Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzięki za rady wombaty2 :wink:

 

o p. Firlej już słyszałem w wydziale komunikacji kiedy podpytywałem w sprawie lokalizacji wjazdu. Orientujesz sie jak wyględają stawki za taką kompleksową usługę? rozumiem, że udajac się do p. Firlej trzeba mieć już stosowne warunki techniczne dla mediów?

 

i jeszcze jedno pytanie - gdzie znajdę ksiażkę adresową bo wędruję po forum od godziny i nie mogę jej zlokalizować :oops:

 

pozdr,

rob_erto

do wniosku o pozwolenie potrzebujesz warunki przylaczenia pradu

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gość rob_erto

 

i jeszcze jedno pytanie - gdzie znajdę ksiażkę adresową bo wędruję po forum od godziny i nie mogę jej zlokalizować :oops:

 

rob_erto

 

Szukaj postów od Senser'a - ma na dole link do książki adresowej.

Aga_i_Janusz też mają ten link.

 

piękne dzieki, linka znalazłem i już wiem o co chodzi z ksiażką adresową niestety jest problem z rejestracją nowych userów... mam nadzieję, że ograniczenia nie potrwają długo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na dzisiaj wygląda następujaco:

1. mam określone warunki zabudowy.

2. zdecydowałem się już praktycznie lecz jeszcze nie kupiłem projektu domu(Taurus II 2G)

3. znalazłem informację o tym, ze powinienem wystąpić o warunki techniczne na perzyłączenie mediów tj. prąd, gaz, woda, kanalizacja (jak długo należy czekać w Grodzisku na stosowne decyzje? macie jakieś doświadczenia, które warto wziać pod uwagę?)

4. należy zatrudnić geodetę który wykona mapy do celów projektowych (ile? jakie? jakie są stawki w okolicach grodziska?)

5. po uzyskaniu stosownych warunków należy znaleźć architekta, który wykona na mapach :

a) plan zagospodarowania działki uwzględniający podłączenia wszystkich mediów oraz umiejscowienie domu

b) dostosuje (adaptacja?) projekt do warunków panujacych na działce i ew. moich zmian

6. Po uzyskaniu wszystkiego powyższego można występować z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

 

rob_erto

 

Zamieniłabym pkt 4 z 3 tj. najpierw geodeta i mapy potem warunki techniczne przyłączy (z tego co pamiętam do wniosku trzeba dołączyć mapę). Poza tym dodałabym jeszcze punkt - uzgodnienie zjazdu na drogę publiczną (w urzędzie gminy po konsultacji w starostwie).

Tak jak ktoś już napisał zasadnym jest rezygnacja z gazu (na etapie składania wniosku o PnB) i dopiero potem zrobić przyłącze gazowe już na zgłoszenie.

Na decyzję ws. warunków przyłączenia wody czekaliśmy niecały tydzień, na uzgodnienie zjadu z drogi też. Najwięcej czasu zajmuje załatwienie prądu - ponad miesiąc.

 

Poza tym zastanów się kiedy realnie możesz/chcesz zacząć budowę i zacznij szukać ekipy. Ja od miesiąca próbuję znaleźć taką co zaczęłaby w tym roku i jest kłopot :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rob_erto

 

Zamieniłabym pkt 4 z 3 tj. najpierw geodeta i mapy potem warunki techniczne przyłączy (z tego co pamiętam do wniosku trzeba dołączyć mapę). Poza tym dodałabym jeszcze punkt - uzgodnienie zjazdu na drogę publiczną (w urzędzie gminy po konsultacji w starostwie).

Tak jak ktoś już napisał zasadnym jest rezygnacja z gazu (na etapie składania wniosku o PnB) i dopiero potem zrobić przyłącze gazowe już na zgłoszenie.

Na decyzję ws. warunków przyłączenia wody czekaliśmy niecały tydzień, na uzgodnienie zjadu z drogi też. Najwięcej czasu zajmuje załatwienie prądu - ponad miesiąc.

 

Poza tym zastanów się kiedy realnie możesz/chcesz zacząć budowę i zacznij szukać ekipy. Ja od miesiąca próbuję znaleźć taką co zaczęłaby w tym roku i jest kłopot :evil: .

 

faktycznie... również o tym dzisiaj czytałem - tylko czy mapa do celów projektowych jest konieczna na etapie występowania o warunki techniczne np do Zakładu Energetycznego? czy wystarczy im na obecnym etapie mapa sytuacyjna uzyskana w wydziale kartografii w UM?

 

Co do wody to z nią akurat nie mam problemu ponieważ jest studzienka wodociągowa na terenie mojej działki więc w PEWiKu powiedziano mi że muszę wystapić tylko z wnioskiem o warunki dla przyłącza kanalizacyjnego.

