Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

gawełku dziękuję za współczucie

mandre, dobrze czynisz :) u mnie były 1 dobę

podejrzewam monterów o udział w spisku kradzieżowym

na gwarancji nie wpisali numerów seryjnych, nie zostawili pudełek

te napędy mogły też już nie być nowe ....

zwracajcie na to uwagę, ja już jestem mądrzejsza o tą wiedzę, no ale za późno na dumanie

napędy montowała firma BIARKEM z Piaseczna

 

A nie zaproponowali Ci zaspawania śrub? - to standardowa operacja. Jeżeli nie to faktycznie słusznie ich podejrzewasz... ciekawe skąd złodzieje tak szybko wiedzą że się pojawia na budowie coś co łatwo ukraść? i że dom nie ma np alarmu....

Powinno się znakować w stale widocznym miejscu takich gagatków i od razu było by wiadomo kto złodziej a kto uczciwy montażysta

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gość stw
Czy wpisy do książki adresowej można już bezpiecznie robić? Swego czasu wpisałem tam trzy opinie i zniknęły one po paru dniach...

 

Pamiętasz czego dotyczyły te opinie?

Jedna dotyczyła geodety Piotra Wawra (i - niestety - była to opinia negatywna).

Druga dot. p. Owczarka, który wykonuje różne prace rolne (przeoranie, glebogryzarka itp.). Ta była pozytywna.

Była też na pewno trzecia, ale ręki sobie uciąć nie dam, komu ją wystawiałem... Możliwe, że p. Teresie Firlej (architekt, oczywiście opinia pozytywna), ale pewien nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś potrzebuje, mam do sprzedania 500 stempli, 10m3 desek,

bk bloczki 24x24x59 432 sztuki i ok. 650 cegły klinkier. Facet, który mial nam budowac dom i robil zestawienie materiałów wyliczył tak, że wszystkiego mam za dużo.

 

Na swojej budowie zastosowałem zasadę, która się sprawdziła. Jeśli majster mówił, że potrzebuje 5kg gwoździ kupowałem 3, półtorej palety kleju kupowałem jedną itd. Ewentualnie nie wyciągałem z samochodu wszystkich sztuk. W większości przypadków okazywało się, że starczyło :D Na koniec budowy miałem naprawdę mało materiałów niepotrzebnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gawełku dziękuję za współczucie

mandre, dobrze czynisz :) u mnie były 1 dobę

podejrzewam monterów o udział w spisku kradzieżowym

na gwarancji nie wpisali numerów seryjnych, nie zostawili pudełek

te napędy mogły też już nie być nowe ....

zwracajcie na to uwagę, ja już jestem mądrzejsza o tą wiedzę, no ale za późno na dumanie

napędy montowała firma BIARKEM z Piaseczna

 

A nie zaproponowali Ci zaspawania śrub? - to standardowa operacja. Jeżeli nie to faktycznie słusznie ich podejrzewasz... ciekawe skąd złodzieje tak szybko wiedzą że się pojawia na budowie coś co łatwo ukraść? i że dom nie ma np alarmu....

Powinno się znakować w stale widocznym miejscu takich gagatków i od razu było by wiadomo kto złodziej a kto uczciwy montażysta

 

Tamlin

niby zaspawali na dwóch prętach metalowych

ale może tylko odymili i powiedzieli że zaspawali :D

z tego co ja widzę całość trzymała się na śrubach, które zostały po prostu odkręcone

a te kotwy to pic na wodę, wylazły z klinkieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Jedna dotyczyła geodety Piotra Wawra (i - niestety - była to opinia negatywna).

Druga dot. p. Owczarka, który wykonuje różne prace rolne (przeoranie, glebogryzarka itp.). Ta była pozytywna.

Była też na pewno trzecia, ale ręki sobie uciąć nie dam, komu ją wystawiałem... Możliwe, że p. Teresie Firlej (architekt, oczywiście opinia pozytywna), ale pewien nie jestem.

