Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich,

w związku z tym, że termin przeprowadzki zbliża się wielkimi krokami :lol: :lol: , prawdopodobnie juz w czerwcu będziemy mieszkać na wsi,

pojawił się temat kontaktu ze światem tzn Internetu,

w zeszłym roku na naszej wiosce (Osowiec) była akcja zbierania chetnych na neostradę oczywiście zapisaliśmy się, potem nawet dzwonił ktos z TP SA i mówił, że rzeczywiście taka inwestycja będzie i my nic nie będziemy płacic -miło,

no i teraz cisza, w gminie nic nie wiedzą, tylko pośredniczyli w zbieraniu danych, w TP SA telefon na Błekitna Linię od razu podniósł mi ciśneinie, nie udzielą żadnych informacji mam wysłać pytanie pisemnie :evil:

 

pozostaje chyba wiec tylko Internet przez GPRS, rozejrzałam się za najblizszymi BTSami (ma być przeciez jak najbliżej), no i tak przy wiadukcie stoi BTS PLUSa a w Hucie Żabiowolskeij podobno stoi gdzies ERY

 

 

Wiem, że w zeszłym roku temat był poruszany, co u Was słychać w tym temacie, jak prędkość?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Napisałem też tego posta na "CZARNA LISTA WYK. w Mazowieckim" ale Was też chciałem poinformować.

 

Ja prawie już kończę budowę i to jest pierwsza ekipa, która dała mi tak "w kość".

 

Gdyby ktoś z Was planował współpracę z Panem Kalinowskim (mazowieckie, Pruszków i okolice), którego ludzie układają parkiet - zdecydowanie odradzam.

 

1. terminy przez szefa rzucane od czapy (żeby się inwestor odczepił na jakiś czas). Robota, która została przewidziana (tak zapisano w umowie) na 30 dni została zakończona po 2 miesiącach (mój błąd, że nie wpisałem w umowie kar za przekroczenie terminów).

2. szef nie pilnuje pracowników (robią co chcą i jak chcą) i nie chce za nich ponosić żadnej odpowiedzialności (mówi, że ma tyle robót na innych budowach, że nie może ich ciągle pilnować).

3. brudasy i "niechluje", którzy niszczą własnosć inwestora.

4. szanowni "fachofcy" musieli poprawiać swoją robotę (cyklinować jeszcze raz już położony lakier, ponieważ niechlujnie sobie szpachlowali szparki).

 

Generalnie - sugeruję poszukać kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na etapie gromadzenia sterty papierów, teraz właśnię kończę sprawę drenaży i już mogę składać o pozwolenie na budowę, chyba że coś jak zwykle na końcu wyskoczy.

 

Może ktoś wie ile teraz czasu czeka się na PnB w Starowstwie w Grodzisku Maz.

 

A jeszcze jedno pytanko czy też musieliście wykonywac projekt zjazdu z działki oraz pozwolenie na budowę na wykonanie tego projektu, dodam że chodzi o drogę gminną (taką zwykłą żużlową - pomiędzy kilkoma domami).

 

Dzięki i pozdrawiam,

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na etapie gromadzenia sterty papierów, teraz właśnię kończę sprawę drenaży i już mogę składać o pozwolenie na budowę, chyba że coś jak zwykle na końcu wyskoczy.

 

Może ktoś wie ile teraz czasu czeka się na PnB w Starowstwie w Grodzisku Maz.

 

A jeszcze jedno pytanko czy też musieliście wykonywac projekt zjazdu z działki oraz pozwolenie na budowę na wykonanie tego projektu, dodam że chodzi o drogę gminną (taką zwykłą żużlową - pomiędzy kilkoma domami).

 

Dzięki i pozdrawiam,

Ewa

Ile płacisz za drenażcena roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na etapie gromadzenia sterty papierów, teraz właśnię kończę sprawę drenaży i już mogę składać o pozwolenie na budowę, chyba że coś jak zwykle na końcu wyskoczy.

 

Może ktoś wie ile teraz czasu czeka się na PnB w Starowstwie w Grodzisku Maz.

 

A jeszcze jedno pytanko czy też musieliście wykonywac projekt zjazdu z działki oraz pozwolenie na budowę na wykonanie tego projektu, dodam że chodzi o drogę gminną (taką zwykłą żużlową - pomiędzy kilkoma domami).

 

Dzięki i pozdrawiam,

Ewa

Ile płacisz za drenażcena roboty

 

Póki co to zapłaciłam tylko za operat 400 zł i opłata skarbowa 217 zł, a za robotę jeszcze nie wiem, mam nadzieję że zrobią to potem budowlańcy w cenie za dom, oczywiście to tylko moje pobozne życzenie

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie ile teraz czasu czeka się na PnB w Starowstwie w Grodzisku Maz.

 

A jeszcze jedno pytanko czy też musieliście wykonywac projekt zjazdu z działki oraz pozwolenie na budowę na wykonanie tego projektu, dodam że chodzi o drogę gminną (taką zwykłą żużlową - pomiędzy kilkoma domami).

