Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość stw

Kanalizacja jest do podłączenia już tylko "ewentualnie" a nie "na pewno" dla domów z gotową instalacją, jak ktoś buduje, to nie podłączą, ani się zapisać na przyszłość nie można.

Można się zapisać - wiem, bo nawet jestem zapisany. Nie jest to lista rezerwowa (bo w projekcie z tym dofinansowaniem unijnym jest określona ilość przyłączy, osoby zapisane są inwestorami i nie można ich dodawać ani zamieniać) ale lista na projekt "uzupełniający". Można się na nią wpisać w pokoju p. Muszyńskiego w gminie. Warto to zrobić, bo z tego co zrozumiałem, przy realizacji pierwszej tury kanalizacji przy posesjach osób niezapisanych, które są zapisane na tej liście, zostanie wstawiony jakiś element umożliwiający później tańsze przyłączenie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

 

wyciaga na średnio 1 GB na downloadzie i do 0,5 GB na up loadzie. To co prawda do deklarowanego 7,2 Mb/s ni jak sie nie ma ale i tak super wynik. No i cena abonamentu w wersji podstawowej 48 zł na miesiąc jest dobra

 

To ja też poproszę taką umowę na 7.2M z łączem 1GB.

Może być nawet 0.1GB ;-)

Nie pogniewam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Czesc Andrzej,

milo Cie czytac po przerwie :D ,

my zamawiamy kontenery z SIR-Comu, niestety wywoz smieci podrozal wszedzie, w zeszlym roku za kontener placilismy u nich 380 PLN , w tym juz 580 PLN,

podstawiaja od razu, mozna trzymac kilka dni, wiec jest ok.

 

jest jeszcze jakas firma w Grodzisku, ale nie pamietam w tym momencie nazwy, mieli troche taniej , ale trzeba bylo dlugo czekac (ponad 3 tyg.).

 

A propos zamawiania na spolke szkoda,ze tak pozno piszezsz, nie dalej jak 2 tygodnie temu, oddalismy nie do konca zapelniony....ale z drugiej strony jak to fizycznie rozwiazac? trzeba by sie dogadac z kierowca.....

 

Dzisiaj się dowiedziałem, że w Aminexie kontener 7m3 podstawiany na 2 doby kosztuje ok. 370zł. To w sumie wygodniejsze rozwiązanie niż ładowanie na raz całej ciężarówki... No i nie trzeba śmieci tak wysoko wrzucać ;)

 

A co do "spółki", to nie chodzi mi o postawienie kontenera w dwa miejsca, ja mogę moje śmieci gdzieś dowieźć, nie mam tego już tak dużo i to nie byłoby wielkim problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z okolic Grodziska.

Czy ktoś z Was może mi polecić kierownika budowy który ma odpowiednie układy i poprowadzi sprawę odbioru budynku w Pruszkowie.

Moja koleżanka dostała dom od Ojca. Niestety dom nie jest odebrany a ostatni wpis w dzienniku budowy był dokonany 10 lat temu .

Dziewczyna nie wie jak do sprawy się zabrać .

Może ktoś z Was ma kontakt z sensownym kierownikiem z odpowiednimi kontaktami by sprawę szybko można było załatwić :))

 

 

Dziękuję i pozdrawiam !

Rysiek650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących w okolicach Nadarzyna / Grodziska. :D

Kupiliśmy z lubym w ubiegłym roku działkę w Starej Wsi (ul. Radosna, odchodzi od Brwinowskiej), a budować zamierzamy się w przyszłym roku na wiosnę. Mamy nadzieję, że uda nam się poznać na forum paru sąsiadów i skorzystać z ogromnej wiedzy, którą mają zaprawieni w bojach inwestorzy. :)

Pozdrawiamy ciepło,

Baranki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Poszukuje wykonawcy przyłącza kanalizacji (około 70 m), może ktoś z was polecił by mi kogoś solidnego i taniego

Pozdrawiam Wladek

 

Ostatnio znalazłem dosyć skuteczny sposób poszukiwania wykonawców. Podpowiedział mi go pewiem spec od przyłączy wod-kan (niestety odmówił mi z powodu wolnych terminów), otóż poradził by podzwonić po składach, sklepach z akcesoriami np wod-kan i zapytać o wykonawców. Ponoć większość sklepów ma takie własne listy. Zadzwoniłem do dwóch i mam dwóch wykonawców. Teraz obaj przygotowują ofertę, ja wybiorę tę lepszą.

W moim przypadku sposób ten zdał egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wciąż wiadomo, faktycznie na Musułach ma być kabel pod koniec roku (jesień), mam nadzieję (wciąż) że będzie to ostatni termin...

