Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A jakie mieliscie roznice poziomow parkiet - gres ? Mi wstepnie wychodzi ze parkiet to albo 14-15 albo 23 mm a gres 10 mm. Ile trzeba dać różnicy żeby dobrze wyszło ??

 

wylewki to mielismy delikatnie mowiac s.......

popekaly, trzeba bylo łatac,

roznica poziomow wylewek 1 cm, ale doszedl jeszcze klej (panowie od plytek nie zalowali) i gres i zrobilo sie z tego prawie 3 cm a parkiet mamy 15mm, wiec trzeba wylewke podniesc od 0,5-1 cm- zalezy w ktorym miejscu,

 

szczerze watpie zeby przy takeij grubosci dalo sie zrobic poziom...ehh

przychodzi tynkarz do elewacji zewnetrznej to moze cos poradzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mieliscie roznice poziomow parkiet - gres ? Mi wstepnie wychodzi ze parkiet to albo 14-15 albo 23 mm a gres 10 mm. Ile trzeba dać różnicy żeby dobrze wyszło ??

 

wylewki to mielismy delikatnie mowiac s.......

popekaly, trzeba bylo łatac,

roznica poziomow wylewek 1 cm, ale doszedl jeszcze klej (panowie od plytek nie zalowali) i gres i zrobilo sie z tego prawie 3 cm a parkiet mamy 15mm, wiec trzeba wylewke podniesc od 0,5-1 cm- zalezy w ktorym miejscu,

 

szczerze watpie zeby przy takeij grubosci dalo sie zrobic poziom...ehh

przychodzi tynkarz do elewacji zewnetrznej to moze cos poradzi...

faktycznie fachowiec potrafi wszystko. :D , tylko dlaczego zapomina o tym kolejnym..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac, jesli sa rozne ekipy, to nie liczylbym na "automagiczne" dopasowanie poziomow wylewek/podlog :/ Na szczescie wylanie wylewki pseudo (bo nie jest tak pieknie jak w folderach/reklamach) samopoziomujacej nie jest trudne. Gorzej jak brakuje i trzeba podkuc i dopiero wtedy wylac dla wyrownania ...

 

Pamietam remont mieszkania (w bloku), kiedy to okazalo sie, ze trzeba podkuwac 5mm, czyli podkucie 10-15mm + wylewka dla wyrownania, zeby to mialo rece i nogi ... sasiedzi kilka razy dziennie latali do administracji i co kilkadziesiat minut do mnie, bo uznawali za nie mozliwe, zeby ktos potrzbowal tyle kuc i halasowac ... A to byl tylko przedpokoj i kuchnia, bo sobie wymyslilem, ze kuchnia ma byc ciut nizej niz pokoj, a lazienka niz przedpokoj i salon ...

Remont to jeszcze rozumiem, bo nie ma wyjscia, ale zeby takie rzeczy we wlasnie budowanym domu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących w okolicach Nadarzyna / Grodziska. :D

Kupiliśmy z lubym w ubiegłym roku działkę w Starej Wsi (ul. Radosna, odchodzi od Brwinowskiej), a budować zamierzamy się w przyszłym roku na wiosnę. Mamy nadzieję, że uda nam się poznać na forum paru sąsiadów i skorzystać z ogromnej wiedzy, którą mają zaprawieni w bojach inwestorzy. :)

Pozdrawiamy ciepło,

Baranki

 

Witam serdecznie przyszłych sąsiadów-

Aktualnie buduję, mam stan surowy zamknięty...mam nadzieję,że na jesień się przeprowadzę.......................

Złotego Runa od Brwinowskiej, więc chyba po sąsiedzku :)

Pozdrawiam

Kuba S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czy ktoś moze mi pomóc w takiej kwestii:

potrzebuję uprawić wstępnie swoja działkę - prawdopodobnie potrzebuje wynając kogoś ze sprzetem rolniczym tak by oczyścić ją z chwastów - czy wiecie gdzie mogę wynając człowieka z odpowiednim sprzętem? Chyba potrzebny jest kultywator i brona - ale za bardzo sie nie znam. Moze w okolicy jest jakieś kólko rolnicze świadczące taki usługi? Pomóżcie pliiisss...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, proponuję Ci odwiedzić sołtysa "Twojej" wsi z tym pytaniem. Kilka lat temu jak potrzebowałem zaorać działkę to tak zrobiłem. W "mojej" wsi to właśnie sołtys świadczył takie usługi. Teraz nie jest już sołtysem ale nadal jest rolnikiem i świadczy takie usługi ale sądzę, że znajdziesz kogoś bliżej niż w Kadach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam "doła" :( Podczas kopania dołu pod wiatę, blisko sąsiadowego płotu, rozszedł się smród straszliwy... Panowie kopali z odruchami wymiotnymi.. Wychodzi na to, że sąsiedzi sobie rozsączkowali szambo, a że są wyżej i na ok. 50 cm jest glina, to się sączkuje na naszą działkę :evil: No i mam wymarzony dom na sąsiedzkim gó.....nie! Mąż został powstrzymany przez majstra bo biegł do sąsiada z mordem w oczach. Teraz przygotowujemy się na wojenkę...Najpierw pogadamy z sasiadami, może po prostu nie wiedzieli co czynią? Reszta naszych działań zależy od ich reakcji. Może ktoś wie jak się takie coś neutralizuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czy ktoś moze mi pomóc w takiej kwestii:

potrzebuję uprawić wstępnie swoja działkę - prawdopodobnie potrzebuje wynając kogoś ze sprzetem rolniczym tak by oczyścić ją z chwastów - czy wiecie gdzie mogę wynając człowieka z odpowiednim sprzętem? Chyba potrzebny jest kultywator i brona - ale za bardzo sie nie znam. Moze w okolicy jest jakieś kólko rolnicze świadczące taki usługi? Pomóżcie pliiisss...