 

Gaz i prąd dochodzą do posesji obok wiec tutaj bedzie kawałek do podciągnięcia (~40-50m)

 

teraz muszę znaleźć geodetę do wykonania mapki. zastanawiam sie też nad koniecznością badania nośności gruntu (choć w WZ nie określono takiej koniecznosci)... no i architekt - dzwoniłem do p. Firlej ale u niej pierwsze wolne terminy dopiero w okolicach początku wakacji :cry:

macie namiar na innego architekta godnego polecenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rob_erto
Jak ja się rejestrowałem to było to możliwe po napisaniu 10 postów. Czy coś się zmieniło ?

 

jest info o przenoszeniu strony na inne serwery i związanym z tym tymczasowym brakiem możliwosci rejestracji... tylko tyle widzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tylko czy mapa do celów projektowych jest konieczna na etapie występowania o warunki techniczne np do Zakładu Energetycznego? czy wystarczy im na obecnym etapie mapa sytuacyjna uzyskana w wydziale kartografii w UM?

 

 

Najlepiej zadzwoń ZEW-T w Pruszkowie to Ci powiedzą - oni mają różne dziwne pomysły więc najlepiej dowiadywać się u źródła. My daliśmy tą do celów projektowych bo i tak mieliśmy nadmiar.

 

Co do architekta - z tego co się zorientowałam to kupujesz projekt gotowy - każda pracownia ma architektów, z którymi współpracuje może Twoja też tak ma? My u takieg kupiliśmy projekt i on zrobił nam projekt zagospodarowania. Generalnie wrysowanie domu i narysowanie na działce kilku krzaczków to nie jest wielka filozofia. Najważniejsze to żeby architekt był z tego starostwa gdzie się budujesz tak żeby znał wszystkie Lex Urzędnikus, które obowiązują w tutejszych urzędach. O naszym będę mogła powiedzieć coś dobrego/złego jak dostaniemy pozwolenie na budowę.

 

PS:jak masz na działce cieki wodne to chyba jeszcze potrzebne są jakieś uzgodnienia melioracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rob_erto

Najlepiej zadzwoń ZEW-T w Pruszkowie to Ci powiedzą - oni mają różne dziwne pomysły więc najlepiej dowiadywać się u źródła. My daliśmy tą do celów projektowych bo i tak mieliśmy nadmiar.

 

dzwoniłem do ZEWTu - przez telefon twierdzą, ze wystarczy im kopia zwykłej mapy sytuacyjnej... zobaczymy jak będzie wyglądała sprawa przy składaniu wniosku jutro rano 8)

 

PS:jak masz na działce cieki wodne to chyba jeszcze potrzebne są jakieś uzgodnienia melioracyjne.

 

na działce mam staw a za ogrodzeniem rowek melioracyjny... w WZ określono mi tylko 50m dystans pomiedzy domem a rowkiem i to wszystko. Możliwe, ze czeka mnie jeszcze jakaś niespodzianka, o której wprost nie napisano w WZ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rob_erto

przepraszam, że tak strzelam post za postem ale szukajka nic nie wyświetla na ten temat więc znowu pytam

 

rozmawiałem przed chwilą z geodetą p. Krzysztofem Kochańskim (Pryzmat) w sprawie map do celów projektowych - czy możecie powiedzieć coś o świadczonych przez niego usługach? ceny, jakość, terminowość etc... będę wdzieczny za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do ZEWTu - przez telefon twierdzą, ze wystarczy im kopia zwykłej mapy sytuacyjnej... zobaczymy jak będzie wyglądała sprawa przy składaniu wniosku jutro rano 8)

 

To dziwne, w moim przypadku o innej mapce niż geodezyjnej nie chcieli słyszeć.

 

Jeżeli chodzi o dokumenty, to ja wystąpiłem do Starostwa z prośbą o pisemne zestawieni dokumentacji, jaką muszę dostarczyć razem z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Wykaz taki dostałem i potem nikt mi nie mógł powiedzieć, że czegoś tam jeszcze brakuje.

 

Powodzenia przy papierologii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rob_erto

To dziwne, w moim przypadku o innej mapce niż geodezyjnej nie chcieli słyszeć.

 

spotykałem się z różnymi opiniami - nawet geodeta, z którym, rozmawiałem twierdził, że ZEWT bez problemów do określenia warunków bierze kopię mapy sytuacyjnej i nie potrzebuje geodezyjnej do celów projektowych)... sprawdzę na miejscu i powiem jak jest

 

Jeżeli chodzi o dokumenty, to ja wystąpiłem do Starostwa z prośbą o pisemne zestawieni dokumentacji, jaką muszę dostarczyć razem z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Wykaz taki dostałem i potem nikt mi nie mógł powiedzieć, że czegoś tam jeszcze brakuje.

