Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie do doświadczonych inwestorów... Gdzie można niedrogo kupić piach (okolice Grodziska). Albo gdziec szukac namiarow?

Z góry dziekuje za pomoc.

 

Piasek do zasypki fundamentów 380 zł/10m3 = ok. 14 ton = 1 wywrotka marki tatra.

Pospółka 450 zł j.w. u Pana Marka Kłosiewicza tel 601 088 750. Przy zamówieniu kliku/kilkunastu takich porcji - spycharko-ładowarka przyjedzie gratis a normalnie to 100 zł/godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

wiem,ze bylo to juz wielokrotnie na forum, ale potrzebuje kilka wywrotek ziemi i potrzebne mi sa namiary i niestety albo jestem blondynka- a nie jestem -to w ksiazce namiarow nie widze,

 

i jeszcze jedno pytanie mam namiary na Pana , ktory z rozwiezieniem chce za wywrotke 550, wywrotka 14-15 ton- czy to duza wywrotka? ile to m3?

550 to troche duzo...

 

dziekuje za odpowiedz

 

Nie kupowałem jeszcze ziemi u Pana Marka Kłosiewicza tel. 601 088 750 ale wiem, że ją wozi. Taka wywrotka to ok. 10 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkch serdecznie ,

 

Mamy działkę w Kadach - zatem chyba dobrze trafiłam do grupy nadarzyńsko-grodziskiej? :-))

 

Budowę chcielibyśmy zacząć wiosną 2009,teraz jesteśmy na etapie koszmarnej papierologii.Mamy już WZ(czas oczekiwania:4,5miesiąca) , teraz czeka nas spotkanie z architektem adaptującym i składanie wniosków o przyłącza.

I tu moje pierwsze pytanie do bardziej doświadczonych w budowie:

 

Czy ktoś z was korzystał z usług pani architekt Ireny Ławnikowskiej? jakieś opinie?

Przez telefon brzmiała sympatycznie , w czwartek okaże się jak będzie przebiegała współpraca.

 

Przebijam się przez Wasze posty i nie ukrywam , że po przeczytaniu ostatnich wypowiedzi o przyłączach mój optymizm siadł gwałtownie.Jesli to są takie horrendalne terminy , to może wiosna 2009 wcale nie ma szans stać się momentem rozpoczęcia naszej budowy????!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :D

Właśnie dołączyłam do form. Planuję rozpocząć budowę domu w Starej Wsi/Koło Nadarzyna.

Mam do Was pytanie dotyczące budowy przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków.

Informaje, które posiadam mówią że na terenie Starej Wsi nie można budować przydomowych oczyszczalni ścieków z drenażem rozsączającym ale nie ma mowy o zakazie budowy oczyszcalni biologicznej.

 

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w temacie biologicznej oczyszczalni na terenie Starej Wsi???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś z was korzystał z usług pani architekt Ireny Ławnikowskiej? jakieś opinie?

Przez telefon brzmiała sympatycznie , w czwartek okaże się jak będzie przebiegała współpraca.

 

Osobiście nie, ale google wypluło coś takiego:

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=156&w=63373035

 

 

Zygzak wielkie dzięki , po przeczytaniu zamierzam odwołac wizytę i znaleźc kogoś innego.Dzięki Tobie oszczędziłam czas , kasę i chyba uniknę kilku dodatkowych siwych włosów :-) Dzięęęęęękiiiiiiii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkch serdecznie ,

 

Mamy działkę w Kadach - zatem chyba dobrze trafiłam do grupy nadarzyńsko-grodziskiej? :-))

 

Budowę chcielibyśmy zacząć wiosną 2009,teraz jesteśmy na etapie koszmarnej papierologii.Mamy już WZ(czas oczekiwania:4,5miesiąca) , teraz czeka nas spotkanie z architektem adaptującym i składanie wniosków o przyłącza.

I tu moje pierwsze pytanie do bardziej doświadczonych w budowie:

 

Czy ktoś z was korzystał z usług pani architekt Ireny Ławnikowskiej? jakieś opinie?

Przez telefon brzmiała sympatycznie , w czwartek okaże się jak będzie przebiegała współpraca.