 

Dziwna sprawa... Sprawdziłem, opinie działają... Ale w bazie danych nie ma ani jednej opinii wystawionej przez Ciebie... Dawno je dopisywałeś? Może trafiłeś akurat na moment przenoszenia strony na nowe serwery i jakimś cudem udało Ci się dopisać opinie do starej bazy danych...

 

Pozdrawiam,

AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna dotyczyła geodety Piotra Wawra (i - niestety - była to opinia negatywna).

Druga dot. p. Owczarka, który wykonuje różne prace rolne (przeoranie, glebogryzarka itp.). Ta była pozytywna.

Była też na pewno trzecia, ale ręki sobie uciąć nie dam, komu ją wystawiałem... Możliwe, że p. Teresie Firlej (architekt, oczywiście opinia pozytywna), ale pewien nie jestem.

 

Witam,

jaki jest namiar do książki adresowej lub namiar do p. Owczarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wreszcie mam mozliwosc wejzenia do ksiazki adresowej z tym ze nie znalazlam tam zadnych namiarow na ekipy budowlane (chodzi o stan surowy). w zwiazku z tym że wiekszosc z was ma juz doswiadczenie w tym temacie czy moglibyscie przeslac mi namiary na budowlancow ktorzy u was sie sprawdzili?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupowicze :D szanowni jakich farb używaliście do zrobienia elewacji zewnętrznej? co polecacie i jeżeli pamiętacie to gdzie kupowaliscie takowe farby. Muszę coś wybrać i waham się pomiędzy tynkami Kabe a Weberem ale może są jeszcze inne firmy na które warto by zwrócić uwagę. Dzieki z góry za wszystkie uwagi :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Grupowicze :D szanowni jakich farb używaliście do zrobienia elewacji zewnętrznej? co polecacie i jeżeli pamiętacie to gdzie kupowaliscie takowe farby. Muszę coś wybrać i waham się pomiędzy tynkami Kabe a Weberem ale może są jeszcze inne firmy na które warto by zwrócić uwagę. Dzieki z góry za wszystkie uwagi :wink:

 

To w końcu pytasz o tynki, czy o farby elewacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupowicze :D szanowni jakich farb używaliście do zrobienia elewacji zewnętrznej? co polecacie i jeżeli pamiętacie to gdzie kupowaliscie takowe farby. Muszę coś wybrać i waham się pomiędzy tynkami Kabe a Weberem ale może są jeszcze inne firmy na które warto by zwrócić uwagę. Dzieki z góry za wszystkie uwagi :wink:

 

To w końcu pytasz o tynki, czy o farby elewacyjne?

 

o wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kożystałem z tynków i farb KABE a kupowałem całośc łącznie z ocieplniem w KABEXie w Grodzisku. Mogę polecić ten skład z czystym sumeniem szybka realizacja, przyzwoite ceny a nateriał bardzo dobrej jakości farby wwewnętrzne też brałem KABE - wychodziły dużo lepiej cenowo niż te z marketów a krycie pirwszorzędne. Co do rodzaju tynku ot tak jak z wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi... zależy z czego masz ściany jak ocieplone i ile masz kasy :)

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kożystałem z tynków i farb KABE a kupowałem całośc łącznie z ocieplniem w KABEXie w Grodzisku. Mogę polecić ten skład z czystym sumeniem szybka realizacja, przyzwoite ceny a nateriał bardzo dobrej jakości farby wwewnętrzne też brałem KABE - wychodziły dużo lepiej cenowo niż te z marketów a krycie pirwszorzędne. Co do rodzaju tynku ot tak jak z wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi... zależy z czego masz ściany jak ocieplone i ile masz kasy :)

 

Pozdrawiam

Tamlin

 

własnie w Kabexie kupiliśmy styropian i nad resztą też się zastanawiamy czy u nich nie kupić. Faktycznie cena za styropian wyszła konkurencyjna. Dzieki Tamlin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...