Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Grupę Nadarzyńsko-Grodziską :lol: ,

 

My budujemy w Podkowie.

Aktualnie położona więźba, czekamy na dekarzy.

Hydraulik i elektryk w trakcie umawiania. Po nich wchodzi ekipa od rekuperacji i centr. odkurzacza. Ale to dopiero początek... Muszę szukać jeszcze ekip od ocieplenia zewn. i wewn., tynków, wylewek itd.

 

Moja ekipa murująca beznadziejna - napewno nikomu nie polecę.

Cieśle ok. Dekarze chyba też (zobaczymy) - układali dach na takim samym projekcie i znajomy z forum "Orchidea" był zadowolony.

 

Bardzo chętnie wymienimy się doświadczeniami.

 

Pozdrowiamy

Kasia i Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gość stw
I jak? Rozumiem, że już masz kosztorys? Opinia o p. Zdrojewskim?

 

Widzę, że pisałeś i tu, i na PW - odpisuję tutaj, może komuś innemu się przyda :-)

 

p. Zdrojewskiego mogę polecić, jeśli chodzi o operat szacunkowy - zrobił terminowo, wg mojej wiedzy wziął do wyliczeń stawki aktualne i dobrze uśrednione.

 

Jeżeli natomiast zależy Ci na kosztorysie prac budowlanych, to niestety p. Zdrojewski jest "trochę" nie na bieżąco - całość budowy (dom 164m, niełatwy dach, wszystkie media ciągnięte ponad 100m), łącznie z ogrodzeniem (ponad 300m. bieżących), podjazdami itp. wycenił na... 328 tys. zł. Otóż do tejże wyceny wziął ryczałtową stawkę 2 tys. zł / m2, a dopiero z tak wyliczonej kwoty, procentowo, wyliczał koszty poszczególnych etapów. Tak przygotowany życiorys jest tylko elementem humorystycznym mojej budowy - materiały na fundamenty zostały np. wycenione na 4800, a ja za sam beton lany w ziemię zapłaciłem 5800, na tym betonie jeszcze bloczk ifundamentowe itp. itp.

 

Ogólnie - operat tak, kosztorys - stanowczo nie (no, chyba, że ma on być tylko podkładką pod coś).

 

Czy ktoś w ogóle wie, gdzie mogę zlecić kosztorys prac budowlanych, który będzie wyliczony realnie, a nie wg ryczałtowej stawki z metra kwadratowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź stw. Dołączam się do pytania odnośnie wykonania realnego kosztorysu. Kto?

 

Zapytaj o ofertę ewentualnych wykonawców - ich wycena będzie realna... Nie mówię tu o "ekipach" ale wykonawcach którzy Ci zrobią "pod klucz" (Np Pana Skwarka - dane w książce adresowej)

P.S. Na mój gust na dom 200m2 "pod klucz" trzeba szykować 550-600 tys

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do książki namiary na rzeczoznawcę, który wykonuje kosztorysy w Sekocenbudzie - ceny chyba nawet poniżej rynkowych za kosztorys. Kontakt tylko poprzez mail-a, jak nawiążecie współpracę to poda namiary telefoniczne. Dla mnie wykonywał kosztorys dla banku - bardzo realistyczny, przez kilka dni dochodziłem do siebie - dlaczego to tyle kosztuje? Ale diabeł tkwi w szczegółach. Jeżeli chcecie naprawdę wiedzieć ile trzeba wybulić na budowę, to taki kosztorys jest niezbędny. Na dodatek taki szczegółowy kosztorys pozwala sporo zaoszczędzić. Posiada on bowiem zestawienie wszystkich materiałów - nie ma zatem potrzeby kupowania "na oko" - a potem zastanawiać się, co zrobić z materiałami kupionymi niepotrzebnie na zapas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co napisał Tamlin, niestety dom ok. 200m2 pod klucz to 550 - 600 tys. Jestem na bieżąco, mąż szuka gdzie taniej, materiały zjeżdżają z różnych stron Polski, czasem nawet wliczając transport jest to taniej niż w W-wie i okolicach. I nie jest to tzw. gorszy sort. Fakt, że nasz wkład tzw. fizyczny w budowę jest żaden. No i buduje nam ekipa, nie np. teść. Ale może to i dobrze... Aktualnie tzw. operat robi mi Pani Mazur, ma to kosztować 732 zł, P. Zdrojewski chciał 800. Jak Pani podziała to podzielę się opinią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko filozoficzne dla odmiany bo pora odpowiednia 8) .

 

Umawiam sie z polecanym fachofcem ze bedzie robil instalacje - hydraulik, elektryk tez. Przesylam rzuty umawiamy sie na kontakt za 2 tygodnie bo sa zarobieni ale tak terminy maja. Spokojnie sobie czekam i co ??? :evil: Jestem w d ...

 

Hydraulik nie odbiera moich telefonow ani maili, elektryk pojechal gdzies w Polske a kolejna ekipa po spotkaniu na budowie i uzgodnieniu zakresu prac jak sie miala odezwac za dwa dni tak prawie 5-ty mija i nic. Kurcze co z tymi ludzmi jest ???

 

Czy to tylko ja tak mam czy to jest powszechne ???

 

pozdrawiam

Zonzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izat - tak robisz w trąbę pozostałych ale to chyba dość powszechne zachowanie.

Zonzi - oni pojechali tam gdzie więcej zarobią i to też dość powszechne zachowanie.

 

Na początku lat 90-tych w czasie budowy metra w Al. Niepodległości objazd na Ursynów gdzie mieszkałem był poprowadzony ul. Kazimierzowską. Ktoś napisał tam na murze jednego z domów następujący tekst: "Jeszcze dopadnie was ten kapitalizm". No i mamy co mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To smutne izat co piszesz. Ja nie miałem takich przykrych doświadczeń z wykonawcami - jeszcze. Jak dotąd jestem zadowolny z majstra, kierownika, geodety, elektryka i hydraulika - ten ostatni sam mnie znalzał a pozostałych zatrudniłem za pierwszym podejściem i nie szukałem innych. Majster i kierownik są z polecenia moich kolegów a geodeta i elektryk są z książki adresowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie odebrałam pozwolenie na budowę.

Szukam kierownika budowy. Wykonawca będzie miał swojego, ale chcę ,żeby ktoś go sprawdzał.Buduję legalett i praefę czy ktoś z was ma coś takiego ? Jakoś nie znalazłam przy pobieżnym przejrzeniu forum.

I jeszcze pytanie o ogrodzenie a głownie o podmurówkę, macie kogoś ?

Działka jest duża więc ogrodzenie to 500 mb. a mam dwa uwielbiające kopać jamniki. dziura pod siatką to chwila i tyle je będę widziała jak zobaczą zająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak rzeka - ZEWT w Pruszkowie.

Umowa podpisana w sierpniu 2007, pozwolenie na budowę dostarczone w połowie grudnia 2007. Niedługo minie 3 miesiące od dostarczenia pozwolenia na budowę i nic - do tej pory nawet nie próbowano wybrać wykonawcy przyłącza - dziś po raz n-ty usłyszałem, że wykonawca będzie wybrany w ciągu 2-3 tygodni. Panom z ZEWT się nie śpieszy, mam wrażenie że mają to głęboko w ...., mimo, że zgodnie z umową przyłącze powinno być gotowe już w kwietniu. :evil:

 

Ponieważ tak czekać mogę zapewne kolejne miesiące i słuchać tą samą melodię, zastanawiam się nad napisaniem skargi do dyrekcji ZEWT. Zanim to zrobię, chciałem zapytać, czy ktoś z Was takową skargę już pisał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...