 

Powodzenia przy papierologii :)

 

czy w wykazie dokumentów było coś ponad standard? a za życzenia nie dziekuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rob_erto
Woda, prad, gaz - wszystkim wystarczaja zwykle podklady geodezyjne. Mapka do celow projektowych jest za to potrzebna do projektu zagospodarowania dzialki i dalszych dzialan, wiec o same warunki mozna spokojnie wystepowac z samym podkladem.

 

zgadza się, rano złożyłem wniosek do ZEWT w Pruszkowie i nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS:jak masz na działce cieki wodne to chyba jeszcze potrzebne są jakieś uzgodnienia melioracyjne.

 

na działce mam staw a za ogrodzeniem rowek melioracyjny... w WZ określono mi tylko 50m dystans pomiedzy domem a rowkiem i to wszystko. Możliwe, ze czeka mnie jeszcze jakaś niespodzianka, o której wprost nie napisano w WZ???

 

My w pobliżu działki nie mamy żadnego rowu ani stawu a i tak na mapie jest zaznaczony jakiś ciek wodny. Zwrócił nam uwagę na to architekt i on też załatwił to uzgodnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rob_erto

 

My w pobliżu działki nie mamy żadnego rowu ani stawu a i tak na mapie jest zaznaczony jakiś ciek wodny. Zwrócił nam uwagę na to architekt i on też załatwił to uzgodnienie.

 

Zatem pozostaje mi czekać na spotkanie z architektem i trzymać kciuki :wink:

 

Dzisiaj rozmawiałem z biurem MATHIA (p. Wiśniewska) z uwagi na to, że p.Firlej ma bardzo odległe terminy (ok 2-3 m-ce na adaptację)... niestety słyszałem, że Mathia jest droga... macie jakieś świerze doświadczenia w termacie ew. możecie polecić innego architekta? bedę wdzięczny za info :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o uzgodnienia melioracyjne, to ja zalatwilem to w jakies 40 minut nie liczac dojazdu (wniosek + decyzja + odbior) dzieki uprzejmosci pracownikow odpowieniego Urzedu (wielkie dzieki!!!! zwlaszcza ze mialem 40km w jedna strone ....), teren jest zmeliorowany, jednak saczek z mojej dzialki byl pare lat temu przeniesiony dalej i nie mam takowego, wiec mam na mapce, ktora zlozylem informacje, ze nie podlegam i kolejny glupi papier potwierdzajacy ze nie jestem wielbladem zalatwiony :)

 

Prawde mowiac, podoba mi sie zalatwianie formalnosci "na wsi", czyli poza Wawa :) Mozna porozmawiac z odpowiednia osoba i przewaznie unikanc niepotrzebnego tracenia czasu na kolejne dojazdy. W wawie moglbym sobie pogadac z okienkiem przyjmujacym wnioski i pozniej poczekac pewnie przynajmniej miesiac, az laskawie odpowiedza ....

W gminie jak mi sie nie spieszylo i nie odebralem papierka, to sami uznali ze nie beda czekali dluzej i wyslali go poczta :D Jako urodzony warszawiak jestem w szoku :) Ale nadal mam nadzieje, ze mi to nie minie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam projektowo sporą ilość różnego rodzaju wylewek, stropów, - ogólnie cała chałupa jest na szkielecie żelbetowym - stąd pytanie o tanią i sprawdzoną betoniarnię w rejnie pod Nadarzyńskim.... wczoraj odwiedziłem Chemabud w Sokołowie - podobno mają dobre ceny... Co polecacie?

 

Z góry dzięki! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bralem beton w Chemabudzie. W sumie jakies 60 m3 :oops: Mozna sie dogadac :roll: przyjezdzaja na czas, zamawialem na telefon, operator pompy kumaty. W zeszlym roku trzeba bylo tydzien wczesniej zamawiac. Beton z pompa w zeszlym roku mieli najtaniej w okolicy. Inni liczyli jakies dziwna kase za pompe.

 

Polecam

 

Hydraulicy koncza powoli, elektrycy sie wzieli za parter, ekipa zamontowala okna zostaly obrobki przy kominach i kilkadziesiat dachowek. Jest szansa ze w przyszlym tygodniu wyjde z "grupy bez dachu".

Jakby sie kto pytal branie jednej ekipy do calosci prac razem z dachem to czasem glupota :evil:

 

pozdrawiam

Zonzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...