 

Przebijam się przez Wasze posty i nie ukrywam , że po przeczytaniu ostatnich wypowiedzi o przyłączach mój optymizm siadł gwałtownie.Jesli to są takie horrendalne terminy , to może wiosna 2009 wcale nie ma szans stać się momentem rozpoczęcia naszej budowy????!!!!!!!

 

Witaj przyszła sąsiadko,

Ja buduję się na Środkowej róg Podwiejskiej, wpadnij w sobotę, zwykle jesteśmy koło południa. W Kadach jest obecnie prowadzonych 6 budów o których wiem. Ludzie budują na agregacie i wodzie z beczki, tak więc nie lamentuj. Rozpoczniecz jak będziesz miała pozwolenie, kasę na materiały i ekipę. Przyłącza będą Ci potrzebne dopiero do zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

wiem,ze bylo to juz wielokrotnie na forum, ale potrzebuje kilka wywrotek ziemi i potrzebne mi sa namiary i niestety albo jestem blondynka- a nie jestem -to w ksiazce namiarow nie widze,

 

i jeszcze jedno pytanie mam namiary na Pana , ktory z rozwiezieniem chce za wywrotke 550, wywrotka 14-15 ton- czy to duza wywrotka? ile to m3?

550 to troche duzo...

 

dziekuje za odpowiedz

 

proponuję rozejrzeć się w okolicach Grodziska (składy). tu będzie taniej bo są przesypownie. ja płaciłem 350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich serdecznie,

 

właśnie zabieramy się za formalności związane z budową. Po lekturze forum wnoszę, że trochę to potrwa...

Zdecydowaliśmy się na projekt Idylla http://www.dobredomy.pl/?id_project=46&infopage=2 , przy czym chcemy go trochę rozszerzyć (garaż na dwa auta). Budować będziemy niedaleko Jaktorowa, po sąsiedzku z Czarnym Lasem.

 

Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się zrobić przynajmniej fundamenty. Wszelkie dobre rady mile widziane.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj przyszła sąsiadko,

Ja buduję się na Środkowej róg Podwiejskiej, wpadnij w sobotę, zwykle jesteśmy koło południa. W Kadach jest obecnie prowadzonych 6 budów o których wiem. Ludzie budują na agregacie i wodzie z beczki, tak więc nie lamentuj. Rozpoczniecz jak będziesz miała pozwolenie, kasę na materiały i ekipę. Przyłącza będą Ci potrzebne dopiero do zamieszkania.

 

 

Witaj psed :-) Dzięki za zaproszenie i za pocieszenie.Na pewno którejś soboty wybierzemy się do Was w ramach odwiedzin naszego poletka :-)

 

 

 

Pozdrawiam

D.

Edytowane przez dobroszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Szanownych zna (dokonania wykonawcze:) p.Witolda Popiela z Szamotów k. Nadarzyna (właściciel firmy instalującej m.in. sys. reku)?

 

będę wdzięczny za info

tak wiele osób zna :evil:

 

 

Czy ktoś z was korzystał z usług pani architekt Ireny Ławnikowskiej? jakieś opinie?

Przez telefon brzmiała sympatycznie , w czwartek okaże się jak będzie przebiegała współpraca.

 

Osobiście nie, ale google wypluło coś takiego:

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=156&w=63373035

 

 

Zygzak wielkie dzięki , po przeczytaniu zamierzam odwołac wizytę i znaleźc kogoś innego.Dzięki Tobie oszczędziłam czas , kasę i chyba uniknę kilku dodatkowych siwych włosów :-) Dzięęęęęękiiiiiiii

 

o nie tej Pani mówimy NIE!!!! niejeden siwy włos uratowałaś o nerwach i czasie już nie wspominam. A ilu błędów na budowie uniknęłaś :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek do zasypki fundamentów 380 zł/10m3 = ok. 14 ton = 1 wywrotka marki tatra.

Pospółka 450 zł j.w. u Pana Marka Kłosiewicza tel 601 088 750. Przy zamówieniu kliku/kilkunastu takich porcji - spycharko-ładowarka przyjedzie gratis a normalnie to 100 zł/godz.

 

Bardzo wielkie dzięki. Planuję na sobotę akcję "piacho-pospółka" ;) Zaczynam walkę z gliną...