Ta nadzieja długo i tak nie umrze bo i tak nie mam alternatywy.

Orange jest....ale to TYLKO www i NIC WIĘCEJ.

Mało tego, jest on mocno ograniczony....ja mam opcję z 500MB a droższa (120,00 zł) 1 GB też żadna rewelka...

Sferia w moim przypadku nie spisała się najlepiej...

Zresztą AS był świadkiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wciąż wiadomo, faktycznie na Musułach ma być kabel pod koniec roku (jesień), mam nadzieję (wciąż) że będzie to ostatni termin...

Ta nadzieja długo i tak nie umrze bo i tak nie mam alternatywy.

Orange jest....ale to TYLKO www i NIC WIĘCEJ.

Mało tego, jest on mocno ograniczony....ja mam opcję z 500MB a droższa (120,00 zł) 1 GB też żadna rewelka...

Sferia w moim przypadku nie spisała się najlepiej...

Zresztą AS był świadkiem :-)

 

Hubercik ja mam pierwszy miesiąc blueconect :D . Rewela na prawde zapierdziela szybko tak jak reklamują dziala u mnie wszystko łącznie z najszybszym HSxPA tylko ze limit transferu jest zdecydowanie za mały bo mozna go zrobic w 2-3 dni niestety :evil: :cry: (0,5 GB) kosztuje to 48 zł nastepny limit to 5 GB za 120 i nastepny 10 GB za 157 zł. Mam modem ten USB najtańszy option eicon irlandzki :o z reklamy TV jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyatnie mam jeszcze:

okazało sie,ze panowie od wylewki zrobili jednak zbyt duza różnice poziomów i musimy zrobic jeszcze wylewkę pod parkiet, jakies 10mm, podobno samopoziomującą, wiecie cos na ten temat?? da sie zrobić taka cienka? samodzielnie?

 

Spokojnie mozecie to sami zrobic. Byle klej prawidlowo wymieszac i na biezaco podawac. Tylko nie wierzcie w samopoziomowanie :roll: troche trzeba pomoc w rozejsciu sie kleju .

 

A jakie mieliscie roznice poziomow parkiet - gres ? Mi wstepnie wychodzi ze parkiet to albo 14-15 albo 23 mm a gres 10 mm. Ile trzeba dać różnicy żeby dobrze wyszło ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kontener zamówiliśmy w Zakladzie usług komunalnych w Błoniu.

7m3 kosztuje 370zl, a jezli ktos chce kontener na gruz to podstawiają /chyba/3lub4m3 za równiez 370zł.

 

jakies namiary na nich? jaki maja zasieg?

 

Zakład usług komunalnych znajduje się przy ul. Poniatowskiego 12b/tam gdzie przedszkole/ numerem bezpośrednim nie dysponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wyciaga na średnio 1 GB na downloadzie i do 0,5 GB na up loadzie. To co prawda do deklarowanego 7,2 Mb/s ni jak sie nie ma ale i tak super wynik. No i cena abonamentu w wersji podstawowej 48 zł na miesiąc jest dobra

 

To ja też poproszę taką umowę na 7.2M z łączem 1GB.

Może być nawet 0.1GB ;-)

Nie pogniewam się.

 

Hej,

widzę, że strasznie mieszacie MB (Megabajty - czyli pojemność) z Mb/s (Megabity na sekundę) i GB z Gb/s.

 

Różnica jest spora bo jeden Megabajt to 8 Megabitów. Czyli jeżeli macie umowę na łącze o szybkości 1Mb/s do uda wam się teoretycznie sciągnąć w ciągu sekundy ok. 0,125 MB danych.

 

W umowach jest też czasem zapis o ograniczeniu w ilości danych jakie można miesięcznie ściągnąć - np. wspomniany 1GB. To wbrew pozorom dość sporo (chyba, że ściągamy muzykę albo filmy).

 

Odnośnie zasięgu polecam lekturę stron poszczególnych operatorów. Można tam znaleść zasięg poszczególnych technologii przesyłu danych (a to da ogólne pojęcie o potencjalnej szybkości) na określonym obszarze.

 

Pozdrawiam,

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!!

czy możecie mi polecić sensownego elektryka na chwilę?? do podłączeń

w książce nie widzę nikogo takiego ;) poza tym za daleko ode mnie :(

prośba jest pilna :)

jeden dzień spóznienia wczoraj wrocila ekipa z wawy, i był bardzo dobry energetyk. pech.

a co?? umarł już czy zapadł się pod ziemię?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...