody (twardosc, zelazo, bakterie coli itp, najlepiej wyniki badan :) ) z wodociagu i wlasnego ujecia (jaka glebokosc?)

2. grunt (nosnosc, poziom wod gruntowych, jak gleboko siega glina czy przesiakliwosc)

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi, zwlaszcza bliskim sasiadom :)

 

Może :D

ad1 woda w ruscu jest w zasadzie mieszana z 2 hydroforni z Waledowa i Z woli Krakowiańskej. Pamietam czasy kiedy byla tylko z Waledowa to była woda srednio twarda dobrej jakosci, powodowała bardzo wysuszenie skóry po myciu :roll: . Obecna mieszanka jest trochę lepsza (bardziej mięka) no i cisnienie jest zdecydowanie lepsze.

 

Woda z własnego ujęcia też jest na głębokości 12 m, po badaniu okazało się ze parametry ma lepsze od wodoćiągowej :o poza zbyt dużą ilością naturalnego chloru, ponadto posiada dziwny zapach jajkowy jakis, do mycia i podlewania sie nadaje, reguluje ponadto przemianę materii po spozyciu :wink:

 

nasza działeczka jest piaszczysta na głębokosci 120 cm +/- nie stwierdziliśmy jakiejs chamskiej gliny,

poziom wód gruntowych max 150 cm zeszłe lato, 40-50 cm 2004 rok na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Tamlin za rady, biore pod uwage zniszczenie okien i drzwi, ale niestety nie mozemy czekac z oknami i drzwiami

chcemy robic juz w srodku a do tego potrzebujemy zamkniecia domu

 

Instalacje?

Boicie się złodziejaszków? Ja zaryzykowałem i robiłem instalacje z oknami zabitymi deskami i drzwiami również własnej konstrukcji

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W pomieszczeniu gospodarczym będzie stał piec? Jeżeli tak to zapomnij o jakimkolwiek grzejniku.

 

Tamlin

 

Czy można wiedzieć dlaczego ? Może to oczywiste dla mieszkających w domkach ale ja od urodzenia mieszkam w "blokach".

 

Z reguły piec działa jak grzejnik i wystarcza do ogrzania pomieszczenia. Zależy oczywiście od pieca. Ja mam stojącego Vitogasa 100 i pranie wysycha przez noc

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

miło wiedzieć, że tyle nas - budujących. Jesteśmy na początku drogi. Szukamy wykonawcy pod klucz. Czy ktoś ma dobre doświadczenia i może kogoś polecić w Milanówku i okolicach? Może coś wiecie o firmach z Milanówka: Dom-bud Wiesława Wojciechowskiego, firmie Tomasza Strzałkowskiego albo Wojciecha Bańki, których znaleźliśmy w Panoramie Firm?

wielkie dzięki za pomoc

Ania i Przemek :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Trochę nie typowa sprawa ale może coś to pomoże.

Otóż prawdopodobnie z soboty na niedzielę okradziono moją klientkę z Osowca (budynek trochę niżej od Tamlina na ul.Rzecznej chyba:)).Zamontowałe jej dwa tygodnie temu i uruchomiłem kocioł kondensacyjny WOLF CGB20 KW i niestety został on skradziony łącznie z elementami komina oraz sterowanikiem pogodowym,ukradziono również wkład kominowy(charakterystyczny bo ma chromowane dzwiczki) i napęd do bramy garażowej.Może się zdarzyć że złodzieje będą chcieli upłynnić ten towar,gdybyście coś usłyszeli to dajcie znać może wspólnymi siłami uda sie ich złapać.Z góry dziękuję.

Jacek Starnecki

 

A tak przy okazji Tamlin lepiej nie sugeruj rozwiązania podłogówki w taki sposób jak to zrobiłeś ponieważ robiąc w ten sposób pseudo pętle z grzejnika można spowodować popękanie jastrychu i płytek ze względu na zbyt wysoką temperaturę jaka może byc potrzebna dla grzejnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...