 

Pytanie tylko czy ten pan pofatyguje się aż do Jaktorowa bez jakichś wygórowanych wymagań finansowych :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygzak wielkie dzięki , po przeczytaniu zamierzam odwołac wizytę i znaleźc kogoś innego.Dzięki Tobie oszczędziłam czas , kasę i chyba uniknę kilku dodatkowych siwych włosów :-) Dzięęęęęękiiiiiiii

 

Nie ma sprawy :oops:

Osobiście mogę polecić pracownię Pani Teresy Firlej, ale podejrzewam że ciężko będzie u Niej o rozsądny termin, jest bardzo rozchwytywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :D

Właśnie dołączyłam do form. Planuję rozpocząć budowę domu w Starej Wsi/Koło Nadarzyna.

Mam do Was pytanie dotyczące budowy przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków.

Informaje, które posiadam mówią że na terenie Starej Wsi nie można budować przydomowych oczyszczalni ścieków z drenażem rozsączającym ale nie ma mowy o zakazie budowy oczyszcalni biologicznej.

 

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w temacie biologicznej oczyszczalni na terenie Starej Wsi???

 

Pozdrawiam

 

Cześć, Ela! My też budujemy w Starej Wsi, planujemy zacząć wiosną 2009. Pytasz o przydomową oczyszczalnię, więc wiesz pewnie więcej o kanalizacji w gminie niż my. Planowaliśmy zwykłe szambo i oczekiwanie na położenie kanalizacji w jakimś przewidywalnym terminie. Ale pani w gminie powiedziała nam, że najpierw trzeba rozbudować przepompownię, bo obecna jest za mała, a dopiero wtedy można powiększać sieć kanalizacyjną. Nie wiem, czy Twoje informacje są podobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygzak wielkie dzięki , po przeczytaniu zamierzam odwołac wizytę i znaleźc kogoś innego.Dzięki Tobie oszczędziłam czas , kasę i chyba uniknę kilku dodatkowych siwych włosów :-) Dzięęęęęękiiiiiiii

 

Nie ma sprawy :oops:

Osobiście mogę polecić pracownię Pani Teresy Firlej, ale podejrzewam że ciężko będzie u Niej o rozsądny termin, jest bardzo rozchwytywana.

 

Mam podobny problem. Szukam architekta, który przerobiłby nieco projekt ALA pracowni Domus. Koleżanka podała mi na kogoś namiary, ale zupełnie nie znam tego architekta, a wolałabym kogoś polecanego. Może znacie kogoś w Warszawie lub okolicach, kto w miarę szybko, tanio i solidnie zrobiłby adaptację projektu. Będę wdzięczna za każdy kontakt.

Pozdrawiam, :-)

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie dotyczące budowy przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków.

Informaje, które posiadam mówią że na terenie Starej Wsi nie można budować przydomowych oczyszczalni ścieków z drenażem rozsączającym ale nie ma mowy o zakazie budowy oczyszcalni biologicznej.

 

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w temacie biologicznej oczyszczalni na terenie Starej Wsi???

 

Co do kanalizacji, to polecam "pobranie" wypisu z MPZP i bedzie wszystko jasne :) U mnie po sasiedzku, w Ruścu dostalem zapis:

 

odprowadzanie i unieszkodliwianie sciekow - do czasu wybudowania sieci kanalizacji sanitarnej dopuszcza sie odprowadzanie sciekow bytowo-gospodarczych do szczelnych zbiornikow bezodplywowych, do zbiornikow musi byc zapewniony dojazd samochodow asenizacyjnych; po oddaniu do eksploatacji (w przyleglej do dzialki ulicy) sieci kanalizacyjnej inwestor ma obowiazek podlaczenia sie bezzwlocznie, na wlasny koszt do tej kanalizacji. Wyklucza sie lokalizacje przydomowych oczyszczalni sciekow z rozsaczkowaniem.

 

Podejrzewam ze u Was bedzie podobnie. Podejrzewam ze interpretacja takiego zapisu niestety nie bedzie korzystna dla oczyszczalni biologicznej, ale zawsze mozna popytac, a najlepiej pisemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...