Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy to prawda że za podlączenie wodociągu (u nas ponad 100m) placi sie teraz 100zł za m?????

 

 

Tak minej wiecej wychodzi , chyba że jest wiecej chetnych na podlaczenie to dzielicie na wszystkich zainteresowanych. ja mam 100 m do glownej rury

wyszlo by mnie około 12000 mowa tu o droge prywatna. wiec wszelkie utrzymania rury itp. bedzie na naszej glowie nie gminy no chyba ze gmina odkupi ale poco im wiecej problemow...

tak czy siak mam wlasna wode ze studni glebinowe i jestem zadowolony

25M glebokosci (100zeta/M ) + pompa = 3200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

I jeszcze jedna prośba do zaprawionych w boju z ZEW-T Pruszków - ile czekaliście na warunki techniczne przyłącza - u nas trwa to prawie miesiąc i już jesteśmy lekko poirytowani (jedyny kwitek, którego brakuje nam do PnB).

 

4 tygodnie a dokładnie wniosek złożyłem 13.08.2007 a umowę i warunki dostałem z datą 7.09.2007 tyle, że po tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś potrzebuje, mam do sprzedania 500 stempli, 10m3 desek,

bk bloczki 24x24x59 432 sztuki i ok. 650 cegły klinkier. Facet, który mial nam budowac dom i robil zestawienie materiałów wyliczył tak, że wszystkiego mam za dużo.

 

Opisz proszę te bloczki tzn producent i klasa.

Ja już mam kupiony materiał na ściany ale jak zabrakło bloczków fundamentowych to może i zabraknie BK na ściany.

Cegła klinkierowa może też się przyda ale jeszcze nie wiem na co. Teraz nie mogę się zdecydować ale niech to Ciebie nie wstrzymuje ze sprzedażą.

Bloczki solbet, 600. 9 palet. Do kompletu mam jeszcze 2 palety cegieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych grupowiczów. Właśnie jestem na etapie wyceny dachu i w związku z tym mam pytanie o ceny. Ile średnio kosztuje w naszej okolicy pokrycie dachu karpiówką? Interesuje mnie cena robocizny za m2 albo przyblizona cena za 230m2 dachu zrobionego na gotowo.

 

Poczytaj sobie wątek o takim tytule: "dach-czy-to-normalna-cena-czy-wszyscy-już-powariowali". Ja mam wydrukowany fragment i nie pamiętam z której części forum Muratora pochodzi. Podam ceny z listopada z tego wątku:

Mińsk Mazowiecki: więźba 15zł/m2, obróbki komin/okna 100 zł/szt, pokrycie blachodachówką w tym ułożenie łat i folii 12 zł/m2, wykończenie 12 zł/m bieżący ale ekipa z wschodniej lubelszczyzny.

Błonie więźba 22 zł/m2, pełne deskowanie+papa 22zł/m2 ale też 35 zł/m2 za więźbę, deskowanie i papę.

Te ceny to już przeszłość, teraz 25 zł/m2 więźba i 23 zł/m2 deskowanie+papa

to dobra cena. Skład budowlany Kasta poleca swoich ludzi: dach z deskowaniem+papa 60 zł/m2, krycie dachówką 65 zł/m2, krycie blachodachówka 35 zł/m2 - ceny z obróbkami i montażem rynien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stw
A współpraca z p. Rafińskim? Bardzo proszę o wszelkie informacje.

Współpraca z p. Rafińskim układa mi się dobrze, z jednym zastrzeżeniem: nie oczekuję od niego inicjatywy - sam dzwoniłem, jak powinien się pojawić, sam przynoszę dziennik do wpisów do gminy, sam mówię, co się dzieje na budowie. Jak zadaję pytania - otrzymuję konkretne i całkiem rozsądnie brzmiące odpowiedzi. Gdybym przynosił tylko dziennik do wpisów - pewnie dostawałbym je i na tym by się "współpraca" kończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stw

Posiadający rekuperatory i/lub odkurzacze centralne - wystąp :-) Przymierzam się do obydwu instalacji i potrzebuję sprawdzwonych wykonawców... Czy ktoś może mi kogoś polecić?

 

Czy wpisy do książki adresowej można już bezpiecznie robić? Swego czasu wpisałem tam trzy opinie i zniknęły one po paru dniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w poniedzialek zaczynaja montowac rekuperatory.pl. Caly projekt wentylacji byl z nimi uzgadniany na etapie budowy domu. Jak sie sprawdza to dam znac. Jak nie to tez dam znac :lol:

 

Grupo bez dachu jak tam ?????? U mnie pierwsze jaskolki zakonczenia prac sie pojawily - dachowka Verona grafit na 1 polaci na garazu i 3/4 polaci na domu hurra. A jak macie zrobione obrobki komina - wywiniete na dachowke czy pod dachowka ?

