Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam

ponawiam pytanie.....kto z was ma biologiczną oczyszczalnie?

pewnie mało kto ma na tych terenach, ze względu na wysoki poziom wód gruntowych

pozwalają Ci na to warunki??

 

nie sprawdzałam.....ale sąsiad obok ma. Wiec chyba nie ma róznic w warunkach zabudowy jesli dwie działki ze sobą graniczą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ponawiam pytanie.....kto z was ma biologiczną oczyszczalnie?

 

Nie mam ale planuję - jak dojdę do tego etapu będę super szczęśliwa :lol: . Chodzi Ci o sprawy techniczne (jaką wybrać/jaka firma itd.) - jak się wpisze w wyszukiwarkę forum "POŚ" to jest sporo tematów-wiedzę czerpię stamtąd, czy raczej jak przebrnąć przez administrację - tu mogę służyć ale na razie tylko teorią - za praktykę zabiorę się jak dostaniemy pozwolenie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ponawiam pytanie.....kto z was ma biologiczną oczyszczalnie?

 

Ja mam oczyszczalnie co prawda nie biologiczną ale z drenażem - od pół roku. Sprawuje się dobrze pomimo wysokiego stanu wód gruntowych. U sąsiada od 1,5 roku też bez zastrzeżeń. Zastanawiałem się swego czasu nad biogiczną ale bezobsługowość, koszt drenażowej mnie przekonała. Poza tym firmy od biologicznej to jakaś masakra... Wzajemnie sprzeczne informacje zarówno techniczne jak i cenowe - bryluje tytaj firma delfin z Kielc. W oczyszczalni ważny jest fachowy montaż choć wydaje się to czynność bardzo prosta, jest jednak sporo szczegółów które mogą spowodować że ustrojstwo nie będzie spełniać oczekiwań lub będzie fajnie pracować nawet w trudnych warunkach. Co do papierologii to w planie zagospodarowania miałem wybór szamba albo oczyszczalni i na etapie adaptacji projektu wrysowana została oczyszczalnia drenażowa i na taki projekt dostałem pozwolenie na budowę

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spraw mniej budowlanych....

Mam pytanie do naszych drogich foumowiczek - możecie polecić dobry damski zakład fryzjerski w Grodzisku?

 

Tamlin(ka)

Mogę polecić w Milanówku, trzymam się Pani Krysi od 13 lat i kobiety mnie zaczepiają na ulicy z pytaniem, kto mnie strzyże. Ostatnio pani w Urzedzie Skarbowym zaczęła od tego pytania, ledwie próg przekroczyłam :lol:

pokażesz się nam?? ;)

Pokażę, pewnie na jakimś spotkaniu.. A P. Krysię POLECAM! Tyle, że Ona nie wie, że ja Ją tak mocno polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spraw mniej budowlanych....

Mam pytanie do naszych drogich foumowiczek - możecie polecić dobry damski zakład fryzjerski w Grodzisku?

 

Tamlin(ka)

Mogę polecić w Milanówku, trzymam się Pani Krysi od 13 lat i kobiety mnie zaczepiają na ulicy z pytaniem, kto mnie strzyże. Ostatnio pani w Urzedzie Skarbowym zaczęła od tego pytania, ledwie próg przekroczyłam :lol:

pokażesz się nam?? ;)

Pokażę, pewnie na jakimś spotkaniu.. A P. Krysię POLECAM! Tyle, że Ona nie wie, że ja Ją tak mocno polecam :wink:

 

Zdradź gdzie ta Super Pani Krysia ma swój zakład :)

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

na początku gratulacje i podziw dla wszystkich, którzy już zamieszkali w swoich wymarzonych domach.

Ja w tym roku zamierzam rozpocząć i zakończyć inwestycje w Młochowie.

Projekt to Dom pod jarząbem z Archon

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m40e94cdb7af6b

Teraz jestem w tarkcie zbierania dok. do PnB.

 

Przewiduje kilka małych zmian w projekcie. Zastanawiam się nad materiałem ścian(technologii), może Preafa?silka?solbet?

Wybiore co taniej i szybciej w realizacji.

 

Za wsparcie i cenne rady wszystkim z góry dziękuję.

PS:szukam kier.budowy,brygady na poszczególne etapy. Chętnych zapraszam [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byc moze ktos z tu obecnych ma juz przetarte szlaki co do fachowcow zajmujacych sie kominkiem i rozporiwadzeniami. Ja mam wyjatkowego pecha. Pierwsza ekipa zrobila rozprowadzenie i zwiala. Druga rozebrala stara obudowe kominka i zrobila nowa do polowy i zwiala )) Obawiam sie juz przypadkowych fachowcow, aczkolwiek ci drudzy byli z polecenia- wiec jak widac to chyba jednak o niczym nie swiadczy.

Mozecie mi kogos polecic? Dom stoi pod Pruszkowem. Na chwile obecna trzeba dokonczyc obudowe z łupka i nieco zmodernizowac bebechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

na początku gratulacje i podziw dla wszystkich, którzy już zamieszkali w swoich wymarzonych domach.

Ja w tym roku zamierzam rozpocząć i zakończyć inwestycje w Młochowie.

Projekt to Dom pod jarząbem z Archon

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m40e94cdb7af6b

Teraz jestem w tarkcie zbierania dok. do PnB.

 

Przewiduje kilka małych zmian w projekcie. Zastanawiam się nad materiałem ścian(technologii), może Preafa?silka?solbet?

Wybiore co taniej i szybciej w realizacji.

 

Za wsparcie i cenne rady wszystkim z góry dziękuję.

PS:szukam kier.budowy,brygady na poszczególne etapy. Chętnych zapraszam [email protected]

 

cześć a wktórym miejscu w Młochowie ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ponawiam pytanie.....kto z was ma biologiczną oczyszczalnie?

pewnie mało kto ma na tych terenach, ze względu na wysoki poziom wód gruntowych

pozwalają Ci na to warunki??

 

nie sprawdzałam.....ale sąsiad obok ma. Wiec chyba nie ma róznic w warunkach zabudowy jesli dwie działki ze sobą graniczą :/

 

może mieć bez zezwoleń u nas gmina nie wydaje takich pozwoleń bo warunki gruntowe kiepskie ale rozbudowuje się ciągle sieć kanalizacyjna brawo gmina Nadarzyn :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze nasza gmina nie pilnuje kolejnosci prac. W zeszlym roku remontowali Rolną w Kajetanach a teraz ją rozkopują pod kanalizację. Ot uroki inwestorowania za publiczna kasei.

 

Pozdrawiam

Zonzi

 

w budżecie było zrobić asfalcik robi się bo inaczej kasa przepadnie :roll:

a że za poł roku trzeba rozkopać :-? no cóż pół roku było fajnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z powodu ograniczonej ilosci wolnego czasu, ktory moglabym przeznaczyc na dogladanie budowy oraz mojej malej wiedzy technicznej chcialabym zlecic budowe jednej firmie. Najchetniej zeby zbudowala mi dom do stanu deweloperskiego. Czy ktos budowal/buduje dom w takim systemie i moze kogos polecic? Dzialka jest w gminie Grodzisk.

Bede wdzieczna za pomoc.

Ania

 

Witam,porozmawiaj z Panem Grzegorzem on zajmuje się organizcją budowy i wykonastwem jako inwestor zastępczy, widziałem 3 budynki wybudowane przez niego, są ok. Tel do niego 693411727

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...