 

IMO po pierwsze, to trzeba uzyc chemii, np w postaci preparatu typu RoundUp - to jedyna metoda na sensowne pozbycie sie korzeni, z ktorych zielsko odrasta ... nie zawsze jedno uzycie wystarczy... Pozniej mozna sie bawic w bronowanie, grabienie, oranie itp - martwe szczatki roslin to _duzo_ mniejszym problem niz zywe, ktore zaraz beda znowu odrastaly.

 

Jak dla mnie:

1. Round Up

2. 1-2 miesiace pozniej usuwanie uschnietych pozostalosci i suchych korzeni

3. przygotowanie gruntu (nawiezienie ziemi ogrodowej, oranie/bronowanie/grabienie itp)

4. wysiew nowej trawy (odpowiednio wybranej mieszanki traw!!)

 

Na pewno takie uslugi swiadcza wszelkie firmy zajmujace sie ogrodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos orientuje sie jak wygladaja WZ, tzn czy sa duze restrykcje co do powierzchni zabudowy, kata nachylenia dachu itp (mam troche drzewek na dzialce).

 

W Milanówku największe restrykcje są co do płotów - jak zobaczysz decyzję to się przekonasz (albo wejdź na stronę Milanówka są gdzieś jakieś wytyczne czy coś takiego).

Reszta pewnie zależy od wielkości działki. My na działkę ponad 2000 metrów dostaliśmy max. 15% zabudowy, max. 15% inne terene niezielone (dojazdy, śmietnik etc.) więc zostaje 70% powierzchni biologicznie czynnej. Wysokość budynku w kalenicy max. 9m. :evil: (w pobliżu las więc jak nie masz takiego kłopotu może dostaniesz więcej), szerokość elewacji frontowej 15 m., wysokość elewacji frontowej 6 m. Kąt nachylenia dachu 35-45 stopni.

Przygotuj się ma min. 3 miesiące czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubi41, miło poznać sąsiada. :D Wysłałam prywatną wiadomość.

 

I mam też pytanie do doświadczonych inwestorów. O kolejność działań, bo kompletnie się pogubiłam. Mamy wytyczoną działkę (Stara Wieś), geodeta przygotowuje mapę do celów projektowych (będzie po długim weekendzie), zamówiliśmy też gotowy projekt (będzie za parę dni). I co dalej? :-?

 

Projekt chcemy przerabiać, więc molestuję teraz architekta, aby zrobił to szybko i solidnie. Nie wiem tylko, czy w tym czasie mogę występować o przyłącza (woda i prąd obok działki), czy może czeka się zwykle, aż architekt skończy projekt i naniesie dom na mapy?

 

I jeszcze jedna, może głupia, ale dla mnie ostatnio dość ważna sprawa. Czy grodzić działkę już teraz, czy poczekać, aż dom będzie gotowy? Rodzice zaproponowali nam sfinansowanie ogrodzenia (front, wiadomo, na razie prowizoryczny), ale z drugiej strony - czy ogrodzenie nie utrudni prac budowlanych? Działka ma wymiary 24 x 50 metrów, węższy bok przy ulicy.

 

Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Projekt chcemy przerabiać, więc molestuję teraz architekta, aby zrobił to szybko i solidnie. Nie wiem tylko, czy w tym czasie mogę występować o przyłącza (woda i prąd obok działki), czy może czeka się zwykle, aż architekt skończy projekt i naniesie dom na mapy?

 

I jeszcze jedna, może głupia, ale dla mnie ostatnio dość ważna sprawa. Czy grodzić działkę już teraz, czy poczekać, aż dom będzie gotowy? Rodzice zaproponowali nam sfinansowanie ogrodzenia (front, wiadomo, na razie prowizoryczny), ale z drugiej strony - czy ogrodzenie nie utrudni prac budowlanych? Działka ma wymiary 24 x 50 metrów, węższy bok przy ulicy.

 

1. Możesz teraz składać wniosek o warunki przyłączenia do wodociągu. Jeśli dostaniesz opcję z tzw studnią czerpalną do celów budowlanych to masz jeden problem z głowy i możesz zrobić sobie wodę przed rozpoczęciem budowy.

2. Z prądem jest gorzej, możesz teraz składać wniosek o warunki przyłączenia ale zasadniczo to umowę podpiszesz jak dostarczysz warunki zabudowy lub pozwolenie na budowę (nie mogę sobie teraz przypomnieć) a samo przyłączenie to chyba rok czekania.

3. Przy małej działce, ewentualnie małych odległościach od granicy działki do wykopu to ogrodzenie będzie przeszkadzać. Lepiej z ogrodzeniem poczekać, aż dostaniesz warunki zabudowy, tam będzie narysowana linia ogrodzenia. Ja mam narożną działkę i linia ogrodzenia od strony ulicy głównej jest odsunięta od granicy działki. Aha teraz zobaczyłem, że masz 24x50 m a więc w zależności od kategorii ulicy będziesz miała linię zabudowy 8 lub 10 m w głąb działki. Ogrodzenie od ulicy też mogą Ci przesunąć w głąb działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...