 

Pozdrawiam

Zonzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zonzi bladego pojecia nie mam :oops: , ale jest zrobione bdb bo nie cieknie pomimo różnych ulew. Dach Robiła mi jakaś ekipa z Bialego Stoku którejna oczy nie widzialem bo pojechalem na pare dni odsapnąć a jak wrócilem to dach już był :o . Mój wykonawca domu powiedział ze nie umie kryc dachów blachodachówką bo dachy przeciekały wiec wziął podwykonawce, bo uparlismy sie na blache a namawial nas na pape bitumiczną w kawalkach. Raz chociarz był szczery z korzyścią dla mnie :wink: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich Zgrupowanych!

 

Mieszkamy obecnie /wraz z rodzicami/ w Strzeniówce, jesteśmy po zakupie projektu DoskonałyII z "Domów z Wizją" wkrótce zamierzamy rozpocząć budowę tuż obok ' za miedzą ' (ul. Spacerowa).

Cieszymy się, że udało nam się namierzyć tak sprawnie korespondujące grono 'Sąsiadów' - z pewnością będziemy się odzywali, pytali i dowiadywali co w naszym rejonie się dzieje na budowach.

 

Pozdrawiamy,

 

Tomek i Marta Wójcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było wybrać sensowny projekt (czyt. kompromis między mężczyzną a kobietą) - ja chciałem oszczędny, z użytkowym poddaszem, mojej żonie podobały się parterowe - oczywiście stanęło na jej :D

 

http://www.szelagowski.pl/dom/ww221.jpeg

 

Projekt pracowni ze Szczecina, parterowy, prosty układ pomieszczeń, 164 m2 plus garaż (33 m2),

http://www.wuwo.home.pl/project.php?cat=2&project=75

w zasadzie brak garderób, ale poradzimy sobie z szafami przesuwanymi.

Jedyna zmiana w projekcie, to zamiast stropu drewnianego teriva - wiem, że przy nieużytkowym poddaszu mija się to z celem, ale nie wyobrażam sobie popękanego karton-gipsu na suficie - tak będę mieć zwykły tynk z agregatu.

 

Teraz nadszedł ciężki czas wyboru wykonawcy stanu surowego. Po wstępnym wyborze (jakiś człowiek którego nazwiska nie pamiętam, zraził mnie od razu, wszystko o co pytałem było mu obojętne, bardzo sympatyczny Pan Paweł Wietecha z Milanówka oraz Pan Darek Zduński z Grodziska) wybrałem tego trzeciego. Koszt stanu surowego wahał się od 35 tyś zł do 64 tyś zł. Pan Darek wstępnie podał mi koszt robocizny z terivą i więźbą na 51 tyś zł.

Pytanie czy to dużo, i ile mogę "urwać" z tej sumy.

Oczywiście kierowałem się najpierw opinią (budował on domy moich znajomych) oraz oglądałem jego pracę.

Szukam również:

- niedrogiego geologa, który wykona badania na działce mojej i sąsiadów.

- kierownika nadzoru budowlanego (niedrogiego, ale takiego, co nie będzie marudził przyjechać w razie moich wątpliwości)

Czy moglibyście polecić mi jakąś dobrą i niedrogą firmę, która kryje dachy dachówką?

(wstępnie rozmawialiśmy z firmą Dach-Serwis z Milanówka, jutro mam odebrać kosztorys - opisze szczegóły jutro)

 

gwoli scisłości mieszkać będziemy we wsi Szczesne na ul. Dzięciołowej

 

pozdrawiam, z góry dziękuję za wszelkie informacje,

 

Maciek Szelągowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

I jeszcze jedna prośba do zaprawionych w boju z ZEW-T Pruszków - ile czekaliście na warunki techniczne przyłącza - u nas trwa to prawie miesiąc i już jesteśmy lekko poirytowani (jedyny kwitek, którego brakuje nam do PnB).

 

4 tygodnie a dokładnie wniosek złożyłem 13.08.2007 a umowę i warunki dostałem z datą 7.09.2007 tyle, że po tygodniu.

 

Thx. W takim razie jutro dzwonię bo mijają magiczne 4 tygodnie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedyna zmiana w projekcie, to zamiast stropu drewnianego teriva - wiem, że przy nieużytkowym poddaszu mija się to z celem,

 

Niekoniecznie, u mnie w D08 "Przestronny" nośność stropu w niektórych miejscach wynosiła 50 lub 60 kg/m2 co przekreślało wszelkie inspekcje połaci dachowej lub instalacji położonych na stropie.

 

ale nie wyobrażam sobie popękanego karton-gipsu na suficie

 

To zależy od wykonania - mój kuzyn mieszka już 5 rok z takim stropem i nie ma pęknięć natomiast słyszałem o jednym D08 w którym popękąl zanim inwestor w nim zamieszkał.

 

Koszt stanu surowego wahał się od 35 tyś zł do 64 tyś zł. Pan Darek wstępnie podał mi koszt robocizny z terivą i więźbą na 51 tyś zł.

Pytanie czy to dużo, i ile mogę "urwać" z tej sumy.

 

Mój majster budynek bez użytkowego poddasza liczył tak: 240 zł/m2 powierzchi zabudowy liczonej po obrysie murów a więc bez tarasów, w tym więźba dachowa. Wolałem jednak aby więźbę robił mi cieśla a nie murarz więc zapłacę 160 zł/m2. Cena z lata zeszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...