 

 

PnB - 3 tygodnie (jeśli wszystko jest OK)

 

Co do drogi to tylko uzgadnialiśmy zjazd w starostwie i gminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj rozmawiałem z biurem MATHIA (p. Wiśniewska) z uwagi na to, że p.Firlej ma bardzo odległe terminy (ok 2-3 m-ce na adaptację)... niestety słyszałem, że Mathia jest droga... macie jakieś świerze doświadczenia w termacie ew. możecie polecić innego architekta? bedę wdzięczny za info :roll:

 

My robiliśmy w Mathia i było OK - w każdym razie PnB dostaliśmy bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na etapie gromadzenia sterty papierów, teraz właśnię kończę sprawę drenaży i już mogę składać o pozwolenie na budowę, chyba że coś jak zwykle na końcu wyskoczy.

 

Może ktoś wie ile teraz czasu czeka się na PnB w Starowstwie w Grodzisku Maz.

 

A jeszcze jedno pytanko czy też musieliście wykonywac projekt zjazdu z działki oraz pozwolenie na budowę na wykonanie tego projektu, dodam że chodzi o drogę gminną (taką zwykłą żużlową - pomiędzy kilkoma domami).

 

Dzięki i pozdrawiam,

Ewa

 

To może ktoś wie ile się teraz czeka na PnB w Pruszkowie? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś wie ile się teraz czeka na PnB w Pruszkowie? 8)

 

W Pruszkowie nie jest tak źle z czasem.

U mnie wszczęli postępowanie następnego dnia po złożeniu wniosku o pozwolenie.. tylko sam proces może się wydłużyć...poprzez oczekiwanie....

 

Najgorszy jest czas oczekiwania na dostarczenie zawiadomień do odpowiednich stron zainteresowanych i uprawomocnienie się dostarczeń.

 

 

Jeśli masz czas, to można czekać, a jeśli zależy Ci żeby było szybko, to można samemu rozwieźć i dostarczyć do Starostwa potwierdzenie dostarczenia... znacznie to przyspiesza, zważywszy na tempo pracy poczty polskiej..

 

no i dochodzą 2 tygodnie do uprawomocnienia całego pozwolenia na budowę, gdyż do zgłoszenia rozpoczęcia robót do PINB musi być prawomocne i pózniej już tylko 1 tydzień i już...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

dawno nie zagladalam, ale dzis przeczytalam posty o dzieciach w elektrowni i bardzo mnie to rozbawilo. My teraz walczymy z pomyloną sąsiadka, która nie chce wyrazić zgody na prowadzenie gazu rpzez droge( dzialke), ktorej jest współwłaścicielką.

Ale z innej beczki mam pytanie - czy ktos z grupowiczów ma może deski drewniane na ogrzewaniu podlogowym? I jakie macie w tym zakresie doświadczenia?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszej Stołecznej Gazecie Wyborczej w artykule p.t. "Łódź i Warszawa marzą o wielkim lotnisku" znalzłem wielce niepokojącą informację. Są zakusy aby Centralny Port Lotniczy zlokalizować w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego. Nie wiem gdzie owo Baranowo jest ale wszyscy mieszkający w Grodzisku i okolicach mniej lub bardziej odczujemy takie sąsiedztwo jeśli budowa dojdzie do skutku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie owo Baranowo jest ale wszyscy mieszkający w Grodzisku i okolicach mniej lub bardziej odczujemy takie sąsiedztwo jeśli budowa dojdzie do skutku.

 

Baranów nie Baranowo

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=52.117469,20.47637&spn=0.077053,0.160675&z=13

jakieś 15km N-W od Grodziska

Osobiście nie miałbym nic przeciwko gdyby to było jeszcze ze 30km dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wydaje mi się bardzo funkcjonalny!!! Szczególnie otwarta przestrzeń na dole.A pierto daje duże możliwośc do indywidualnej aranżacji!!

 

Masz jakies złe dośwaidczenia?

 

Jakwspomnialemwidzialem ten dom w stanie wykonczonym bezmebli i wcale nie wydawal sie jakis duzy :-? . Kominek jest na koncu domu w salonietak ze noszenie opału i wynoszenie popiołu to średnia przyjemność, gabinet na dole to pakamera módłby byc z powodzeniem wiekszy przy tym metrazu. Kiepskie schody jednobiegowe w któą stronę ich nie skierujesz wyglądają byle jak i są strome, 1/3 powierzchni salonu otwarta na dzwi balkonowe poprzez sciecie jej scianą z tymi dzwiami i usytuwanie w środku filara powoduje zejest to w istocie komunikacja bez mozliwosci wykorzystania bo z jednej strony masz kuchnie z aneksem jadalnym z boku schody a dalej idziesz do salonu. co do poddasza to w miare ale pokój kąpielowy jest w sumie wiekszy niz potrzeba mozna by sie pokusic w to miejsce o 2 łazienki a sypialnia nad garazem to kiszka z nierówną podłogą wygląda jak tramwaj i nie jest ani zaciszna ani ustawna reszta bez zarzutu, na plus duzy wygodny garaz i pom gospodarcze i ładny taras kosztem salonu co prawda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...